Ще раз про фермерські господарства

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

Keiser Suse писав: Сьогодні дуже мало інформації(саме практичної) щодо ФГ з відокремленою садибою фермера, хоча в ЗУ"Про ФГ" цьому питанню присвячено чимало, може хтось володіє інформацією:
Мене також цікавить питання тієї відокремленої. Законодавець ввів таке поняття, але не спромігся розшифрувати його. Що то воно таке і з чим його їдять? Як на мене, то звичайна ніша для корупції і чим раніше таке поняття зникне з закону про ФГ, тим краще. По великому рахунку, якщо і надалі так реформуватиметься сільське господарство, то майже всі ферм.господарства будуть з відокремленими садибами, села вимруть - залишаться лише садиби.

Відправлено через 10 хвилини 28 секунди:
solim писав: Якщо у громадянина є деравний акт для осг, то яка підстава показувати для ФГ?
Щоб внести зміни в облік треба підстава (правовідносини). Якщо ніякі відомості до управління ДЗА не надходять, то і вносити зміни в облік немає як.
Ніхто ж не знає чи обробляється ділянка безпосередньо громадянином, чи громадянином-членом ФГ, чи ФГ в якому є членом громадянин, чи громадянином-підприємцем - як оформлено, так і обліковується.
Погоджусь, що потрібна підстава. Згідно з законодавством громадянин - член ФГ має право передати право користування цією ділянкою господарству, але як це зробити? Чи достатньо записати в статуті, що така ділянка обробляється фермерським господарством? Мабуть повинно бути зареєстроване таке право за господарством в держреєстрі речових прав. А що буде підставою для такої реєстрації? Мабуть отой запис в статуті господарства. Цікаво, чи був хоч один такий випадок в Україні?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Петрович писав: Згідно з законодавством громадянин - член ФГ має право передати право користування цією ділянкою господарству
А на мою думку, це не право а обов"язок. Адже в частині 2 ст. 12 закону "Про фермерське господарство" чітко вказано, що права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює фермерське господарство.
І навіть обов`язком назвати це не можна, це просто доконаний факт, а право виникне у громадянина тоді, коли він вийде з членів ФГ.

Відправлено через 8 хвилини 4 секунди:
Петрович писав: Мабуть повинно бути зареєстроване таке право за господарством в держреєстрі речових прав. А що буде підставою для такої реєстрації? Мабуть отой запис в статуті господарства. Цікаво, чи був хоч один такий випадок в Україні?
Я спробував зареєструвати таке право за ФГ у нашій районній реєстраційній службі. На сьогодні вони готові зареєструвати таке право за умови подання договорів щодо права володіння та користування земельною ділянкою, що укладені між ФГ та членом ФГ.
Навіть знайшли в своїй базі інфу, що хтось в Україні зареєстрував таке право за ФГ на підставі договору про користування землею в якому передбачено, що термін користування - на час членства у ФГ і навіть передбачена можливість передачі земельної ділянки в суборенду.
В мене такий договір викликає недовіру. Я вирішив, що буду притримуватись позиції, що таке право не підлягає державній реєстрації.

Відправлено через 7 хвилини 17 секунди:
Крім того, начальник реєстраційної служби рекомендувала мені звернутись з запитом до ГУЮ в області шляхом відправки запитання через їхній сайт. Я цією пропозицією скористався, запитання відправив і отримав відповіді.
Спочатку я сформулював та відправив таке запитання:
► Показати
І отримав відповідь таку:
► Показати
Ознайомившись з вище приведеною відповіддю Головного управління юстиції області (ГУЮ), я зробив такі висновки:
► Показати
Далі, я здійснив ще одну спробу отримати конкретну відповідь на моє питання від обласного ГУЮ.
Сформулював питання таким чином:
► Показати
І ось отримав таку відповідь:
► Показати
Особливо мені "подобається" у наданій відповіді твердження, що у частині 1 статті 395 ЦК України закріплено вичерпний перелік речових прав на чуже майно.
У частині 1 статті 395 ЦК України закріплено вичерпний перелік речових прав на чуже майно, до яких належать:
1) право володіння;
2) право користування (сервітут);
3) право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис);
4) право забудови земельної ділянки (суперфіцій).
Але чомусь ГУЮ не взяло до уваги частину 2 статті 395 Цивільного кодексу України:
► Показати
Якщо врахувати другу частину ст. 395 ЦК то можна зробити висновок, що перелік речових прав не є вичерпним.
Востаннє редагувалось 16 лютого 2015 17:58 користувачем fgrubin, всього редагувалось 3 разів.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення solim »

fgrubin слишкаммногабукаф Ushas
Загалом пізнавально ... але прогнозовано.
Не по темі
хотів поставити +, але відключено
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Поховаю все під спойлери
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: Далі, я здійснив ще одну спробу отримати конкретну відповідь на моє питання від обласного ГУЮ.
Дякую, fgrubin! Вважаю ваш хід думок і дій був дуже вірним. Але все розбилось об бюрократичну машину. Замість пошуку вирішення, яке здавалось просте і очевидне, відписки і самодурість. Але не зовсім погоджуюсь з вами щодо обов"язковості права користування господарством земельними ділянками, які знаходяться у власності його членів. Яке відношення, наприклад, має господарство до земельної ділянки під гарожем, яка є власністю мого сина, який також є членом господарства, чи до земельної ділянки під його будинком? Мабуть передача такого права все-таки повинна бути правом, а не обов"язком.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Маю на увазі тільки зем. ділянки з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.

Адже, нагадаю, що відповідно до частини 1 статті 1 закону України "Про фермерське господарство" ФГ є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили
бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.
А згідно з частиною 1 статті 3 закону України "Про фермерське господарство" члени ФГ це члени сім`ї та родичі, які об'єдналися для спільного ведення фермерського господарства.

Тобто, члени ФГ це громадяни, що ведуть фермерське господарство на земельнних ділянках, наданих їм не для будівництва, не для огородництва, а саме для ведення фермерського господарства.

Відправлено через 6 хвилини 13 секунди:
Петрович писав: Але все розбилось об бюрократичну машину. Замість пошуку вирішення, яке здавалось просте і очевидне, відписки і самодурість.
Так тут не все ще втрачено. На районному рівні начальник реєстраційної служби вже була готова зареєструвати таке право на підставі поданих мною - Статуту, в якому ми вказали:
fgrubin писав: На дату реєстрації цього Статуту до складу земель Господарства входять земельні ділянки, що належать на праві власності громадянам - членам Господарства, а саме:
....
земельна ділянка такого-то, площею .., кадастровий номер, ...
.....
Тимчасово, на час перебування громадян, власників цих земельних ділянок, в членах Господарства, громадяни – члени Господарства передають, а Господарство набуває права володіння та користування цими земельними ділянками на підставі частини 2 статті 12 закону України «Про фермерське господарство» від 19 червня 2003 року № 973-IV
та протоколу загальних зборів членів ФГ, на яких було прийнято рішення щодо складу земель ФГ.

Але після того, як вона проконсультувалась в обласному ГУЮ, з`явилась ще вимога про наявність якогось недолугого договору про передачу прав користування зем. ділянкою.
Мені не зрозуміло, на підставі якої норми закону буде складений такий договір і як він буде регулюватись.
Хоча, по великому рахунку, це не проблема, можна скласти такі договори.

Але, проаналізувавши всі норми законодавства, я вирішив не реєструвати таке право та заощадити трохи власних коштів.
І для такого рішення є законні підстави, про які я пізніше напишу.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: тільки зем. ділянки з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства.
Тут безумовно повинен бути обов"язок. А як, на Вашу думку, потрібно поступати з земельними ділянками для товарного с/г виробництва чи для ОСГ, які також можуть бути у власності членів ФГ? І як тлумачить це законодавство, адже в законі нічого не говориться про цільове призначення , а лише про те, що землі господарства складаються в тому числі і з земельних ділянок, які належать членам господарства на праві власності?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Згідно з ч. 5 ст. 20 ЗК земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 ЗК.
На сьогодні, ст. 33 ЗК передбачає, що громадяни України можуть мати на праві власності земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, а використання земель особистого селянського господарства здійснюється відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 1 закону " Про особисте селянське господарство " особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.
Згідно ч. 3 ст. 1 закону " Про особисте селянське господарство " діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

Тобто, до моменту набуття чинності змін до цих законів, а я вище говорив, що зміни прийняті і зараз слово за президентом, ділянки для ОСГ не можуть використовуватись для ведення ФГ.

Відправлено через 14 хвилини 52 секунди:
Стосовно земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, то тут вже складніше використовувати мою аргументацію.
► Показати
[/quote]
Бо все ж таки земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не надавались безпосередньо для ведення ФГ.

Думаю, на ці земельні ділянки краще укласти окремі договори. Хоча, можна чіплятись за букву закону і використовувати їх без договорів. Головне, це повинно бути відображено в якихось документах. Наприклад, в Статуті чи в протоколі зборів членів фг.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення solim »

Петрович писав: А як, на Вашу думку, потрібно поступати з земельними ділянками для товарного с/г виробництва чи для ОСГ, які також можуть бути у власності членів ФГ? І як тлумачить це законодавство,
А ще є риторичне питання: А якщо член фермерського господарства є приватним підприємцем і має ділянку у власності ? 5+5=?
Як не мудруй, але якщо ФГ і член ФГ зацікавлені в тому, щоб за ФГ обліковувалася/числилася/оподатковувалася земля, яка є у власності члена ФГ, то потрібно її передати в оренду. Якщо ж ні, то нікого не цікавить хто чиє поле обробляє - просто попросив/найняв/управління_майном/договір_підряду/договір_спільного_використання...
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

У ФГ є Статут.
Якщо громадянин, є членом ФГ, то відповідно до частини 1 статті 3 закону України він визнає і дотримується положень Статуту.
Якщо в Статуті буде прямо вказано, що до складу земель ФГ входить конкретна земельна ділянка члена ФГ, і крім цього, члени ФГ на загальних зборах приймуть рішення про входження конкретних земділянок до складу земель ФГ, то які і в кого можуть виникати питання?

Чомусь до цього часу ще не виникло питання, а на якій підставі до складу земель ФГ зараховують земельні ділянки, що надані фізичним особам - засновникам ФГ в постійне користування.
Keiser Suse
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 18 грудня 2013 13:03
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Keiser Suse »

Вітаю!
Дуже потрібен ЯКІСНИЙ зразок Статуту ФГ!
Дякую
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

fgrubin писав: Але, проаналізувавши всі норми законодавства, я вирішив не реєструвати таке право та заощадити трохи власних коштів. І для такого рішення є законні підстави, про які я пізніше напишу.
Державна реєстрація прав на нерухоме майно регулюється ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень».
Проаналізувавши цей закон, я роблю такі висновки.

Відповідно до частини 3 статті 3 цього закону, права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Це означає, що не всі права на нерухоме майно підлягають державній реєстрації, а тільки ті, які прямо вказані в цьому законі.

Ось як про цю норму закону сказано в науково-практичному коментарі, який підготовлено за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проекту "Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність" (USAID ЛІНК). Ознайомитись з ним можна тут: http://mego.info/матеріал/науково-практ ... е-майно-та
Частина 3 коментованої статті надає державній реєстрації речових прав на нерухоме майно правовстановлюючий характер, оскільки права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації (їх перелік закріплений у с. 4 Закону), виникають саме з моменту державної реєстрації.
Тобто, перелік прав на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, закріплений в статті 4 цього закону.
Аналізуємо статтю 4:
СТАТТЯ 4. ПРАВА ТА ОБТЯЖЕННЯ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ
1. Обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме:
1) право власності на нерухоме майно;
2) право володіння; право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; іпотека; довірче управління майном;
3) інші речові права відповідно до закону;
В науково-практичному коментарі до цієї статті зазначено:
Частина перша коментованої статті визначає перелік речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також суб’єктів таких прав.
Визначений у коментованій статті перелік речових прав та їх обтяжень не є вичерпним, тому законом можуть бути визначені інші речові права та обтяження, які підлягають державній реєстрації.
Тобто, саме законом повинно бути визначено, що інше конкретне речове право на нерухоме майно, якого немає в переліку цієї статті, підлягає державній реєстрації.

В переліку речових прав, який наведений у цій статті, права фермерського господарства на володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, що виникли на підставі Закону, а саме, на підставі частини 2 статті 12 Закону України «Про фермерське господарство» прямо не вказані.
А в жодному законі не сказано, що ці права підлягають держаній реєстрації.

Отже, є цілком законним те, що такі права за фермерським господарством не реєструються в ДРРП.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Keiser Suse писав: Дуже потрібен ЯКІСНИЙ зразок Статуту ФГ!
Скільки засновників буде у вас?
Скільки членів ФГ?
Keiser Suse
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 18 грудня 2013 13:03
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Keiser Suse »

fgrubin писав: Скільки засновників буде у вас?
Скільки членів ФГ?
1 засновник, він же власник ЗД
Дякую
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Статут я розробив на основі зразка статуту, що був опублікований в журналі "Мала енциклопедія нотаріуса".
Формат файлу не дозволяє його сюди прикріпити.
Востаннє редагувалось 18 лютого 2015 09:53 користувачем fgrubin, всього редагувалось 1 раз.
Keiser Suse
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 18 грудня 2013 13:03
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Keiser Suse »

 ! Повідомлення з: Admin
http://zemres.com/forum/rules#rule3.11
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: Якщо в Статуті буде прямо вказано, що до складу земель ФГ входить конкретна земельна ділянка члена ФГ
Погоджуюсь з вами. Наше господарство таку ділянку для тов. с/г виробництва обробляє вже більше 10 років. Право користування нею записано в статуті. Але районне управління земельних ресурсів відмовлялось визнавати таке право за господарством. Я навіть судився по цьому питанню і програв. В позові я просив змусити обліковувати цю ділянку за господарством, і що цікаво, суд не заперечував, що господарство має таке право, але в рішенні про незадоволення позову написали, що не зовсім зрозуміло, як таке право передане власником господарству. Після цього я ще раз змінив статут, де більш детально розписав на підставі чого господартсво користується цією ділянкою( приблизно так, як написано і у вас) і продовжую обліковувати цю ділянку за ФГ, включаючи її до розрахунків по податкам і до стат. управління. Поки проблем не має (правда начальник, якому не подобався запис в статуті вже на пенсії), податкова також не проти того, що я включаю цю ділянку в розрахунок. Як буде далі побачимо.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

А земельний податок хто платить (не платить)?
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: А земельний податок хто платить (не платить)?
До цього часу ніхто не платив, адже з ділянки платився фіксований с/г податок. Зараз також поки що тиша. Можливо вистачить розуму двічі не оподатковувати.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

А ви включали цю земельну ділянку до Відомості про пільги на земельний податок з наявних площ земельних ділянок?
Ця Відомість є додатком до Податкової декларації з плати за землю.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: А ви включали цю земельну ділянку до Відомості про пільги на земельний податок з наявних площ земельних ділянок?
Ця Відомість є додатком до Податкової декларації з плати за землю.
Ще не разу ніхто не вимагав подавати таку відомість, як і саму податкову декларацію з плати за землю. Здавали лише податкову декларацію з фіксованого с/г податку та додадок до неї.
Бачу, ви добре обізнані в законодавстві щодо фермерства. Не збираєтесь на «Аграрний форум» з участю міжфракційного Аграрного об'єднання Верховної Ради України, який відбудеться 27 лютого 2015 р. ? Вважаю там повинні бути такі фермери.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

А від нас вимагали подавати таку декларацію, бо відповідно до довідки держземагенства за господарством рахувалась рілля в постійному користуванні. Тобто, господарство було землекористувачем і "користувалось" пільгою по сплаті земельного податку, а вірніше така пільга була відображена у Довіднику пільг. Слово користувалось взяв в лапки, так як це умовно, бо земельний податок входив до складу ФСП.
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

Добрий день!
Я тут новачок. Підскажіть, будь ласка, як зробити.
Державний акт на право постійного користування виданий 1997 року на фізичну особу(голову фермерського господарства - 50 га.). 2008 року голова ФГ отримує від райдержадміністрації дозвіл на розробку проекту(розпаювання на членів ФГ), розробили проект щодо відведення земельних ділянок у власність між членами ФГ і на цьому зупинились. 2011 року померає голова ФГ(особа на яку видавався державний акт на постійне користування). Я так розумію у ФГ право на цю ділянку втрачається?
В 2011 син вносить зміни до статуту та стає головою ФГ. Земельною ділянкою вони користуються до сих пір, сплачують податок.
Як їм легалізувати цю зем. ділянку і офоормити у власність, розпочинати процедуру з нуля - отримати у власність на кожного члена ФГ( в розмірі середньої частки(паю)) для ведення фермерського господарства?
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Solpadeine »

Сергій198623, власність або оренда... право постійного користування не успадковується...
Сергій198623
Повідомлень: 9
З нами з: 22 лютого 2015 17:46
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Сергій198623 »

Дякую за відповідь!
Іще одне питання. Чи варто в заявах відображати, що ця ділянка надавалась в постійне користування одному із членів цього ФГ? Чи взагалі не згадувати про постійне користування?
Відповісти