Ще раз про фермерські господарства

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
oksliz
Повідомлень: 7
З нами з: 17 січня 2011 21:55
Репутація: 0
Область: Донецька

Re: Паювання фермерського господарства без розміру середньої частки?

Повідомлення oksliz »

makctos писав: Є нормативна оцінка каждої ограгрупи, поміряли площу, визначили цену земель, поділили на кількість бажаючих, задаєш цену одного пая в грошах прогама ділить одому більше другому меньше в завісімості від стоімості агрогрупи.
порядок розрахунку я розумію, не один колгосп розпаювала, але за проектами реформування! а на яку кількість бажаючих ви пропонуєте поділити - на членів ФГ чи мешканців С.Р. та й де я їх візьму мешканців С.Р.?!!! і ціну яких земель ділити - усієї с.р. чи тільки ФГ?!
якщо тільки ФГ, то це мабуть мій другий варіант, то хотілося б підтвердити свої думки законодавчими актами, але на які спиратись не зовсім розумію....
за пояснення як працює програма, звісно, красно дякую, але питання більш юридичне ніж технічне.
ValD писав:makctos Так однозначно делать нельзя. Вы пойдете от обратного нарушая требования ст.32 ЗКУ,п 5.ст.7 ЗУ "Про фермерське господарство".
а як тоді робити??? та бажано так, щоб не порушувати закони??? мені не дуже подобаються обидва варіанти, бо в першому я орієнтуюся на іншу с.р., а в другому, виходить сама знаходжу розмір частки на с.р., але з розмірами мого ФГ (20га) і з його співвідношенням угідь середня частка по с.р. буде виглядати, ну дуже м'яко кажучи - смішно - де ви бачили пай, де 3 га ріллі та 7 га сіножатей? доречі, це на двох членів, а якщо їх буде 5-10 осіб???
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Паювання фермерського господарства без розміру середньої частки?

Повідомлення ValD »

"1) розпаювати землю по розміру частки найближчої с.р. - але чомусь здається, що це буде не дуже вірно...
крім того, чи враховується при паюванні співвідношення с-г угідь? бо в паях виділяють рілля:сіножаті у співвідношенні 10:1, а по землях мого ФГ виходить 1:3, звісно від цього добряче збільшується фізична площа паю."

Вам необхідно зрозуміти, що паювання ФГ не відбувається, а лише здійснюється передача з/д членам ф/г у власність із наданих раніше у користування земель.
Більш виваженим буде варіант взяти розмір частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства сусідньої с/р в межах одного с/г району.

Додано через 2 годину 20 хвилин 37 секунд:
Re: Ще раз про фермерські господарства
Крім того в ст.121 ЗКУ заначено, що у разі відсутності с/г підприємств на території ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.
oksliz
Повідомлень: 7
З нами з: 17 січня 2011 21:55
Репутація: 0
Область: Донецька

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення oksliz »

Велике дякую! дійсно! куди мої очі дивились!!! всі ж закони перечитала по кілька разів а до 121 статі очі не долізли... соромно... ще раз дякую! чомусь здавалося що я її пам'ятаю повністю, та таки-ж є прогалини в пам'яті....
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

Закон "Про фермерське господарство" зокрема говорить: Громадяни України, які до 1 січня 2002 року отримали в постійне користування або оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства, мають переважне право на придбання (викуп) земельних ділянок розміром до 100 гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі до 50 гектарів ріллі, у власність з розстрочкою платежу до 20 років.
Чи відбувалось в когось таке, і яка процедура того викупу?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення ValD »

На сьогоднішній день діє мораторій, заборонена купівля-продаж з/д с/г призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

А я на днях отримав відповідь від головного управління Держкомзему в Київській області, що я маю право на викуп тої землі, що залишилась від постійного користування після часткової її приватизації членами господарства. То можливо все ж можна? Хто з таким зустрічався?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення dexter3000 »

Петрович писав:А я на днях отримав відповідь від головного управління Держкомзему в Київській області, що я маю право на викуп тої землі, що залишилась від постійного користування після часткової її приватизації членами господарства. То можливо все ж можна? Хто з таким зустрічався?
Продавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у даний час заборонено. В принципі.
Sasha Tar
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 23 червня 2007 15:05
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Sasha Tar »

Підкажіть, будь ласка!
Чи може надаватись дозвіл РДА на розробку проекту відведення трьох ділянок для ведення фермерського господарства на території трьох сільських рад одному громадянину, який бажає створити фермерське господарство?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення dexter3000 »

Sasha Tar писав:Чи може надаватись дозвіл РДА на розробку проекту відведення трьох ділянок для ведення фермерського господарства на території трьох сільських рад одному громадянину, який бажає створити фермерське господарство?
Дозвіл можна надавати на усе, що завгодно. Але, коли громадянин один раз реалізує своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення фермерського господарства, інші дві ділянки йому надавати можна буде тільки в оренду.
Sasha Tar
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 23 червня 2007 15:05
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Sasha Tar »

П.2 Ст.7 ЗУ "Про фермерське господарство":Заяву громадянина про надання земельної ділянки у власність або в оренду районна або міська державні адміністрації або орган місцевого самоврядування розглядають у місячний строк і в разі її задоволення дають згоду на підготовку землевпорядною організацією проекту відведення земельної ділянки.
То все ж таки, одна земельна ділянка.
Якщо, можна відвести декілька ділянок,то дайте посилання на нормативно-правовий акт.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення dexter3000 »

Sasha Tar писав:Якщо, можна відвести декілька ділянок,то дайте посилання на нормативно-правовий акт.
Ничто не мешает гражданину воспользоваться п. 2 ст. 7 ЗУ "О фермерском хозяйстве" несколько раз в отношении разных земельных участков, но получив один, от других придётся отказаться.
Аватар користувача
vitalzem
Спец
Спец
Повідомлень: 198
З нами з: 23 липня 2008 18:14
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення vitalzem »

Sasha Tar писав:Якщо, можна відвести декілька ділянок,то дайте посилання на нормативно-правовий акт.
Ст.7 ЗУ "Про фермерське господарство" п.3. Земельні ділянки для ведення фермерського господарства
передаються громадянам України у власність і надаються в оренду із земель державної або комунальної власності.
Sasha Tar
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 23 червня 2007 15:05
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Sasha Tar »

В ході паювання земель членам фермерського господарство виникло ряд питань.
1.Чи потрібно проектувати підїздні шляхи за рахунок земель фермерського господарства як це було при паюванні земель колективної власності?
2.Площі фермерського господарства не вистачає, щоб передати у власність земельні ділянки всім членам ФГ у розмірі середньої земельної частки (паю).Один з них залишається без паю або у всіх меньший розмір ніж середній по сільській раді.Який може бути інший вихід із цієї ситуації?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Volodar »

Sasha Tar писав:1.Чи потрібно проектувати підїздні шляхи за рахунок земель фермерського господарства як це було при паюванні земель колективної власності?
Як же без них ?
Sasha Tar писав:Площі фермерського господарства не вистачає, щоб передати у власність земельні ділянки всім членам ФГ у розмірі середньої земельної частки (паю).Один з них залишається без паю або у всіх меньший розмір ніж середній по сільській раді
Ну що ж робити, така доля. В мене також право в селі на 0,25 га для будівництва, а приватизується по факту 0,10 га.
Sasha Tar
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 23 червня 2007 15:05
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Sasha Tar »

Як же без них ?
Який тоді правовий статус для підїздних шляхів?Спільна сумісна власність членів ФГ?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення ValD »

Sasha Tar писав:В ході паювання земель членам фермерського господарство виникло ряд питань.
1.Чи потрібно проектувати підїздні шляхи за рахунок земель фермерського господарства як це було при паюванні земель колективної власності?
2.Площі фермерського господарства не вистачає, щоб передати у власність земельні ділянки всім членам ФГ у розмірі середньої земельної частки (паю).Один з них залишається без паю або у всіх меньший розмір ніж середній по сільській раді.Який може бути інший вихід із цієї ситуації?
Під'їздні шляхи проектуються обов'язково-це будуть землі загального користування.
Площа ф/г ділиться на всіх членів господарства, у рівних частках , і якщо розмір паю буде меншим визначеного по с/р - це не буде порушенням.
Sasha Tar
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 23 червня 2007 15:05
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Sasha Tar »

Під'їздні шляхи проектуються обов'язково-це будуть землі загального користування.
На мою думку, проектування підїздних шляхів для обслуговування паїв членів ФГ чинним законодавством невизначено.Я так думаю, що керуємося аналогією з паями по колективній власності.Наскільки це правильно?
Крім того, доволі неясний правовий статус цих підїздів. Яка власність?Державна чи приватна.Що потім? Договір оренди на проектний підїздний шлях чи держакт зі списком членів ФГ.
І ще,якщо земель ФГ недостатньо для розпаювання в розмірі середнього паю по сільській раді, то зарахунок запроектованих підїздних шляхів вони(паї) зменшаться ще більш. На цьому втрачають члени ФГ.
Аватар користувача
vladasya
Спец
Спец
Повідомлень: 320
З нами з: 15 листопада 2007 12:54
Репутація: 19
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення vladasya »

Фермерське господарство має в оренді 3 земельних ділянки. Договори оренди було оформлено нотаріально з сільською радою в 2001році і один-з райадміністрацією в 2002 році. Землевпорядної документації на той час не оформлялося. Строк дії оренди щодо ділянки з райадміністрацією закінчився в 2007 році. Фермер отримав в 2008 році розпорядження адміністрації про розробку тех. документації, проте наразі його не виконав-документацію він не заказував.В 2011 закінчується строк оренди щодо ще однієї ділянки. Адміністрація дала дозвіл на розробку вже проекта відведення. Відносно третьої ділянки дали рішення про продовження строку оренди, проте не написали про необхідність розробки документації, лише дословно: "Фермерському господарству "Планета" вчинити дії щодо укладення додаткової угоди до основного договору оренди земельної ділянки до закінчення терміну дії договору".При цьому, нагадую, договір оренди був між сільською радою та фермером, а зараз повинен бути між адміністрацією та фермером. Як в цій каші розібратися?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення ValD »

vladasya писав:Як в цій каші розібратися?
Стосовно першої ділянки, на яку надано дозвіл на техдокументацію - скористайтеся цим дозволом, розробляйте техдокументацію.
На другу є дозвіл на проект, тому вперед-працюйте. Стосовно третьої- тут РДА намудрила.Неможливо вчинити будь-які адекватні дії (в правовому полі) щодо додаткової угоди до існуючого договору. Тому необхідно звернутися до РДА за дозволом на розроблення документації із землеустрою, а далі "дело техники".
Аватар користувача
AeroMaster
Спец
Спец
Повідомлень: 244
З нами з: 17 травня 2008 23:37
Репутація: 6
Область: м.Київ

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення AeroMaster »

Прочитал всю тему но вопросы остались, может только у меня но все же, Nenayu
при создании ф\г какое максимальное количество земли можно получить в аренду,
может ли эта земля быть на территории нескольких советов,
можно ли потом сделать розпаевку этих земель между членами ф\г
В собственность я так понимаю больше чем средний пай по селу на фермера не дадут, так что идем путем аренды.
Благодарю заранее за ответы
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Oleg »

slaventius писав:Я так розумію, що відповідно до вищевикладеного прередати без аукціону зем.діл. можливо
тільки громадянину який створює фермерське господарство, а не вже існуючому ФГ
Добре. Згідний! Але! Де гарантія того що громадянин після укладення договору оренди - буде реєструватись як фермер?

Як для мене тут щось сильно не стикується! В 134 статі написано:
передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва,...
Чи не має на увазі законодавець тут в розумінні 121 ст. ЗКУ?

Добре - я помиляюсь: Надаємо ГРОМАДЯНИНУ для ведення фермерського господарства. Мене переконують, що після того як я, громадянин, став фермером- я не зможу отримати землю для ведення фермерського господарства. Чому?


Я геть запутався... От отримаю я, як громадянин(не фермер) землю - для ведення фермерського господарства. Хто, мене, як я зареєструю договір оренди потім заставить РЕЄСТУВАТИСЬ фермером?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Volodar »

Admin писав:Я геть запутався... От отримаю я, як громадянин(не фермер) землю - для ведення фермерського господарства. Хто, мене, як я зареєструю договір оренди потім заставить РЕЄСТУВАТИСЬ фермером?
Ніхто.
Але фермером реєструються для того, бути мати пільги з податків.
Що тут такого якщо громадянин отримає землю і не зареєструється фермером?
Справа в тому, щоб зареєструвати ФГ, потрібно перш отримати земельну ділянку: ст.8
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... reg=973-15
Востаннє редагувалось 12 травня 2011 17:59 користувачем Volodar, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Oleg »

Volodar писав:Але фермером реєструються для того, бути мати пільги з податків.
Що тут такого якщо громадянин отримає землю і не зареєструється фермером?
Так, нічого. Але щоб потім питань зі "сторони" не виникало. morgny Не спитають пізніше - шо ви, я чи хто там ще - з корисливих мотивів, вирішили обійти аукціон?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення ValD »

Admin писав: Мене переконують, що після того як я, громадянин, став фермером- я не зможу отримати землю для ведення фермерського господарства. Чому?

Я геть запутався... От отримаю я, як громадянин(не фермер) землю - для ведення фермерського господарства. Хто, мене, як я зареєструю договір оренди потім заставить РЕЄСТУВАТИСЬ фермером?
Дивне запитання! Без створення ФГ громадянин не зможе використовувати з/д за цільовим призначенням, а це підстава для розірвання договору оренди. Крім того новоствореним ФГ 3-5 років надається допомога, у тому числі через Український державний фонд підтримки ф/г.
Ніхто не говорить, що не можна отримати з/д ФГ, можливо, але вже на конкурентних засадах.
Востаннє редагувалось 18 травня 2011 15:01 користувачем ValD, всього редагувалось 5 разів.
Причина: Тег для створення цитати: [quote="нік"]текст, що цитується[/quote]
Аватар користувача
Bibop
Спец
Спец
Повідомлень: 122
З нами з: 26 червня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Bibop »

Вышеизложенное натолкнуло на несколько вопросов (может быть тупых), связанных с практикой:

1.Каков правовой режим земельного участка, переданного в аренду физлицу для ведения фермерского хозяйства, после регистрации ф/х как юрлица - это земля по-прежнему физлица или уже ф/х? Если земля ф/л, то как должны регулироваться правоотношения по использованию земли между этим ф/л и ф/х? Если земля ф/х, то нужно ли вносить изменения в договор аренды в связи с созданием ф/х?
Попутно насколько правильно устанавливать целевое назначение з/у -"для ведения фермерского хозяйства", если это самое ведение ф/х частный случай товарного сельхозпроизводства? Может быть следует ц/н определять как - "для товарного сельхозпроизводства"?

2.Может ли ф/х выступать как объект приобретения корпоративных прав - т.е. может ли весь Уставной (сложенный) фонд предприятия быть приобретенным другим лицом, в частности юридическим? Если да, то в каком порядке необходимо переоформлять право на аренду земельного участка, первоначально выделенного для создания ф/х?

Спасибо заранее всем откликнувшимся.
Відповісти