Про надання земельних ділянок під ОСГ

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

Natali22 писав: 05 вересня 2018 10:53 Однак власник цієї земельної ділянки передав її в оренду, і орендар вже використовує цю землю як ріллю.
з чого ви це взяли і чим це підтверджується?
Natali22 писав: 05 вересня 2018 12:47 він взагалі має право використовувати цю землю для посіву
дивлячись що він там сіє.
chess
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 20 жовтня 2017 13:33
Репутація: -5
Область: Вінницька
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення chess »

Доброго часу, форумчани, таке запитання: чи є закон, який узгоджує чергу, між заявами на отримання рішення на одну і туж ділянку землі, від органів самоврядування, щодо приватизації земельних ділянок з цільовим призначенням ОСГ, якщо можна посилання на статтю, дякую. Голова сільської ради("став на диби") відстоює інтереси родички, щодо не законого володіння землі, мотивуючи, тим, що 90-х родчиці дали в користування землю і це її земля, я подав запит на інформаю, щодо даної ділянки: чи вільна вона - якщо ні, то ким і на піставі яких законодавчих актів, поки відповіді нема, також запитував усно, на яких правах користується - відповідь, ось шнурова книжка, а ось платились податки в тих же 90-х.
П.С.
також голова сільської ради відмовився приймати заяву, довелось телефонувати на 102, приїхала поліція, зареєстрував.., тепер він каже, що родичка також подає заяву на туж ділянку...
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

chess писав: 31 жовтня 2018 09:07 Голова сільської ради("став на диби") відстоює інтереси родички, щодо не законого володіння землі
chess писав: 31 жовтня 2018 09:07 якщо можна посилання на статтю
У Вашому випадку підходить стаття 158 пункт 2 Земельного кодексу України
Kola
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 13 грудня 2016 13:42
Репутація: 172
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Kola »

К сожалению эта норма не отрегулирована, что делать при поступлении двух и более заяв на один участок, должна включаться система конкурсов но включается скорость, кто первый согласует проект, но не понятно что делать если всё будет делаться одновременно, но тут наверное кто первый вкинет в нкс, одному вытяг дадут а второму тю тю....перетин, накладка...я знаю случаи когда давали по 5 разрешений на один участок...хотя всё это должно регулироваться на стадии надання дозволу...
chess
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 20 жовтня 2017 13:33
Репутація: -5
Область: Вінницька
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення chess »

ось і відповідь:
"Про надання публічної інформації
Виконавчий комітет Х сільської ради на ваш запит, про надання публічної інформації від 25.10.2018 року, про виділену земельну ділянку, повідомляє про те, що вказана земельна ділянка згідно погосподарської книги з 1996 року рахується за Х Х Василівною. На даний час земельна ділянка обробляється Х Х Василівною.
"
на запитання:
"Чи вільна земельна ділянка(дивитись додаток до звернення: графічний матеріал - Публічна кадастрова карта України_ Відомості та витяги про земельні ділянки), якщо ні, то ким і на підставі яких законодавчих актів зайнята?"
MP19
Повідомлень: 4
З нами з: 22 листопада 2018 19:23
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення MP19 »

Шановні експерти, допоможіть розібратися, будь ласка, в моїй ситуації.
Незнаю чи це у всіх сільрадах чи лише в нашій так важко не те що "добитися", а просто щось дізнатися. Для прикладу, взнати коли сесія, це наче ти запитуєш, де заховані їх клади.
Так ось, розпочну з того, що працюю в селі на державній роботі по спеціальності, яку отримала в університеті майже 5 р. Вирішила у травні цього року звернутися в сільську раду, щоб випросити собі землі. Незнаючи ще тієї процедури, попросила в секретаря дати зразок заяви, на що отримала відповідь, що такого у них немає і ніхто таких заяв у них не пише. В інтернеті теж зразка немогла знайти, тому склавши " по своєму" , через певний час отримала письмову відповідь від голови через укрпошту......зрозуміла, що невірно написана заява. Далі, все таки знайшовши ту " прошену" заяву у добрих людей. Але й цього разу, вже рішенням сесії отримала відмову, бо невірно вказала ділянку на викопіровці ( її теж робила сама, бо по їх словах земель в запасі не було і нема). Останній раз вже точно і надійно все перевіривши ( неуявляєте наскільки це важко простій людині) принесла заяву за 2,5 год до початку сесії (на якій було відмічено, що хочу бути присутньою, коли будуть вирішувати моє питання). Але секретар повідомила, що мою заяву на даній сесії розглядати небудуть, бо не вивчене питання і його переносять на наступну. Прочитала в інтернеті, що відповідь в такому вирадку мають надати протягом 30 днів, але слідуюча сесія, на яку мене запросила відбулася через 1,5 місяці. На останній сесії мені відмовили у дозволі на розробку проекту землеустрою, оскільки дозвіл на дану ділянку був наданий на попередній сесії ( на якій мою заяву відклали). Сказали, що дозвіл надали учасникам бойових дій. Також на цій сесії надали також дозвіл ще на 10 га землі ( на секундочку землі в запасі, по їх словах, немає і небуло). Мене цікавить, які мої дії? Чи є шанс виграти суд? Чи взагалі варто боротися? Якщо щось не так написала, виправте і не судіть строго.
Щиро дякую всім, хто відгукнеться!
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

MP19 писав: 22 листопада 2018 21:07 Чи є шанс виграти суд?
Можливо, вам краще буде купити земельну ділянку для ОСГ? !!((()
MP19 писав: 22 листопада 2018 21:07 Для прикладу, взнати коли сесія, це наче ти запитуєш, де заховані їх клади.
доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.(п.10 статті 46 ЗУ "Про місцеве самоврядування")
MP19 писав: 22 листопада 2018 21:07 Мене цікавить, які мої дії?
1)подавати клопотання слід таким чином, щоб потім Ви могли підтвердити факт та дату його подання, тому що на словах Ви не зможете довести, що його розглядали понад місяць, а потім Вам відмовили.
Тому, або пишіть клопотання у двох примірниках і слідкуйте, щоб на Вашому ставили вхідний номер і дату, або надсилайте рекомендованим листом і зберігайте корінець про вручення.
2) чекаєте відповідь, якщо у місячний строк вам не надали дозволу або мотивовану відмову, ви маєте право замовити розробку проекту землеустрою без надання дозволу, письмово повідомивши про це ОМС (ну..тут слід враховувати той факт, що ОМС потім все ж таки буде його затверджувати і не факт, що вам його затвердять і причин може безліч)
3) враховувати той факт, що надання ділянок учасникам бойових дій в пріорітеті
MP19
Повідомлень: 4
З нами з: 22 листопада 2018 19:23
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення MP19 »

Astreya писав: 23 листопада 2018 16:22 доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії,
Постійно, лише депутатам, в тел. режимі за 1-2 дні. Але оголошення, для населення, ЖОДНОГО разу не робили

Відправлено через 1 хвилину 30 секунд:
Astreya писав: 23 листопада 2018 16:22 подавати клопотання слід таким чином, щоб потім Ви могли підтвердити факт та дату його подання, тому що на словах Ви не зможете довести,
Заяви на сесію щоразу подавала у двох примірниках, які вимагала зареєструвати. Ви це мали на увазі?

Відправлено через 5 хвилин 30 секунд:
Astreya писав: 23 листопада 2018 16:22 Можливо, вам краще буде купити земельну ділянку для ОСГ?
Хотіла б таку ділянку, щоб можна здати в оренду :-(
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

MP19 писав: 23 листопада 2018 16:38 Заяви на сесію щоразу подавала у двох примірниках, які вимагала зареєструвати. Ви це мали на увазі?
а вам сесія і не обов'язково, з заявою ви можете звернутися в будь-який день в робочий час і на своєму примірнику заяви вимагати поставити вхідний і дату (згідно типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, працівники ОМС повинні з нею бути ознайомленні, ну або ознайомте їх самі :-D )
MP19
Повідомлень: 4
З нами з: 22 листопада 2018 19:23
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення MP19 »

Astreya писав: 23 листопада 2018 16:45 а вам сесія і не обов'язково, з заявою ви можете звернутися в будь-який день в робочий час
А якщо в той день я подала, а вони відклали, то чи мали право розглядати заяви такого плану від інших людей. Це є порушенням мого права?

Відправлено через 8 хвилин 42 секунди:
Astreya писав: 23 листопада 2018 16:45 працівники ОМС повинні з нею бути ознайомленні, ну або ознайомте їх самі )
Такого плану зауваження, в їх сторону, вони сприймають не з сильним захватом ;-))
Мені порадили взяти копію рішення тієї сесії, де надано дозвіл на ділянку, яка цікавила мене.....то вони з порогу заявили, що чого це таке мені повинні давати, але "відрізавши" я відповіла, що це публічна інформація і вони не мають права відмовити мені. То після цього згодилися прийняти від мене письмове звернення на отримання цієї копії. Вчора подала, чекаю відповідді... )()
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

MP19, дуже складно доводити бездіяльність ОМС, якщо ви все ж таки вирішили "бодатися" з ними, то слідкуйте за тим, щоб всі ваші звернення і заяви були зареєстровані відповідно інструкцій. Ну і нагадайте їм, що їх рішення підлягають оприлюдненню (наскільки мені відомо, проекти рішень теж мають оприлюднюватися)
chess
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 10
З нами з: 20 жовтня 2017 13:33
Репутація: -5
Область: Вінницька
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення chess »

MP19 писав: 22 листопада 2018 21:07 Мене цікавить, які мої дії? Чи є шанс виграти суд? Чи взагалі варто боротися? Якщо щось не так написала, виправте і не судіть строго.
Щиро дякую всім, хто відгукнеться!
я коли приніс заяви реєструвати, голова сільської ради відмовив в прийняті, довелось телефонувати на "102" - приїхала поліція, неохоче, але все ж такі впросили царя, прийняли(доречі, заяву несети в 2-х екземплярах одна із яких залишається із автогафом і штампіком та датою у Вас, після 30 днів, якщо сільська рада не надає Вам рішення, шукаєте землевпорядну організацію і підписуєте договір, копію договору заказним листом відправляєте в сільську раду повідомляєте, що згідно ст.118 ЗКУ... )зрозуміло було без ясновидців, що відмовлять, відмовили, на данний час готуюсь до суда... Також Вам не завадило б зареєструватись на данному сайті Урядовий контактний центр
MP19
Повідомлень: 4
З нами з: 22 листопада 2018 19:23
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення MP19 »

Дякую) Якщо не секрет, напишіть продовження Вашої історії.

Відправлено через 15 годин 35 хвилин 42 секунди:
chess писав: 24 листопада 2018 18:07 Також Вам не завадило б зареєструватись на данному сайті Урядовий контактний центр
Дякую, уже зареєструвалася :like:
Alex0770
Повідомлень: 2
З нами з: 31 січня 2019 12:42
Репутація: 0
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Alex0770 »

Доброго дня колеги! Виникло наступне питання, чи може сільська рада встановити норму (розмір ділянки) до 2 гектарів для безоплатної передачі земельних ділянок громадянам для ведення ОСГ?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення ValD »

Alex0770 писав: 31 січня 2019 14:48 Доброго дня колеги! Виникло наступне питання, чи може сільська рада встановити норму (розмір ділянки) до 2 гектарів для безоплатної передачі земельних ділянок громадянам для ведення ОСГ?
Ні не може, ця норма визначена ст.121 ЗКУ
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Репутація: 507
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення magalon »

Alex0770 писав: 31 січня 2019 14:48 чи може сільська рада встановити норму (розмір ділянки) до 2 гектарів для безоплатної передачі земельних ділянок громадянам для ведення ОСГ?
Колись давно таке було, коли розраховували ці розміри для надання працівникам соціальної сфери, щоб усім хватило, про що сільрада приймала відповідне рішення.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

Alex0770 писав: 31 січня 2019 14:48 чи може сільська рада встановити норму (розмір ділянки) до 2 гектарів для безоплатної передачі земельних ділянок
Сільські ради (чи інші органи місцевого самоврядування) норми не встановлюють, в них немає таких повноважень.
Норми встановлені законом, і, відповідно, ОМС не можуть обмежувати громадян у реалізації свого конституційного права.
"Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"
Alex0770
Повідомлень: 2
З нами з: 31 січня 2019 12:42
Репутація: 0
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Alex0770 »

Так от в чому і питання, з тою метою, щоб раціонально розподілити землю між всіма бажаючими сільська рада пропонує таку можливість, щоб встановити по кожному старостаті наприклад межу в 1,00 га, тобто не надавати максимальних 2,00 га, як про те каже 121 ст. ЗКУ, оскільки там вказано, що для ведення ОСГ, - не більше 2,00 га, отже так розуміємо що може бути і менше, виникає делема...
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

Alex0770 писав: 05 лютого 2019 09:05 встановити по кожному старостаті наприклад межу в 1,00 га, тобто не надавати максимальних 2,00 га, як про те каже 121 ст. ЗКУ
в ОМС немає повноважень встановлювати норми чи обмежувати громадян в правах, встановлених законом.
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

ОМС може дати тільки "рекомендацію" для своїх депутатів так би мовити. В основному дивляться на практиці по розмірах власних земель та кількості бажаючих.
Хоча для "своїх", якщо є така можливість - то по 2га. :-)
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

Реалізація прав на землю не обмежується певною сільською радою і поширюється на всю територію України. А те, що керівники деяких сільських (селищних, міських) рад возомнили себе царьками, ще не дає їм право обмежувати громадян в їх законному праві.
yuliia_tishchenko
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 06 березня 2019 16:28
Репутація: 0
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення yuliia_tishchenko »

Доброго дня! Громадяни звертаються до ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для осг. Орієнтовне місце знаходження земельної ділянки вказують на уже сформованій земельній ділянці (наявний кадастровиц номер). Який вид документації необхідно в такому разі виготовляти?
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

yuliia_tishchenko писав: 13 березня 2019 14:43 Орієнтовне місце знаходження земельної ділянки вказують на уже сформованій земельній ділянці (наявний кадастровиц номер)
Це вже не орієнтовне, а конкретне. Сформована ділянка яку має форму власності і цільове призначення? ЇЇ хотять приватизувати чи просто помилково вказали на неї?
yuliia_tishchenko писав: 13 березня 2019 14:43 Який вид документації необхідно в такому разі виготовляти?
мало даних про вашу ситуацію, щоб дати конкретну відповідь
yuliia_tishchenko
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 06 березня 2019 16:28
Репутація: 0
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення yuliia_tishchenko »

Astreya, земельна ділянка комунальної форми власності. Код 17.00 Землі резервного фонду. Громадяни вказують приблизно 2 га на уже сформованій ділянці з кадастровим номером. Замалюовують прямокутником з роздрукованої публічної кадастрової карти.

Відправлено через 35 секунд:
Astreya, хочуть приватизувати для ведення осг.
аграрий
Повідомлень: 3
З нами з: 20 березня 2013 21:29
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Освітня галузь

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення аграрий »

шановні форумчани,допоможіть будь ласка консультацією.В 2012 році використав своє право(не в повному обсязі) на безоплатну приватизацію для ведення ОСГ в розмірі 1.29 га.Зараз написав заяву в ОТГ на виділення у власність 0.7 га. для ведення ОСГ,дали перше рішення на виготовлення проекту для ведення ОСГ у власність,виготовив проект та зареєстрував земельну ділянку(отримав кадастровий),виготовив хімпаспорт,а коли дійшло до затвердження проекту,то хтось наговорив щось землевпоряднику ОТГ і він злякавшись тепер мені тлумачить ,що право на безоплатну приватизацію під ОСГ можна використовувати,тільки один раз,не важливо від приватизованої площі.Од один раз використував право,а площа не важливо,хай то буде 1га,хай 0.5га.,але до визначиної норми 2га.,ти маєш право один раз ст.116 ЗК п.4 ""4. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання."".Підскажіть будь ласка
Відповісти