Рекультивація!

Особливості надання та використання земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та ін. призначення
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Відповісти
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 398
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Рекультивація!

Повідомлення ValD » 15 вересня 2011 11:45

Рекультивація здійснюється згідно робочих проектів з рекультивації порушених
земель та підвищення родючості ґрунтів, які розробляються ще на єтапі відведення з/д
для гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням ґрунтового
покриву. Відокремлена ґрунтова маса підлягає зняттю, складуванню,
збереженню та перенесенню на порушені або малопродуктивні земельні
ділянки. На єтапі проектування отримується дозвіл на зняття та перенесення родючого шару грунту. Судячи з Вашого запитання Ви плануєте рекультивувати з/д не надані вам у користування? Уточніть.

coco
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 26 липня 2008 23:28
Репутація: 0

Re: Рекультивація!без неї ні як!!!Потрібна консультація

Повідомлення coco » 17 вересня 2011 23:20

Все дуже просто. Проект рекультивації і правовстановчі документи на землю і Управління Держкомзему за дозволом на зняття та перенесення.

maksAV
Спец
Спец
Повідомлень: 165
З нами з: 21 грудня 2010 14:25
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Re: Рекультивація!без неї ні як!!!Потрібна консультація

Повідомлення maksAV » 18 вересня 2011 23:56

мда, по рекультивації на форумі багато "спеціалістів". якщо у Микола765 є проект рекультивації і внаслідок його господарської діяльності ВЖЕ порушено поверхневий шар грунту, то землекористувач повинен за свої кошти провести рекультивацію цих земель. Дозвіл необхідно брати до зняття грунту і маю надію, що так і було. Нормативно-правова база по рекультивації - 166, 168 ЗКУ, 52 ЗУ "Про охорону земель", "Порядо видачі дозволів........... http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... 8838962073
Після проведення рекультивації порушених земель проводиться обстеження земельної ділянки і складається акт, який
підписується представниками інспекційного органу Держкомзему, територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та заявником. В акті зазначається відповідність виконаних робіт умовам, визначеним у проекті землеустрою, фіксуються показники агрохімічного паспорта земельної ділянки, з якої було знято родючий шар ґрунту, а також показники агрохімічного паспорта рекультивованої земельної ділянки.

Слід наголосити лише, що Непроведення рекультивації порушених земель -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 54 КУпАП)

Якщо знято грунт без дозволу (до речі 53-3 КУпАП) і непроведено рекультивацію, то не потрібно вже нікуди йти, інспектори самі прийдуть lol2
Але в принципі, чого їх боятись, все одно вони діють незаконно, як каже DZI, так що панове можете робити все що в голову вбреде, у нас беззаконня

Додано через 8 хвилин 36 секунд:
Та й штрафи у нас смішні за непроведення рекультивації, мабуть субєкт господарювання подумає і скаже "хлопці давайте я краще штраф оплачу, мені так дешевше". АБСУРД.
Або наприклад, купили меліоративну систему, яка на полі з паями і що необхідно зробити, щоб її забрати. Це ж купа проблем: отримати від кожного власника згоду, від орендарів, зробити копії їх паспортів, установчих документів, на землю, замовити проект із землеустрою (дорого і довго), може ще на експертизу "попросять", зробити агрохімпаспорти зем ділянкам, заяву в дозвільний центр, потім в область в Головне управління, укласти договір на обстеження і аж потім може отримати дозвіл.
Просто розрити, забрати і зарити, оплатити штраф і шкоду, - це в декілька разів дешевше, та й ще показник інспекції зробити. Така правда нашого сьогодення.

Аватар користувача
ВасильТ
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 45
З нами з: 13 серпня 2009 14:44
Репутація: -4
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Рекультивація!без неї ні як!!!Потрібна консультація

Повідомлення ВасильТ » 19 вересня 2011 08:59

Дозволю собі не погодитись з maksAV, оскільки в минулому я держземінспектор, нічого не робити - не вихід.
З вищевказаних постів мені здається, що кар'єр використовується вже давно, тому можливо, що він був наданий в оренду (якщо я не правий уточніть) на підставі розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Не зрозуміло це " рекультивацію прилеглих земель до мого кар*єру" Вам необхідно виконати рекультивацію самого кар'єру чи земель, які знаходяться за межами орендованої площі?. Це перше
Друге - "Ні, друже, земельна ділянка в мене вже є, авжеж вона була видана мені на основі робочого проекту з рекультивації порушених земель зі схемами, розрахунками і т.д., який був затверджений" - землі не можуть бути надані на підставі РП землеустрою бо він не являється документацією із землеустрою в "чистому" вигляді, а відноситься більше до документації із охорони земель.
3 - Якщо РП із рекультивації був розроблений більше 5 - ти років тому, а роботи не проводились, необхідно провести коригування як кошторисної частини так і обох етапів рекультивації, бо як показує практика, кар'єри розробляються не у відповідності до Проектів розробки родовища, а лише за забаганкою керівництва - тобто беруть суглинок, крейду і тд там де подобається, а не де це заплановано Проектом розробки.
4 - чинне законодавство не регулює сам процес розробки РП землеустрою з рекультивації земель, тобто порядку виконання робіт немає фактично, ми користуємося Методикою підготовленою ще у 70 - х роках і нової не бачили бо її немає.
5- сам порядок дій визначається конкретно по кожному об'єкту проектування, в залежності від вже наявних документів.

Така моя думка і я не претендую на 100%-ву мою правоту, в кожному регіоні по різному. Для більш конкретної відповіді на поставлене в 1-шому пості питання не обхідно уточнити параметри об'єкту.

natysya
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 08 квітня 2009 20:18
Репутація: 0

Повідомлення natysya » 06 листопада 2012 17:05

Будь ласка в кого є зразок акту прийиання рекультивованої ділянки і чим цей акт регламентується.

Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 976
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Повідомлення Егор » 25 червня 2013 12:38

Есть невеличкое пытання:
было дело, договоры на геологоразведку заключали с РГА (с.х. всякие земли), а теперь, полуачается, нужно с земагенством или есть какие-то варианты ?

Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 398
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Повідомлення ValD » 25 червня 2013 13:49

Егор писав:было дело, договоры на геологоразведку заключали с РГА (с.х. всякие земли), а теперь, полуачается, нужно с земагенством или есть какие-то варианты ?
Похоже вариантов нет....

Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 976
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Повідомлення Егор » 25 червня 2013 14:43

Может, как-то продолжить старые можно, или все же найти основания и дальше с РГА заключать.... (идея, что можно заключать с пользователями не подходит)

denissim
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 10 листопада 2008 23:08
Репутація: 1

Re: Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення denissim » 18 червня 2015 23:22

підскажіть будь-ласка. Чи потрібно отримувати довіл на зняття родючого шару грунту, якщо, згідно агрохімічного паспорту грунту, грунт на земельній ділянці не особливо цінний та відповідно до ГОСТів не підлягає зняттю? кажуть, що є роз'яснення Держсільгосп інспекції України, що в будь-якому випадку, необхідно отримувати дозвіл. Земельна ділянка надана для будівництва заводу.

olini
Повідомлень: 2
З нами з: 15 квітня 2014 13:54
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Юридичні послуги

Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення olini » 16 березня 2016 11:28

Щодо дозволу на знятт ГРШ та рекультивації питання. Нещодавни подали документи на дозвіл на зняття родючого шару в інспекцію, усі документи по переліку згідно Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 січня 2005 року N 1 надали. Однак, проблемка, виявляється, що з червня 2015 року крім усіх згаданих паперів треба мати ще й робочи проект, оскілько саме з цього часу внсено зміни у статю 54 ЗУ "Про землеустрій", якою визначено, що робочі проекти землеустрою складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами. При цьому, у підприємства є проект рекультивації та проект землеустрою. Як на мене, такі вимоги - це абсурд і нонсенс, але можливо на форумі є інші думки..

olini
Повідомлень: 2
З нами з: 15 квітня 2014 13:54
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Юридичні послуги

Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення olini » 16 березня 2016 12:19

В розвиток теми ще цікава інфа: виявляється в Раді зареєстровано прогресивний законопроект http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... f3511=5826, яким планують внести зміни в т.ч. до ЗК саме щодо дозволів на зняття ГРШ: зняття та перенечння родючого шару буде можливе з моменту подання відповідної декларації. до інспекції! Тобто, планують запровадити декларативний порядок одержання дозволу! Єдине, що не відомо, які документи потрібно буде додати до такої декларації (можлива токож і робочий проект), оскільки це питання має регулювати окрема постанова КМУ.Чекаємо голосування ВРУ

gelo
Спец
Спец
Повідомлень: 296
З нами з: 10 листопада 2010 09:40
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська

Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення gelo » 16 березня 2016 12:31

Не та ссилка, мабудь

Аватар користувача
vova03121982
Спец
Спец
Повідомлень: 121
З нами з: 18 січня 2011 16:52
Репутація: 6
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше

Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення vova03121982 » 16 березня 2016 16:19

olini писав: При цьому, у підприємства є проект рекультивації та проект землеустрою.
Навіщо робити новий робочий по рекультивації, якщо у підприємства є проект по рекультивації, то подавайте до клопотання його!!!!

juliamatuashova
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 01 квітня 2016 12:07
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення juliamatuashova » 29 серпня 2016 11:11

Доброго дня, підкажіть будь-ласка, чи потрібно отримувати дозвіл на зняття родючого шару грунту на землях промисловості?

Полтавчанка
Спец
Спец
Повідомлень: 182
З нами з: 04 квітня 2013 18:19
Репутація: 7
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Рекультивація! Без неї ніяк...

Повідомлення Полтавчанка » 02 березня 2018 19:30

ФГ планує провести роботи по зрошуванню земельної ділянки, тобто будуть проводитись роботи по розробці та засипці траншей по укладанню трубопроводів.Земельна ділянка на якій плануються дані роботи -орендована , землі с/г призначення державної власності, для ведення фермерського господарства. Колеги підкажіть з чого починати роботи по розробці проекту рекультивації, отримання дозволу на зняття родючого шару; що є підставою для виготовлення проекту рекультивації, та складові. Дякую

SvitlanaD
Повідомлень: 1
З нами з: 18 жовтня 2018 13:56
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Порядок приймання-передачі рекультивованих земель

Повідомлення SvitlanaD » 18 жовтня 2018 14:51

Шановні учасники форуму, підкажіть будь-ласка, яким нормативним актом передбачене прийняття рекультивованих земельних ділянок комісіями за участі представників РДА. У розпорядженнях РДА щодо створення таких комісії, що доступні в мережі, є посилання на ст.166 ЗК, ст.52 ЗУ "Про охорону земель", а також на ЗУ "Про місцеві державні адміністрації", проте прямих вказівок щодо необхідності проведення таких комісій вказані нормативні акти не містять. Разом з тим, п 7.2. Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву передбачено, що після проведення рекультивації порушених земель проводиться обстеження земельної ділянки і складається акт, який підписується представниками інспекційного органу Держкомзему, територіального органу спеціально уповноваженого центрального
органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та заявником
.

Аватар користувача
hazar
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 35
З нами з: 13 грудня 2007 12:27
Репутація: 3

Рекультивація!

Повідомлення hazar » 08 лютого 2019 12:09

ст.54 ЗУ "Про землеустрій" Робочі проекти землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.

що мається на увазі (крім земельних ділянок приватної власності)

Відправлено через 1 хвилину 50 секунд:
Чи потрібно розробляти робочі прокти з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель - на приватних землях?

Відповісти