Сторінка 1 з 1

Рекультивація!

Додано: 15 вересня 2011 11:45
ValD
Рекультивація здійснюється згідно робочих проектів з рекультивації порушених
земель та підвищення родючості ґрунтів, які розробляються ще на єтапі відведення з/д
для гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням ґрунтового
покриву. Відокремлена ґрунтова маса підлягає зняттю, складуванню,
збереженню та перенесенню на порушені або малопродуктивні земельні
ділянки. На єтапі проектування отримується дозвіл на зняття та перенесення родючого шару грунту. Судячи з Вашого запитання Ви плануєте рекультивувати з/д не надані вам у користування? Уточніть.

Re: Рекультивація!без неї ні як!!!Потрібна консультація

Додано: 17 вересня 2011 23:20
coco
Все дуже просто. Проект рекультивації і правовстановчі документи на землю і Управління Держкомзему за дозволом на зняття та перенесення.

Re: Рекультивація!без неї ні як!!!Потрібна консультація

Додано: 18 вересня 2011 23:56
maksAV
мда, по рекультивації на форумі багато "спеціалістів". якщо у Микола765 є проект рекультивації і внаслідок його господарської діяльності ВЖЕ порушено поверхневий шар грунту, то землекористувач повинен за свої кошти провести рекультивацію цих земель. Дозвіл необхідно брати до зняття грунту і маю надію, що так і було. Нормативно-правова база по рекультивації - 166, 168 ЗКУ, 52 ЗУ "Про охорону земель", "Порядо видачі дозволів........... http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... 8838962073
Після проведення рекультивації порушених земель проводиться обстеження земельної ділянки і складається акт, який
підписується представниками інспекційного органу Держкомзему, територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та заявником. В акті зазначається відповідність виконаних робіт умовам, визначеним у проекті землеустрою, фіксуються показники агрохімічного паспорта земельної ділянки, з якої було знято родючий шар ґрунту, а також показники агрохімічного паспорта рекультивованої земельної ділянки.

Слід наголосити лише, що Непроведення рекультивації порушених земель -
тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст. 54 КУпАП)

Якщо знято грунт без дозволу (до речі 53-3 КУпАП) і непроведено рекультивацію, то не потрібно вже нікуди йти, інспектори самі прийдуть lol2
Але в принципі, чого їх боятись, все одно вони діють незаконно, як каже DZI, так що панове можете робити все що в голову вбреде, у нас беззаконня

Додано через 8 хвилин 36 секунд:
Та й штрафи у нас смішні за непроведення рекультивації, мабуть субєкт господарювання подумає і скаже "хлопці давайте я краще штраф оплачу, мені так дешевше". АБСУРД.
Або наприклад, купили меліоративну систему, яка на полі з паями і що необхідно зробити, щоб її забрати. Це ж купа проблем: отримати від кожного власника згоду, від орендарів, зробити копії їх паспортів, установчих документів, на землю, замовити проект із землеустрою (дорого і довго), може ще на експертизу "попросять", зробити агрохімпаспорти зем ділянкам, заяву в дозвільний центр, потім в область в Головне управління, укласти договір на обстеження і аж потім може отримати дозвіл.
Просто розрити, забрати і зарити, оплатити штраф і шкоду, - це в декілька разів дешевше, та й ще показник інспекції зробити. Така правда нашого сьогодення.

Re: Рекультивація!без неї ні як!!!Потрібна консультація

Додано: 19 вересня 2011 08:59
ВасильТ
Дозволю собі не погодитись з maksAV, оскільки в минулому я держземінспектор, нічого не робити - не вихід.
З вищевказаних постів мені здається, що кар'єр використовується вже давно, тому можливо, що він був наданий в оренду (якщо я не правий уточніть) на підставі розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Не зрозуміло це " рекультивацію прилеглих земель до мого кар*єру" Вам необхідно виконати рекультивацію самого кар'єру чи земель, які знаходяться за межами орендованої площі?. Це перше
Друге - "Ні, друже, земельна ділянка в мене вже є, авжеж вона була видана мені на основі робочого проекту з рекультивації порушених земель зі схемами, розрахунками і т.д., який був затверджений" - землі не можуть бути надані на підставі РП землеустрою бо він не являється документацією із землеустрою в "чистому" вигляді, а відноситься більше до документації із охорони земель.
3 - Якщо РП із рекультивації був розроблений більше 5 - ти років тому, а роботи не проводились, необхідно провести коригування як кошторисної частини так і обох етапів рекультивації, бо як показує практика, кар'єри розробляються не у відповідності до Проектів розробки родовища, а лише за забаганкою керівництва - тобто беруть суглинок, крейду і тд там де подобається, а не де це заплановано Проектом розробки.
4 - чинне законодавство не регулює сам процес розробки РП землеустрою з рекультивації земель, тобто порядку виконання робіт немає фактично, ми користуємося Методикою підготовленою ще у 70 - х роках і нової не бачили бо її немає.
5- сам порядок дій визначається конкретно по кожному об'єкту проектування, в залежності від вже наявних документів.

Така моя думка і я не претендую на 100%-ву мою правоту, в кожному регіоні по різному. Для більш конкретної відповіді на поставлене в 1-шому пості питання не обхідно уточнити параметри об'єкту.

Додано: 06 листопада 2012 17:05
natysya
Будь ласка в кого є зразок акту прийиання рекультивованої ділянки і чим цей акт регламентується.

Додано: 25 червня 2013 12:38
Егор
Есть невеличкое пытання:
было дело, договоры на геологоразведку заключали с РГА (с.х. всякие земли), а теперь, полуачается, нужно с земагенством или есть какие-то варианты ?

Додано: 25 червня 2013 13:49
ValD
Егор писав:было дело, договоры на геологоразведку заключали с РГА (с.х. всякие земли), а теперь, полуачается, нужно с земагенством или есть какие-то варианты ?
Похоже вариантов нет....

Додано: 25 червня 2013 14:43
Егор
Может, как-то продолжить старые можно, или все же найти основания и дальше с РГА заключать.... (идея, что можно заключать с пользователями не подходит)

Re: Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 18 червня 2015 23:22
denissim
підскажіть будь-ласка. Чи потрібно отримувати довіл на зняття родючого шару грунту, якщо, згідно агрохімічного паспорту грунту, грунт на земельній ділянці не особливо цінний та відповідно до ГОСТів не підлягає зняттю? кажуть, що є роз'яснення Держсільгосп інспекції України, що в будь-якому випадку, необхідно отримувати дозвіл. Земельна ділянка надана для будівництва заводу.

Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 16 березня 2016 11:28
olini
Щодо дозволу на знятт ГРШ та рекультивації питання. Нещодавни подали документи на дозвіл на зняття родючого шару в інспекцію, усі документи по переліку згідно Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 4 січня 2005 року N 1 надали. Однак, проблемка, виявляється, що з червня 2015 року крім усіх згаданих паперів треба мати ще й робочи проект, оскілько саме з цього часу внсено зміни у статю 54 ЗУ "Про землеустрій", якою визначено, що робочі проекти землеустрою складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами. При цьому, у підприємства є проект рекультивації та проект землеустрою. Як на мене, такі вимоги - це абсурд і нонсенс, але можливо на форумі є інші думки..

Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 16 березня 2016 12:19
olini
В розвиток теми ще цікава інфа: виявляється в Раді зареєстровано прогресивний законопроект http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... f3511=5826, яким планують внести зміни в т.ч. до ЗК саме щодо дозволів на зняття ГРШ: зняття та перенечння родючого шару буде можливе з моменту подання відповідної декларації. до інспекції! Тобто, планують запровадити декларативний порядок одержання дозволу! Єдине, що не відомо, які документи потрібно буде додати до такої декларації (можлива токож і робочий проект), оскільки це питання має регулювати окрема постанова КМУ.Чекаємо голосування ВРУ

Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 16 березня 2016 12:31
gelo
Не та ссилка, мабудь

Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 16 березня 2016 16:19
vova03121982
olini писав: При цьому, у підприємства є проект рекультивації та проект землеустрою.
Навіщо робити новий робочий по рекультивації, якщо у підприємства є проект по рекультивації, то подавайте до клопотання його!!!!

Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 29 серпня 2016 11:11
juliamatuashova
Доброго дня, підкажіть будь-ласка, чи потрібно отримувати дозвіл на зняття родючого шару грунту на землях промисловості?

Рекультивація! Без неї ніяк...

Додано: 02 березня 2018 19:30
Полтавчанка
ФГ планує провести роботи по зрошуванню земельної ділянки, тобто будуть проводитись роботи по розробці та засипці траншей по укладанню трубопроводів.Земельна ділянка на якій плануються дані роботи -орендована , землі с/г призначення державної власності, для ведення фермерського господарства. Колеги підкажіть з чого починати роботи по розробці проекту рекультивації, отримання дозволу на зняття родючого шару; що є підставою для виготовлення проекту рекультивації, та складові. Дякую

Порядок приймання-передачі рекультивованих земель

Додано: 18 жовтня 2018 14:51
SvitlanaD
Шановні учасники форуму, підкажіть будь-ласка, яким нормативним актом передбачене прийняття рекультивованих земельних ділянок комісіями за участі представників РДА. У розпорядженнях РДА щодо створення таких комісії, що доступні в мережі, є посилання на ст.166 ЗК, ст.52 ЗУ "Про охорону земель", а також на ЗУ "Про місцеві державні адміністрації", проте прямих вказівок щодо необхідності проведення таких комісій вказані нормативні акти не містять. Разом з тим, п 7.2. Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву передбачено, що після проведення рекультивації порушених земель проводиться обстеження земельної ділянки і складається акт, який підписується представниками інспекційного органу Держкомзему, територіального органу спеціально уповноваженого центрального
органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та заявником
.

Рекультивація!

Додано: 08 лютого 2019 12:11
hazar
ст.54 ЗУ "Про землеустрій" Робочі проекти землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.

що мається на увазі (крім земельних ділянок приватної власності)

Відправлено через 1 хвилину 50 секунд:
Чи потрібно розробляти робочі прокти з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель - на приватних землях?