Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку?

Особливості надання та використання земель житлової та громадської забудови
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

4ortenja писав:От і запитую порад у знаючих людей, куди звертатись, писати, вимагати ..... бо земля дуууууже треба.
Якщо Ви готові до багаторічної судової тяганини, фізичних, моральних та фінансових витрат і у Вас є багато невичерпної енергії тоді:
1) Пишете офіційний запит до міської ради про надання інформації, з проханням надати інформацію щодо наявності вільних земельних ділянок, які можна використати для будівництва та обслуговування житлового будинку, ..., з вказанням їх місцярозташування, площі.
2) У разі отримання такої інформації, звертаєтесь до землевпорядної організації для виготовлення графічних метеріалів із зображенням бажаного місцярозташування земельної ділянки.
3) Пишете заяву до міської ради з проханням надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. До неї додаєте, цей графічний матеріал, копію паспорту та ідентиф. номер;
4) Після отримання рішення замовляєте виготовлення проекту земелустрою щодо відведення земельної ділянки;
5) Погоджуєте його у різних установах, і подаєте на затвердження цієж ради.
Проте, готуйтесь до того, що на кожному етапі ви наштовхнетесь на "купу каменів для спотикання", та небажанням міської ради, депутатів, посадових осіб у надання інформації, прийняття рішення, погодження і т.п. І тоді до кожного з вищеописаних пунктів прийдеться додати, 2, 5, а то і 10 підпунктів.
Якщо ви готові до цього, вперед до п. 1.
Востаннє редагувалось 28 липня 2014 16:44 користувачем Поковба, всього редагувалось 1 раз.
4ortenja
Повідомлень: 7
З нами з: 25 липня 2014 12:51
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення 4ortenja »

Поковба писав:Якщо ви готові до цього, вперед до п. 1.
А в нашій державі завжди треба бути готовим morgny навіть якщо й неготовий....
Дякую за пораду
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

тут вже заява подана, але далі...
Поковба писав:1) Пишете офіційний запит до міської ради про надання інформації, з проханням надати інформацію щодо наявності вільних земельних ділянок, які можна використати для будівництва та обслуговування житлового будинку, ..., з вказанням їх місцярозташування, площі.
lol2 і не мрійте - в 99% заяви не приймають, бо немає планових матеріалів, а планові ні рада, ні ДЗА не дають - "захотілосяїманемачого"...
Spoiler
Облік земель ведеться згідно затверджених форм державної статистичної звітності з кількісного обліку земель... та не передбачає відображення відомостей на планово-картографічних матеріалах.
В органі ... наявні різні види документацій із землеустрою різних років розроблення, в яких містяться розрізнені відомості про окремі земельні ділянки земель запасу та земель не наданих у власність та постійне користування, наданих у тимчасове користування, в тому числі на правах оренди...
В той же час орган... не володє і не зобов'язаний відповідно до компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією у вигляді планово-картографічних матеріалів з узагальненим відображенням кожної земельної ділянки та її площі земель запасу та земель не наданих у власність та постійне користування в межах адміністративно-територіальної одиниці...
Враховуючи зазначене, запитувана інформація не може бути надана, оскільки не є сформованою, відображеною та задокументованою...
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

solim писав:і не мрійте - в 99% заяви не приймають, бо немає планових матеріалів, а планові ні рада, ні ДЗА не дають - "захотілосяїманемачого"...
Гарну відмазку придумали. В прокуратурі, чи суді вже оскаржували не надання інформації?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Ні. Інформація не надається, бо її немає Uchoba
4ortenja
Повідомлень: 7
З нами з: 25 липня 2014 12:51
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення 4ortenja »

ТОбто знову Ви мене вернули до точки відліку. Чесно кажучи я не вірю, що це настільки зачароване коло яке не рухається......Значить будемо напрягати депутатів Рівненської міської ради. Я дівчинка вперта - десь та лазєйку знайду...... Ushas Ushas Ushas.
"Ізбранниє" отримують?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

4ortenja
На сайті міської ради є черговість (від 10.06.14) - все відкрито і прозоро - правда черги є загальна, першочергова і позачергова morgny
http://www.city-adm.rv.ua/RivnePortal/ukr/Units_r ... em/zem_reestr_public_info.aspx
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

4ortenja писав:ТОбто знову Ви мене вернули до точки відліку. Чесно кажучи я не вірю, що це настільки зачароване коло яке не рухається......
Чому. За подання запиту гроші втрачати не потрібно. Спробуйте. Потім можете спробувати подати до суду.
4ortenja
Повідомлень: 7
З нами з: 25 липня 2014 12:51
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення 4ortenja »

solim писав:На сайті міської ради є черговість (від 10.06.14) - все відкрито і прозоро - правда черги є загальна, першочергова і позачергова
ДУУУУУЖЕ все відкрито і прозоро аж далі немає куди. Черга я к стояла так і стоїть. Вона рухається лише у тих хтоє доця, кум, брат сват наших чиновників, але аж ніяк звичайного люду.
Можете мені не розповідати бо ТУ схему я знаю не з чуток (стикалась з такими). Настільки прозора, що навіть на Молодіжному (там у нас кладовище, якщо Ви не вкурсі) 2х2 по їхніх списках не отримаєш.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

4ortenja писав:ДУУУУУЖЕ все відкрито і прозоро аж далі немає куди. Черга я к стояла так і стоїть. Вона рухається лише у тих хтоє доця, кум, брат сват наших чиновників, але аж ніяк звичайного люду.
хе хе)) це як мене якось викинули в міській раді із черги на житло))) надіслали листа (до речі, рекомендованого))), що я маю зявитись до ...-го числа для підтвердження черги, а лист надійшов через місяць після тієї дати, на яку мала зявитись)))..плюнула та й забила на то всьо то дєло, бо знаю, в якій країні живу...facepalm
Elenka021
Повідомлень: 3
З нами з: 02 грудня 2014 16:15
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Elenka021 »

Всім доброго дня!
дві неділі тому розпочала нелегкий процесс отримання земельної ділянки.
Початком стали інформаційні запити до сільських рад( написала некілька запитів)...
на даний час отримала три відповіді...сумно, але чомусь вважаю, що не треба зупинятися.
Перва відповідь надійшла від с.ради Чабани:"На ваш запит селищна рада повідомляє, що на территоріі сел.ради відсутні вільні земельні ділянки. Всі наявні землі знаходяться в постійному користуванні наукових інститутів і їх дослідних господарств і розпоряджатися ними належить до компетенціі Президії Української академії аграрних наук".
Дуже цікаво....я у відповідь надіслала запит на інформацію-коли..кому..на якій підставі..на який термін та під що надались землі цим науковим інститутам.... чекаю на відповідь.

Селищна рада с.Гатне дала відповідь дуже просто й стисло:" В сільській раді відсутня відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація на яких позначаються землі для будівництва та обслуговування житлового будинку, госп.споруд..., що не передані в користування та у власність у адмінистративних межахс.Гатне і, які можуть бути використані для реалізації права громадянами на безоплатне отримання їх у власність."

Ще одна селищна рада, а саме с.рада с. Хотів надала відповідь що: "до повноважень та обовязків сільської ради не входить пошук вільних ділянок на территоії населеного пункту, рада не уповноважена та не зобовязана законом збирати, формувати та надавати інформацію щодо вільних або ж зайнятих ділянок." Й надала в додаток до відповіді цікаву постанову київського апеляційного суду...зараз спробую додати ії в цю відповідь. А також багато разів в своїй відповіді відправила мене до Деркомзему за інформацією що мене цікавить... я телефонувала на горячу лінію і мені відповіли що інформації не мають...інформацією володіють лише місцеві органи самоврядування де розташовані земельні ділянки....

що робити далі не знаю....замкнутий кут((((


є одна думка-може запросити в сільских радах статистичну форму 6-зем...а потім вже маючи цю форму робити подальші запити-заяви?

буду дуже вдячна за будь яку пораду!

Відправлено через 12 хвилини 6 секунди:
Копія постанови яку мені надіслала сіль.рада с.Хотів.

Дуже цвкаво..вони в цій постанові "рублять на корню" того хто в своїй заяві виділив все село щоб отримати ділянку....ьо іншої інформації не мав".
Elenka021
Повідомлень: 3
З нами з: 02 грудня 2014 16:15
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Elenka021 »

Звернулась на гарячу лінію ДержЗемКадастру...розповіла оператору в чому полягає проблема. В мене запросили щоб я зачитала відповіть отриману на мій інформаційний запит. Були обурены й порадили звернутися до урядової гарячої лінії-начебто там мені взмозі допомогти.
Тільки що телефонувала на цю гарячу лінію...співробітник сказала що відмова надавати мені інформацію про земельні ділянки неправомірна, зереєструвала моє звернення й повідомила, що в установлений законом термін вони предоставлять мені інформацію о наявності чи відсотності вільних земель на территорії населених пунктів які мене цікавлять.
Навііть не знаю чого чекати-чергового відфутболівання...чи все таки є шанси на отримання правдивої інформації?
► Показати
Хочу уточнити-чи є сенс робити запрос на надання статистичної форми звітності 6-зем у кожної з сільських рад? Чи може вона буди в нагоді в цьому процосі? чи не варто вітричати свой час на це?

дуже дякую!
 ! Повідомлення з: Admin
http://zemres.com/forum/rules#rule2.5
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
LGU
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 08 червня 2008 15:27
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення LGU »

Elenka021, попробуйте написать запрос в Киевский городской совет.
Elenka021
Повідомлень: 3
З нами з: 02 грудня 2014 16:15
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Elenka021 »

LGU писав:Elenka021, попробуйте написать запрос в Киевский городской совет.
Дякую! Вже написала і навіть отримала два листи. Перше -мене повідомили що мій запит взято в роботу. В другому листі дали відповідь що я моду зайти на сайт Київської міської ради й ознайомитися з публічною інформацією щодо земельних ділянок на территоріі міста.

Відправлено через 4 хвилини 45 секунди:
LGU, ось думаю що треба нарисати письмово запит ще раз до Київ ради.
А чому ви радити мені звернутися до Київ ради?
Щось здається мені що там нічогісенько для звичайних людей нема...
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Танчус »

доброго дня, не знаю може не в цю тему, ну виникло таке питання: у 2000 році громадянам були надані рішення сільськохї ради на дозвіл на приватизацію земельних ділянок під забудову, тобто будинків там не було! ці земельні ділянки знаходяться на межах сільської і міської рад(виходить одна частина вулиці знаходиться ще в місті і відноситься до міста, а іншу частину вулиці(навпроти) віддавали людям для забудови по 0,25 соток!ця частина де віддавали для забудови відноситься поки що до сілької ради, так як проекти розмежування не зроблені, тобто до міста їх не віднесли, і ні місто не село займатись цим не хоче! поспілкувавшись з землевпорядником села, вона сказала що рішення сесії за 2000 рік для будівництва будинків вже не дійсні і для забудови за межами населеного пункту вже неможливо надавати земельні ділянки! питання: як оформити земельну ділянку для ОСГ?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення solim »

На даний час розпорядниками земель с/г призначення державної власності є Голуправління Держземагентства - до них і звертайтеся про дозвіл.
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Танчус »

solim писав: На даний час розпорядниками земель с/г призначення державної власності є Голуправління Держземагентства - до них і звертайтеся про дозвіл.
а хто повинен повідомити людей про те, що рішення у них уже не дійсні і вони до цих земель тепер нічого не мають?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення solim »

В загальному випадку решення повинні бути чинними, але...
- для цілей будівництва місцеві ради могли надавати дозвіл лише в межах села - тут у вас порушення (треба було для осг),
- з 2002 року розпоряджалися с/г землями за межами РДА, а з 2013 - ГУ ДЗА - відповідно не можна внести зміни у рішення ради.
- якщо в рішенні згадувалося "державний акт", то тепер повинно бути "свідоцтво"
Не можу відповісти, бо не бачу рішення - може воно і чинне.
В нашій області всі дозволи РДА (наприклад 2008 року для осг) є чинними.
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Танчус »

solim писав: В загальному випадку решення повинні бути чинними, але..
землевпорядник сільської ради сказав що зараз уже неможливо за межами населеного пункту будуватись
greminoz
Повідомлень: 4
З нами з: 14 січня 2015 17:05
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення greminoz »

Допоможіть будь-ласка в вирішенні наступного питання. Хочу оформити оренду на земельну ділянку яка знаходиться в межах міста, на земельній ділянці немає об'єктів будівництва, з чого потрібно починати, та які документи необхідні, земельна ділянка необхідна для проведення підприємницької діяльності, дякую за допомогоу
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення solim »

Якщо коротко, то звертайтеся в місцеву раду і кажіть, що хочете орендувати земельну ділянку. Ділянку повинні підготують до аукціону - хто переможе, той і орендар.
greminoz
Повідомлень: 4
З нами з: 14 січня 2015 17:05
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення greminoz »

в місцевій раді повідомили,що аукціони не проводяться більш ніж 2 роки, тим паче на земельні ділянки на яких відсутні об'єкти будівництва, можливо є якийсь інший шлях (законний)

Відправлено через 2 хвилини 37 секунди:
solim писав:Якщо коротко, то звертайтеся в місцеву раду і кажіть, що хочете орендувати земельну ділянку. Ділянку повинні підготують до аукціону - хто переможе, той і орендар.
звернувся, мені повідомили, що майже 2 роки аукціони не проводяться, можливо є який інший законний шлях?
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення XoXol »

Посоветуйте пожалуйста, как правильней поступить. Человек выкупил бывшую котельню, земля под которой не оформлялась. У человека есть только чек какой-то про сделку, у нотариуса нечего не оформляли. Подал заяву на горсовет, но там отказали. Архитектор предложил сделать "довідку" про то что на участке находится материал который купил тот человек который подал заяву.
Олександр2828
Повідомлень: 1
З нами з: 28 квітня 2015 13:42
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Олександр2828 »

Доброго дня! Зіткнувся з проблемою, щодо безоплатного отримання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку у с. Нові петрівці Київської обл. На моє офіційне звернення сільська рада надала відповідь, що для виділення мені землі необхідно прикласти витяг карти, на якому зобразити (заштрихувати, чи зробити іще якісь маніпуляції в тому місці де я хочу отримати земельну ділянку). Але, як звичайний громадянин я не володію інформацією, щодо наявності вільних земельних ділянок і їх розташування в межах села. Я звернувся до районного земельного відділу за інформацією, щодо наявності вільних ділянок, але той відповів, що такою інформацією не володіє. Запит переадресувало на туж-таки сільську раду, яка відповіла теж саме, що відповідала раніше.
Може хтось з таким процесом вже стикався, прошу допомогти. Що можна зробити і як таки добитись виділення землі...немає де жити з сім"єю ((
 ! Повідомлення з: Denver
3.2. Створювати теми, які вже обговорювалися, або створювати теми не у відповідних для них розділах. Перед створенням нової теми або нового повідомлення - користуйтесь ПОШУКОМ.

З.І. Ласкаво просимо до Форуму :)
NPaniboh
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 28 квітня 2017 11:59
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення NPaniboh »

Доброго дня. До сільської ради звернулася громадянка україни із заявою про приватизацію земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку,господарських будівель і споруд. З документів надала ксерокопію паспорту та ідентифікаційного коду і свідоцтво про право на спадщину за заповітом.Технічного паспорту на будинок в неї немає. Житловий будинок,який громадянка отримала у спадщину, був зруйнований і вже зо 15 років на земельній ділянці колосяться бур'яни, податок за землю власниця будинку сплачувала, але порядок на дворищі не підтримувала, були неодноразові скарги сусідів. Був складений акт обстеження земельної ділянки адмін комісією про відсутність житлового будинку. Чи має право сільська рада відмовити громадянці у приватизації земельної ділянки під буівництво і обслуговування житлового будинку? Якщо так, то підкажіть , будь ласка, нормативні документи, на які маємо посилатися давши відмову. Дякую.
Відповісти