Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку?

Особливості надання та використання земель житлової та громадської забудови
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
ПиратФлинт
Спец
Спец
Повідомлень: 431
З нами з: 16 лютого 2011 22:31
Репутація: 80
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення ПиратФлинт »

NPaniboh, тільки через суд іншого варіанту немає. Щодо бур'янів складіть протокол у відповідності до закону про адміністративні порушення раніше була досить дієва стаття (здається 102). В іншому випадку у разі руйнування об'єкта нерухомості громадянин зберігає право на отримання цієї земельної ділянки доки не скасоване право власності.
tops_a
Спец
Спец
Повідомлень: 612
З нами з: 03 липня 2013 10:44
Репутація: 217
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення tops_a »

Є рішення міської ради від 1993 року з текстом
Надати безоплатно в приватну власність земельну ділянку гр. Іванову Івану Івановичу в розмірі 0,088 га розташовану по вул. Леніна 1 для будівництва та обслуговування жилого будинку, госп будівель та споруд.
Чи можливо зараз за цим рішенням оформити діляну у власнсіть. Будівлі нема (в цьому ж рішенні дали дозвіл на будівництво). Якщо можливо, то як?
Всплив один нюанс. Ділянка за межами населеного пункту.
Востаннє редагувалось 23 березня 2018 11:31 користувачем tops_a, всього редагувалось 2 разів.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

tops_a, в перехідних положеннях ЗКУ сказано, що якщо є такі рішення, то держ.реєстрація здійснюється на підставі тех.документації.

Відправлено через 16 хвилин 4 секунди:
tops_a писав: 23 березня 2018 10:54 Всплив один нюанс. Ділянка за межами населеного пункту.
а, ну так це міняє ситуацію. За межами н.п. ділянки з цільовим для ОЖБ не надаються.
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Добрий день!
В травні мною до міської ради була подана Заява (клопотання) про передачу мені у власність земельної ділянки для будівництва об обслуговування (присадибна ділянка) і заодно просила дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки. Через три неділя отримала відповідь з Управління земельних відносин, що за доручення міського голови розглянуто мою Заяву, підготовлено проект рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою орієнтовною площею та в якому районі міста (даний проект рішення оприлюдено на сайті міської ради).
у мене наступне питання, на протязі якого часу міська рада згідно законодавства має розглянути дане питання про виділення земельної ділянки і надати Рішення про виділення цієї ділянки, чи надати обгрунтовану відмову
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

kvito4ka писав: 12 вересня 2018 11:43 на протязі якого часу міська рада згідно законодавства має розглянути дане питання про виділення земельної ділянки і надати Рішення про виділення цієї ділянки, чи надати обгрунтовану відмову
Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Astreya писав: 12 вересня 2018 11:58 на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки
А в кого я можу дізнатись про наявність технічних матеріалів та документів (і на протізі якого часу вони воготовляються згідно законодавства) ?
Аватар користувача
Просяник
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 11 липня 2016 11:29
Репутація: 21
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Просяник »

kvito4ka, в ЦНАПі пишеться заява на отримання статистичних даних за формою 6-зем, а також викопіювання.
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Просяник писав: 12 вересня 2018 12:29 а також викопіювання.
перепрошую, викопіювання чого - поля? Це є новий район під забудову там ще немає ніччччоооогоо. лише голе поле
Аватар користувача
Просяник
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 11 липня 2016 11:29
Репутація: 21
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Просяник »

kvito4ka, ну звісно. Дане поле судячи з усього "розбите" на менші ділянки, тим паче у рішенні вказано орієнтовну площу.
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Просяник писав: 12 вересня 2018 14:00 у рішенні вказано орієнтовну площу
:-) Дякую, але Рішення ще не має, є лише проект Рішення. Тому і питаю на протязі якого часу міська рада має розглянути моє питання
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Не по темі
Вибачте, що можливо задаю трохи дурні питання,але від земельних нюансів яяя дууууже далека. от і намагаюсь за допомогою розумних людей трішки розібратись :-) :-) :-)
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

kvito4ka, клопотання розглядається у місячний строк згідно статті 118 Земельного кодексу. Можливо, вам варто запитати в ОМС коли в них найближча сесія і, можливо, на найближчій сесії ви і отримаєте уже не проект, а саме рішення?
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Astreya писав: 12 вересня 2018 14:20 клопотання розглядається у місячний строк згідно статті 118 Земельного кодексу
Дякую. мабуть так і треба зробити, весь час нагадувати про себе. Бо в травні 29 я подала Заяву, в червні 19 на сайті було оприлюднено проект Рішення і мені направлено було інформацію про те, що "після погодження проекту рішення з Регламентом міської ради він буде переданий секретарю міської ради для розгляду в постійних комісіях та сесії міської ради. А міськвиконком просимо продовжити термін розгляду звернення до прийняття Рішення."
в серпні 8 числа подала інформаційний запит на ім'я міського голови про те на якому етапі перебуває розгляд моєї Заяви про виділення земельної ділянки, отримала наступне:
- від земельних відносин "після погодження проекту рішення, згідно з Регламентомлистом міської ради, листом від та номер його було передано секретарю міської ради для розгляду в постійній комісії та сесії Рівненської міської ради"
- організаційного відділу міської ради "проект рішення....пройшов юридичну експертизу на відповідність вимог законодавства україни та переданий на розгляд профільній постійній комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування"

можливо так довго неприймають бо було літо, час відпусток ::(((

Відправлено через 15 днів 20 годин 8 хвилин 23 секунди:
Просяник писав: 12 вересня 2018 12:29 отримання статистичних даних за формою 6-зем, а також викопіювання.
Підскажіть будь ласка, хто надає викопіювання земельної ділянки?
бо міська рада відмовила у рішенні через відсутність повного пакету документів (подала заяву, і графічне зображення бажаного місця розташування земельної ділянки) а мене послали далеко(. Тому у ГУРУ земельних справ запитую по порядку які де і як зібрати документи щоб подати ПОВНИЙ пакет
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення caseya »

kvito4ka, отримання дозволу від міської ради це ще пів біди! Розробка проекту відведення теж діло технічне вартістю 5-6 тис грн.
А от розробка ПДТ на цю земельну ділянку площею 0,1 га вартістю 20-30 тис грн., та погодження цього ПДТ то це вже не смішно і справа не із дешевих!!!
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

caseya писав: 30 вересня 2018 16:19 А от розробка ПДТ на цю земельну ділянку площею 0,1 га вартістю 20-30 тис грн.
а що таке ПДТ?
alex134
Модератор
Модератор
Повідомлень: 508
З нами з: 15 січня 2018 17:38
Репутація: 162
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення alex134 »

Astreya писав: 01 жовтня 2018 08:39 а що таке ПДТ?
План детельний території, або план детальної території :-) :-) ;-))
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

Не по темі
alex134 писав: 01 жовтня 2018 09:21 План детельний території
землеустрою проект, документації технічна B-)
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення caseya »

Astreya, все впирається в ст. 24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" :-(
kvito4ka
Повідомлень: 7
З нами з: 04 липня 2018 15:15
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення kvito4ka »

Добрий день! Підскажіть будь ласка ось таку штуку. Міська рада вимагає
"Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погоджені Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради (план земельної ділянки згідно статті 1 Закону України «Про землеустрій»).", що значить погоджені Управлінням, і хто цим має займатись (я звернулась до землевпорядної організації, а вони відповіли, що зроблять лише викопіювання і нічого погоджувати не будуть(( графічні матеріали потрібні на земельну ділянку яку я хочу отримати безкоштовно (вільна від забудови)
lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 389
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 170
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення lina14 »

Вам треба - ви і займайтесь. Можете звернутись до юриста, який за гроші побігає за вас і попідписує ці графічні матеріали.
Сергій Іванченко
Спец
Спец
Повідомлень: 85
З нами з: 07 грудня 2015 09:27
Репутація: 40
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Сергій Іванченко »

kvito4ka писав: 08 жовтня 2018 17:46 Добрий день! Підскажіть будь ласка ось таку штуку. Міська рада вимагає
"Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погоджені Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради (план земельної ділянки згідно статті 1 Закону України «Про землеустрій»).", що значить погоджені Управлінням, і хто цим має займатись (я звернулась до землевпорядної організації, а вони відповіли, що зроблять лише викопіювання і нічого погоджувати не будуть(( графічні матеріали потрібні на земельну ділянку яку я хочу отримати безкоштовно (вільна від забудови)
Нічого погоджувати з управліннями на стадії подання на сесію (клопотання, та графічних матеріалів) не потрібно,
Те що вони ссилаються на: план земельної ділянки згідно статті 1 Закону України «Про землеустрій» і що? там написано чітко що на на ньому відображається, а не те що його треба на сесію міської ради подавати)
Вимоги неправомірні, все робиться безоплатно, вимоги міської ради містять ознаки корупційного правопорушеня.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

kvito4ka писав: 08 жовтня 2018 17:46 Графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погоджені
в земельному кодексі, в статті 118 пункт 6 не містить такого. Покажіть це міській раді, там сказано "До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки". І ні слова про те, що вони мають бути десь погоджені

Відправлено через 2 години 57 секунд:
kvito4ka, в цьому ж пункті статті 118 Земельного кодексу: "органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею."
kvito4ka писав: 08 жовтня 2018 17:46 що значить погоджені Управлінням
Погодження передбачає отримання відповідного висновку вказаного органу. Що якраз є вимогою органу місцевого самоврядування, яка не передбачена пунктом 6 статті 118 Земельного кодексу.
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Astreya, висновок надається на розроблений проект, а не на графічний матеріал, якщо я правильно розумію.
По-друге
Якщо людина звернулася у організацію, яка лише робить викопіювання - то це означає, що вона або не хоче зв’язуватися з архітектурою або не цілком компетентно робить свою роботу
По-третє
Ніде не написано, що графічний матеріал з бажаним місцем розташування земельної ділянки має бути виконаний ліцензіатом, тому якщо я на викопіювання в масштабі 1:10000 намалюю цятку, (як громадянин) мою заяву по суті має розглянути міська рада (на сесії), а управління містобудування може дати лише свою оцінку - червона лінія, санітарні зоні, відповідність генплану тощо.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Astreya »

Sergio_Berlusconi писав: 09 жовтня 2018 22:20 висновок надається на розроблений проект, а не на графічний матеріал, якщо я правильно розумію.
по -перше, я ніде не стверджувала, що на графічний матеріал, більш того привела посилання на пункт 6 статті 118 ЗКУ де написано, що потрібно для отримання дозволу. Ваші претензії в мій бік мені не зрозумілі. ;-))
Sergio_Berlusconi писав: 09 жовтня 2018 22:20 По-друге
Якщо людина звернулася у організацію, яка лише робить викопіювання - то це означає, що вона або не хоче зв’язуватися з архітектурою або не цілком компетентно робить свою роботу
по-друге, це нічого не означає. Ви не вкурсі про що там домовлявся замовник і організація... і да, як тут уже сто раз говорили для оримання дозволу в даному випадку погодження ніякі не потрібні
Sergio_Berlusconi писав: 09 жовтня 2018 22:20 По-третє
Ніде не написано, що графічний матеріал з бажаним місцем розташування земельної ділянки має бути виконаний ліцензіатом, тому якщо я на викопіювання в масштабі 1:10000 намалюю цятку, (як громадянин) мою заяву по суті має розглянути міська рада (на сесії)
ніхто протилежне і не говорив
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Astreya, вибачаюся, можливо не правильно Вас зрозумів
Відповісти