Надання участка в оренду для житлової забудови ...

Особливості надання та використання земель житлової та громадської забудови
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
sanich
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 13 липня 2007 13:07
Репутація: 3
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Повідомлення sanich »

sanjara писав:Коллеги! У меня тоже аналогичный вопрос. Гражданин Российской Федерации имеет в собственности (на Украине) жилой дом с хоз. постройками в частном секторе на территории поселка городского типа. Площадь участка составляет 0,1727 га. Гражданин РФ решает оформить право аренды з.у. под строительство и обслуживание жилого дома, хозяйственных построек и сооружений и пишет соответствующее заявление в поселковый совет. Совет по-началу отписывался как мог, но с привлечением адвокатов лёд тронулся. Решение дали на изготовление проекта землеустройства в аренду на 50 лет, но площадь прописали 0,1500 га. Вопрос: есть ли чёткие нормы (в плане площадей) передачи з.у. в аренду? Правомерны ли действия поселкового совета? Заранее ВСЕМ благодарен!
нет не прав поселковый совет, нормы ст. 121 ЗКУ регулируют только нормы безоплатної передачі у власність, поэтому просите что бы внесли изменение в решение и дали всю площадь в оренду.
Innnka
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 09 липня 2008 13:36
Репутація: 0

Повідомлення Innnka »

Есть ли какие то нормы площади под жилую застройку именно в аренду. Сколько можно выделять? Дайте ссылку на закон пожалуйста.
Shurazem
Спец
Спец
Повідомлень: 233
З нами з: 09 грудня 2008 16:09
Репутація: 0

Повідомлення Shurazem »

ЗКУ Стаття 40. Земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва

Громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

Innnka писав:Есть ли какие то нормы площади под жилую застройку именно в аренду. Сколько можно выделять? Дайте ссылку на закон пожалуйста.
В законах есть только нормы безоплатной приватизации. Если опираться на государственные строительные нормы, то согласно ДБН 360-92**:
3.28 Розміри присадибних земельних ділянок у сільських населених пунктах установлюються сільською Радою відповідно до чинного Земельного кодексу України. Для підвищення компактності забудови присадибна ділянка може бути розділена на дві частини: приквартирну, яку виділяють біля будинку, і ділянку для городу, яку виділяють за межами житлової зони.
Розмір частини присадибної земельної ділянки, яку виділяють біля будинку, визначається завданням на проектування за місцевими умовами з урахуванням наявності садибного фонду і демографічної структури населення. Решта присадибної ділянки виділяється за межами житлової зони.
Примітка. В умовах забудови, що склалася, розмір присадибної ділянки біля будинку може бути збережений, якщо він не перевищує норми, встановленої законодавством, і не перешкоджає удосконаленню планувальної організації населеного пункту.
В принципе, самый правильный вариант - это просить исходя из фактической площади, проистекающей от исторически сложившегося забора по периметру участка. А вообще, сколько не попросите - все будет правильно, но для самоуспокоения органа власти в поселке лучше ограничиться 0,15 га - пусть это даже больше дань традиции, но тогда не придется "ломать психику" руководству органа местного самоуправления и нарушать их "зону комфорта" при принятии земельных решений.
Відповісти