Налог на земли комунальной собственности (ОМС в шоке)

Все, що стосується плати за землю
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Налог на земли комунальной собственности (ОМС в шоке)

Повідомлення Girl »

Может кто сталкнулся уже с проблемой последствий регистрации права собственности на комунальную землю?
Мы зарегистрировали несколько участком комунальной собственности на горсовет. Теперь если мы ее здадим в аренду то автоматом перестанем быть льготчиками по уплате налога на землю! Что делать? Горсовет теперь сам себе налог будет платить? 5+5=?
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1180
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 408

Повідомлення Alexxp »

З урахуванням проекту Закону України "Про обіг земель сільськогосподарського призначення"
то виходить, що не зовсім "сама собі",
на сьогодні в Мінфіні обговорюється та готується законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу
з питання зміни порядку та перерозподілу надходжень коштів від плати за землю (податок і орендна плата) від місцевих рад та місцевих бюджетів до Державного бюджету
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Girl писав:Теперь если мы ее здадим в аренду то автоматом перестанем быть льготчиками по уплате налога на землю! Что делать? Горсовет теперь сам себе налог будет платить?
Думаю, що проблема надумана. Уважно прочитайте п. 269.1, хто є платником податку до бюджету: власники та землекористувачі. Тобто у разі здачі в оренду земельної ділянки платником буде не територіальна громада, а землекористувач - орендар, таким чином як нібито орендна плата включає в себе земельний податок. При цьому не логічно виглядає подвійне оподаткування одного об"єкту (певно в ПК є якась заборона, зараз не готовий сказати) одночасно і земельним податком і орендною платою.
При цьому маємо в одній особі і платника і одержувача, таким чином така сплата виглядає не потрібною.
А що податкова виставляє рахунки? чи "а пагаворіть"
Якщо дійсно є проблеми, то мабуть потрібно буде вносити поправки в договори оренди (як варіант якимось рішенням ради) , що орендна плата включає земельний подакок власника-територіальної громади.
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Повідомлення Girl »

Alexxp писав:З урахуванням проекту Закону України "Про обіг земель сільськогосподарського призначення"
то виходить, що не зовсім "сама собі",
на сьогодні в Мінфіні обговорюється та готується законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу
з питання зміни порядку та перерозподілу надходжень коштів від плати за землю (податок і орендна плата) від місцевих рад та місцевих бюджетів до Державного бюджету
Проэкты законов могут болтаться долго и в итоге так и оставаться проэктами. А меня конкретно интересует решение вопроса.
Volodar писав:чи "а пагаворіть"
Судя по истории ваших сообщений такой деятельностью любите заниматься вы!
Если не сталкивались с такой проблемой, я ж вас не прошу постить на форуме и засорять ненужной для мозга информацией!
Если ОМС станут "власниками земельних ділянок" и налоговая требует в течении 20-и дней от них здачи отчета по налогу на землю то как по вашему может орендар за них заплатить. Фантастику рассказываете! Налоговая ни с кем не церимонится! И если б я не столкнулас с этой проблемой, я б (в отличии от некоторых) не флудила тут на форуме!
Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 1
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Girl написала
Может кто сталкнулся уже с проблемой последствий регистрации права собственности на комунальную землю?
Мы зарегистрировали несколько участком комунальной собственности на горсовет. Теперь если мы ее здадим в аренду то автоматом перестанем быть льготчиками по уплате налога на землю! Что делать? Горсовет теперь сам себе налог будет платить?
Може я щось і не розумію, але пункт 282.1.3. Податкового кодексу передбачає, що від сплати податку звільняються органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані...... Тому думаю з договорами оренди все в порядку, а оплата відповідно до вимог статті 288 Податкового кодексу.
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Повідомлення Girl »

Міа писав:Може я щось і не розумію,
Ну, скорее всего так оно и есть)))!
284.3. Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

[upd=1365529959][/upd]
А Налогового кодекса нет коментированного? facepalm
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Girl писав:Налоговая ни с кем не церимонится!
Крута у вас податкова...

По суті питання - це якась маячня! Таке враження, що податківцям більш роботи нема - ніби то всі платять вчасно і в повному об'ємі... Прийшли "вибивати" гроші з сільської ради. Ще б земінспектора з собою взяли, скласти протокол за відсутність держакта на право постійного користування під приміщенням сільради... facepalm

Це, звичайно ідіотизм, але на "крайній" випадок:
" 284.1. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. "
- рішенням ради звільнити самих себе від сплати податку. facepalm

Питання вдогонку:
А хто по версії вашої податкової має сплачувати земельний податок та здавати податкову звітність у разі реєстрації державної власності на земельну ділянку?
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

zemkov писав:то по версії вашої податкової має сплачувати земельний податок та здавати податкову звітність у разі реєстрації державної власності на земельну ділянку
органи, які мають повноваження щодо розпорядження з/д, напевно... lol2
Аватар користувача
Girl
Спец
Спец
Повідомлень: 346
З нами з: 02 серпня 2007 12:30
Репутація: 8
Область: Сумська

Повідомлення Girl »

zemkov писав:Ще б земінспектора з собою взяли, скласти протокол
Вы наверное в сельсовете работаете и в налоговой у вас лохи сидят. А у нас налоговая как им и полагается имеет инспекторов, которые выписывают огромные штрафы. А задрыпаная Сельхозинспекция им и в подметки не годится!
zemkov писав:- рішенням ради звільнити самих себе від сплати податку.
Очень остроумно!
Все такие не серйозные! Дойдет когдато цивилизация и до вас. Вот зарегистрируете хоть один участок на ОМС посмотрим как вы тогда пошутите. Или может конечно у вас и бехгалтерии нет в сельсовете.
Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 1
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Налоговий кодекс з коментарем є у продажу за редакцією М.Я. Азарова - вартість бачили 2-х томів. facepalm
Якщо би не останній абзац пункту 284.3. ПК то можна було би "викрутити" зміст з урахуванням ст. 281, 282, 283 ПК. А тут Girl абсолютно права за результатами получається що ОМС мають прийняти терміново рішення відповідно до
284.1.ПК обласні, міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку лише за рахунок коштів, що зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. (тут ми вже спізнилися
Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки дані стосовно наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни. (тут ми може спробувати)
284.2. Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.
Вчора передумав купувати нову редакцію Бюджетного кодексу, а зря.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Міа писав:Налоговий кодекс з коментарем є у продажу за редакцією М.Я. Азарова
Здається тут
Spoiler
Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 1
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Atoll - ссилка в точку. Літом 2012 року зазначений труд був тільки у паперовому, том окремий респект і М.Я.
Дякую Girl за тему - Ви були праві.
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Girl писав:Вы наверное в сельсовете работаете и в налоговой у вас лохи сидят.
Ні, я не з сільради. Я з міста обласного підпорядкування, і в нас також є податкова. Просто на відміну від сільради міська рада МАЄ певний вплив на податкову. Не тільки разовий (в частині погодження на призначення керівника ДПІ), а й періодичний - наприклад, заслухати головного податківця на сесії зі звітом про податкові надходження до місцевого бюджету, "пропісочити" за неналежний контроль за сплатою місцевих податків, інформувати (не дай бог!!!) вищестояще керівництво про недоліки...
У нас податкові інспектори міську раду оминають morgny
Girl писав:Все такие не серйозные!
А як бути серйозним? І для чого серйозно відноситись до законотворчих маразмів? Хіба їх мало є? А скільки ще буде!
В нас зареєстровано три земельні ділянки. Вже більше місяця, як зареєстровано. Податкова поки мовчить. А може вони дійсно "лохи" в порівнянні з вашими і цивілізація нас ще не зовсім "накрила"?
Міа писав:...(тут ми вже спізнилися
Чому так категорично? Вони приймали податковий кодекс "заднім числом", чому ви боїтесь звільнити себе з 1-го січня, або з моменту прийняття рішення про формування ділянки? Чим рада ризикує? Максимум - скасують це рішення в судовому порядку, але волокита триватиме з півроку, до того часу питання по-любому врегулюють.
Міа писав:том окремий респект і М.Я.
...егеж... "за наше счастливое детство"

Ну, а які думки на рахунок державної власності? Хто буде платити і кого штрафувати будуть?
Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 1
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Питання постає не в оплаті власником податку за землю (ОМС, державними органами) за використання власної земельної ділянки, а при передачі її в оренду суб’єктам, які не попадають в абз. другий пункту 284.3 ПК України.
zemkov написав
...егеж... "за наше счастливое детство"
Якої негативної думки я не був би щодо посадових осіб, всі ми не без гріха, але питання - Ви бачили багато авторів науково-практичний коментарів, які б виклали свій труд в інтернеті для загального доступу?

Щодо "запізнення" Ми би отримали більше задоволення від роботи, якщо б на перших сесіях цього року ОМС прийняли загальне рішення щодо земельного податку в таких випадках. Зрозуміло що все можна поправити, якщо ще не зареєстроване право оренди. А якщо воно зареєстровано,то буде прийматись рішення "в догонку". Плакату тут нема чого.
В мене часу просто не хватає, але вже тижня чотири хочу розібратись з податком на землю за межами населених пунктів, у світлі останніх змін як на землі державної форми власності.
Відповісти