Закон р№ 2130 "Щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок"

Нове законодавство, яке стосується земельних відносин
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

Чого ж так гарячкувати. Це не найгірший закон, що прийняла ВРУ у землевпорядній сфері. Я вже звик до цього всього. А коли не приймаються такі законопроекти - нуднувато стає на роботі :)
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/366-18
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

dzi писав:Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок
Прочитав остаточну редакцію.
Тепер погоджуюсь із Volodar-ом, що "принцип мовчазної згоди" наврядчи запрацює (нащастя). morgny
Редакційні правки якщо не усунули, то (як на мене) мінімізували можливі негативні наслідки.
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

Тоже уже опубликован.
Вступает с 27.07.2013
http://www.golos.com.ua/userfiles/file/ ... 0713-u.pdf
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Цікаво буде подивитися як екологічна інспекція та її територіальні органи будуть притягувати до відповідальності за порушення строку погодження (відмови у погодженні) документації із землеустрою, оскільки згідно з статтею 242-1 КУпАП це віднесено до їх компетенції.
Аватар користувача
Ангелина
Спец
Спец
Повідомлень: 376
З нами з: 25 жовтня 2010 15:44
Репутація: 4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення Ангелина »

zemkov писав:dzi написав:Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок
А як вам таке: ""Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку може бути виданий будь-яким Державним кадастровим реєстратором незалежно від території дії його повноважень"."?????
sanich
Спец
Спец
Повідомлень: 155
З нами з: 13 липня 2007 13:07
Репутація: 3
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Повідомлення sanich »

Ангелина писав: А як вам таке: ""Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку може бути виданий будь-яким Державним кадастровим реєстратором незалежно від території дії його повноважень"."?????
Нормально, даже можно сказать просто отлично! Ведь у нас самый лучший и самый современный земельный кадастр в Европе!
Аватар користувача
Ангелина
Спец
Спец
Повідомлень: 376
З нами з: 25 жовтня 2010 15:44
Репутація: 4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення Ангелина »

sanich писав:Нормально, даже можно сказать просто отлично! Ведь у нас самый лучший и самый современный земельный кадастр в Европе!
morgny morgny morgny Цей модний кадастр на таке здатний?
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Azhimut »

Хм... теперь ОМС будут работать в поте лица своего...
Раз в три месяца собирать сессию уже не получится)
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

Azhimut писав:Раз в три месяца собирать сессию уже не получится)
А это и раньше как-то не приветствовалось. У нас сессии ежемесячные уже давно. Депутатов-то для дела выбирали, а не для "галочки".
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Azhimut писав:Хм... теперь ОМС будут работать в поте лица своего...
Раз в три месяца собирать сессию уже не получится)
Для органів місцевого самоврядування цей закон практично нічого не змінить.
Частоту проведення сесій цей закон не встановлює і не зобов"язує змінювати.
До адміністративної відповідальності посадову особу ОМС за статтею 53-5 КУпАП притягнути неможливо, оскікьки ОМС не здійснюють погодження документації із землеустрою, а на рахунок граничних термінів для її затвердження - при "великому бажанні" можна знайти сотню недоліків у документації із землеустрою для того щоб затвердження роками волинити. Так що ОМС білі і пухнасті.
DR3

Повідомлення DR3 »

Доброго вечора всім форумчанам. Якщо закон вступив в силу з 27.07.2013 року, а я здав клопотання про надання дозволу на розробку проекту, в порядку ст. 123 ЗК України в Головне управління 23.07.2013 року, то принцип "мовчазної згоди" на мене, що не поширюється? Сьогоднеі вже 02.09.2013, відповіді не має, що мені робити? Дякую.
Корниловец
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 16
З нами з: 11 грудня 2011 10:18
Репутація: 0
Область: Запорізька

Повідомлення Корниловец »

искать кто возьмется делать документацию, потом оплатить ее, затем вам ее не утвердят, а если будете настаивать то разработчика лишат сертификата...
DR3

Повідомлення DR3 »

питання стоїть не в тому щоб
Корниловец писав:разработчика лишат сертификата...
, а як отримати в користування земельну ділянку та добросовісно сплачувати орендну плату
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

DZR писав:принцип "мовчазної згоди" на мене, що не поширюється?
Поширюється. У нас аналогічні випадки є.
DR3

Повідомлення DR3 »

я так розумію, що мені потрібно орієнтуватись на дату закінчення місячного строку: 22.08.2013, тоді принцип "мовчазної згоди" вже був, а не на 23.07.2013, коли я здав клопотання
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

DZR писав:я так розумію, що мені потрібно орієнтуватись на дату закінчення місячного строку: 22.08.2013, тоді принцип "мовчазної згоди" вже був, а не на 23.07.2013, коли я здав клопотання
Звичайно.
Цивільний кодекс України. Стаття 5.
3. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
Тобто, у Вашому випадку право на використання "мовчазної згоди" виникло з 23.08.2013, і місячний строк укласти договір до 22.09.2013.

У нас так проходить: Замовник надсилає листа до ОМС з проханням надати копію рішення про надання йому дозволу чи про відмову в наданні йому дозволу, прийнятого з дати реєстрації заяви (тобто у вашому випадку з 23.07.2013, але може бути і 24.07.2013) і до спливу місячного терміну (тобто до 22.08.2013, але може бути і до 23.08.2013). Мотивує це статтею 19 закону Про доступ до публічної інформації. ОМС у 5-денний термін повідомляє, що рішення про дозвіл чи про відмову відсутнє. Громадянин укладає договір, готує повідомлення для ОМС і до нього прикладає оригінал укладеного договору. Надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення. ВСЕ.
(Щодо погодження такого проекту - поки нічого конкретного немає :) але люди будуть продовжувати "лупати скелю").
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

Роса писав:та чи може РДА передати у власність присадибну ділянку із земель, що перебувають у запасі міської ради, на якій знаходиться зареєстрований будинок ?
Ні. Це повноваження ОДА.
Vetaldp
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 19 липня 2008 14:35
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Vetaldp »

Поковба писав: Ні. Це повноваження ОДА.
А хіба не міська рада?
Spoiler

Код: Виділити все

 Стаття 122. Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування 

1.  Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у  власність  або  у  користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. 
...
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

Vetaldp писав:А хіба не міська рада?
Наскільки я зрозумів, землі знаходяться за межами. Чому ж тоді РДА в 2012 році надавало дозвіл на розроблення проекту.
Vetaldp
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 19 липня 2008 14:35
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Vetaldp »

Поковба писав:Наскільки я зрозумів, землі знаходяться за межами. Чому ж тоді РДА в 2012 році надавало дозвіл на розроблення проекту.
якщо ділянка за межами населеного пункту, то згоден з Вами, але
Роса писав:передати у власність присадибну ділянку із земель, що перебувають у запасі міської ради
чекатимемо Роса Nenayu
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

Роса писав:А що означає "реєстрація клопотання" ? Мені в РДА поставили від руки вхідний номер та дату без штапу без підпису. Чи буде в такому випадку моє клопотання зареєстрованим?
Так!
Роса писав:Якщо ні, то через Укрпошту відправляти?
Можна. З описом вкладення та повідомленням про вручення. Дата вручення на повідломленні - дата реєстрації.
Ivan23
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 18
З нами з: 11 червня 2015 02:36
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Закон р№ 2130 "Щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок"

Повідомлення Ivan23 »

Хтось користувався вже на практиці мовчазною згодою і реєстрації такої ділянки в ДЗК?
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Закон р№ 2130 "Щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок"

Повідомлення cerdred »

Ivan23 писав: Хтось користувався вже на практиці мовчазною згодою і реєстрації такої ділянки в ДЗК?
Десь на форумі було рішення суду, яким визнано неправомірні дії кадастрового реєстратора при реєстрації ЗД, ПЗ на яку виготовлено за принципом мовчазної згоди, тобто без дозволу на його розробку. Крім того, статтею 24 ЗУ "Про ДЗК" чітко вказано, що:
3. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою:
особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи;
І ніякої мовчазної згоди тут не зазначено.
Vitalya29
Спец
Спец
Повідомлень: 115
З нами з: 09 грудня 2011 18:04
Репутація: 14
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон р№ 2130 "Щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок"

Повідомлення Vitalya29 »

Более того, с такой же ссылкой на закон про ДЗК мне дали отказ на регистрацию участка по установлению границ на основании того, что оформлено право собственности на жилой дом.
Відповісти