Проекти стандартів адмінпослуг Держземагентства

Інші "корисні" закони
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
olegsss
Спец
Спец
Повідомлень: 98
З нами з: 23 лютого 2008 00:13
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Проекти стандартів адмінпослуг Держземагентства

Повідомлення olegsss »

Проекти стандартів розроблено Державним агентством земельних ресурсів України на виконання підпункту 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 № 737 “Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг”.

Зауваження та пропозиції до проектів стандартів необхідно надсилати в місячний термін після оприлюднення за адресою:
Державне агентство земельних ресурсів України,
03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 3,
або на e-mail: АМ-1985@ukr.net



Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
___________________№______

СТАНДАРТ

надання Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами адміністративної послуги з видачі відомостей про межі земельної ділянки (виписка даних на межовий знак)

Spoiler
І. Орган, що надає адміністративну послугу (далі – адміністративний орган)

Держземагентство України, головні управління Держземагентства в областях, містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держземагентства в районах, містах (обласного та районного значення), міжміські, міжрайонні та міськрайонні управління (відділи) Держземагентства.

ІІ. Перелік категорій одержувачів адміністративної послуги

Землевласники та землекористувачі, а також уповноважені ними особи.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

ІІІ. Перелік документів, необхідних для надання адміністративної послуги

Для отримання відомостей, про межі земельної ділянки (виписка даних на межовий знак) (далі – відомості) подаються:

землевласниками та землекористувачами:

заява про надання послуги в довільній формі, в якій обов’язково вказується площа, місцезнаходження, цільове призначення земельної ділянки, серія та номер правовстановлюючого документа, на підставі якого набуто право на земельну ділянку, а також зазначається мета отримання відомостей;

оригінал (пред’являється при подачі документів під час особистого прийому) та належним чином завірена копія документа, що посвідчує право на земельну ділянку; у разі відсутності правовстановлюючого документа на земельну ділянку подається копія рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування щодо передачі одержувачу адміністративної послуги у власність або користування земельної ділянки;

копія документа про сплату вартості адміністративної послуги.

Для отримання відомостей органами державної влади та органами місцевого самоврядування подається запит про надання послуги на офіційному бланку за підписом керівника із зазначенням законних підстав для такого запиту та обставин виникнення потреби в отриманні інформації.

ІV. Склад і послідовність дій у процесі надання адміністративної послуги

Одержувач адміністративної послуги:

подання до адміністративного органу документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту;

отримання результату адміністративної послуги.

Адміністративний орган:

прийняття заяви (запиту) про надання послуги та документів, які додаються до неї, під час особистого прийому;

реєстрація заяви (запиту) діловодною службою та внесення відомостей до журналу обліку надання адміністративної послуги (далі – журнал обліку), форма якого затверджується Держземагентством;

розгляд заяви (запиту) та документів, які додані до неї;

прийняття рішення про видачу або відмову у видачі відомостей;

надання відомостей або відмови у їх видачі із зазначенням причин відмови;

внесення інформації про надання відомостей або відмови у їх видачі до журналу обліку.

V. Вимоги до строку надання адміністративної послуги

Відомості або відмова у їх видачі надається одержувачу адміністративної послуги у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня реєстрації заяви (запиту) діловодною службою адміністративного органу.

VІ. Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги

Ненадання усіх необхідних документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту;

невстановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

VІІ. Опис результату, який повинен отримати одержувач

Одержувач адміністративної послуги повинен отримати відомості або за наявності підстав, зазначених у пункті 6 цього стандарту, відмову у їх видачі у формі листа на офіційному бланку адміністративного органу.

Відомості оформляються в одному примірнику та засвідчуються печаткою адміністративного органу.

VІІІ. Інформація про платність або безоплатність надання адміністративної послуги та розмір плати за її надання, якщо плата передбачена

Надання адміністративної послуги землевласникам та землекористувачам, а також уповноваженим ними особам здійснюється за плату.

Вартість послуги встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 № 835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг” і становить 20 гривень.

ІХ. Вимоги до посадових осіб, які безпосередньо забезпечують надання адміністративної послуги, включаючи вимоги до їх кваліфікації

Посадова особа, яка безпосередньо забезпечує надання адміністративної послуги, повинна мати вищу освіту відповідного професійного спрямування та посаду не нижче провідного спеціаліста.

Повноваження із забезпечення надання адміністративної послуги повинні бути передбачені посадовою інструкцією відповідної посадової особи.

Х. Вимоги до місця надання адміністративної послуги

Адміністративна послуга надається за офіційною адресою адміністратора послуги.

ХІ. Режим роботи адміністративного органу, порядок прийому документів від одержувачів адміністративних послуг

Подання землевласниками та землекористувачами до адміністративного органу заяв про надання послуги та документів, які додаються до них, а також надання за результатами їх розгляду відомостей або відмов у їх видачі здійснюється шляхом поштового відправлення або під час особистого прийому.

У разі якщо землевласник та землекористувач не звертаються до адміністративного органу для одержання результату адміністративної послуги під час особистого прийому, протягом наступного робочого дня після завершення граничного строку, передбаченого пунктом 5 цього стандарту, надання відомостей або відмов у їх видачі здійснюється адміністративним органом шляхом поштового відправлення.

Особистий прийом від землевласників та землекористувачів заяв про надання послуги та документів, які додаються до них, а також надання за результатами їх розгляду відомостей або відмов у їх видачі на особистому прийомі здійснюються двічі на тиждень (вівторок та четвер) з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00. Прийняті на особистому прийомі документи повинні бути зареєстровані в діловодній службі адміністративного органу того ж робочого дня.

Особистий прийом одержувачів адміністративної послуги проводиться працівниками адміністративного органу, яких наказом цього органу уповноважено на забезпечення надання адміністративної послуги.

Подання органами державної влади та органами місцевого самоврядування до адміністративного органу запитів про надання послуги, а також надання за результатами їх розгляду відомостей або відмов у їх видачі здійснюється шляхом поштового відправлення.

ХІІ. Черговість надання адміністративної послуги (здійснення дій та прийняття рішень) у разі перевищення попиту на адміністративну послугу над можливістю її надання без очікування, у тому числі строки й умови очікування надання адміністративної послуги

Послуга надається в міру надходження від одержувачів адміністративної послуги документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту, та з дотриманням граничного строку, передбаченого пунктом 5 цього стандарту.

ХІІІ. Вимоги до інформаційного забезпечення одержувача при зверненні за одержанням та у ході надання адміністративної послуги

Інформаційні матеріали щодо надання адміністративної послуги розміщуються на стенді громадської приймальні адміністративного органу, на офіційних веб-сайтах адміністративних органів (за наявності), місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та Держземагентства, у засобах масової інформації.

ХІV. Особливості надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам тощо

Надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам забезпечується позачергово у строк, що не перевищує 20 календарних днів.

ХV. Порядок виправлення можливих недоліків наданої адміністративної послуги і відшкодування збитків одержувачу

У разі виявлення недоліків у наданні адміністративної послуги Держземагентство, головні управління Держземагентства в областях, містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держземагентства в районах, містах (обласного та районного значення), міжміські, міжрайонні та міськрайонні управління (відділи) Держземагентства протягом десяти календарних днів від дати реєстрації звернення (заяви) про усунення недоліків забезпечують на безоплатній основі виправлення виявлених недоліків, у тому числі шляхом видачі нового примірника відомостей.

ХVІ. Інше

Перелік нормативно-правових актів з надання адміністративної послуги:
Земельний кодекс України

Директор Департаменту
землеробства О.А. Демидов
===========================================================================================
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
___________________ №______

СТАНДАРТ

надання Державним агентством земельних ресурсів України та його територіальними органами адміністративної послуги по видачі відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою

І. Орган, що надає адміністративну послугу (далі – адміністративний орган)

Держземагентство України, головні управління Держземагентства в областях, містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держземагентства в районах, містах (обласного та районного значення), міжміські, міжрайонні та міськрайонні управління (відділи) Держземагентства.

ІІ. Перелік категорій одержувачів адміністративної послуги

Підприємства, установи, організації та громадяни, а також уповноважені ними особи.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

ІІІ. Перелік документів, необхідних для надання адміністративної послуги

Для отримання відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою (далі – відомості) подається:

підприємствами, установами, організаціями та громадянами:

- заява про надання послуги в довільній формі, в якій обов’язково вказується площа, місцезнаходження, цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок), а також зазначається мета отримання таких відомостей;

- копія документа про сплату вартості адміністративної послуги;

органами державної влади та органами місцевого самоврядування:

- запит про надання послуги на офіційному бланку за підписом керівника із зазначенням законних підстав для такого запиту та обставин виникнення потреби в отриманні інформації.

ІV. Склад і послідовність дій в процесі надання адміністративної послуги

Одержувач адміністративної послуги:

подання до адміністративного органу документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту;

отримання результату адміністративної послуги.

Адміністративний орган:

прийняття заяви (запиту) про надання послуги та документів, які додаються до неї, під час особистого прийому;

реєстрація заяви (запиту) діловодною службою та внесення відомостей до журналу обліку надання адміністративної послуги з надання відомостей, з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою (далі – журнал обліку), форма якого затверджується Держземагентством;

розгляд заяви (запиту) та документів, які додані до неї;

прийняття рішення про видачу або відмову у видачі відомостей;

надання відомостей або відмови у їх видачі із зазначенням причин відмови;

внесення інформації про надання відомостей або відмови у їх видачі до журналу обліку.

V. Вимоги до строку надання адміністративної послуги

Відомості або відмова у їх видачі надається одержувачу адміністративної послуги у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня реєстрації заяви (запиту) діловодною службою адміністративного органу.

VІ. Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги

Ненадання усіх необхідних документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту;

відсутність відповідної документації із землеустрою у Державному фонді документації із землеустрою;

у разі, якщо документація містить гриф „таємно” або „для службового користування”.

VІІ. Опис результату, який повинен отримати одержувач

Одержувач адміністративної послуги повинен отримати відомості або за наявності підстав, зазначених у пункті 6 цього стандарту, відмову у їх видачі у формі листа на офіційному бланку адміністративного органу.

Відомості оформляються в одному примірнику та засвідчуються печаткою адміністративного органу.

VІІІ. Інформація про платність або безоплатність надання адміністративної послуги та розмір плати за її надання, якщо плата передбачена

Надання адміністративної послуги підприємствам, установам, організаціям та громадянам, а також уповноваженим ними особам здійснюється за плату.

Вартість послуги встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 № 835 „Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг” і становить:

за один аркуш формату А4 – 71 гривна;

за один аркуш формату А3 – 59 гривень;

за один аркуш формату А2 – 83 гривні;

за один аркуш формату А1 – 95 гривень;

за один аркуш формату А0 – 107 гривень;

в електронній формі – 20 гривень.

Органам державної влади та органам місцевого самоврядування адміністративна послуга надається безоплатно.

ІХ. Вимоги до посадових осіб, які безпосередньо забезпечують надання адміністративної послуги, включаючи вимоги до їх кваліфікації

Посадова особа, яка безпосередньо забезпечує надання адміністративної послуги, повинна мати вищу освіту відповідного професійного спрямування та посаду не нижче провідного спеціаліста.

Повноваження із забезпечення надання адміністративної послуги повинні бути передбачені посадовою інструкцією відповідної посадової особи.

Х. Вимоги до місця надання адміністративної послуги

Адміністративна послуга надається за офіційною адресою адміністратора послуги.

ХІ. Режим роботи адміністративного органу, порядок прийому документів від одержувачів адміністративних послуг

Подання підприємствами, установами, організаціями та громадянами до адміністративного органу заяв про надання послуги та документів, які додаються до них, а також надання за результатами їх розгляду відомостей або відмов у їх видачі здійснюється шляхом поштового відправлення або під час особистого прийому.

У разі якщо підприємства, установи, організації та громадяни не звертаються до адміністративного органу для одержання результату адміністративної послуги під час особистого прийому, протягом наступного робочого дня після завершення граничного терміну, передбаченого пунктом 5 цього стандарту, надання відомостей або відмов у їх видачі здійснюється адміністративним органом шляхом поштового відправлення.

Особистий прийом від підприємств, установ, організацій та громадян заяв про надання послуги та документів, які додаються до них, а також надання за результатами їх розгляду відомостей або відмов у їх видачі на особистому прийомі здійснюються двічі на тиждень (вівторок та четвер) з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00. Прийняті на особистому прийомі документи повинні бути зареєстровані в діловодній службі адміністративного органу того ж робочого дня.

Особистий прийом одержувачів адміністративної послуги проводиться працівниками адміністративного органу, яких наказом цього органу уповноважено на забезпечення надання адміністративної послуги.

Подання органами державної влади та органами місцевого самоврядування до адміністративного органу запитів про надання послуги, а також надання за результатами їх розгляду відомостей або відмов у їх видачі здійснюється шляхом поштового відправлення.

ХІІ. Черговість надання адміністративної послуги (здійснення дій та прийняття рішень) у разі перевищення попиту на адміністративну послугу над можливістю її надання без очікування, у тому числі строки й умови очікування надання адміністративної послуги

Послуга надається в міру надходження від одержувачів адміністративної послуги документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту, та з дотриманням граничного строку, передбаченого пунктом 5 цього стандарту.

ХІІІ. Вимоги до інформаційного забезпечення одержувача при зверненні за одержанням та у ході надання адміністративної послуги

Інформаційні матеріали щодо надання адміністративної послуги розміщуються на стенді громадської приймальні адміністративного органу, на офіційних веб-сайтах адміністративних органів (за наявності), місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та Держземагентства, у засобах масової інформації.

ХІV. Особливості надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам тощо

Надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам забезпечується позачергово у строк, що не перевищує 20 календарних днів.

ХV. Порядок виправлення можливих недоліків наданої адміністративної послуги і відшкодування збитків одержувачу

У разі виявлення недоліків у наданні адміністративної послуги Держземагентство, головні управління Держземагентства в областях, містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держземагентства в районах, містах (обласного та районного значення), міжміські, міжрайонні та міськрайонні управління (відділи) Держземагентства протягом 10 календарних днів від дати реєстрації звернення (заяви) про усунення недоліків забезпечують на безоплатній основі виправлення виявлених недоліків, в тому числі шляхом видачі нового примірника відомостей.

ХVІ. Інше

Перелік нормативно-правових актів з надання адміністративної послуги:
Закон України „Про землеустрій”;
постанова Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 № 1553 „Про затвердження Положення про Державний фонд документації із землеустрою”.

Директор Департаменту
землеробства О.А. Демидов
====================================================================================================
Проект
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
від ___________________ №______

СТАНДАРТ

надання територіальними органами Державного агентства земельних ресурсів адміністративної послуги “Заміна державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування земельною ділянкою у разі добровільного звернення громадян та юридичних осіб відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 № 439 або видача державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування земельною ділянкою замість втраченого (пошкодженого)”

І. Орган, що надає адміністративну послугу (далі – адміністративний орган)

Головні управління Держземагентства в містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держземагентства в районах, містах (обласного та районного значення), міжміські, міжрайонні та міськрайонні управління (відділи) Держземагентства.

ІІ. Перелік категорій одержувачів адміністративної послуги

Землевласники та землекористувачі, а також уповноважені ними особи.

ІІІ. Перелік документів, необхідних для надання адміністративної послуги

Для заміни державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування земельною ділянкою у разі добровільного звернення громадян та юридичних осіб ними подаються:

заява (клопотання) про надання послуги в довільній формі;

копія старого державного акта, копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання; копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;

копія документа, на підставі якого набуто право на землю;

копія документа про сплату вартості адміністративної послуги.

Для видачі державного акта на право власності на земельну ділянку або державного акта на право постійного користування земельною ділянкою замість втраченого (пошкодженого) громадянами або юридичними особами подаються:

заява (клопотання) про надання послуги в довільній формі;

копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання; копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;

копія документа, на підставі якого набуто право на землю;

копія оголошення про втрату державного акта із місцевих друкованих засобів масової інформації;

копія документа про сплату вартості адміністративної послуги.

ІV. Склад і послідовність дій у процесі надання адміністративної послуги

Одержувач адміністративної послуги:

подання до адміністративного органу документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту;

отримання результату адміністративної послуги.

Адміністративний орган:

прийняття заяви (клопотання) про надання послуги та документів, які додаються до неї, під час особистого прийому;

реєстрація заяви (клопотання) діловодною службою та внесення відомостей до журналу обліку надання адміністративної послуги (далі – журнал обліку), форма якого затверджується Держземагентством;

розгляд заяви (запиту) та документів, які додані до неї;

прийняття рішення про видачу або відмову у видачі відомостей;

надання адміністративної послуги або відмови у її наданні із зазначенням причин відмови;

внесення інформації про надання адміністративної послуги або відмови у її наданні до журналу обліку.

V. Вимоги до строку надання адміністративної послуги

Адміністративна послуга або відмова у її наданні надається одержувачу адміністративної послуги у строк, що не перевищує 15 робочих днів з дня реєстрації заяви (клопотання) діловодною службою адміністративного органу.

VІ. Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги

Ненадання усіх необхідних документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту.

VІІ. Опис результату, який повинен отримати одержувач

Одержувач адміністративної послуги повинен отримати державний акт на право власності на земельну ділянку (державний акт на право постійного користування земельною ділянкою) або за наявності підстав, зазначених у пункті 6 цього стандарту, відмову у їх наданні у формі листа на офіційному бланку адміністративного органу.

VІІІ. Інформація про платність або безоплатність надання адміністративної послуги та розмір плати за її надання, якщо плата передбачена

Надання адміністративної послуги землевласникам та землекористувачам, а також уповноваженим ними особам здійснюється за плату.

Вартість послуги встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2011 № 835 “Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами платних адміністративних послуг” і становить 182 гривні.

ІХ. Вимоги до посадових осіб, які безпосередньо забезпечують надання адміністративної послуги, включаючи вимоги до їх кваліфікації

Посадова особа, яка безпосередньо забезпечує надання адміністративної послуги, повинна мати вищу освіту відповідного професійного спрямування та посаду не нижче провідного спеціаліста.

Повноваження із забезпечення надання адміністративної послуги повинні бути передбачені посадовою інструкцією відповідної посадової особи.

Х. Вимоги до місця надання адміністративної послуги

Адміністративна послуга надається за офіційною адресою адміністратора послуги.

ХІ. Режим роботи адміністративного органу, порядок прийому документів від одержувачів адміністративних послуг

Подання землевласниками та землекористувачами до адміністративного органу заяв (клопотання) про надання послуги та документів, які додаються до них, а також надання за результатами їх розгляду державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування земельною ділянкою) або відмови у їх видачі здійснюється під час особистого прийому.

Особистий прийом від землевласників та землекористувачів заяв про надання послуги та документів, які додаються до них, а також видача державних актів на право власності на земельну ділянку (державних актів на право постійного користування земельною ділянкою) або відмов у їх видачі на особистому прийомі здійснюються в усі робочі дні з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00. Прийняті на особистому прийомі документи повинні бути зареєстровані в діловодній службі адміністративного органу того ж робочого дня.

Особистий прийом одержувачів адміністративної послуги проводиться працівниками адміністративного органу, яких наказом цього органу уповноважено на забезпечення надання адміністративної послуги.

ХІІ. Черговість надання адміністративної послуги (здійснення дій та прийняття рішень) у разі перевищення попиту на адміністративну послугу над можливістю її надання без очікування, у тому числі строки й умови очікування надання адміністративної послуги

Послуга надається в міру надходження від одержувачів адміністративної послуги документів, зазначених у пункті 3 цього стандарту, та з дотриманням граничного строку, передбаченого пунктом 5 цього стандарту.

ХІІІ. Вимоги до інформаційного забезпечення одержувача при зверненні за одержанням та у ході надання адміністративної послуги

Інформаційні матеріали щодо надання адміністративної послуги розміщуються на стенді громадської приймальні адміністративного органу, на офіційних веб-сайтах адміністративних органів (за наявності), місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та Держземагентства.

ХІV. Особливості надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам тощо

Надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам забезпечується позачергово.

ХV. Порядок виправлення можливих недоліків наданої адміністративної послуги і відшкодування збитків одержувачу

У разі виявлення недоліків у наданні адміністративної послуги головні управління Держземагентства в містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держземагентства в районах, містах (обласного та районного значення), міжміські, міжрайонні та міськрайонні управління (відділи) Держземагентства протягом 10 календарних днів від дати реєстрації звернення (заяви) про усунення недоліків забезпечують на безоплатній основі виправлення виявлених недоліків, в тому числі шляхом видачі нового примірника відомостей.

ХVІ. Інше

Перелік нормативно-правових актів з надання адміністративної послуги:
Земельний кодекс України;
наказ Держкомзему від 22.06.2009 № 325 “Про затвердження Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування на земельну ділянку”.

Директор Департаменту
землеробства О.А. Демидов
Востаннє редагувалось 30 травня 2013 14:07 користувачем olegsss, всього редагувалось 4 разів.
Причина: Користуйтеся спойлером ( [spoiler]текст[/spoiler]) для великого тексту!!!
Відповісти