Супутникові методи в землевпорядних і кадастрових роботах

Геодезія в землевпорядкуванні
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Яке обладнання використовуєте Ви для супутникових вимірювань?

Комплект двохчастотних приймачів (база+ровер)
33
17%
1 двохчастоний приймач (ровер) + базова перманентна станція
68
35%
Комплект одночастоних приймачів геодезичного класу точності (база+ровер)
52
27%
1 одночастотний приймач геодезичного класу точності
7
4%
1 приймач класу GIS-точності
1
1%
Туристичний GPS-навігатор
6
3%
Не використовую ніякий, бо це дорого (поки що не маємо можливості придбати)
18
9%
Вважаю, що без цих "наворотів" можна взагалі обійтись
9
5%
 
Всього голосів: 194

Гість
Спец
Спец
Повідомлень: 433
З нами з: 17 травня 2010 18:22
Репутація: 0
Область: м.Севастополь
Місце роботи: Інше

Повідомлення Гість »

zahidzem писав:Из своей практики.... У нас в Черновицкой области из около 50 мне известных фирм (землевпорядних), работающих геодезистов не больше 10!!!
Та навіть якщо по 10 геодезистів буде в кожній з 50 фірм ситуація буде така сама, питання в іншому, чим вони будуть працювати, з названої кількості підприємств, певний відсоток немає геодезичних інструментів (теодоліти в рахунок не берем ), з цього потрібно починати. Була б обов'язковою вимога наявності GPS і тахеометра з контролем виконання робіт, піблічна кадастрова карта була б набагато краща. morgayu
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

VooNyaka писав:...И тем обосраным от страха землеустроителям давно пора понять, что геодезист это очень важный спец, без помощи которого ни один землеустроитель, очень скоро, не сможет зарабатывать деньги... А ты gps_nik, перестань пудрить мозги...
Соблюдайте приличия, молодой человек...
VooNyaka писав:... пусть все высказываются в этой теме как кому угодно и задают вопросы...
Я высказал лишь свою точку зрения о том, что система координат и метод измерений (т.е. передачи координат) - это разные вещи... И если уж Вы даете советы "космического масштаба" другим людям, то потрудитесь убедиться что они правильны и корректны... Для любителей "острых ощущений" методами RTK и VRS созданы отдельные ветки форума... Милости прошу, там и поспорим...
axav писав:...На "точке с известными координатами" в терминологии Trimble....
В терминологии не только Trimble, а и Leica, Topcon и т.д... В сложных или спорных ситуациях "точкой с известными координатами" может быть только пункт...
axav писав:...Да, а система исходных пунктов строится GNSS измерениями через параметры связи с общеземной, такой вот каламбур. Ну нет на данный момент другого точного способа определения координат кроме спутниковых...
Хорошо... Тогда ответьте на вопрос:
В СК-42 можно работать спутниковыми методами??? Если да, то как тогда раньше работали и каким образом задействовались параметры и для чего???
axav писав:...Как вы вообще представляете землеустройство без GPS...Все правильно пусть как рисовали по растрам так и дальше рисуют...
"Рисовать" должны всегда по измерениям... И не важно будут это ГНСС или традиционные измерения... Не нужно бросаться из крайности в крайность... Короткую линию точнее измерит тахеометр, а не ГНСС... Нажать много раз кнопку "ок" в контролере не значит быть геодезистом... Честно говоря ребята, какие ж Вы геодезисты если ставите под сомнение возможность работы традиционными методами???
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Lebed писав:так, що є то є ! а от мазанців різних вистаачає - немає в кого досвіду набратись !
Тольго у НАС, ибо, первопроходцем - есть ГЕОДЕЗИСТ. потом землеустроитель ....... прокуратура... и все остальные органы. Для "новобранцев" в доказательсто своих слов - УСК-2000.

Додано через 4 хвилини 51 секунду:
gps_nik писав:Нажать много раз кнопку "ок" в контролере не значит быть геодезистом... Честно говоря ребята, какие ж Вы геодезисты если ставите под сомнение возможность работы традиционными методами???
Никто Уважаемый, во всяком случае я, не ставлю под сомнение традиционные методы. Без тахеометра одним GPS кашу не сваришь
Востаннє редагувалось 01 лютого 2013 12:16 користувачем zahidzem, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Swan
Спец
Спец
Повідомлень: 55
З нами з: 16 травня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Swan »

zahidzem писав:Тольго у НАС, ибо, первопроходцем - есть ГЕОДЕЗИСТ. потом землеустроитель ....... прокуратура... и все остальные органы. Для новобрачных в доказательсто своих слов - УСК-2000.
Не завжди можна знайти в кого вчитись 5+5=? , не всі захочуть допомогти Dulya - люди всякі є!
Востаннє редагувалось 01 лютого 2013 12:23 користувачем Swan, всього редагувалось 1 раз.
Dkrav
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 23 лютого 2011 11:34
Репутація: 0
Область: Чернівецька

Повідомлення Dkrav »

axav писав:Да, а система исходных пунктов строится GNSS измерениями через параметры связи с общеземной, такой вот каламбур. Ну нет на данный момент другого точного способа определения координат кроме спутниковых.
Только разница в том, что комплекс работ связанный с получением точных координат в исходных пунктах раз так в 10 больше, чем просто отстоять час (в лучшем случае) на точке.
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Lebed писав:Не завжди можна знайти в кого вчитись, не всі захочуть допомогти - люди всякі є!
Чем смогу помогу. Я помню то время когда только появились GPS. Денег особо небыло. Купил PROMARK-2. Помогал своим, и соседним обл. сгущать сеть, выставлял точки для работы ....

Додано через 5 хвилин 40 секунд:
Dkrav писав:Только разница в том, что комплекс работ связанный с получением точных координат в исходных пунктах раз так в 10 больше, чем просто отстоять час (в лучшем случае) на точке.
...И Вы вычисляете, вычисляли тахеометром точность координат земельного участка без GPS по крайней мере с 2005 года?
Аватар користувача
Swan
Спец
Спец
Повідомлень: 55
З нами з: 16 травня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Swan »

zahidzem писав:Чем смогу помогу.
Буду звертатись Uchoba )
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Та не сперечайтесь. Моя позиція така, кожен має виконувати свій процес роботи. Якщо геодезист то геодезію, якщо землевпорядник то землевпорядкування. Ну нічого, я геодезист не розумію в агротехнологічних картах, чи як воно там називається, грунтів. Так само я думаю й землевпоряднику важкувато розібратись в вищій геодезії. Просто з самого початку творення, так називаємого "кадастру", потрібно було чітко розмежувати роботи - Богові боже, а кесарю кесарево.
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Lebed писав:Буду звертатись
. В любое удобное время. Толь не забудьте, как только пойдет работа времени будет мало. Честь имею
Dkrav
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 23 лютого 2011 11:34
Репутація: 0
Область: Чернівецька

Повідомлення Dkrav »

zahidzem писав:...И Вы вычисляете, вычисляли тахеометром точность координат земельного участка без GPS по крайней мере с 2005 года?
А зачем дергать GPS если под руками есть сети полигонометрии?
vtgkr_dzk
Повідомлень: 7
З нами з: 21 січня 2013 15:13
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення vtgkr_dzk »

Lebed писав:Не завжди можна знайти в кого вчитись 5+5=? , не всі захочуть допомогти
Да не без того чтобы научить, если человек хочет учится!
Но если человек купил (получил) тахеометр или GPS говорит "учите меня", даже не прочитавши инструкцию к прибору, ТО ИЗВЕНИТЕ я лично не буду.
А даже если научить то такие люди просто "КНОПКОДАВЫ". И вопрос тогда: чему их учили в институте???
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Dkrav писав:А зачем дергать GPS если под руками есть сети полигонометрии?
Я теж так рахую і працюю. В далеких 2002-2003 при виконанні робіт по розпаюванню земель, по проекту "Кемонікс", покрили район межовими знаками, підримуєм їх в робочому стані, не всі правда, і для виконання будь-яких робіт достатньо тахеометра, 3-ох штативів (бажано 5), 2-ох відбивачів, 3-ох марок, веху з відбивачем ну й тверезого біча.
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Dkrav писав:А зачем дергать GPS если под руками есть сети полигонометрии?
Я так понял, Вы только по городу работаете.... Попробуйте 10 км отъехать от города, или горные наши районы? Там без GPS я себе ефективной работы не представляю. Тем более точной...

Додано через 4 хвилини 7 секунд:
Atoll писав:Я теж так рахую і працюю
Вам повезло. Я еще не попадал, во всяком случае в нашей области, на пай, который бы соответствовал действительности (координаты)
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

О. Забув додати. В тісній співпраці з районним управлінням держресурсів, перед здачею на реєстрацію робіт виконаних іншими організаціями, контролюєм і погоджуєм накладки, так як в районі взяли за базу розпаювання, разом з ортофотопланами.

Додано через 2 хвилини 52 секунди:
zahidzem писав:Вам повезло.
Та не так повезло, як те, що роботи по разпаюванню виконувала власне геодезична організація і ваш покірний слуга, який і підтримує ті наробітки в даному районі. Але на це було потрібне вольове рішення начальника управління земресу й добра воля виконавця. Якщо по простому - підгріб під себе район. lol2
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

vtgkr_dzk писав:А даже если научить то такие люди просто "КНОПКОДАВЫ". И вопрос тогда: чему их учили в институте???
...Хотябы потому, чтоб в дальнейшем не иметь проблем при сдачи объекта (накладки)
Dkrav
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 23 лютого 2011 11:34
Репутація: 0
Область: Чернівецька

Повідомлення Dkrav »

zahidzem писав:Я так понял, Вы только по городу работаете.... Попробуйте 10 км отъехать от города, или горные наши районы? Там без GPS я себе ефективной работы не представляю. Тем более точной...
Вопрос был поставлен выполняем ли мы работы без GPS измерений. Я и ответил на него.
Отдаленную и горную местность тоже снимаем. Там действительно без GPS делать нечего. Но Все работы проводятся только в комплексе GPS (привязка к местности) + тахеометр (сама съемка).
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Atoll писав:підгріб під себе район.
Снимаю шляпу Uchoba. Я тоже пытаюсь. Пока получаеться отдельными кусочками.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

zahidzem писав:дальнейшем не иметь проблем при сдачи объекта (накладки)
Та накладки є, були й будуть. Наладок можна уникнути тільки при комплексному підході до виконання робіт, урівнювання кварталу, села, сільради. Навіть якщо на кожному повороті межі закласти межовий знак, що практично не можливо при ділянках в межах існуючої огорожі, а виміри проводити з різних вихідних точок, то все одно буде якась невязка в обчислених координатах одиничної точки. Тільки ДЗК не приймає невязки в геодезії. Має бути по 00 з сусідами. Оце найбільший наш, геодезистів сум.
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Dkrav писав:....привязка к местности) + тахеометр (сама съемка)
Плюс контроль. (отдельные пикеты повторно RTK)
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

zahidzem писав:Пока получаеться отдельными кусочками.
В чернівецькій по моїх даних деякі райони теж робили пудові геодезисти, Кіцманський, наприклад, точно памятаю, Західгеодезкартографія їздила. Потрібно було тільки комусь систематизувати матеріали і зберегти пункти. Вже було б полегшення в роботі.
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Atoll писав:Наладок можна уникнути тільки при комплексному підході до виконання робіт, урівнювання кварталу, села, сільради
Згоден. Це напевно мрія кожного геодезіста. Я надеюсь на то, что с введением УСК-2000, не все смогут перейти (халтурщики). Не у всех будут соответствующие приборы. И может тогда, они нас попросят выставлять им точки ( которые мы естественно будем выставлять от пунктов триангуляции, проверенных пунктов) ---- исчезнут накладки... Хочется верить... правда самому смешно...

Додано через 3 хвилини 43 секунди:
Atoll,
щось зберегли у Кіцманському, Заставнянському, Новоселицькому.... далі тьма.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

zahidzem писав:далі тьма.
Нічого. Будем потрохи освітлювати. Ще б держава по людськи віднеслась до нас, виділила трохи з бюджету на згущення мережі ДГМ, а не тільки задекларувавши запуск УСК і хоча б не ставила бюрократичних рогаток на шляху приватних організацій по наповнюванню бази, хоча б згущення мереж та використання її в роботі.
Аватар користувача
zahidzem
Спец
Спец
Повідомлень: 250
З нами з: 13 січня 2013 11:15
Репутація: 25
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення zahidzem »

Atoll писав:Нічого. Будем потрохи освітлювати
Згоден. facepalm
... Бог все видет. Только позвонили, попросили перемерить участок и перевести его в УСК-2000. Извените - работа.
Приятно было пообщатся. Честь имею
Востаннє редагувалось 01 лютого 2013 13:26 користувачем zahidzem, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Swan
Спец
Спец
Повідомлень: 55
З нами з: 16 травня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Swan »

vtgkr_dzk писав:Но если человек купил (получил) тахеометр или GPS говорит "учите меня", даже не прочитавши инструкцию к прибору, ТО ИЗВЕНИТЕ я лично не буду.
А даже если научить то такие люди просто "КНОПКОДАВЫ". И вопрос тогда: чему их учили в институте???
Не про тахеометр мова йде! Думаєш вмієш працювати з тахеометром і ти вже vedisebya який спеціаліаст!!! Я вважаю років три треба працювати з нормальними, адекватними майстрами своєї справи, а не хвалькуватими халтурщиками... Ну але потреба у всіх свої, в кожного своя мета Krutelyk .
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

makctos писав:под види кадастровой карти.
Оце написано вірно. Кадастрова карта, на сьогоднішній час, це тільки загальний вид, як розташовані земельні ділянки, так само як колись був туристичний атлас, який мав дуже мало спільного з геодезичними картами. А міряти потрібно так як і міряли. Правда бажано з дотриманням вимог геодезії, а не як Бог надушу положить. Бо, ще раз повторюсь - виміряна на місцевості довжина між двома кутами повороту межі, в яку б систему не кидали, фактично на місцевості буде однакова. На місцевості!!!
Відповісти