Сертифікат інженера-геодезиста і все, що з ним пов'язано

Усі питання по видачі ліцензій і ін.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Сертифікат інженера-геодезиста і все, що з ним пов'язано

Повідомлення malecha »

знайомі брали місяць тому. треба геодезиста з 3 річним, здається, досвідом, що підтверджує трудова книжка.


Підкажіть, будь-ласка, як ідентифікувати себе в електронному кабінеті як інженер-геодезист для того, щоб отримувати відомості про координати земельної ділянки, як і інженери-землевпорядники?

Техніча підтримка
Добрий ранок.
Сертифікованим інженерам геодезистам буде доступний розширений доступ (для перегляду координат поворотних точок меж земельної ділянки), після подання ними заяви, щодо роботи в режимі читання.
1. Заходите на офіційний сайт Центру ДЗК - http://dzk.gov.ua/
2. Вибираєте "ПІДКЛЮЧЕННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ"
3. Вибираєте " Сервіс подання доступу до відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання" Для перегляду координат поворотних точок Ви не можете просто пройти Реєстрацію або Авторизацію на сайті. Ви подаєте заяву, там вказуєте що Ви інженер-геодезист. Держгеокадастр розглядає заяву і потім надає Вам «Розширений доступ» в якому Ви зможете переглядати координати.

Для доступу до відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання дані повинні бути такі ,які не зареєстровані на сервісах (тобто пошта та ЕЦП). Вам потрібно створити новий обліковий запис із поштою, яка не використовувалась на сервісах та Ваш ЕЦП видалити із старого облікового запису та прив'язати до нового.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Chernov »

ВованС писав: Пожалуйста, можно поподробнее?
В мировой практике сплошь и рядом существует такой порядок - подрядчик вносит залог от 20 до 40% сметной стоимости работ. В случае успешного выполнения подряда он получает свой залог обратно на последнем этапе работ, в случае, если пытается сдать Заказчику халтуру, или "спрыгнуть" на последних этапах - остается без залога. Иногда залог может быть заменен гарантией банка или страховой фирмы.

Додано через 4 хвилини 5 секунд:
ВованС писав:Вчера слышал о грядущем роспуске Держгеонагляда. Правду бают или лгут?
Думаю, врут. Разгонять их нельзя, хоть и сволочи они. Ибо наступит хаос.
Аватар користувача
ВованС
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 червня 2008 11:05
Репутація: 0

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення ВованС »

Nat писав:Знаєте, такі випадки і з ліцензією були "сплошь и рядом"... так шо...
Та знаємо. В Україні живемо. Так шо... А вы друзья как ни садитесь...
Chernov писав:тотальные проверки качества со штрафами...
может здесь "сплошь и рядом" не сработает?
Nat писав:у нас (для наших цілей) такі роботи обмежуються прив"язкою планового матеріалу до СК63.
прив'язувати потрібно взагалі - то межі ділянок, точки на місцевості. А плановий матеріал - тобто аерознімки, схеми землекористувань тощо можуть бути незадовільної точності, потребувати коригування в залежності від року виготовлення...
Nat писав:А топографічна зйомка має бути підписана усіма власниками-розпорядниками існуючих комунікацій, а потім затверджена архітектурою (по місту з цим дуже строго, потім ще за свої гроші маєш внести топозйомку на планшети міста)
А про топозйомки в нас все так само, скрізь би так!!!
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

ВованС писав:прив'язувати потрібно взагалі - то межі ділянок, точки на місцевості.
Ми не оперуємо поняттям "ділянка". Прив"язка йде, звичайно, точок на місцевості, але в результаті мі отримуємо топоплан з прив"язкою до СК координатної сітки ("хрестики" прив"язані, як і має бути) Погодьтеся, прив"язувати "ділянку" для будівництва лінійного об"єкту воно якось не той...
ВованС писав: А плановий матеріал - тобто аерознімки, схеми землекористувань тощо можуть бути незадовільної точності
Це не той плановий матеріал. Плановий матеріал - актуальна топозйомка, виконана на час розробки проекту. Так що з точністю все ок зазвичай.
ВованС писав:В Україні живемо. Так шо...
От в цьому розрізі на мою думку краще, що відмінили ліцензування даного виду діяльності. Отримаємо суттєву економію на "башлянні" за ліцензії (мало в кого вистачало терпіння гратися з органом ліцензування паперами у "пінг-понг" /послали пакет документів, отримали зауваження, виправили, послали знову, знову отримали зауваження і т.д./ по щонайменше півроку)
Аватар користувача
ВованС
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 червня 2008 11:05
Репутація: 0

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення ВованС »

Nat, дякую за детальну розшифровку. Повторююсь: порядним виконавцям не ображатись!
Nat писав:От в цьому розрізі на мою думку краще, що відмінили ліцензування даного виду діяльності. Отримаємо суттєву економію на "башлянні" за ліцензії (мало в кого вистачало терпіння гратися з органом ліцензування паперами у "пінг-понг" /послали пакет документів, отримали зауваження, виправили, послали знову, знову отримали зауваження і т.д./ по щонайменше півроку)
Повністю згоден з Вами. Коробить те, що кілька місяців тому отримали нову ліцензію... краще б ми десь відпочили Mobila
Nat писав:А топографічна зйомка має бути підписана усіма власниками-розпорядниками існуючих комунікацій, а потім затверджена архітектурою (по місту з цим дуже строго, потім ще за свої гроші маєш внести топозйомку на планшети міста)
Додам сюди.Про топозйомки. Звідкіль-сь досі беруться проекти будівництва, виконані на хто зна яких матеріалах топознімання, мабуть, за царя Панька, при цьому узгоджені в службах комунікацій - печатки і підписи в наявності,при чому свіжі, а положення інженерних мереж не відповідає дійсності; при будівництві від проекта доводиться відступати. А при виконавчому зніманні збудованої споруди доводиться перезнімати геть усе, в тому числі і те, що до будівництва було невірно нанесено. При цьому виникають непорозуміння і таке інше...
Тому й сумнів бере, що різні проектні "шараги" почнуть використовувати замість топооснови різні "малюнки"...
В Україні живемо...
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення zemkov »

ВованС писав:Звідкіль-сь досі беруться проекти будівництва, виконані на хто зна яких матеріалах топознімання, мабуть, за царя Панька, при цьому узгоджені в службах комунікацій - печатки і підписи в наявності,при чому свіжі, а положення інженерних мереж не відповідає дійсності; при будівництві від проекта доводиться відступати. А при виконавчому зніманні збудованої споруди доводиться перезнімати геть усе, в тому числі і те, що до будівництва було невірно нанесено. При цьому виникають непорозуміння і таке інше...
Тому й сумнів бере, що різні проектні "шараги" почнуть використовувати замість топооснови різні "малюнки"...
Нажаль подібні ситуації мають місце не тільки у вас.
Прикол у тому, що ці, як ви вірно вказали "шараги", якраз і МАЮТЬ геодезичні ліцензії.
В Україні живемо...
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Chernov »

zemkov писав:Прикол у тому, що ці, як ви вірно вказали "шараги", якраз і МАЮТЬ геодезичні ліцензії.
В Україні живемо...
Вот именно. Должен быть контроль со стороны государства. Однако, как вычислить, кого контролировать? Я думаю, что должен быть разработан механизм обязательной декларативной регистрации в Госгеонадзоре.
"Дали и мне свободу...
Что я с ней делать буду?"
В.Высоцкий
Аватар користувача
Volodimir
Спец
Спец
Повідомлень: 74
З нами з: 05 жовтня 2007 08:34
Репутація: 3

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Volodimir »

Про топозйомки. Звідкіль-сь досі беруться проекти будівництва, виконані на хто зна яких матеріалах топознімання, мабуть, за царя Панька. При цьому виникають непорозуміння і таке інше...
Тому й сумнів бере, що різні проектні "шараги" почнуть використовувати замість топооснови різні "малюнки"...
В Україні живемо...
1. Эксплуатирующая подземные коммуникации организация, ставя свою печать , подтвеждает правильность нанесения местоположения коммуникаций на план. У них долна быть исполнительная съемка сети. Если они не знают, то кто им доктор? При начале земляных работ высылают представителя. Топо-геодезическая съмка фиксирует только выходы подз. ком.(колодцы).
2. Грамотный архитектор или землеустроительная организация у которой нет геодезиста, никогда не поручат выполнение т.г. съемки, кому попало. Они хорошо знают кто и как делает это.
3. Лицензия - не индульгенция от брака в работе. Но, все что связанно с лицензионными условиями - это выкачивание бабла. (посмотрите цены за метрологию, за разрешение на съемку и т.д.)
4. Вопрос нестыковки земельных участков - это другаю печальная песня и связана с лицензией косвенно.

Додано через 5 хвилин 23 секунди:
Chernov писав: Вот именно. Должен быть контроль со стороны государства. Однако, как вычислить, кого контролировать? Я думаю, что должен быть разработан механизм обязательной декларативной регистрации в Госгеонадзоре.
Все правильно! Chernov VIVAT! Дал бабки - тебя зарегистрировали. Мафия безсмертна!
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

Volodimir писав:Дал бабки - тебя зарегистрировали.
Какой-то замкнутый круг получается... UPS
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Chernov писав: Должен быть контроль со стороны государства. Я думаю, что должен быть разработан механизм обязательной декларативной регистрации в Госгеонадзоре.
Правильно, але в нас же як: Застав дурного богу молитись, так він чоло розіб'є.
Аватар користувача
Gennadij
Спец
Спец
Повідомлень: 189
З нами з: 22 листопада 2007 18:39
Репутація: 8
Область: Тернопільська
Контактна інформація:

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Gennadij »

Volodar писав: Теоретично не можна виміряти відстані по рейці більше 300 м
no А на практиці і не таке робиться
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Chernov »

Volodimir писав:Все правильно! Chernov VIVAT! Дал бабки - тебя зарегистрировали. Мафия безсмертна!
Ну, где-то так. Только причем тут мафия? Ты задекларировал, что собираешься заниматься определенным видом деятельности и готов к тому, чтобы качество твоей работы находилось под государственным контролем. Другое дело, что следующим шагом дОлжно вывести этот вид деятельности из-под контроля государства и отдать саморегулирующейся организации.. Но институт таких организаций у нас пока не развит, а когда (если) будет развит - встретим там те же лица.... Действительно
Nat писав: Какой-то замкнутый круг получается... UPS

Востаннє редагувалось 23 жовтня 2010 06:26 користувачем Chernov, всього редагувалось 3 разів.
Аватар користувача
ВованС
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 12 червня 2008 11:05
Репутація: 0

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення ВованС »

Volodimir писав: 2. Грамотный архитектор или землеустроительная организация у которой нет геодезиста, никогда не поручат выполнение т.г. съемки, кому попало.
И точка. У нас грамотная страна. Кому нада, тому и поручит.
3. Лицензия - не индульгенция от брака в работе. Но, все что связанно с лицензионными условиями - это выкачивание бабла. (посмотрите цены за метрологию, за разрешение на съемку и т.д.)
Ну не совсем. Метрология- например, метр -должен быть одинаковой длины, как у вас, так и у нас, иначе и будут возникать накладки с перекрытиями, например. Рыночные весы ведь тоже поверяются. Разрешение на съёмку архитектура даёт бесплатно, счета они выставляют за другое. Только вот это другое при оформлении разрешения не обойти. А цены - да, что там, что там - выкачивание бабла. Не думаю, что с отменой лицензий это всё закончится.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Volodar »

MarynushkaOdessa писав:Ходят слухи,что хотят отменить лицензирование геодезической деяльности,поделитесь пожалуйста информацией по этому вопросу,у кого что есть.
Я знаю, що лінь - двигун прогреса. Але ж не настільки.
Подивіться цю ж тему, починаючи десь з повідомлення № 160.
Dolya
Повідомлень: 7
З нами з: 11 серпня 2008 22:07
Репутація: 0

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Dolya »

Востаннє редагувалось 15 листопада 2010 14:12 користувачем Dolya, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Ждать появления "опытных кароче" геодезистов.
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

Visco писав:Ждать появления "опытных кароче" геодезистов.
А вы с "опытными кароче" не работайте - проблем то. Как показывает опыт - лицензирование не избавляет от некачественных работников. Увы.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Дык, что вы имеете ввиду не работайте. Если например четко видно что участки смещены на несколько метров а то и вообще ... и получается накладка, надо поднимать данные и ждать пока посадят нормально. Но тут вопрос в другом, начинающие начнут открывать фирмы, лицензии же не надо, техники нет, приборы старые, и будут они работать...
Но я знаю что у нас ведь как, если чего то упрощают значит жди трудностей. Интересно, зачем действительно это сделали, ведь у нас просто так ничего не делается для людей, и я почти уверен что тут есть скрытый интерес, возможно даже не относящийся к нашей деятельности.
Аватар користувача
prokopuak
Повідомлень: 7
З нами з: 05 грудня 2008 09:28
Репутація: 0

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення prokopuak »

Visco писав: Но тут вопрос в другом, начинающие начнут открывать фирмы, лицензии же не надо, техники нет, приборы старые, и будут они работать...
На рахунок техніки говорити не треба, бо лізензії видавались і на Т30 1976 року випуску, головне щоб метрологія була.
Тепер просто генікологи і сантехніки підуть землю міряти, а що зареєструвався підприємцем, купив прибор і в поле.

Але хороший спец завжди найде собі роботу.
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

prokopuak писав:Тепер просто генікологи і сантехніки підуть землю міряти
Якраз і у перших, і у других в усі часи робота є і оплачується досить непогано (якщо спеціаліст хороший, звичайно)
Аватар користувача
Землемір
Спец
Спец
Повідомлень: 58
З нами з: 09 квітня 2010 22:13
Репутація: 0
Область: Чернівецька

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Землемір »

Я дуже радий що для землевпорядних робіт не потрібно ліцензії геодезичної. Шановні землевпорядники при навчанні Uchoba ми провели багато годин при вивчанні геодезії. Особисто для мене отримання ще додаткової ліцензії для виконання землевпорядних робіт частково було приниженням так як для виготовлення кадастрового плану бути інженером геодезистом з 3-х річним стажем непотрібно.
LGU
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 08 червня 2008 15:27
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення LGU »

Visco писав: начинающие начнут открывать фирмы
Как раз самое время открывать новые фирмы - заказов море - людям хлеб не нужен - землю мерять давай!

И кому это понадобится заказывать геодезические услуги с отрывом от землеустройства у начинающих ?
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

LGU писав:
Как раз самое время открывать новые фирмы - заказов море - людям хлеб не нужен - землю мерять давай!

И кому это понадобится заказывать геодезические услуги с отрывом от землеустройства у начинающих ?
Ню ню...
Знаєте в нас багато справ які робляться (при чому досить успішно), багатьом в голову невкладаються, "кому це потрібно".... але тільки ті хто робить ці справи знають кому це потрібно.
vovaz
Спец
Спец
Повідомлень: 787
З нами з: 01 червня 2008 21:44
Репутація: 30
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення vovaz »

Землемір писав:Я дуже радий що для землевпорядних робіт не потрібно ліцензії геодезичної. Шановні землевпорядники при навчанні Uchoba ми провели багато годин при вивчанні геодезії. Особисто для мене отримання ще додаткової ліцензії для виконання землевпорядних робіт частково було приниженням так як для виготовлення кадастрового плану бути інженером геодезистом з 3-х річним стажем непотрібно.

Шановний пан землевпорядник, для виготовлення кадастрового плану земельної ділянки потрібно виконати певні роботи для прив'язки до системи координат. Без використання геодезичної основи (застосування мережі пунктів у певній системі координат)це неможливо. Рахую це не приниження, а доповнення геодезії - землеустрою та навпаки.
Аватар користувача
Землемір
Спец
Спец
Повідомлень: 58
З нами з: 09 квітня 2010 22:13
Репутація: 0
Область: Чернівецька

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Землемір »

vovaz писав:потрібно виконати певні роботи для прив'язки до системи координат
lol2
Два GPS і мій економісти без жодної землевпорядної чи геодезичної освіти привязує дуже легко Banned
А за місяць моїх навчань це зможе зробити і мій бухгалтер який в мене посумісництву
Моя дружина це вже вміє робити Uchoba

Це стосується ПРИВЯЗКИ а не кадастрової зйомки UPS
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Ну вот...о чем я и говорил выше...что и следовало доказать
Відповісти