Ще раз про фермерські господарства

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

solim писав: Якщо є державний акт на власність (свідоцтво) у громадянина, то причини показувати за ФГ як юридичною особою підстав немає - тільки у разі земельних правовідносин.
Це те ж саме, що вважати, якщо громадянин зареєструвався підприємцем, то і всю землю повинен використовувати для підприємницької діяльность.
Мова не йде про всю землю члена ФГ - фізичної особи, а лише про земельні ділянки, що надані йому у власність з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.
Що ви маєте на увазі під "земельними правовідносинами"?
Чи можна назвати земельними правовідносинами - відносини, що виникають між членами ФГ та фермерським господарством на підставі п.2 ст. 12 закону "Про фермерське господарство" стосовно прав володіння і користування ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства?
Закон України "Про фермерське господарство":
Стаття 12. Склад земель фермерського господарства
..............
2. Права володіння та користування земельними ділянками, які
знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює
фермерське господарство.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення solim »

fgrubin писав: лише про земельні ділянки, що надані йому у власність з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства.
Однозначно обліковується за громадянином в рядку СФГ.
fgrubin писав: Що ви маєте на увазі під "земельними правовідносинами"?
В 90% випадків - оренду. Щоб обліковувати землю члена ФГ, яку він має у власності за ФГ, потрібно щоб він її передав ФГ в оренду.

Проблема в тому, що 6-зем створювалася під "старий" ЗКУ і ЗУ "Про СФГ".
З 2002 року був "новий" ЗКУ, а потім і ЗУ "Про ФГ", а в 6-зем так нічого і не змінили.
5+5=?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

fgrubin писав: начальник місцевої реєстраційної служби стверджує, що члени ФГ не мають право передавати такі земельні ділянки в оренду фермерському господарству,
Ще раз поговорив з начальником реєстраційної служби нашого району. Виявилось, що вона мене не правильно зрозуміла і мала на увазі земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
Отже, перешкод для реєстрації договорів оренди земельних ділянок, які знаходяться у власності членів ФГ, немає.
Єдине зауваження, орендна плата не повинна бути менше 3 %.

Але ж мені не зрозуміло, як члени власного фермерського господарства можуть двічі, одній і тій же особі - власному фермерському господарству, передати права володіння і користування земельною ділянкою.
Адже, згідно закону, права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює фермерське господарство.
Закон "Про фермерське господарство":
Стаття 12. Склад земель фермерського господарства
1. Землі фермерського господарства можуть складатися із:
а) земельної ділянки, що належить на праві власності
фермерському господарству як юридичній особі;
б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам
фермерського господарства на праві приватної власності;
в) земельної ділянки, що використовується фермерським
господарством на умовах оренди.
2. Права володіння та користування земельними ділянками, які
знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює
фермерське господарство.
А договір оренди землі знову передбачає передачу земельної ділянки у володіння і користування орендареві.
Закон "Про оренду землі":
Стаття 13. Поняття договору оренди землі
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець
зобов'язаний
за плату передати орендареві земельну ділянку у
володіння і користування
на певний строк, а орендар зобов'язаний
використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та
вимог земельного законодавства.
На мою думку, неможливо передати права на володіння і користування земельною ділянкою особі, яка вже володіє цими правами відповідно до закону.
Спочатку потрібно припинити права фермерського господарства на володіння і користування земельною ділянкою, що існують на підставі закону, а вже потім передавати ці права шляхом укладення договору оренди землі.
На мою думку, щоб припинити ці права фермерського господарства на володіння і користування земельним ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, членам ФГ потрібно вийти з господарства (припинити своє членство у господарстві).

Все вищесказане це моя особиста думка, я не юрист за освітою, може хтось наведе аргументи на користь можливості передачі в оренду земельних ділянок, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, без припинення членства у господарстві.
Можливо, це можна якось врегулювати Статутом ФГ.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

Почитав щодо передачі в оренду і диву дивуюсь, як у нас уміють створювати перепони там, де апріорі їх не повинно бути. От піднімають питання, як припинити право користування господарством земельними ділянками, які перейшли у власність членів господарства, щоб потім через оренду знову те ж право надати господарству. А як господарство набувало те право користування? Чи зареєстроване воно( те право) в вас? Якщо земля приватизовувалась з тої землі, що надавалась на праві постійного користування голові (як фізичній особі) для ведення ФГ, а вже потім створювалось господарство, яким чином голова, як член господарства передав те право користування фермерському господарству, мабуть через відповідний запис в статуті?Не розумію навіщо городити город, якщо законодавство чітко визначає, що землі господарства складаються в тому числі і з земель, які знаходяться у власності членів господарства. І чому члени господарства ще окремо повинні сплачувати земельний податок, якщо право користування самі не використовують, а передали таке право господарству, як юридичній особі? І хто сказав , що відмінили фіксований с/г податок? У всякому разі я такого не знайшов, виросла сума податку це так, адже тепер береться вартість не на 1995 рік, як було раніше, а проіндексована на 1 січня цього року, але він збережений, якщо звичайно ви відповідаєте відповідним критеріям закладеним в законодавстві. Але індексу інфляції за 2015 рік держземагентство мабуть ще не порахувало, тому можливо будуть затримки з розрахунками. Не бачу сенсу членам господарства виходити з нього, а скільки це додатково створить проблем, порахували? А якщо члени господарства отримували цю земельку в спільну сумісну власність, як це дозволялось законодавством, то проблем буде ще більше.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Петрович, дякую за ваш допис, щодо піднятих мною питань. Але у вас також багато знаків питань, тому спробую на деякі з них дати відповідь.
Петрович писав: Не розумію навіщо городити город, якщо законодавство чітко визначає, що землі господарства складаються в тому числі і з земель, які знаходяться у власності членів господарства. І чому члени господарства ще окремо повинні сплачувати земельний податок, якщо право користування самі не використовують, а передали таке право господарству, як юридичній особі?
Хоч члени ФГ права користування та володіння самі не використовують, але ж вони залишаються власниками землі і відповідно до ст. 269 ПКУ є платниками земельного податку.
Стаття 269. Платники земельного податку
269.1. Платниками податку є:
269.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
269.1.2. землекористувачі.
269.2. Особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV цього Кодексу.[/b]
Об'єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які знаходяться у власності членів господарства.
Стаття 270. Об'єкти оподаткування земельним податком
270.1. Об'єктами оподаткування є:
270.1.1. земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
270.1.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Пунктом 281.3 ст. 281 ПКУ передбачено слідуючу пільгу щодо сплати земельного податку для фізичних осіб:
281.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
Ця пільга буде діяти для членів ФГ лише за умови передачі земельних ділянок в оренду. Немає договору оренди, немає пільги.
Ось чому я починаю "городити город" з договорами оренди.
Якби не перспектива сплачувати членам ФГ, як фізичним особам, земельний податок у розмірі 1 % від грошової оцінки землі, що складатеме більше 200 грн. за гектар, то ми б просто в Статуті прописали кожну земельну ділянку, вказали її кадастровий номер та свідоцтво на право власності.

Відправлено через 1 годину 43 хвилини 12 секунди:
Петрович писав: І хто сказав , що відмінили фіксований с/г податок? У всякому разі я такого не знайшов, виросла сума податку це так, адже тепер береться вартість не на 1995 рік, як було раніше, а проіндексована на 1 січня цього року, але він збережений, якщо звичайно ви відповідаєте відповідним критеріям закладеним в законодавстві.
Верховна Рада сказала.
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи":
114) глави 2 «Фіксований сільськогосподарський податок», 3 «Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками» і 4 «Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності» розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» та розділи ХV «Збір за користування радіочастотним ресурсом України», ХVІ «Збір за спеціальне використання води» і ХVІІ «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів» виключити;
Але "правонаступником" фіксованого с/г податку став єдиний податок 4 група. Про це я вже говорив:
► Показати
Про єдиний податок читайте РОЗДІЛ XIV. СПЕЦІАЛЬНІ ПОДАТКОВІ РЕЖИМИ ГЛАВА 1. СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ, ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ, але до цього часу на сайті ВР немає нової редакції ПКУ.

Відправлено через 9 години 41 хвилини 34 секунди:
Дмитро Брянцев писав: вчора побував в податковій, де пояснили: якщо органи ОМС не прийматимуть окремо рішення щодо ставок земподатку (в сторону їх збільшення до 1%), то вони автоматично залишаються на рівні 0,1%.
Цікаво, але ж які підстави для цього?
Здається, що до 01.01.2015 ОМС не приймали рішення щодо встановлення ставок, бо ці ставки були чітко визначені законом. ОМС приймали рішення про пільги на сплату податку.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

Не знаю, можливо я читаю інші закони, але в мене ПКУ відкрівається в редакції від 01.01.2015 року. Чи зміни вносились уже після першого? І там є в 14 розділі ГЛАВА 2. ФІКСОВАНИЙ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ ПОДАТОК. І звідки у вас дані про 0,45%, для ріллі так і залишилось 0,15, чи у вас водний фонд?Але 0,15% від чого? Ось пункт 303.1. говорить, що " Базою оподаткування податком для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року". А раніше , як ви пам"ятаєте було станом на 1995 рік. Щодо подвійного обкладання податком на землю, то думаю це просто недопрацювання наших "мудрих законодавців", яким і в голову не прийшло, що передати земельний пай в коритування можна і відмінним від передачі в оренду способом. Так як їм в свій час не прийшло в голову те, що члени господарства можуть мати основне місце роботу у цьому ж господарстві і вони записали в Закон, що члени господарства не можуть в ньому працювати за договором чи контрактом, що призвело до дискримінації тих же членів і їх соціальний захист став не визначеним. А також до того, що в кожному районі це стали тлумачить на свій лад, в одних районах зобов"язували фермерів нараховувати собі заробітну плату, а в інших навпаки забороняли. Те ж стосується і розподілу прибутку, в одних вважають їх девідендами і там сплачують лише 5% від виплат, в інших ні і беруть 15 чи 17, а в деяких ще додатково з суми виділеної на ці виплати окремо беруть і податок на прибуток. Взагалі все так запутано, що без сто грам не розберешся. А щодо подвійного оподаткування земельної ділянки, то думаю, що треба стукати в двері до тих законодавців, щоб внесли зміни до того пункту 281.3. , змінивши наприклад слова "за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду" на "за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в користування у відповідності з діючим законодавством". А передати в користування , як ви розумієте , можна і через передачу в оренду і в інший спосіб не заборонений законом. Але куди постукати? Не знаєте адреси?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Петрович писав: Не знаю, можливо я читаю інші закони, але в мене ПКУ відкрівається в редакції від 01.01.2015 року. Чи зміни вносились уже після першого?
Зверніть увагу на примітку трохи нижче від назви закону:
ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112)
{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 2856-VI від 23.12.2010, ВВР, 2011, № 29, ст.272
................................
Зміни до Кодексу див. в Законі № 71-VIII від 28.12.2014
Ці зміни викладені окремим файлом. Мабуть у ВР всі відпочивають і нема кому зайнятись кодифікацією ПК.

Відправлено через 13 хвилини 28 секунди:
Петрович писав: Так як їм в свій час не прийшло в голову те, що члени господарства можуть мати основне місце роботу у цьому ж господарстві і вони записали в Закон, що члени господарства не можуть в ньому працювати за договором чи контрактом, що призвело до дискримінації тих же членів і їх соціальний захист став не визначеним.
А мені подобається така норма закону.
Бо спираючись на цю норму ми стверджуємо, що у члена ФГ не має зарплати, яка є винагородую по трудовому договору. Немає трудового договору, немає зарплати, а отже немає і ЄСВ.
Більше того, відповідно до ст.10 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" члени ФГ є платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
Законодавство дає членам ФГ вибір, хочеш бути соціально захищений, плати внески добровільно із власного карману шляхом заключення договору про про добровільну участь у системі загальнообов"язкового державного соціального страхування.
► Показати
Відправлено через 2 години 14 хвилини 32 секунди:
Петрович писав: А щодо подвійного оподаткування земельної ділянки, то думаю, що треба стукати в двері до тих законодавців, щоб внесли зміни до того пункту 281.3. , змінивши наприклад слова "за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду" на "за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в користування у відповідності з діючим законодавством". А передати в користування , як ви розумієте , можна і через передачу в оренду і в інший спосіб не заборонений законом. Але куди постукати? Не знаєте адреси?
Поки будемо стукати, пройде багато часу, а повідомлення про сплату земельного податку пред"являть вже майже завтра.
Який вихід з цього положення - заключення та реєстрація договорів оренди, адже на практиці ніщо цьому не заважає. Але тут нас чекає ПДФО 15 % і тимчасово військовий збір 1,5 % на суми орендної плати.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: А мені подобається така норма закону.
Бо спираючись на цю норму ми стверджуємо, що у члена ФГ не має зарплати, яка є винагородую по трудовому договору. Немає трудового договору, немає зарплати, а отже немає і ЄСВ.
А мені не подобається, оскільки свого часу ( а це вже більше 16-ти років) таки змушували нараховувати заробітну плату і відповідно сплачувати всі внески, але гарантії , що ті сплати будуть зараховані до пенсійного стажу немає, крім того не має захисту на випадок захворювання. Якось я звернувся за пільгами щожо санаторного лікування і отримав відмову, що фермерам "нє положено", оскільки вони не підлягають обов"язковому страхуванню. Чи не буде так і з пенсією? І це при тому що весь цей час справно сплачувались всі внески. Ця норма вигідна тим, для кого фермерство лише хоббі, а насправді він працює директором якогось агрохолдингу і те господарство в нього для відмивання коштів чи як підсобне господарство. Щодо сплати ПДФО , то в принципі для держави повинно бути не важливо сплатите ви ті 15% від орендної плати, чи від розподілу прибутку . Якщо ви чесно ведете свій бізнес і не ховаєте свій урожай, то в кінцевому результаті бюджет отримає те ж саме. Хоча на сьогодні ще стоїть питання чи сплачувати окремо податок на прибуток з тої суми, яка розподіляється між членами господарства, чи лише утримувати з неї податок на доходи з фізичних осіб. Якщо сплачувати, а закон говорить, що незалежно від пільг на податок з прибутку, суми що виділяються не девіденти підлягають обкладанню цим податком, то в кінцевому результаті практично немає різниці як ви собі візьмете гроші від діяльності господарства, через зарплату чи через розподіл прибутку. Але думаю на це питання ви отримаєте стільки відповідей, скільки юристів в Україні, кожен буде тлумачити по своєму. Щодо подвійного оподаткування землі, то по логіці всім зрозуміло , що цього не може бути, юристи ще використовують такі поняття, як аналогія права і аналогія закону, на жаль про це в вишах згадують лише на першому курсі, і тому судді такого майже не використовують. А от за аналогією закону можна зробити висновок, що від земельного податку звільняються не лише ті, що передали своє право користування ділянкою через оренду, а і ті що передали таке право в інший, не заборонений законодавством спосіб. І якби ми жили з вами в справді правовій державі, то думаю любий суд був би на вашій стороні. Але на жаль..., знаючи наші суди не можу бути певен.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Петрович писав: А мені не подобається, оскільки свого часу ( а це вже більше 16-ти років) таки змушували нараховувати заробітну плату і відповідно сплачувати всі внески, але гарантії , що ті сплати будуть зараховані до пенсійного стажу немає
Справа в тому, що члени ФГ отримали право на добровільну сплату єдиного соціального внеску лише з 2011 року, а до цього вони були у переліку платників страхових внесків до пенсійного фонду, фермерське господарство, як юридична особа, було для них страхувальником, а доходи, що розподілялись між членами ФГ були об’єктом оподаткування. Тому ваші сумніви повинні стосуватись періоду з 2011 по сьогоднішній день.
Петрович писав: крім того не має захисту на випадок захворювання. Якось я звернувся за пільгами щожо санаторного лікування і отримав відмову, що фермерам "нє положено", оскільки вони не підлягають обов"язковому страхуванню.
З 2011 року члени ФГ відповідно до ст.10 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" також мають право на добровільну сплату єдиного соціального анеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
► Показати
Так що все в ваших руках.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Петрович »

fgrubin писав: мають право на добровільну сплату єдиного св
Та добре знаю, що мають право на сплату, але боюсь , що не мають права на виплати. Але скажіть чому порушуються мої права на отримання заробітної плати з відповідною сплатою тих внесків господарством, а не мною особисто? Адже заробітна плата включається в витрати на виробництво, а розподіл прибутку ні. За умови, якщо ви не отримаєте статус платника фіксованого податку ви будете платити (зобов"язані) податок на прибуток, потім податок на доходи фізичних осіб, а потім з отриманих коштів уже самі "добровідьний" внесок на соціальне страхування. Тобто ваша гривня обкладається декілька раз. А в разі виплати заробітної плати ПДФО на соціальні внески не нараховується, а прибуток зменшується на величину заробітної плати, тобто з зарплати також не вираховується. Уважно порахуйте з калькулятором і зрозумієте. Знаю, що на практиці в багатьох( особливо в невеликих) фермерів бухобліку майже не існує і їм так простіше, але якщо по-чесному, то не бачу в тому вигоди, а бачу лише ризик бути соціально незахищеним. Ну не вірю я чомусь в те добровільне страхуванння, вже вибачте за це, таке життя.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Петрович писав: Ця норма вигідна тим, для кого фермерство лише хоббі, а насправді він працює директором якогось агрохолдингу і те господарство в нього для відмивання коштів чи як підсобне господарство.
Особисто мені це вигідно. Я з січня 2011 добровільно сплачував єдиний внесок тільки для пенсійного страхування, 33,2 % від мінімальної ЗП. З весни 2014 договір закінчився, інший поки не заключив тому і не сплачую ЄСВ. Почекаємо коли закінчиться війна, бо мені з квітня місяця видали моброзпорядження, в липні його поновили, з 20 січня знову чергова хвиля мобілізації.

Відправлено через 8 хвилини :
Петрович писав: Але скажіть чому порушуються мої права на отримання заробітної плати з відповідною сплатою тих внесків господарством, а не мною особисто? Адже заробітна плата включається в витрати на виробництво, а розподіл прибутку ні. За умови, якщо ви не отримаєте статус платника фіксованого податку ви будете платити (зобов"язані) податок на прибуток, потім податок на доходи фізичних осіб, а потім з отриманих коштів уже самі "добровідьний" внесок на соціальне страхування. Тобто ваша гривня обкладається декілька раз. А в разі виплати заробітної плати ПДФО на соціальні внески не нараховується, а прибуток зменшується на величину заробітної плати, тобто з зарплати також не вираховується. Уважно порахуйте з калькулятором і зрозумієте.
Пів країни мріє отримати можливість на добровільну сплату єдиного соціального внеску.
А якщо ви не отримаєте статус платника ФСП (єдиного податку 4 група), то маєте змогу сплачувати інший вид єдиного податку.

Відправлено через 7 хвилини 28 секунди:
Петрович писав: Хоча на сьогодні ще стоїть питання чи сплачувати окремо податок на прибуток з тої суми, яка розподіляється між членами господарства, чи лише утримувати з неї податок на доходи з фізичних осіб. Якщо сплачувати, а закон говорить, що незалежно від пільг на податок з прибутку, суми що виділяються не девіденти підлягають обкладанню цим податком, то в кінцевому результаті практично немає різниці як ви собі візьмете гроші від діяльності господарства, через зарплату чи через розподіл прибутку.
Не стоїть таке питання починаючи з квітня 2011 року, коли було скасовано авансові внески податку на прибуток при виплаті дивідендів засновникам, що є фізичними особами. З того часу всі платники ФСП, а також платники ЄП спокійно нараховували і сплачували дивіденди, утримуючи лише 5 % ПДФО.
А от з 01.01.2015 ПДФО на дивіденди становить 20 %, а 5 % залишили лише для платників податку на прибуток.

Відправлено через 8 хвилини 52 секунди:
Петрович писав: Щодо подвійного оподаткування землі, то по логіці всім зрозуміло , що цього не може бути, юристи ще використовують такі поняття, як аналогія права і аналогія закону, на жаль про це в вишах згадують лише на першому курсі, і тому судді такого майже не використовують. А от за аналогією закону можна зробити висновок, що від земельного податку звільняються не лише ті, що передали своє право користування ділянкою через оренду, а і ті що передали таке право в інший, не заборонений законодавством спосіб.
Можливе ще й застосування розширеного тлумачення норми права.
У першу чергу застосовується розширене тлумачення норми права; за умови неможливої іі ілкого застосування — аналогія закону, а вже за умови неможливості застосування аналогії закону аналогія права;
Шпаргалка: Аналогія закону й аналогія права:
► Показати
Але це стосується цивільного права, а відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються ПКУ. Так що потрібно знаходити аргументи, що спираються на норми ПКУ.

Відправлено через 9 хвилини :
Петрович, у вашому ФГ є земельні ділянки, що належать на праві власності членам ФГ?
Якщо є, то як ви оформили земельні правовідносини, чи можливо як плануєте їх оформити?
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1181
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 409

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Alexxp »

fgrubin писав: Ця пільга буде діяти для членів ФГ лише за умови передачі земельних ділянок в оренду. Немає договору оренди, немає пільги.
Згідно останіх змін, треба мову вести про
297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
111) у пункті 297.1 статті 297:
підпункти 2-5 викласти у такій редакції:
..
4) податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва;
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Ця норма не звільняє членів ФГ, які є власниками земельних ділянок і відповідно платниками земельного податку, від сплати земельного податку, бо члени ФГ не є платниками єдиного податку 4 групи.
АГРОІНТЕНС1
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 05 січня 2015 13:34
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення АГРОІНТЕНС1 »

Друзі допоможіть правильно написати заяву до обласного ДЗА для отримання земельної ділянки для ведення ф\г із земель запасу.
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1181
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 409

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення Alexxp »

fgrubin писав: Ставка єдиного податку у порівнянні з ФСП збільшено 16,8 разів!!!! А якщо врахувати коефіцієнт індексації за 2014 рік, який наприклад становитеме 1,21, то єдиний податок буде збільшено в 20 разів!!!
З урахуванням індексації 1,249 за 2014 рік та
загального з 1995 року - 3,997, а також врахувавши 1,756 для ріллі
► Показати
► Показати
Виходить
Для ріллі
3,997*1,756*3 = 21,056196 раза збільшено розмір єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників у порівнянні з минулим 2014 роком. (з 0,15 до 0,45)
Для сіножатей і пасовищ
3,997*3 = 11,991 раза збільшено розмір єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників у порівнянні з минулим 2014 роком. (з 0,15 до 0,45)
Для багаторічних насаджень
3,997*3 = 11,991 раза збільшено розмір єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників у порівнянні з минулим 2014 роком. (з 0,09 до 0,27)
Для земель водного фонду
3,997*3 = 11,991 раза збільшено розмір єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників у порівнянні з минулим 2014 роком. (з 0,45 до 1,35)
Востаннє редагувалось 13 січня 2015 17:29 користувачем Alexxp, всього редагувалось 1 раз.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

АГРОІНТЕНС1 писав: Друзі допоможіть правильно написати заяву до обласного ДЗА для отримання земельної ділянки для ведення ф\г із земель запасу.
Перше, це буде не заява, а клопотання.
Друге, дайте подробиці. Що за особа подає заяву, землю хочете брати для створення ФГ чи у вас уже є діюче ФГ?
АГРОІНТЕНС1
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 05 січня 2015 13:34
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення АГРОІНТЕНС1 »

Ф\г уже створене два роки тому, я є одним з трьох його членів,запланували розширятися.Ще які подробиці треба незнаю.Освіта профільна.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

А заяву будете подавати від ФГ, як юридичної особи, чи від члена ФГ, як фізичної особи? У вашому випадку логічно було б, щоб саме ФГ, як юридична особа, заключала договори оренди землі.
Фізична особа могла б подавати таке клопотання у разі створення нового ФГ і у разі задоволення цього клопотання отримувала б земельну ділянку в оренду або у власність.
Десь тут на форумі я зустрічав дискусію саме з цього приводу.

Відправлено через 1 годину 42 хвилини 19 секунди:
Саме в цій темі обговорювали питання з приводу передачі в оренду земельних ділянок членам діючого ФГ.
Як я зрозумів, саме таким чиним обходять норму закону про земельні торги.
Ви землю хочете взяти в оренду чи у власність?
Далі, що це за земельна ділянка? Це буде формування нової земельної ділянки чи можливо ця земельна ділянка вже зареєстрована в ДЗК, а право власності на неї зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно?
Цільове призначення буде змінюватись?

Відправлено через 6 хвилини 19 секунди:
Подробиці щодо земельної ділянки потрібні для того, щоб визначитись, що саме просити у обласному ДЗК, чи то дозвіл на розробку проекту землеустрою, чи може взагалі просити про передачу в оренду без складення документації із землеустрою?
АГРОІНТЕНС1
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 05 січня 2015 13:34
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення АГРОІНТЕНС1 »

Ділянка нова і в ДЗК не зареестрована взяти хочу в оренду.Подавати від фіз особи чі від фермерського не знаю в чім різниця.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Різниця в тому, що фермерському господарству земельну ділянку надаватимуть в оренду лише через процедуру земельних торгів у вигляді аукціону, а фізичній особі без аукціону. Тому деякі фермери саме таким чином уникають земельних торгів.
Але у вашого фермерського господарства можуть виникнути проблеми з оподаткуванням та сплатою орендної плати за таку земельну ділянку. В найгіршому варіанті за оренду буде сплачувати фізична особа зі свого карману, а фермерському господарству можуть відмовити у наданні статусу платника єдиного податку 4 групи ( в минулому ФСП) і в переспективі навіть позбавити спецрежиму по ПДВ.
АГРОІНТЕНС1
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 05 січня 2015 13:34
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення АГРОІНТЕНС1 »

Річ у тім що у 2012 році моєму батьку надали земельну ділянку для фермерського господарства але ділянка надана фізичній особі і оренду теж платить фіз особа .ФГ є платником єдиного податку.Покищо проблем не виникало а згідно закону про ФГ його землі складаютьця в тому числі з емель його членів.Але питання ще в тому що ми 5 років не платимо податок на землю як буде далі коли ФСП нам несвітить.Чесно темний ліс для мене.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

АГРОІНТЕНС1 писав: а згідно закону про ФГ його землі складаютьця в тому числі земель його членів
Читайте точніше, із земель що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності!!!!
► Показати
Відправлено через 5 хвилини 31 секунди:
АГРОІНТЕНС1 писав: у 2012 році моєму батьку надали земельну ділянку для фермерського господарства але ділянка надана фізичній особі і оренду теж платить фіз особа .ФГ є платником єдиного податку
А в мене є товариш, що також отримав землю в оренду як фізична особа для створення ФГ і також в 2012, але орендну плату за цю землю платить ФГ, як юридична особа. Він є платником ЄП 3 група.
АГРОІНТЕНС1
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 05 січня 2015 13:34
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення АГРОІНТЕНС1 »

А в мене навпаки податкова не дає платити від юр особи.Тоді скажіть всетаки від кого писати заяву-може від фізичної особи але не для фермерського господарства а для ведення товарного сільгосп виробництва а потім відкрити ФОП.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення fgrubin »

Але ж в такому випадку земельні торги.
АГРОІНТЕНС1
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 12
З нами з: 05 січня 2015 13:34
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Ще раз про фермерські господарства

Повідомлення АГРОІНТЕНС1 »

Був сьогодні в ДЗА у них все по одній схемі-земельні торги і фіз особи і юр особи.
Відповісти