Сторінка 1 з 11

Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 24 вересня 2008 22:23
domik
накладка або розрив між ділянками допускається до 1 см, які утворюються при заокругленнях координат із 3-х знаків після коми до 2-х.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 29 вересня 2008 17:54
domik
згідно наказу №174 від 02.07.2003 "Про затвердження Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель" у пункті 2.2 вказано, що "...Реєстратор перевіряє структуру, формат, об'єм та склад
земельно-кадастрових даних, що містить обмінний файл за такими
критеріями:
- відповідність вимогам, установленим до структури, змісту та
формату обмінного файла;
- належність земельних ділянок кадастровому кварталу згідно з
індексними кадастровими планами;
- відсутність перетинів та розривів між суміжними земельними
ділянками, суміжними земельними ділянками суміжних кварталів,
тотожність даних балансу земель;

- відсутність перетинів та розривів меж угідь земельних
ділянок;
- контроль відповідності атрибутивних даних земельних угідь
чинній нормативній базі класифікаторів та кодифікаторів..."
тому ваше питання щодо допустимого розриву чи накладання має відносний характер, тому що згідно з законодавством ніяких розривів чи накладань між ділянками не повинно бути, але реєстратори допускають згадану вище похибку як похибку програмного забезпечення при заокругленні координат.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 29 вересня 2008 19:58
LGU
Прежде чем ехать в поле необходимо проанализировать ситуацию.
В случае, если на соседний участок сделана съемка,- вам нужно принять
и использовать в работе граничные координаты. Как вы это сделаете -
ваша задача.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 01 жовтня 2008 13:16
werewolf
Vitalik писав:в світі нічого ідеального не буває, тому в геодезії роблять оцінку точності виконаної роботи, є похибки приборів, індивідуальні, тощо, є "інструкція з топографічного знімання" там вказані конкретні гранично допустимі похибки вимірювань, а так що ділянка до ділянкі та й впритик- це хіба або супер співпадіння або дві ділянки робила одна ж фірма і не напартачила на тому..
А хто сказав, що геодезичне знімання повинне обмежуватись межею однієї земельної ділянки?! Якщо ви знаєте про гранично допустимі похибки вимірювань, то знаєте і про похибки урівнювання полігонів... Хтось займається зараз таким урівнюванням? Ні, тому що його зараз неможливо якісно провести через повний безлад у цій сфері!..
"Допустима точність геодезичної зйомки" немає ніякого відношення до вимоги ДЗК "відсутність перетинів та розривів між суміжними земельними ділянками, суміжними земельними ділянками суміжних кварталів"! До того ж, дана вимога ДЗК абсолютно правильна і виправдана!
А тому розслабтесь і заробляйте гроші, а всі ваші "зйомочки", прийняті в ДЗК, колись одним махом відмінять і зроблять все по-нормальному! 8)

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 01 жовтня 2008 15:34
werewolf
Vitalik писав:один фіг геодезія і землевпорядкування давно перестали бути науками, а стали бізнесом, а бачу точність все одно нікому не потрібна
Ліцензії видаються для бізнесу, а не для наукових досягнень. Точність не потрібна доти, доки вона не служить показником для розцінок. Зараз розцінки встановлюються не по інженерній точності, а по швидкості оформлення документів. У тому числі, вміння і звязки для того, щоб швидко "пересунути" або "просунути". Швидкість і якість - речі протилежні.
Vitalik писав: А на рахунок геодезичного знімання так ніхто ж однією межею не обмежується
Обмежується. Ви отримуєте замовлення і проводите геодезичні роботи на окремій конкретній ділянці. Знімаєте, складаєте документацію і здаєте в ДЗК. Отже, межі одного знімання виконується в межах окремої ділянки. І так роблять усі. Така інформація у сукупності нагадує якесь "знущання", а не базу для ведення кадастру.
Vitalik писав:"інструкція" визначає максимальну похибку планового положення відносно пунктів державної геодезичної мережі- реєстраторам все одно - 1 см так 1см
Як правило, реєстратори навіть не здогадуються, що таке ДГМ. Вони приймають інформацію, а не перевіряють правильність виконаних робіт.
Vitalik писав:вот тільки як бачиш усі ті накладочки на метри :D
Насправді, величина накладки не має значення. Накладка або є або її немає. Просто, ДЗК намагається створити електронну карту способом, яким ще ніхто, крім них, не намагався її створювати (через ж..пу :lol: ).

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 03 жовтня 2008 12:46
domik
я б сказав, що в нашій країні все так робиться, тобто через ж..у, а ми, реєстратори ні в чому не винні, і все ми бачимо, знаємо, хто кожну ділянку координує GPS-приймачем,а хто "кладе" на координати по сканках (є й такі), а хто "кладе" на будь-які координати в те місце, де 100% нічого не зареєстровано. а що ми можемо зробити - немає розривів і накладок із сусідніми зніманнями, не маєш права не прийняти обмінний файл. через 5 років існування реєстрації тільки починається мова про створення цифрових карт чи оцифрованих сканок (20-річної давнини), на які буде накладатись база з ділянками. про що ще можна говорити, порядок ніхто з кінця не наводить, треба було з самого початку існування реєстраційної системи робити все правильно.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 15 вересня 2009 22:14
bigspender
у нас до 5-ти сантиметров кажись накладки. точно не скажу все проверяем в автокаде, там может и еще меньше может быть чем 5 см.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 16 вересня 2009 21:27
WladMir
Накладок быть не могет, согласно 174. Единственная накладка-разрыв - это створные точки. Мы принимаем согласно 136 наказа - до двух знаков после запятой: 0.00 метра. Тобишь у нас принимаем +-0.004м и меньше.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 21 вересня 2009 14:10
werewolf
WladMir писав:Накладок быть не могет, согласно 174. Единственная накладка-разрыв - это створные точки. Мы принимаем согласно 136 наказа - до двух знаков после запятой: 0.00 метра. Тобишь у нас принимаем +-0.004м и меньше.
Якщо ви маєте освіту і геодезичний виробничий досвід, то розумієте, що такі вимоги суперечать науці, технічним можливостям і, відповідно, здоровому глузду. Наука Геодезія не визначає, що таке "накладки" або "розриви", тому що при правильному підході до проведення геодезичних робіт, їх просто НЕМА! Відповідно, "кадастрові зйомки" як складова частина держ. зем. кадастру, на даний час, виконуються без будь-якого наукового обгрунтування, і їх важко назвати геодезичними (не за методикою польового виконання, а за методикою комплексного обробітку даних і увязки невязок). Всі ділянки, що зняті ліцензованими організаціями і прийняті в бази ЦДЗК - це кустарна, самодіяльна і самовигадана геодезія.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 21 вересня 2009 14:32
Panchuk
werewolf писав:Якщо ви маєте освіту і геодезичний виробничий досвід, то розумієте, що такі вимоги суперечать науці, технічним можливостям і, відповідно, здоровому глузду. Наука Геодезія не визначає, що таке "накладки" або "розриви", тому що при правильному підході до проведення геодезичних робіт, їх просто НЕМА! Відповідно, "кадастрові зйомки" як складова частина держ. зем. кадастру, на даний час, виконуються без будь-якого наукового обгрунтування, і їх важко назвати геодезичними (не за методикою польового виконання, а за методикою комплексного обробітку даних і увязки невязок). Всі ділянки, що зняті ліцензованими організаціями і прийняті в бази ЦДЗК - це кустарна, самодіяльна і самовигадана геодезія.
Повністю підтримую. Це не земельний кадастр а ....... (важко слова підібрати із нормативної лексики). Навіть сам кут огорожі (забора) неможливо розпізнати з точністю 0,01 см. Вимоги ДЗК абсурдні, але в них іншого виходу немає, як складати кадастрову мозаїку за рахунок інших підприємств (МАФІЇ, ПРИСОСОК, як тепер нас називає ЮВТ). На мою думку повинно бути 1 село - робить 1 фірма, яка розвине знімальні мережі, ув"яже і буде відповідати і за точність і за накладки та розриви. UPPP

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 21 вересня 2009 17:03
werewolf
Panchuk писав:На мою думку повинно бути 1 село - робить 1 фірма, яка розвине знімальні мережі, ув"яже і буде відповідати і за точність і за накладки та розриви. UPPP
Розпочинати треба глобальніше! Фірма, яка виконує геодезичні роботи в якомусь селі, повинна мати всю вихідну просторову інформацію про земельно-кадастрові одиниці: координати меж населеного пункту, координати меж кадастрових зон, координати меж кадастрових кварталів. Межі земельних ділянок треба визначати не знімаючи тахеометром забори, канавки, обриви, бурян по межі городів, сліди від плуга на ріллі, собачі будки і т.ін., а визначати за проектними матеріалами, містобудівною документацією, схемами розбивки, паювання і т.д. Виносити ці межі в натуру, складати технічку і видавати держакти. Якщо земельні ділянки ще не проектувались у межах кварталу або змінюються - тоді необхідно розробляти проект землеустрою, далі виносити в натуру межі і видавати державні акти.
І не буде ніяких накладок!

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 22 вересня 2009 18:59
werewolf
karlson писав:чому ви вважаєте вимоги Тимчасового порядку..., затвердженого наказом Держкомземом, вимогами ДЗК? Lyubov
А хто користується цим порядком і для кого його розробили? Держкомзем ніхто й не виправдовує. Самі створили ЦДЗК , щоб заробляти на земельній реформі.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 23 вересня 2009 10:53
kukin
ДЗК и геодезия антонимы.
Парочку "мозгов" надо бы Zaryt !
надо равняться на европейские организации, там давно признана ошибка измерения, и к этому ищут разумный подход.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 24 вересня 2009 13:58
werewolf
voltron писав:Авжеж... бачив я цю порнуху у виконанні нашого Інституту землеустрою.... Такої лажі більше ніде нема.

Я вже мовчу про те, як цей "інститут" робить розпаювання, коли два сусідніх поля (обидва зроблені інститутом, в один і той же час) накладаються більше ніж на 100 метрів або вилазять за межі ними же запроектованих зон/кварталів/нас. пунктів.
А хіба мама винувата, що дитина - дурнувата?
Я кажу про саму методику проведення геодезичних робіт при землеустрою! А те, що ваш інститут землеустрою не спроможний вдало виконати таку роботу - так це зовсім інша тема для розмови.

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 24 вересня 2009 14:10
sergiy
У нашій області довгий час інститут землеустрою не приводив відстані до горизонту. А це виявилось коли дві бригади поміряли ділянки а між ними мала бути ще одна, а не було.А це все вилізло бо у гірському районі. morgny

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 10 жовтня 2009 19:38
WladMir
Всё таки наверно было бы неприлично промолчать. Так как на мой адрес высказываний в моем проффффесионализме предостаточно. Обьясняю для гурманов. Что такое точность измерений, что такое измерения на местности, что такое допуски в землеустроительных и геодезических измерениях мне расказывать не надо - 10 лет практических работ в этой сфере. И только поэтому у нас возникли 4мм. Все производственники нормально соображают. Вы когда нибудь видели точность измерения 4мм на местности? Я не помню. Я веду разговор о ведении кадастра. Я ведь не говорю о том как, в каких странах, какими образами и т. д ведется кадастр. У нас на сегодня есть одно правило, наказ 174. И тама есть правило проверки на накладки-разрывы. Запустите любую гис-программу, попробуйте автоматически проверить на состыковку... Не буду много расказывать. Тот кто понимает о чем я говорю, думаю сообразит. Так что если внесете законодательно какие есть нормы при ведении кадастра - плиз, примем с дорогой душей. А так приезжайте к нам, делайте свои землеустроительные, геодезические работы. Все у нас решается Drug .

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 03 лютого 2010 11:55
Volodar
Випадково звернув увагу:
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ Н А К А З 28.08.2008 N 333 "Про затвердження Рекомендацій по перевірці індексних кадастрових карт у векторному вигляді" http://zakon.nau.ua/doc/?code=v0333675-08
9.4. Межі кадастрових кварталів, зон та адміністративно-територіальних одиниць визначаються в СК-63 у форматі:
X = ххххххх.хххх
Y = ххххххх.хххх
Тут точність - чотири!!!! знаки після коми. Це як ??

P.S. Потрібна нова тема "ляпи Держкомзему"

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 03 лютого 2010 14:06
DeNos
Таки дійсно, нафіга визначати межі міста до десятої частини міліметра? Nenayu

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 03 лютого 2010 14:25
Маруся
kukin писав:надо равняться на европейские организации
Nimagu

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 03 лютого 2010 15:39
Сергуня1
DeNos писав:Таки дійсно, нафіга визначати межі міста до десятої частини міліметра? Nenayu
Думаю, якщо вони реально будуть визначені і закріплені з точністю до метра - уже ВЕЛИЧЕЗНЕ щастя - повірте......

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 04 лютого 2010 14:00
LGU
Volodar писав:Випадково звернув увагу:
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ Н А К А З 28.08.2008 N 333 "Про затвердження Рекомендацій по перевірці індексних кадастрових карт у векторному вигляді" http://zakon.nau.ua/doc/?code=v0333675-08

Тут точність - чотири!!!! знаки після коми. Це як ??

P.S. Потрібна нова тема "ляпи Держкомзему"
Все понятно - вспомните формат обменного файла ин_4: площадь AS=0.2500,
Вот ваши 4 знака после коми

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 04 лютого 2010 14:09
DeNos
Сергуня1 писав: Думаю, якщо вони реально будуть визначені і закріплені з точністю до метра - уже ВЕЛИЧЕЗНЕ щастя - повірте......
Згоден на всі сто!

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 04 лютого 2010 15:32
Nat
LGU писав: Все понятно - вспомните формат обменного файла ин_4: площадь AS=0.2500,
Вот ваши 4 знака после коми
А разве Х и Y не в метрах, а площадь в примере - это гектары? (ну, как бы, совершенно разный порядок цифр)

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 04 лютого 2010 16:14
Сергуня1
Nat писав: А разве Х и Y не в метрах, а площадь в примере - это гектары? (ну, как бы, совершенно разный порядок цифр)
Не спеціаліст у цьому, але з- огляду на кількість цифр після крми, то, напевне, в метрах.
Да і теорія геодезії каже про метри............

Re: Допустима накладка меж земельних ділянок

Додано: 04 лютого 2010 23:27
SergBr
В нашей работе должно быть 4 знака после запятой, т.к. когда увязываешь координаты со смежниками выскакивают всякого рода неувязки из-за двух знаков после запятой. При том что ДЗК сейчас почти монополист, регистраторы которые подчиняются ДЗК эти погрешности очень замечают в частных фирмах и не принимают обменник при любом удобном случае.