Сторінка 1 з 2

Re: Все про плату за землю

Додано: 02 грудня 2008 23:08
AeroMaster
Хороший текст! Но как реально все это воплотить в жизнь? Я вот например, получил акт. Пришел в совет платить, а мне говорят давай оригинал технички, а мне ее просто не дали, есть копия, которую и предлогаю. А они мне мол вали от сюда, со своим оригиналом акта и копией технички, мол откуда мы знаем что это именно там участок а не где то в другом месте. Я их (цензура) послал, и пошел через банк заплатил. А Вы говорите! ```

Re: Все про плату за землю

Додано: 16 грудня 2008 21:13
dexter3000
matveika писав:### а от интересно а скока за сервитут платить: в размере налога или в размере арендной платы за землю? И главное - где это написано? !!!!<<<
Налогообложение здесь ни причем. Размер платы за сервитут - это вопрос договора или судебного решения.

Re: Все про плату за землю

Додано: 18 грудня 2008 13:26
Егор
dexter3000 писав: Размер платы за сервитут - это вопрос договора или судебного решения.
ну или Кабмина :)

Re: Все про плату за землю

Додано: 19 січня 2009 10:40
kovian
AeroMaster писав:Хороший текст! Но как реально все это воплотить в жизнь? Я вот например, получил акт. Пришел в совет платить, а мне говорят давай оригинал технички, а мне ее просто не дали, есть копия, которую и предлогаю. А они мне мол вали от сюда, со своим оригиналом акта и копией технички, мол откуда мы знаем что это именно там участок а не где то в другом месте. Я их на хер послал, и пошел через банк заплатил. А Вы говорите! ```
Все неправильно. Зачем обращались? ЗАчем платили? Правильній вариант - ждать уведомления от ГНИ (ст.14 ЗУ о плате за землю).

Re: Все про плату за землю

Додано: 29 січня 2009 17:45
werewolf
matveika писав:а от интересно а скока за сервитут платить: в размере налога или в размере арендной платы за землю?
Плата за сервітут не відноситься до плати за землю. Тож ніяк не повязується ні з податком, ні з орендою.
matveika писав: И главное - где это написано?
В принципі, повинно бути в документі, за яким сервітут встановлюється.

Re: Все про плату за землю

Додано: 22 січня 2010 10:01
krlik
Подскажите пожалуйста нормативный документ которым в период 2003-2005 гг. был урегулирован вопрос относительно НДС в арендной плате за землю ?

Re: Все про плату за землю

Додано: 17 вересня 2010 14:54
ШУРИКЕН
Згідно облікових даних статистичної звітності форми 6-зем, за підприємством промисловості обліковується земельна ділянка - для ведення колективного садівництва. Чи є це підставою для нарахування земельного податку підприємству?

Re: Все про плату за землю

Додано: 17 вересня 2010 18:40
Поковба
ст. 2 Закону України "Про плату за землю" може відповісти вам на ваше запитання
"Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.....
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок....".

Re: Все про плату за землю

Додано: 28 березня 2011 11:52
Volodar
oksaleks писав:Ст.288.6 Податкового кодексу визначає, що плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати. Але тут не вказано чи це стосується тільки земель державної та комунальної власності, чи також і земель приватної власності? Згідно Податкового кодексу логічно виходить що плата за суборенду зем. діл. ВСІХ форм власності не може бути більшою за орендну плату. Питання: чи можна зареєструвати договір суборенди зем. діл. приватної власності, якщо в ньому вказана плата більша за орендну? Яка норма є пріоритетною для застосування?
Справа в тому, що податковий кодекс регулює відношення платника податку із державою . Тому в ПК орендна палата мається на увазі як частина плати за землю, яка сплачується із земель державної та комунальної власності. Про це написано десь на початку кодексу - в термінах... п. 14.1.147, 14.1.136

Re: Все про плату за землю

Додано: 31 березня 2011 16:59
Volodar
Natashka21 писав:Чи не заставлять нас заплатити штраф і доплатити різницю (2% - 3%) з 1 січня 2011 р., а саме з моменту вступу в дію Податкового кодексу.
Ні, Ви ж самі написали
Natashka21 писав:розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди
, а не в податковому кодексі.
Будете платити так, як вказано в договорі оренди, або в змінах до нього про орендну плату, після їх державної реєстрації.

Re: Все про плату за землю

Додано: 16 лютого 2012 21:51
лесник
Арендатор планирует расторгнуть договор аренды коммунального земучастка (не хочет платить по новой нормативке - не заключает т.н. допсоглашение), как можно с него взыскать арендную плату за год согласно ч. 2 ст 32 ЗУ "Об аренде земли"? Каков порядок, были ли аналогичные случаи? А если поссовет откажется расторгать договор (арендатор до момента расторжения обязан платить за аренду, хоть и по старой оценке), и арендатор через суд добъется его расторжения, то в таком случае возможно ли будет применить ч.2 ст. 32 ЗУ "Об аренде земли"?

Re: Все про плату за землю

Додано: 17 лютого 2012 18:39
werewolf
лесник писав:А если поссовет откажется расторгать договор (арендатор до момента расторжения обязан платить за аренду, хоть и по старой оценке), и арендатор через суд добъется его расторжения, то в таком случае возможно ли будет применить ч.2 ст. 32 ЗУ "Об аренде земли"?
Якщо це передбачено у договорі, то да.
Якщо ні -навряд чи.
Ч.3 ст. 653 ЦКУ: "У разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили."

Re: Все про плату за землю

Додано: 18 лютого 2012 14:38
LGU
Сначала пересчитали нормативку, потом подняли арендные ставки. И удивляются: а почему это арендаторы отказываются платить. А потому что мало кто может заплатить, когда в 5 раз подняли аренду. Арендаторы арендуют землю не из-за того, что смыслом жизни своей считают работать на оплату арендных платежей. Кто много хочет, тот мало получит. После того как сняли последнюю рубашку,- снимать уже нечего!
Ну, засудите вы этого арендатора - разорите его- будете искать нового,- новый будет несколько лет документы оформлять - и в итоге вместо посильной стабильной оплаты получиться большой стабильный минус со всеми вытекающими последствиями.

Re: Все про плату за землю

Додано: 19 лютого 2012 21:47
Егор
Предлагаю поделиться опытом по таким вопросам:
1. Принудительное повышение ставки арендной платы по тем арендаторам, у кого была меньше 3%. Подаются ли иски в суд, с какими конкретно требованиями, на чью сторону - совета или арендатора становятся суды ?
2. Принудительный пересмотр платы по договору аренды в связи с новой нормативкой ? (вопросы те же, что в п. 1).
3. Утверждены ли "фисксированные ставки арендной платы" решением местного совета ? По последнему вопросу... мне лично кажется, что в условиях глобального повышения нормативок, ставки арендной платы должны быть более гибкими и лояльными... все же как-то зависеть то ли от оборотов предприятия (вроде глупо, но поставив фиксированную ставку склад - 5% от НДО один склад в составе крупного предприятия может платить, другой какого-то ФЛП вообще никак), то ли даже не знаю от чего ... есть какие-то идеи.. критерии и прочее ?

Додано: 13 вересня 2012 10:08
pyps
Раніше в ЗУ Про плату за землю зазначалося що контроль за нарахуванням та сплатою земельного податку здійснюють органи податкової служби (або, щось тому подібне). Чи є пдібна стаття в Податковому кодексі. БО у розділі 13 Я цього не зустріла.

Додано: 13 вересня 2012 11:02
Поковба
Знайшов:
Стаття 41 ПКУ 41.1. Контролюючими органами є:

41.1.1. органи державної податкової служби - щодо податків,
які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім
зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно
законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на
органи державної податкової служби;

41.1.2. митні органи - щодо мита, акцизного податку, податку
на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового
законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і
предметів на митну територію України або територію вільної митної
зони або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної
території України або території вільної митної зони.
{ Підпункт 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 із змінами, внесеними
згідно із Законом N 4915-VI ( 4915-17 ) від 07.06.2012 }
А ще є цікавий пунктик
41.4. Інші державні органи не мають права проводити перевірки
своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати
податків, у тому числі на запит правоохоронних органів.

Додано: 21 грудня 2012 11:24
ggshka
ось з'явилось питаннячко, весною заключили договір оренди на земельний пай, він і досі знаходиться в процесі реєстрації, і мабуть ще не скоро зареєструється, чи можна в такому випадку нараховувати орендну плату за 2012рік? бо орендодавець вже не хоче чекати, хоче вже((((

Додано: 21 грудня 2012 12:49
Kato
ggshka писав:чи можна в такому випадку нараховувати орендну плату за 2012рік?
немає підстави

Додано: 21 грудня 2012 13:08
ggshka
Kato писав:немає підстави
людина не розуміє, скандалить,каже що ми крадемо її гроші. якийсь вихід з такої ситуації є? але щоб офіційний

Додано: 21 грудня 2012 14:02
Kato
ggshka писав:людина не розуміє, скандалить,каже що ми крадемо її гроші. якийсь вихід з такої ситуації є? але щоб офіційний
надайте їй роздруковані витяги з законів

Додано: 21 грудня 2012 14:20
ggshka
Kato писав:надайте їй роздруковані витяги з законів
а можете написати на які саме пункти і яких законів опиратись, а то я цим особлива не займаюсь і не орієнтуюсь в нормативній базі

Додано через 1 хвилину 43 секунди:
Kato писав:немає підстави
і ще уточню, ми землею користувалисьі всі податки сплачували

Додано: 21 грудня 2012 14:32
Kato
ggshka писав:а можете написати на які саме пункти і яких законів опиратись,
хіба що на швидкоруч, немає часу...ну хоча б ЗУ "Про плату за землю"
Стаття 13. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
ЗКУ
Стаття 125. Виникнення права на земельну ділянку
Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
ЗУ "Про оренду землі"
Стаття 13. Поняття договору оренди землі
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
короче, поки не зареєструєте як положено договір, то він буде просто папірцем...

Додано: 21 грудня 2012 15:16
ggshka
Kato писав:ЗУ "Про плату за землю"
Втратив чинність, а в ПК я шось незнайшов визначення поняття Договір оренди землі((

Додано: 21 грудня 2012 15:20
Kato
ggshka писав:Втратив чинність
упс, завтикала. кажу ж - нема коли...нашвидкоруч.. :oops:

Додано: 26 січня 2014 14:10
Innnka
Здравствуйте. У меня такой вопрос: платится ли земельный налог при постоянном пользовании (госакт) земельным участком.