Сторінка 1 з 1

Містобудівельне законодавство

Додано: 16 лютого 2009 14:22
ksenia
Рішення від 03.02.2009 №4-рп/2009
"У справі за конституційним поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо відповідності Конституції України (конституційності) пунктів 1, 4, 8, 10, підпункту "б" підпункту 2 пункту 13, пунктів 14, 17 розділу I Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційній діяльності у будівництві"
Spoiler
Рішення від 03.02.2009 №4-рп/2009
видавник: Конституційний Суд України
опублікований: 10.02.2009
У справі за конституційним поданням ВР АР Крим щодо відповідності Конституції пунктів 1, 4, 8, 10, підпункту "б" підпункту 2 пункту 13, пунктів 14, 17 розділу I Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційній діяльності у будівництві" Конституційний Суд Рішенням від 03.02.2009 №4-рп/2009 визнав такими, що відповідають Конституції України, положення:

- ст. 2446 КпАП, за якими Держархбудінспекція та її територіальні органи визнаються суб’єктами права розгляду справ про адміністративні правопорушення, що пов’язані з будівництвом, а право накладати адміністративні стягнення за правопорушення визнано також за заступниками начальників інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю;

- ст. 2 Закону "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", згідно з якими справи про правопорушення, передбачені зазначеним законом, уповноважені розглядати Держархбудінспекція та її територіальні органи, а право накладати штрафи надано також заступникам начальників інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю;

- ст. 13 Закону "Про основи містобудування", відповідно до яких з компетенції місцевих державних адміністрацій виключені повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за будівництвом об’єктів незалежно від форми їх власності;

- ст. 10 Закону "Про архітектурну діяльність", за якими державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд має здійснюватися центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури і, зокрема, Держархбудінспекцією та її територіальними органами;

- ст. 4 Декрету КМУ "Про державне мито", згідно з якими від сплати державного мита за позовами до господарського суду щодо стягнення штрафу за порушення у сфері містобудування звільняються також територіальні органи Держархбудінспекції;

- ст. ст. 24, 31 Закону "Про планування і забудову територій", відповідно до яких дозвіл на початок виконання будівельних робіт має надаватися Держархбудінспекцією або її територіальними органами, а державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій, окрім інших спеціально уповноважених органів, здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

Крім того, з підстав непідвідомчості Конституційному Суду припинено конституційне провадження у справі стосовно перевірки на конституційність ч. 2 ст. 31 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо виключення з відання виконавчих органів міських рад (за винятком міст районного значення) надання дозволу на проведення певних робіт, пов’язаних з будівництвом.

Рішення Конституційного Суду є обов’язковим до виконання на території України і не може бути оскаржене.

Додано: 19 березня 2014 09:34
dzi
Сьогодні 19.03.2014 року на засіданні Кабінету Міністрів планують розглянути питання "Про стан забезпечення доступу громадськості до генеральних планів населених пунктів". Доповідач - ГРОЙСМАН Володимир Борисович, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 15 листопада 2014 23:17
XoXol
Мне голова сельсовета на днях рассказала, что приезжал в районну раду на сесию представитель держземагентства и там рассказал, что мол приняли какой то законопроект который если примут, то так как все генпланы у вас в районе 70-х годов, вы земли под строительство приватизировать не сможете. Поискал, поискал, но так этого законопроекта не нашел. Может подскажет кто??

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 16 листопада 2014 12:38
cerdred
XoXol писав: Мне голова сельсовета на днях рассказала, что приезжал в районну раду на сесию представитель держземагентства и там рассказал, что мол приняли какой то законопроект который если примут, то так как все генпланы у вас в районе 70-х годов, вы земли под строительство приватизировать не сможете. Поискал, поискал, но так этого законопроекта не нашел. Может подскажет кто??
Тут.
З 01 січня 2015 року набирає чинності частина третя та четверта статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме:
- частина 3. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
- частина 4. Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 15:28
cerdred
Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»
- частина 3. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
- частина 4. Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.
Хотів би уточнити, виділені назви документів розробляється тільки на населені пункти? З назви закону то й ніби то так, але всеж хотілося знати напевне.
Дякую.

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 15:46
solim
НІ.
Закон не стосується виключно населених пунктів.
План зонування та детальний план розробляються на основі генплану, а генплан це не тільни теперішній населений пункт, а його плон/перспектива.
Дивіться ст. 1, 18, 19 ЗУ.

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 16:10
Volodar
cerdred писав: виділені назви документів розробляється тільки на населені пункти?
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/303 ... 4535742027 ст. 19
Детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів.
Щодо плану зонування - то ст. 18, не передбачає такої документації на території за межами. В той же час генеральний план не може охопити всю територію "за межами". На мою думку, при наданні земельних ділянок в межах має бути обовязково ДПТ та ПЗ, а за межами лише ДПТ.
Разом з тим: щодо заборони надання земділянок без відповідної містобудівної документації, то тут є один нюанс, а саме відсутність законодавчого визначення терміну "для містобудівних потреб" morgayu , тому залежно від ситуації надання (приватизація) земельних ділянок може відбуватися поза цим мораторієм.

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 16:17
cerdred
Тобто, якщо ЗД для ОСГ в межах населеного пункту, то це й нібито поза мараторієм, оскільки вроді би не для містобудівних потреб... щось таке....

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 17:01
solim
Неоднозначно.
А якщо згідно генплану при розширенні населеного пункту запроектована дорога ?

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 18:30
cerdred
Не вспіли відтермінувати вищевказану заборону, а вже проектанти наступають, мол як воно буде, нести проекти на погодження щодо відведення у власність земельних ділянок. Скажіть, може хто знає, ця заборона щодо надання ЗД не може ж бути підставою для відмови територіальними органами ДЗА у погодженні проектів відведення щодо надання у власність ЗД та зміни призначення?

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 05 січня 2015 19:51
irka
Может мне кто нибудь глупенькой разьяснить фразу:у разі відсутності плану зонування або детального плану території, это значит что нужен и план зонування и детальный план или что то одно из них, что то я запуталассь.

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 06 січня 2015 09:45
Volodar
irka писав:у разі відсутності плану зонування або детального плану території
irka писав:это значит что нужен и план зонування и детальный план
все інше від лукавого

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 06 січня 2015 17:07
Vladimir_m
а у мене бачення щодо або зонування або ПДП таке: при наявній історично-складеної ситуації (житлова забудова) та відповідній статистичній (ф 6-зем) інформації достатньо зонування, а при проектуванні при вільних землях:
ПДП та зонування

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 06 квітня 2015 15:38
IAlexandrI
Потрібно зробити план зонування населеного пункту.
Хто його має робити (архітектурна чи землевпорядна організація)
Як його зробити
Хтось стикався...

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 06 квітня 2015 16:20
ПетроМарченко
Земельний Кодекс, стаття 180, і зразу до архітектурно-будівельної проектної організації. Стаття 196 не підходить, здається, вже зроблено, як - то інше питання.

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 06 квітня 2015 17:52
Chernov
ГГС писав: От навіщо землевпорядна організація дублює містобудівну документацію, я ніяк не второпаю.
Боротьба біля корита.
Вони ж зараз усі наскрізь сертифіковані..
Потрюбно буде - будуть сертифікувати і архітекторів, і ветеренарів...
Повбивав би...

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 06 квітня 2015 19:07
hap
а що таке: "для містобудівних потреб", я маю на увазі термін згаданий у ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» ?
я маю на увазі у якому нормативно правовому акті є визначення цього поняття?
бо інакше ч. 2 ст. 19 Конституції

Відправлено через 2 хвилини 57 секунди:
і ще, що таке: "об'єкт будівництва" - поняття згадане у ч. 2 ст. 186-1 Земельного кодексу України

Re: Містобудівельне законодавство

Додано: 10 квітня 2015 12:25
ZIC
ГГС писав: яка землевпорядна організація? Ви хоч уявляєте, що таке план зонування населеного пункту?
Та після такого плану, виконаного землевпорядною організацією, вам забудовники потім все популярно розтлумачать!
От навіщо землевпорядна організація дублює містобудівну документацію, я ніяк не второпаю. Гроші заробити? Так ви ж в містобудуванні не спеціалісти. Навіщо ви туди лізете?
Людина питає - що це таке, і хто розробляє... А Ви накинулись...
Замість того, щоб пояснити що це - містобудівна проектна документація, передбачена Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності". І що розробляють її містобудівні проектні організації (у складі яких є відповідні сертифіковані спеціалісти). Ті, що роблять і генплани...