Питання землі у справі про самочинне будівництво

Проекти відведення і всі питання щодо них
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
makctos
Спец
Спец
Повідомлень: 581
З нами з: 24 травня 2008 10:59
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення makctos »

лесник писав:Спасибо за совет. Если я правильно понял, то: поссовет дает разрешение коммунальному предприятию, у которого находится на балансе жилой дом, разрешение на разработку проекта отвода (т.к .границы в натуру земучастка под которым расположен жилой дом не вынесены) в постоянное пользование (т.к. коммунальные предприятия по ст. 92 ЗКУ), а как постоянный пользователь может передать в аренду земуч. в аренду земуч может передать только собственник.
Возможен ли такой вариант: ЧП по ст. 120 ЗКУ (тут ?: право собственности на здание у ЧП не зарегистрировано в установленном законом порядке) или ст. 123 ЗКУ (тут ?: должно ли ЧП предоставить витяг о праве собственности на здание) подает заявление в поссовет о даче разрешения на разработку проекта отвода (или возможно на техдокум) для передачи в аренду (допускается ли в таком случае в собственность?). разрабатывает проект утверждает его поссовет и заключает договор аренды,
Желаніє оформити, ділянку повинно бути з обох сторін. У власність можливоб булоб якби співмешкаці будинку оформили, товариство по обслуговуванню будинку.
лесник
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 12 жовтня 2010 18:57
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення лесник »

Желание создать ОСМД у жителей дома пока отсутствует, а у поссовета пока есть не желание а обязанность принять меры, чтобы собственник вновь построенного здания платил за землю. И как его привлечь к этому остается вопросом?
Аватар користувача
makctos
Спец
Спец
Повідомлень: 581
З нами з: 24 травня 2008 10:59
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення makctos »

лесник писав:Желание создать ОСМД у жителей дома пока отсутствует, а у поссовета пока есть не желание а обязанность принять меры, чтобы собственник вновь построенного здания платил за землю. И как его привлечь к этому остается вопросом?
Если, есть желание привлечь собственника(но ето не вновь построеное здание, а чать много квартирного дома), таким же образом они должни привлекать и всех собствеников квартир. Видилить ету часть, как отдельний участок я думаю не возможно, видилять и разделять должен суд, например по заяве собственника или поссовета, но етот раздел несможет нарисовать ни один експерт. Кстате даже если и будет какаянибуть документация на спильно-часткову власність с разними формами власности, то когда она дойдет до сдачи в базу данних(будет написан електронний файл XML), програма проверки в держкомземе покажет ошибку, она непонимает разную форму собственности на одном участке.
лесник
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 36
З нами з: 12 жовтня 2010 18:57
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення лесник »

Дом изначально состоял из трех арок ,в настоящее время осталось две арки (проход размером 5*10м), а та арка которая была по центру застроена. Если бы оформлялась земдокументация на этот дом изначально, то границы были бы указаны под зданием, проходы ведь не занимают земельный участок. Может в этом случае ЧП нужно реконструировать свое здание - отделиться от несущих стен жилого дома - построить свои стены и крышу, и тогда можно ли будет отвести ему земучасток как отдельно стоящему зданию пусть даже стоящему в арке?
Аватар користувача
makctos
Спец
Спец
Повідомлень: 581
З нами з: 24 травня 2008 10:59
Репутація: 0
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення makctos »

лесник писав:Дом изначально состоял из трех арок ,в настоящее время осталось две арки (проход размером 5*10м), а та арка которая была по центру застроена. Если бы оформлялась земдокументация на этот дом изначально, то границы были бы указаны под зданием, проходы ведь не занимают земельный участок. Может в этом случае ЧП нужно реконструировать свое здание - отделиться от несущих стен жилого дома - построить свои стены и крышу, и тогда можно ли будет отвести ему земучасток как отдельно стоящему зданию пусть даже стоящему в арке?
Я нашол несколько примеров, в нашем городе, где за счет придпренимателей сделани документи на прибудинкову територию, и сними заключен договор оренди на частину земельної ділянки. Значит таке можливо.

Додано через 2 годину 16 секунд:
makctos писав: Я нашол несколько примеров, в нашем городе, где за счет придпренимателей сделани документи на прибудинкову територию, и сними заключен договор оренди на частину земельної ділянки. Значит таке можливо.
Ну це було 5 років назад, і я недумаю, що це можливо зараз. Комунальне підприємство, повинне сплачувати орендну плату за ділянку, державі, за виключенням тієї частки ділянки які перешли у власність громадянам. Ну це питання невригул`оване в законодавчому порядку, це питання також косається у сіх садівничих та гаражних товариств. Якщо ставити питання про сплату оредної плати до ЧП, то какож це питання требо ставити до кожного мешканця будинку, бо мабуть получиться, що громадяни які живуть на перших єтажах платять земельний податок, а усі остальні 8-13 етажів живуть над ними і повинні, сплачувати їм орендну плату.
Мишаня
Спец
Спец
Повідомлень: 50
З нами з: 29 жовтня 2009 20:04
Репутація: 0
Область: Донецька

Re: Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення Мишаня »

male4a
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 19 вересня 2008 16:21
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Освітня галузь

Повідомлення male4a »

Скажіть, будь ласка, якщо у мене є побудований будинок, але я в ньому ще не живу, як краще оформити його???? тобто як надати йому статус "законно зведений будинок", а не "самовільне будівництво"? З чого мені варто починати?
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

male4a писав:Скажіть, будь ласка, якщо у мене є побудований будинок, але я в ньому ще не живу, як краще оформити його????
Дозвіл на будівництво і документ що встановлює право на земельну ділянку наявні?
male4a
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 19 вересня 2008 16:21
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Освітня галузь

Повідомлення male4a »

Поковба писав: Дозвіл на будівництво і документ що встановлює право на земельну ділянку наявні?
в процесі розробки. Але там у нас все настільки заплутано... Земельна ділянка надана в користування ще в середині 80-х років, де у 1989 році збудований будинок, а біля нього збудований інший будиночок, який ми хочемо оформити як літню кухню. Все що у нас є так це дворова книжка. Не знаю чи допоможе вона нам. Але ще такий нюанс, що будиночок-літня кухня збудований у 2008 році але у ньому ніхто неживе до сьогодні. 5+5=?

Додано через 57 секунд:
Поковба писав: Дозвіл на будівництво і документ що встановлює право на земельну ділянку наявні?
А документів, що дозволяють будівництво взагалі немає...((((
Нам якийсь юрист сказав, що доки ми не приватизуємо земельну ділянку, то ніякі документи на будівництво ми не можемо починати робити, оскільки у нас немає землі, а відповідно немає на чому будувати...
Аватар користувача
Славик
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 січня 2009 22:42
Репутація: 0
Область: Донецька

Повідомлення Славик »

Хто підкаже.
який орган на сьогоднішній день розраховує збитки завданні самовільним будівництвом на землях житлової та громадської забудови? і взагалі який орган повинен здійснювати контроль за використанням цих земель?
kovian
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 18
З нами з: 05 вересня 2008 13:00
Репутація: 2

Повідомлення kovian »

контроль - держсільсгоспінспекція, а збитки розраховуйте самі або через експерта.
Аватар користувача
Шевчук
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 25 червня 2012 16:52
Репутація: 0
Область: Луганська
Місце роботи: Інше

Питання землі у справі про самочинне будівництво

Повідомлення Шевчук »

Потрібен скан рішення(можна в скриньку), яким надається дозвіл на відведення земельної ділянки для добудови в двохповерховому будинку на першому поверсі добудували балкон.
Відповісти