Сторінка 1 з 1

Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 19 лютого 2009 18:24
werewolf
Відповідно до ст.182 мають право на постійне користування: "а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності".
З державними унітарними підприємствами все зрозуміло. Але приведу в приклад ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", засновником якого є міністерство транспорту. В принципі, це не суперечить п.2 ст.79 ГКУ.
Але чи має таке господарське товариство право на постійне користування?
Яка повинна бути частка державних акцій, щоб підприємство мало право на постійне користування?

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 19 лютого 2009 19:41
Karbofos
Є дуже старе роз'яснення Мінюсту приблизно з цього питання.
Тут: http://www.minjust.gov.ua/0/4380
Якийсь дядька писав:Таким чином, вважаємо, що підприємствами державної форми власності є: державні комерційні підприємства, казенні підприємства, державні акціонерні товариства, 100 % акцій яких перебуває у державній власності.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 19 лютого 2009 20:01
dexter3000
werewolf писав:Але приведу в приклад ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", засновником якого є міністерство транспорту. В принципі, це не суперечить п.2 ст.79 ГКУ.
Товариство, на відміну відміну від державного підприємства, є власником майна, яке йому належать. А власником майна державних та комунальних підприємств, установ, організацій є, відповідно, держава та територіальні громади. Те, що держава володіє контрольною часткою у статутному або акціонерному капіталі не змінює принципових засад відносин щодо власності - майно товариства належить товариству, а не державі.
werewolf писав:Але чи має таке господарське товариство право на постійне користування?
Ні. Не має.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 20 лютого 2009 09:26
SBB
dexter3000 писав:Товариство, на відміну відміну від державного підприємства, є власником майна, яке йому належать. А власником майна державних та комунальних підприємств, установ, організацій є, відповідно, держава та територіальні громади. Те, що держава володіє контрольною часткою у статутному або акціонерному капіталі не змінює принципових засад відносин щодо власності - майно товариства належить товариству, а не державі.
Тобто, господарські товариства зі стовідсотковим державним чи комунальним капіталом - це приватна власність? (у нас всього три форми - приватна, комунальна і державна, якщо це не друга чи третя, значить - перша, колективної форми власності у нас вже нема). Це, з моєї точки зору - дурня, але існує судова практика (навіть Верховного суду) з приводу підтвердження точки зору Декстера.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 20 лютого 2009 10:58
Bibop
dexter3000 писав:
Ні. Не має.
Юридичне управління Держкомзему України в битність (недовгу) Царьова Д.В. (як зараз - не знаю) вважало, що товариство із 50% і більше статутного капітала, що належить державі, відноситься до державного сектору економіки згідно ст. 22 ГКУ, тому ці товариства - суб'єкти права постійного користування землею. Як на мене - досить спірно.

dexter3000 мабуть правий.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 20 лютого 2009 14:29
Іванов
А чому за основу приймається статутний капітал. У моїй практиці перевага завжди віддавалась формі власності, яка вказана у довідці статистики про включення до ЄДРП. Якщо у цій довідці буде зазначене приватна або колективна форма власності підприємства, на мою думку, дуже важко довести що такі підприємства мають право постійного користування.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 20 лютого 2009 16:33
werewolf
Іванов писав:А чому за основу приймається статутний капітал. У моїй практиці перевага завжди віддавалась формі власності, яка вказана у довідці статистики про включення до ЄДРП.
Добре. Ось ще одне цікаве подібне акціонерне товариство.
У довідці ЄДРПОУ вказано "державна власність", але в статуті є такі пункти:
"Товариство є власником:
- майна, переданого йому засновником у власність;..."
Тобто, державний орган перестав бути власником майна, коли передав його товариству, що дає підстави підтримувати точку зору Декстера...
"Товариство має право за погодженням з Вищим органом Товариства випуску облігацій на суму, що не може перевищувати розміру статутного капіталу (фонду) або розміру забезпечення, що надається Товариству з цією метою третіми особами."
Якщо надати землю у постійне користування такому товариству, то як тоді відслідковувати зміни в формі власності товариства і визначити момент втрати права постійного користування?..

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 21 лютого 2009 16:54
Іванов
А може треба простіше. Є підстави згідно із діючим законодавством - надати у постійне користування. А у подальшому за змінами хай стежать ті у кого для ціього є відповідні функції та повноваження. І крім контролюючих служб, насамперед ті хто надає землю у користування.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 21 лютого 2009 19:59
dexter3000
Іванов писав:Є підстави згідно із діючим законодавством - надати у постійне користування.
Таких підстав немає.
Іванов писав:А у подальшому за змінами хай стежать ті у кого для ціього є відповідні функції та повноваження. І крім контролюючих служб, насамперед ті хто надає землю у користування.
Подібні питання жодний контролюючий орган не відстежує. Крім того, надавши господарському товариству право постійного користування землею, примусити його після продажу державою акцій переоформити це право на оренду, або викупити земельну ділянку у власність, вже буде неможливо.

Re: Право господарських товариств на постійне користування

Додано: 22 березня 2010 14:42
Bibop
В світлі ЗУ "Про акціонерні товариства" може хтось роз'яснить чи втрачається право постійного користування землею після перейменування ЗАТ в, наприклад, ПАТ(публічне акціонерне товариство)? Може в кого є офіційні роз'яснення з цього приводу?