Організація громадських пасовищ

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Організація громадських пасовищ

Повідомлення solim »

thom yorke писав: 18 липня 2019 00:23 Так, от тільки чи не має держава (вона ж Держгеокадастр) спочатку зареєструвати своє право на такі земельні ділянки і тільки потім їх передати в комунальну власність? В порядку ст. 117 логіка саме така.
Звичайно. На даний час 99% земель с/г призначення державної власності проінвентаризовані і ділянки мають кадастрові номери. В наказі про передачу пишуть ці кадастрові номери.
thom yorke
Спец
Спец
Повідомлень: 726
З нами з: 24 лютого 2013 20:12
Репутація: 278
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення thom yorke »

Не по темі
solim писав: 23 липня 2019 16:14 99% земель с/г призначення державної власності проінвентаризовані
Дуже у вас сумнівна статистика, звичайно :)
Аватар користувача
BMV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 30
З нами з: 13 грудня 2018 15:54
Репутація: 4
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення BMV »

Хтось робив недавно проект по відведенню земельних ділянок під громадські пасовища? Які вимоги чи зауваження?)
Аватар користувача
Gomen
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 07 серпня 2009 11:49
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення Gomen »

В мене теж питання: кому відводити землю? Чи можна по інвентаризації на замовлення сільради визначити КВЦПЗ 18.00 та зареєструвати право власності територіальної громади?
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення Калибер »

Доброго всім здоров'я. Я проаналізував земельне законодавство і прийшов до такого висновку (тільки для земель комунальної власності в межах населеного пункту):
1. Згідно п.3 ст.22 ЗКУ - "несільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям, релігійним організаціям і об'єднанням громадян - для ведення підсобного сільського господарства" - думаю треба спочатку зареєструвати громадську організацію або згідно цього закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4572-17#Text).
2. Згідно п.2 ст.34 ЗКУ - "ОМС можуть створювати на землях, що перебувають у власності територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища". Ми ще до цього повернемося.
3. Згідно п.3 ст.83 ЗКУ - "Земельні ділянки державної власності, які передбачається використати для розміщення ...призначених для обслуговування потреб територіальної громади (комунальних підприємств, установ, організацій, громадських пасовищ...), а також земельні ділянки, які відповідно до затвердженої містобудівної документації передбачається включити у межі населених пунктів, за рішеннями органів виконавчої влади передаються у комунальну власність. Але вже в підпункті "а" п.4 ст.83 ЗКУ вже ось так - До земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать "землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо (на тощо дивлюсь після коми)" - тобто до земель загального користування громадські пасовища вже віднести не можна (код 18.00 згідно КВЦПЗ вже сюди не підходе, повертаємось до п.3 ст.22 ЗКУ - то виходить тільки цільове код 01.04).
4. Згідно ст.79-1 ЗКУ - тут я думаю тільки у порядку відведення земельних ділянок із земель комунальної власності (інвентаризувати не має що, ділянка ще не сформована - ну тут сперечатися можно довго, але це моя думка).

Висновок: як що закрити очі на п.2 ст.34 ЗКУ (повертаємося) то треба спочатку створити "Громадське об'єднання", отримати дозвіл від ОМС на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення громадських пасовищ з цільовим призначенням 01.04 - "Для ведення підсобного сільського господарства", розробити проект, сформувати ділянку, затвердити проект та надати цю ділянку в оренду "громадському об'єднанню" чи можна погратися в постійне користування на підставі підпункту "б" п. 2 ст.92 ЗКУ ".
А взагалі на рахунок громадських пасовищ дуже багато питань залишається, чи це ділянка, чи це просто тимчасово надана територія без формування ділянки??? п.2 ст.34 ЗКУ досі не зрозумілий (можуть, а як не зрозуміло - ну створили, а далі кому? Куди? У власнісність чи користування (кого) - користування яке: оренда чи постійне?)
Колеги мені дуже цікава ваша думка, будь ласка коментуйте, хочу вислухати вашу думку. Всім дякую.
Братец Лис
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 28 листопада 2012 20:22
Репутація: 29
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення Братец Лис »

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські пасовища (ч. 2 ст. 34 Земельного кодексу України)
Громадяни, зацікавлені в створенні громадського пасовища:
► Показати
Відповідно якщо земля комунальної форми власності, то ланка Головного управління Держгеокадастру виключається.
Дозвіл на розробку проекту надається територіальній громаді в особі сільської ради.
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення Калибер »

Братец Лис писав: 15 вересня 2020 09:32 Громадяни, зацікавлені в створенні громадського пасовища:
На підставі яких статей та яких законів це все розписано? Чи просто на "нашу думку від Держгеокадастра", далі там не розписано з яким цільовим, в оренду чи користування... Дякую.
Братец Лис
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 28 листопада 2012 20:22
Репутація: 29
Область: Хмельницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Організація громадських пасовищ

Повідомлення Братец Лис »

Цільове 18.00. Навіщо надавати в оренду чи в користування? Це зовсім інше. Земельна ділянка не надається в оренду чи в користування.
Аватар користувача
XartySeP
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 18
З нами з: 24 травня 2016 09:25
Репутація: -2
Область: Полтавська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Організація громадських пасовищ

Повідомлення XartySeP »

Шановні колеги! Доброго часу доби. А може підкажете таке, після того як громада отримає витяг з державного реєстру речових прав на громадські пасовища, передача у власність чи користування(оренду), такої земельної ділянки неможлива ні фізичній особі ні підприємству в любому випадку? Чи є можливість що є якась лазівка, і ці пасовища(громадські) може хтось забрати в оренду? Просто хочу дізнатись, чи вдасться так захистити земельні ділянки від зазіхань на них фермерами, які в разі того якщо можливо це діло їм орендувати, візьмуть громадські пасовища в оренду, а потім захочуть перевести їх в ріллю, і все, до побачення коровки, і привіт вила і факели в людей
Відповісти