Сторінка 1 з 5

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 22 лютого 2009 17:39
krlik
имхо, инициативная группа выбирает представителя, подтверждая справкой о том, что данный представитель лицо от общины и на него готовиться пакет под договор аренды земли, процент составляет не менее 3% в год от денежной оценки, эти 3% делятся на общину в равных долях.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 22 лютого 2009 18:15
dexter3000
krlik писав:имхо, инициативная группа выбирает представителя, подтверждая справкой о том, что данный представитель лицо от общины и на него готовиться пакет под договор аренды земли, процент составляет не менее 3% в год от денежной оценки, эти 3% делятся на общину в равных долях.
"Записывать" на частное лицо общественные земли в любом случае неправомерно. Граждане, при большом жалении, могут объединиться в общественную организацию, но даже она не имеет права выступать от имени территориальной общины.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 22 лютого 2009 21:58
krlik
я описал тот механизм, что был в практике и был реализован.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 23 лютого 2009 00:17
dexter3000
Если уж на то пошло, то пребывающие в землях запаса, а значит никому не предоставленные в частную собственность или в пользование, сенокосы и пастбища могут втихаря использоваться кем угодно. Если же под созданием "громадських пасовищ" имеется в виду чёткое определение некоей группы граждан - "громады", которая будет пользоваться сенокосами и пастбищами (исключая, естественно, не-членов "громады"), то тогда надо юридически оформлять "громаду" как объединение граждан (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... eg=2460-12) или кооператив (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... F97-%E2%F0) и получать землю на него.
Если же наличествует благородное желание просто придать некоему участку кормовых угодий за границами населенных пунктов статус "общественных пастбищ и сеножатей" без серьезных юридических последствий и финансовых обязательств - то ничто не мешает сельсовету обратиться к РДА с просьбой огласить такие-то земли запаса (схема прилагается) "громадськими пасовищами територіальної громади села Кацапетовка" и поручить сельсовету осуществлять контроль за их использованием, РДА в свою очередь (при известном благорасположении к членам территориальной общины) принимает распоряжение:
Во имя Аллаха, милостивого и милосердного, а также согласно ст.ст. 19, 20, 22, 34 Земельного кодекса Украины, учитывая предложение Кацапетовского сельського совета:
1. Отнести ХХХ,Х га земель запаса на территории Кацапетовского сельского совета Тмутараканского района (за границами населенных пунктов) к категории земель сельськохозяйственного назначения предназначенным для сенокосения и выпаса скота.
2. Создать на землях, указанных в п. 1 этого распоряжения, общественные сеножати и пастбища Кацапетовского сельского совета Тмутараканского района.
3. Возложить контроль за целевым использованием общественных сеножатей и пастбищ, указанных в п. 2 этого распоряжения, на Кацапетовский сельский совет Тмутараканского района.
Целую, глава РДА А.А. Пупкин
;-)

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 23 лютого 2009 19:02
werewolf
dexter3000 писав:1. Отнести ХХХ,Х га земель запаса на территории Кацапетовского сельского совета Тмутараканского района (за границами населенных пунктов) к категории земель сельськохозяйственного назначения предназначенным для сенокосения и выпаса скота.
2. Создать на землях, указанных в п. 1 этого распоряжения, общественные сеножати и пастбища Кацапетовского сельского совета Тмутараканского района.
А як ще ось це:
ЗУ "Про землеустрій"
"Цей Закон визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування."
:"Стаття 1. ...
цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку."???

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 24 лютого 2009 10:12
Іванов
Додаток 4
Затверджено
наказом Держкомзему України
від 30 грудня 1999 р. N 130
Рекомендації
щодо створення поблизу населених пунктів із земель запасу та
резервного фонду громадських пасовищ для випасання худоби
Spoiler
1. Загальні положення
1.1. Рекомендації щодо створення поблизу населених пунктів із
земель запасу та резервного фонду громадських пасовищ для
випасання худоби (далі - громадських пасовищ) розроблено
відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р.
N 1529 ( 1529/99 ) "Про невідкладні заходи щодо прискорення
реформування аграрного сектора економіки".
1.2. Рекомендації встановлюють порядок створення громадських
пасовищ за рахунок земель запасу та резервного фонду.
2. Порядок створення громадських пасовищ
2.1. Громадяни, які виявили бажання здійснювати випас своєї
худоби на громадських пасовищах, подають заяви до сільської,
селищної, міської, районної у містах ради із зазначенням виду і
кількості тварин та бажаного місцезнаходження пасовища.
2.2. Сільська, селищна, міська, районна у містах рада або її
виконавчий орган у дводенний термін розглядає заяви і доручає
місцевому державному органу земельних ресурсів внести пропозиції
щодо формування громадських пасовищ.
2.3. Місцевий державний орган земельних ресурсів у
двадцятиденний термін вносить пропозиції щодо формування
громадських пасовищ та перенесення їх меж в натуру (на місцевість)
на підставі проекту реформування колективного
сільськогосподарського підприємства або схеми поділу земель
колективної власності на земельні частки (паї).
2.4. Сільська, селищна, міська, районна у містах рада або її
виконавчий орган в восьмиденний термін приймає рішення про
створення громадських пасовищ на землях запасу або резервного
фонду та надає доручення місцевому державному органу земельних
ресурсів здійснити землевпорядні роботи відповідно до чинного
законодавства.
2.5. Організація спільного використання громадських пасовищ
громадянами здійснюється через уповноважену особу, яка обирається
об'єднанням цих громадян.
2.6. Рішення про відмову громадянам у наданні земельних
ділянок для створення громадських пасовищ, а також залишення без
розгляду заяв більше місяця можуть бути оскаржені в суді.

Тільки компетенцію треба врахувати згідно з діючим законодавством.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 26 лютого 2009 09:12
Земля
dejnis писав:Питання у тому, як практично це виконати
У 2008 році ми зробили так (на той час не було що для випасання худоби без аукціону):
Враховуючи те що при формувані територій та при складанні схем поділу землі були віднесені до земель "для випасу та сінокосіння" було прийняте розпорядження голови РДА яким дано дозвіл сільській раді, як органу що представляє інтереси громади, на виготовлення "Технічної документація по встановленню меж цих земель і складанню документів що посвідчують право на земельні ділянки".
Потім технічний звіт затвердили і видали сільській раді "Акт на право постійного користування"
Громадяни які бажають використовувати ці землі сплачують сільській раді податок (не знаю який)

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 26 лютого 2009 09:25
lenok
говоримо, балакаємо, але ніхто не говорить проте що надання вільних земель із запасу для організації пасовища передбачає проведення аукцону. Як бути?

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 26 лютого 2009 10:42
Karbofos
lenok писав:Як бути?
Читати ЗКУ: Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 26 лютого 2009 14:31
lenok
написане стосується передачі власність громадянам землеьних ділянок, а якщо передача в оренду для обєднання громадян по випасу худоби?

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 22 лютого 2010 16:59
hap
tuccha писав: Пункт 1 статті 34 Земельного кодексу - громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби.

А чи є якісь обмеження площ земельних ділянок які один громадянин може отримати в оренду для сінокосіння і випасання худоби.
Наприклад - можна взяти 50 га?

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 22 лютого 2010 17:26
Layla
hap писав: А чи є якісь обмеження площ земельних ділянок які один громадянин може отримати в оренду для сінокосіння і випасання худоби.
Наприклад - можна взяти 50 га?
Якщо худобина одна, то не вдастся, а якщо багато, то цілком можливо. Норми вам скажуть в аграрному університеті напевно: залежить від трав, що ростуть, від виду худоби, клімату і т.д. Наприклад: для одної корови потрібно від 0,10 га до 0,60 га. Прямих обмежень площі в ЗК немає, але при підготовці розпорядчого рішення потрібно обґрунтувати необхідність і площі, і призначення (а раптом і одної худобини у вас нема?)

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 22 лютого 2010 17:49
werewolf
Layla писав:Якщо худобина одна, то не вдастся, а якщо багато, то цілком можливо. Норми вам скажуть в аграрному університеті напевно: залежить від трав, що ростуть, від виду худоби, клімату і т.д. Наприклад: для одної корови потрібно від 0,10 га до 0,60 га. Прямих обмежень площі в ЗК немає, але при підготовці розпорядчого рішення потрібно обґрунтувати необхідність і площі, і призначення (а раптом і одної худобини у вас нема?)
:D
Особисто мене як землевпорядника радує Ваша відповідь, але вона не зовсім вірна.
Ніяких обмежень для надання в оренду земель для сінокосіння і випасання худоби нема. У земель є розпорядник, і, у даному випадку, лише він визначає, скільки землі слід надати тому чи іншому субєкту в оренду. Нормативи площ для випасу ВРХ тут ні до чого. Їх застосовують при складанні проекту організації території підприємства, для визначення необхідної площі пасовищ для поголівя ВРХ, в т.ч. на перспективу (може у вас сьогодні десяток корів, а через рік ви плануєте закупити тисячу...) ;-) Це ніяким чином не повязано з наданням земель в оренду.
Хоча, в чомусь із Вами погоджуюсь. Треба вводити в законодавстві обмеження понаданню площ земель для випасання і сінокосіння для громадян.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 23 лютого 2010 09:15
Layla
werewolf писав: (може у вас сьогодні десяток корів, а через рік ви плануєте закупити тисячу...) ;-)
Тоді бізнес-планчик треба до клопотання додати... 5+5=? Якимось чином все-таки площу треба обгрунтувати. А з тисячою корів це напевно вже товарне виробництво буде :?:

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 23 лютого 2010 10:54
werewolf
Layla писав:Тоді бізнес-планчик треба до клопотання додати... 5+5=? Якимось чином все-таки площу треба обгрунтувати.
Якщо розпорядник хоче, щоб було обгрунтування - тоді треба.
Layla писав: А з тисячою корів це напевно вже товарне виробництво буде :?:
Це вже як землекористувач забажає (ч.5 ст20 ЗКУ). Можна для сінокосіння або випасання худоби.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 10 травня 2010 22:18
наталияя
а нет ли у кого то опыта по узаконению старых огородов, которые выделялись еще по временным договорам без проектов а сейас частично пустуют. Как наиболее быстро и дешево упорядочить (оформить) пользование?

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 30 травня 2010 10:46
Поковба
Іванов писав:Додаток 4
Затверджено
наказом Держкомзему України
від 30 грудня 1999 р. N 130
Рекомендації
щодо створення поблизу населених пунктів із земель запасу та
резервного фонду громадських пасовищ для випасання худоби
Spoiler
1. Загальні положення
1.1. Рекомендації щодо створення поблизу населених пунктів із
земель запасу та резервного фонду громадських пасовищ для
випасання худоби (далі - громадських пасовищ) розроблено
відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р.
N 1529 ( 1529/99 ) "Про невідкладні заходи щодо прискорення
реформування аграрного сектора економіки".
1.2. Рекомендації встановлюють порядок створення громадських
пасовищ за рахунок земель запасу та резервного фонду.
2. Порядок створення громадських пасовищ
2.1. Громадяни, які виявили бажання здійснювати випас своєї
худоби на громадських пасовищах, подають заяви до сільської,
селищної, міської, районної у містах ради із зазначенням виду і
кількості тварин та бажаного місцезнаходження пасовища.
2.2. Сільська, селищна, міська, районна у містах рада або її
виконавчий орган у дводенний термін розглядає заяви і доручає
місцевому державному органу земельних ресурсів внести пропозиції
щодо формування громадських пасовищ.
2.3. Місцевий державний орган земельних ресурсів у
двадцятиденний термін вносить пропозиції щодо формування
громадських пасовищ та перенесення їх меж в натуру (на місцевість)
на підставі проекту реформування колективного
сільськогосподарського підприємства або схеми поділу земель
колективної власності на земельні частки (паї).
2.4. Сільська, селищна, міська, районна у містах рада або її
виконавчий орган в восьмиденний термін приймає рішення про
створення громадських пасовищ на землях запасу або резервного
фонду та надає доручення місцевому державному органу земельних
ресурсів здійснити землевпорядні роботи відповідно до чинного
законодавства.
2.5. Організація спільного використання громадських пасовищ
громадянами здійснюється через уповноважену особу, яка обирається
об'єднанням цих громадян.
2.6. Рішення про відмову громадянам у наданні земельних
ділянок для створення громадських пасовищ, а також залишення без
розгляду заяв більше місяця можуть бути оскаржені в суді.

Тільки компетенцію треба врахувати згідно з діючим законодавством.
звичайно, але як згідно чинного законодавства
надати доручення місцевому державному органу земельних ресурсів здійснити землевпорядні роботи відповідно до чинного законодавства.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 06 квітня 2011 16:51
Гриша
dexter3000 писав:Если уж на то пошло, то пребывающие в землях запаса, а значит никому не предоставленные в частную собственность или в пользование, сенокосы и пастбища могут втихаря использоваться кем угодно. Если же под созданием "громадських пасовищ" имеется в виду чёткое определение некоей группы граждан - "громады", которая будет пользоваться сенокосами и пастбищами (исключая, естественно, не-членов "громады"), то тогда надо юридически оформлять "громаду" как объединение граждан (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... eg=2460-12) или кооператив (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... F97-%E2%F0) и получать землю на него.
Если же наличествует благородное желание просто придать некоему участку кормовых угодий за границами населенных пунктов статус "общественных пастбищ и сеножатей" без серьезных юридических последствий и финансовых обязательств - то ничто не мешает сельсовету обратиться к РДА с просьбой огласить такие-то земли запаса (схема прилагается) "громадськими пасовищами територіальної громади села Кацапетовка" и поручить сельсовету осуществлять контроль за их использованием, РДА в свою очередь (при известном благорасположении к членам территориальной общины) принимает распоряжение:

;-)
пять балів!!!! особливо "во имя Аллаха і Целую Голова РДА" а з приводу кооператива чи іншої х...ні то в законі написано рішенням можуть створюватись - а про передачу чих пасовищ якісь юридичній особі с. Хацапетовка в тому числі не сказано

Додано через 8 хвилин 29 секунд:
lenok писав:говоримо, балакаємо, але ніхто не говорить проте що надання вільних земель із запасу для організації пасовища передбачає проведення аукцону. Як бути?
а шо землі запасу мають якийсь статус окремий, від вільних земель? а шо в законі пишуть про надання земель для створення пасовищ, чи просто пишеця що можуть створюватись пасовища? а давай почитаєм книжечкуі нікому не телефонуючи подумаєм

Додано через 1 хвилину 59 секунд:
Поковба писав: звичайно, але як згідно чинного законодавства
пп."є" ст. 17 ЗКУ - еоординація діяльності ....... доручення надаються органам які пвдзвітні чи координуються ітд, я можу помилятись

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 04 травня 2011 16:02
Gomen
створення громадських пасовищ зачепило й нас. Якщо не можливо виділити громадянам кожному окремо ділянки для пасовища, тоді користуємось п.2 ст. 34. Органи місцевого самоврядування...можуть створювати ... громадські пасовища. На яких умовах? Отримати собі держакти на пасовища в комунальну власність, а потім громадянам пропорційно нараховувати орендну плату. Але на яких підставах? Бредятіна, блін. У когось вже щось було? Допоможіть. 5+5=?

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 04 травня 2011 18:53
dexter3000
Общественные пастбища или луга по определению являются ОБЩЕСТВЕННЫМИ. Или, иначе говоря, землями ОБЩЕГО пользования. Поэтому никто за них ничего платить не будет. С этим надо смириться. Кстати, если общественные пастбища еще можно создать - коровы там сами договорятся о порядке использования участка, то общественные луга в принципе невозможны, ибо заготовлю сена все равно будет производить кто-то конкретный для своих нужд.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 05 травня 2011 08:33
Gomen
Не згодна. Пасовища являються землями державної власності. При надходженні заяви "зі сторони" не жителем громади про надання 2 га у власність для ОСГ не мають права йому відмовити згідно п. 7 ст. 118 ЗКУ. І так поки землі вистачить. А де громаді випасати свою худобу?. От тому і потрібно визначити статус громадських, щоб не роздавали на право та на ліво.

Питання ЯК??

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 05 травня 2011 08:59
Shurazem
Gomen писав:Питання ЯК??
Провести інвентаризацію всіх земель, визначити територію під пасовище, а потім в порядку тієї ж статті 118 відмовляти. Підстава "железная".

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 05 травня 2011 09:05
Gomen
Маєте на увазі визначити розпорядженням РДА. А на підставі чого брати плату за користування. Не така й "железная" підстава.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 05 травня 2011 09:22
Shurazem
Gomen писав: А на підставі чого брати плату за користування.
Поверніться до повідомлення dexter3000.

Re: Організація громадських пасовищ

Додано: 05 травня 2011 09:25
Gomen
Використання землі в Україні є платним NoNo