Купівля-продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Питання та відповіді по процедурі продажу
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Neo
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 30 жовтня 2009 13:44
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Neo » 21 грудня 2017 14:48

Підкажіть будь-ласка, чи робив хтось проект відвенення для викупу земельної ділянки державної власності (за межами населеного пункту) на якій розташовано нерухоме майно у власності юр.особи але немає договору оренди. ОДА дає розпорядження на підготовку проекту, але всі землевпорядні організації в які я покищо звертався говорять, що спочатку треба оформити договір оренди а потім викупляти через експертну оцінку. Чи можливо це зробити без оренди?
Дякую.

Реклама

Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення SBB » 21 грудня 2017 15:05

Статья 128 ЗК, которая устанавливает порядок продажи земельного участка из земель гос. и ком. собственности, требований обязательного пребывания такого участка в аренде, не устанавливает

Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 860
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 129

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Alexxp » 23 січня 2018 18:41

Volodar писав:
26 червня 2017 12:39
тобто тут - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2163-12/page3
Але в загальному тут http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/245 ... 6715570410
Стаття 29. Склад доходів Державного бюджету України
56) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування ...
Стаття 71.
6) 90 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування
На сьогодні дані норми не застосовуються , бо всі землі в Україна розмежовано згідно закону
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5245-17
7. З дня набрання чинності цим Законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.
тобто кошти від продажу земель державної власності 100% зараховуються до державного бюджету.

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1785
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 34
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Volodar » 29 січня 2018 14:21

Alexxp писав:
23 січня 2018 18:41
На сьогодні дані норми не застосовуються , бо всі землі в Україна розмежовано згідно закону
Дещо некоректно посилання на мою цитату. Я подавав її в зовсім іншому ракурсі, з іншими акцентами.

Аватар користувача
Yfnfkjxrf
Спец
Спец
Повідомлень: 181
З нами з: 14 квітня 2010 22:18
Репутація: 22
Область: Житомирська

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Yfnfkjxrf » 27 лютого 2018 14:09

Шановні колеги, прошу допомоги, а то ніяк не можемо розібратися в питанні відбору земельних ділянок, які можна включити до Переліку земельних ділянок, які виставляються на продаж.
Відповідно Постанови КМУ №805 від 02.09.2010 року пункт 5. Для підготовки пропозицій щодо добору земельних ділянок, які виставляються для продажу на аукціоні окремими лотами або права на які виставляються для такого продажу, районні держадміністрації, міські ради міст обласного значення, Київська та Севастопольська міські держадміністрації утворюють комісії з добору таких земельних ділянок.
В Земельному кодексі про комісію мова не йде...але напрошується питання, на підставі чого включити земельну ділянку для продажу на аукціон, якщо земельну ділянку хоче продати сільська рада, а районна адміністрація це питання не хоче розглядати і комісію бажання не має створювати, а киває на ст.136 Земельного кодексу. Адміністрація права?

Відправлено через 2 дня 20 годин 17 хвилин 44 секунди:
Yfnfkjxrf писав:
27 лютого 2018 14:09
Шановні колеги, прошу допомоги,
Невже ніхто нічого (згідно закону) не продає :-(

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1785
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 34
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Volodar » 04 березня 2018 09:36

Yfnfkjxrf писав:
02 березня 2018 10:26
Відповідно Постанови КМУ №805 від 02.09.2010 року
зверніть увагу на назву постанови “Про затвердження Порядку продажу у 2010 році земельних ділянок несільськогосподарського призначення на земельних торгах ” сьогодні у нас 2018! керуйтися зку

Аватар користувача
Yfnfkjxrf
Спец
Спец
Повідомлень: 181
З нами з: 14 квітня 2010 22:18
Репутація: 22
Область: Житомирська

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Yfnfkjxrf » 05 березня 2018 09:20

Volodar писав:
04 березня 2018 09:36
“Про затвердження Порядку продажу у 2010 році земельних ділянок несільськогосподарського призначення на земельних торгах
Але ж її ніхто не скасував і нового Порядку не прийнято. :-(

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1157
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 274
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Astreya » 05 березня 2018 09:42

Yfnfkjxrf писав:
05 березня 2018 09:20
Але ж її ніхто не скасував і нового Порядку не прийнято.
в даному нормативно-праовому акті прописано строк, на який він розрахований (2010 рік), по закінченню цього строку закінчюється дія даного нормативно-правового акту. Є закон, що має вищу юридичну силу - земельний кодекс, всі підзаконні акти мають йому відповідати, якщо не відповідають, потрібно керуватися законом вищої юридичної сили. Більш того, в главі 21 Земельного кодексу процедура проведення торгів викладена, керуйтеся нею.
P/s/ як приклад - закони про державний бюджет за минулі роки на сайті Верховної Ради теж з позначкою чинні, але їх дія розрахована лише на рік, на який прописано в самому законі і по закінченню строку вони автоматично припиняють свою дію.

Shyrik27
Спец
Спец
Повідомлень: 131
З нами з: 20 грудня 2012 14:49
Репутація: 16
Область: Сумська
Місце роботи: Інше

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Shyrik27 » 20 серпня 2018 11:34

Роз'ясніть будь-ласка куди має бути перераховано гарантійний внесок переможця земельних торгів з продажу права на земельні ділянки державної/комунальної власності (землі не сільськогосподарського призначення в межах н/п). Конкретніше кажучи на які рахунки (рахунок). Чи на той самий на який зараховується орендна плата чи на рахунок: "Кошти від продажу прав на земельні ділянки не сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності...." Бажано з посиланням на нормативно - правові. (ст 134 п.1, ст 135, п 9, ст 137 п 28, ЗКУ не для всіх є досить переконливими, або точніше містять поле для суперечливих тлумачень). Чи підкажіть хто як робить?

Відправлено через 1 день 21 годину 18 хвилин 4 секунди:
ТО на який рахунок слід зараховувати гарантійні внески переможців аукціону з продажу права оренди?

caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 437
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 50
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення caseya » 22 серпня 2018 17:51

Shyrik27 писав:
22 серпня 2018 08:52
ТО на який рахунок слід зараховувати гарантійні внески переможців аукціону з продажу права оренди?
раджу написати звернення в казначейство з цього питання, там дадуть рахунки на відповідні послуги (оренда, податок на землю, відшкодування втрат сглг вироб, продажа і тд.)

Marianа Sarakhman
Повідомлень: 1
З нами з: 15 березня 2019 21:23
Репутація: 0
Область: Тернопільська
Місце роботи: Юридичні послуги

Купівля землі, під нежитловими приміщеннями, яка перебуває в комунальній власності

Повідомлення Marianа Sarakhman » 16 березня 2019 18:19

Доброго дня, підкажіть, будь ласка, механізм купівлі землі комунальної власності (землі промисловості) на якій розміщені будівлі та споруди придбані за договором купівлі- продажу. Вся земельна ділянка 10 га - має один кадастровий номер. Рішенням сесії власнику будівель двічі відмовили в продажу землі. Є рішення суду, про зобов'язання міської ради винести рішення згідно ст.120. Всі вимоги власник будівель виконав. Однак, рішенням сесії знову відмовлено.
Чи може міська рада, яка є власником землі, без згоди власника будівель, зробити розподіл землі і виділити якусь частину землі на обслуговування всіх будівель?
Яким законом регулюється дане питання.

Дякую

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1157
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 274
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Купівля-продаж земельної ділянки нес.-г. призначення

Повідомлення Astreya » 22 березня 2019 15:17

Marianа Sarakhman писав:
16 березня 2019 18:19
підкажіть, будь ласка, механізм купівлі землі комунальної власності (землі промисловості) на якій розміщені будівлі та споруди придбані за договором купівлі- продажу
сам механізм прописаний в статті 128 земельного кодексу
Marianа Sarakhman писав:
16 березня 2019 18:19
Є рішення суду, про зобов'язання міської ради винести рішення згідно ст.120
Marianа Sarakhman писав:
16 березня 2019 18:19
Однак, рішенням сесії знову відмовлено.
Судячи з усього рішення суду було не зобов'язати ОМС винести рішення, а розглянути заяву повторну. Заяву повторно розглянули...і ...відмовили.
З судової практики України - у нас суди не зобов'язують ОМС виносити рішення, можуть лише винести ухвалу про розгляд заяви повторно.
Marianа Sarakhman писав:
16 березня 2019 18:19
Вся земельна ділянка 10 га - має один кадастровий номер
земельна ділянка перебуває в оренді власника будівель?
Marianа Sarakhman писав:
16 березня 2019 18:19
Чи може міська рада, яка є власником землі, без згоди власника будівель, зробити розподіл землі
без згоди користувача земельної ділянки - не може

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей