Право спільної власності

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Спецзем
Спец
Спец
Повідомлень: 100
З нами з: 26 лютого 2009 10:13
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська

Re: Право спільної власності

Повідомлення Спецзем »

lusi23 писав: ...дане положення передбачае внесення змін до держакту у випадку виникнення права спільної власності. виключень з цього я не бачу.
Як внесуть зміни до державного акту, будь-ласка, викладіть текст надпису morgny
masterweek

Re: Право спільної власності

Повідомлення masterweek »

lusi23 писав:Слід зазначити, що Кодексом не передбачено проставлення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку у разі набуття її у власність на підставі рішення суду.
Спецзем писав:Що тут не зрозуміло? ДЗК добре роз'яснили: "Слід зазначити, що Кодексом не передбачено проставлення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку у разі набуття її у власність на підставі рішення суду. В такому випадку необхідним є виготовлення правовстановлюючого документа на земельну ділянку .
мова про частку зем.ділянки,право на яку набув власник за рішенням суду.
в цьому випадку не відбувся перехід або відчуження земельної ділянки.
vitnelp
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 20
З нами з: 27 січня 2010 14:51
Репутація: 0
Область: Волинська

Re: Право спільної власності

Повідомлення vitnelp »

Братові і сестрі мати подарувала 2/5 та 3/5 будинку та з/д. Виготовлено 1 д/а з списком співвласників, в тех.док. не вказано яка саме кому частка належить. Чи правомірні дії нотаріуса як він завіряв такі договори без виділеняя часток будівлі та з/д? Держкомзем відмовляється підписати д/а мотивуючи тим, що частки мали бути відображені графічно.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Право спільної власності

Повідомлення Volodar »

vitnelp писав:Чи правомірні дії нотаріуса як він завіряв такі договори без виділеняя часток будівлі та з/д?
Якщо було дарування і воно нотаріально завірене, то дарувальник бачив що підписував. І нотаріус тут оформив тільки його (дарувальника) волю.
vitnelp писав:Братові і сестрі мати подарувала 2/5 та 3/5 будинку та з/д. Виготовлено 1 д/а з списком співвласників, в тех.док. не вказано яка саме кому частка належить.
Державний акт відповідно виготовлявся на підставі договору дарування. Як там написано, так і мали виготовити
vitnelp писав:Держкомзем відмовляється підписати д/а мотивуючи тим, що частки мали бути відображені графічно.
Тут два варіанти - спільна сумісна, як для співвласників житлового будинку - ст. 89 ЗКУ або - спільна часткова , як для спадкоємців - ст. 86 ЗКУ.
В будь-якому випадку для відображення часток графічно - не має сенсу - бо це по-перше спільна власність, по друге - одна земельна ділянка.
Виділення в натурі часток відбувається лише у разі такого бажання одного із співвласників, а не Держкомзему.
Крім того наказ 325 від 22.06.2009 Держкомзему нічого не вказує про графічне зображення часток.

Спільна власність прикольно розписана в Податковому кодексі:
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:
1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.
За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
vitnelp
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 20
З нами з: 27 січня 2010 14:51
Репутація: 0
Область: Волинська

Re: Право спільної власності

Повідомлення vitnelp »

Дякую, Volodar. Нотаріус не може посвідчувати все, що заманеться дарувальнику, він мусить керуватись певними нормами (а що, якби дарувальник дарував би синові мансарду, дочці - підвал? Абсурд). Мені вже передали техпаспорт, там вказана частина , що виділяється сестрі, техпаспорт виготовлений з порушенням всіх можливих норм. Я просто не знаю, що робити з д/а. Звонив нотаріусу, що посвідчував договори, так він сам не радий куди заліз. Каже порвіть ті договори, і подаруйте по новому. Це нормально в нашій країні? А акти? А людина, що ходить до мене з плачем кожний день, щоб підписати той акт та зареєструвати? Мене цікавить просто такий нюанс: чи правомірно брат і сестра набули спільну часткову власність? І хто визнає посвідчені договори дарування недійсними? Я так розумію, що лише суд. Чи я помиляюсь? Підкажіть, хто в курсі. Дякую.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Право спільної власності

Повідомлення SBB »

Сегодня приняли.
http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/web ... 4493&skl=7
Полученное мужем или женой от государства на шарик жилье и земля - уже больше не аналог подарка, а общая совместная собственность "подружжя"
Статтю 61 Сімейного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 21-22, ст.135) доповнити частиною п’ятою такого змісту:
“5. Об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло, набуте одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельна ділянка, набута внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, у тому числі приватизації
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Право спільної власності

Повідомлення Volodar »

То тепер всі подружні пари швиденько мають бігти та переоформляти державні акти на землю на спільну сумісну власність. Жарт. Але...
Чи не будуть нотаріуси заставляти переоформляти правовстановлючі документи тепер на спільну сумісну власність?
Будемо надіятись, що буде достатньо лише нотарільої згоди іншої половини подружжя.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Право спільної власності

Повідомлення SBB »

Volodar писав:Чи не будуть нотаріуси заставляти переоформляти правовстановлючі документи тепер на спільну сумісну власність?
Будемо надіятись, що буде достатньо лише нотарільої згоди іншої половини подружжя.
Да не должны вроде бы, это вроде бы как совместая собственность "априори", в силу закона, без обязательной фиксации в госакте. Согласия должно быть достаточно.
Кроме того, все это будет распространяться лишь на те участки, госакты на которые датированы датой после опубликования закона.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: Право спільної власності

Повідомлення Егор »

SBB писав:
Кроме того, все это будет распространяться лишь на те участки, госакты на которые датированы датой после опубликования закона.
Вот это и забавно :) Выходит небольшая дискриминация.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: Право спільної власності

Повідомлення Сергуня1 »

vitnelp писав:Дякую, Volodar. Нотаріус не може посвідчувати все, що заманеться дарувальнику, він мусить керуватись певними нормами (а що, якби дарувальник дарував би синові мансарду, дочці - підвал? Абсурд). Мені вже передали техпаспорт, там вказана частина , що виділяється сестрі, техпаспорт виготовлений з порушенням всіх можливих норм. Я просто не знаю, що робити з д/а. Звонив нотаріусу, що посвідчував договори, так він сам не радий куди заліз. Каже порвіть ті договори, і подаруйте по новому. Це нормально в нашій країні? А акти? А людина, що ходить до мене з плачем кожний день, щоб підписати той акт та зареєструвати? Мене цікавить просто такий нюанс: чи правомірно брат і сестра набули спільну часткову власність? І хто визнає посвідчені договори дарування недійсними? Я так розумію, що лише суд. Чи я помиляюсь? Підкажіть, хто в курсі. Дякую.
Якщо в договорі не вказано в яких частках набувається право власності на земельну ділянку, тоді сумісна власність має бути в рівних частках.
Думаю, що ст. 120 тут не примінима, бо хоч будипнок подарований у різних частках, не означає, що і земля має даруватись в рівних частках.
На то він і ДОГОВІР. В ньому вказано земельну ділянку без визначення часток (ну, я так зрозумів), а тому сумісна власність у рівних частках.
Думаю, що на етапі виготовлення нового державного акту їм обом, можна укласти угоду про порядок використання земельної ділянки, в тому числі, і в таких часьтках, як на будинок.
Братові і сестрі мати подарувала 2/5 та 3/5 будинку та з/д. Виготовлено 1 д/а з списком співвласників, в тех.док. не вказано яка саме кому частка належить. Чи правомірні дії нотаріуса як він завіряв такі договори без виділеняя часток будівлі та з/д? Держкомзем відмовляється підписати д/а мотивуючи тим, що частки мали бути відображені графічно.
А от чому у списку не зазначено долі, оце питання до тих хто заповнював бланк. Там повинні були їх написати.
Дії нотаріуса, як на мене, нормальні. Майно будинок і земля - окремі обєкти.
Стосовно Держкомзему - просто туплять.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Право спільної власності

Повідомлення dexter3000 »

Панчул писав:Чи можна на когось з членів родини, хто є власником спільної власності подати заяву на отримання нової земельної ділянки до органу виконавчої влади?
Якщо раніше земельну ділянку із відповідним цільовим призначенням особа безоплатно у власність не отримувала, то можна приватизовувати. Наявність або відсутність у власності особи нерухомості ніякого значення при приватизації не відіграє.
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Право спільної власності

Повідомлення ValD »

Ні, для обслуговування присадибної ділянки безоплатно не можуть, бо вони вже таким правом скористалися ( п.4 ст.116 ЗКУ) ,для інших цілей можуть в межах ст.121ЗКУ
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Право спільної власності

Повідомлення dexter3000 »

Панчул писав:Питання не в приватизації. Питання в тому, чи можна отримати нову, окрему земельну ділянку власнику спільної сумісної власності?
Можна. Законодавство цього не забороняє.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: Право спільної власності

Повідомлення Егор »

dexter3000 писав: Можна. Законодавство цього не забороняє.
Я лично тоже так думаю ...
Аватар користувача
Aleksandr
Спец
Спец
Повідомлень: 120
З нами з: 14 січня 2008 11:40
Репутація: 31

Re: Право спільної власності

Повідомлення Aleksandr »

Можна, але не у власність.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: Право спільної власності

Повідомлення Егор »

Aleksandr писав:Можна, але не у власність.
Пачимму ?*
Ярікзем
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 10 липня 2009 21:56
Репутація: 0

Re: Право спільної власності

Повідомлення Ярікзем »

Егор писав:
Пачимму ?*
Своє право безоплатної передачі зем. ділянки у власність для будівн. та обслуговування жилового будинку..., використали (п.4 ст.116). З цього і слідує, що Ви можете отримати, але не шляхом безоплатної передачі у власність для вище зазначеного цільового призначення.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: Право спільної власності

Повідомлення Егор »

Ярікзем писав: Своє право безоплатної передачі зем. ділянки у власність для будівн. та обслуговування жилового будинку..., використали (п.4 ст.116). З.
Не, ну если выкорысталы, то выкористалы.
Я просто исходил из этого вопроса "Питання не в приватизації. Питання в тому, чи можна отримати нову, окрему земельну ділянку власнику спільної сумісної власності?"
Аватар користувача
4elove4ek
Спец
Спец
Повідомлень: 293
З нами з: 03 квітня 2007 12:14
Репутація: 1
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Право спільної власності

Повідомлення 4elove4ek »

lusi23 писав:зміни до державного акту за наслідками набуття спільної власності на майно пожружжя
я думаю буде 50/50 згідно нового сімейного кодексу posunuv_v...
Аватар користувача
Aleksandr
Спец
Спец
Повідомлень: 120
З нами з: 14 січня 2008 11:40
Репутація: 31

Re: Право спільної власності

Повідомлення Aleksandr »

lusi23 писав:
а хто сказав, що автор запитання отримав земельну ділянку безоплатно у власність ?
Відповідь:
Панчул писав:Питання не в приватизації. Питання в тому, чи можна отримати нову, окрему земельну ділянку власнику спільної сумісної власності?
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Право спільної власності

Повідомлення SBB »

Ahill писав:сначала эта же дилянка передается в спільну сумісну власність (одна техничка), а потом уже делится на отдельные (в соответств. с долями) - отдельные, новые технички
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Право спільної власності

Повідомлення SBB »

Inferi писав:вариант второй, поскольку спільна часткова власність делаете 2 технички и два госакта. По поводу нотариального договора и с графической частью - тоже надо, поскольку, я так понимаю, судебное решение выносилось только по поводу вступления в наследство в общем.
Для того, щоб ділити об+єкт нерухомого майна, потрібно мати право власності на цей об+єкт. Право власності у нас зараз посвідчується державним актом. До отримання його, право не виникає. Спільна часткова власність - це не два об+єкта нерухомого майна, кожен з яких належить окремому власнику, це один об+єкт, який має двох власників.
Тому все ж таки - варіант а)
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Право спільної власності

Повідомлення ExTreme »

І знову питання -2 особи придбали 45% незакінченого будинку в рівних частинах кожний згідно договору куп-продажу,селищна рада дала дозвіл на приватизацію землі в спільну часткову власність по 1/2 від загальної площі,підрядна організація виконала тех док та державний акт з додатком на 2 співвласників по 1/2 частині кожному від заг.площі зем.ділянки при одному керівництві райзема,але нове керівництво відмовляється видавати та підписувати даний акт,мотивуючи що порушені вимоги ст.89 п.2 ЗКУ відповідно до яких земельні ділянки співвласників житлового будинку перебувають у спільній сумісній власності а не в частковій .І що тепер робити замовникам та виконавцю? Специ та колеги Будь -ласка порадьте щось дійсно толкове!!
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1181
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 409

Re: Право спільної власності

Повідомлення Alexxp »

ExTreme писав:І знову питання -2 особи придбали 45% незакінченого будинку в рівних частинах кожний згідно договору куп-продажу,селищна рада дала дозвіл на приватизацію землі в спільну часткову власність по 1/2 від загальної площі,підрядна організація виконала тех док та державний акт з додатком на 2 співвласників по 1/2 частині кожному від заг.площі зем.ділянки при одному керівництві райзема,але нове керівництво відмовляється видавати та підписувати даний акт,мотивуючи що порушені вимоги ст.89 п.2 ЗКУ відповідно до яких земельні ділянки співвласників житлового будинку перебувають у спільній сумісній власності а не в частковій .І що тепер робити замовникам та виконавцю? Специ та колеги Будь -ласка порадьте щось дійсно толкове!!
З таким листом звертались десь півроку тому до комітету (Відповідь, якщо не помиляюсь, була у Землевпорядному віснику)
Відповідь проста новий додаток, в якому не вказувати частки - спільна власність та й усе,
якщо керівництво територіального Держкомзему принципове, то ще внесіть зміни в рішення ради.


Якщо не важко скиньте в лічку ФІО начальника і назву району
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Право спільної власності

Повідомлення ExTreme »

Alexxp писав: З таким листом звертались десь півроку тому до комітету (Відповідь, якщо не помиляюсь, була у Землевпорядному віснику)
Відповідь проста новий додаток, в якому не вказувати частки - спільна власність та й усе,
якщо керівництво територіального Держкомзему принципове, то ще внесіть зміни в рішення ради.


Якщо не важко скиньте в лічку ФІО начальника і назву району
Так в додатках таки написано частка у спільній власності 1/2 ,тут питання ще й в іншому-на даній тех.док. нема відмітки облзема про прийняття в базу обмінного файлу(колишній керівник ) вважав це непотрібним ,а нинішній (див.личку)навпаки вимагає,хоча є розяснення Левушевського про зворотнє,а відмітка про прийняття в ДЗК навпаки є. Вот і поїхали ми в обласне за відміткою,а там -сюрприз в вищенаведеному пості.
Міняти рішення рада мабуть не схоче після того як вже прийняла рішення про затвердження тех док у спільну часткову власність.І що робити 5+5=?
Відповісти