Право спільної власності

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1181
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 409

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення Alexxp »

Pogannka писав:якщо у спільну сумісну власність передається з/д (тобто виготовляється один державний акт на двох), то й заява має бути одна від двох співвласників будинку

Додано через 6 хвилин 18 секунд:
А хтось звернув увагу на невідповідність цільового призначення (ОБЖ), зазначеного в Постанові 844, цільовому призначенню ст 121 ЗКУ?!!! В кого які будуть думки з цього приводу??
Дана постанова НАД ЗАКОНАМИ И КОДЕКСАМИ
Як тільки Мінюст це пропускає, до наказів Держкомзему по 200 правок дають, на всі відомства для погодження відправляють.....
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення luper »

vitalzem писав:Хто як приймає заяви на видачу актів на земельні ділянки спільної власності, коли будинок на 2 і більше власників.
Раніше приватизовували окремо кожному. А зараз або тільки один написав заяву, незрозуміло хто інший співвласник і його доля, або всі окремо понаписували заяви. ВСі хочуть акти.
Смотрите документы БТИ, если там квартиры - прямая дорога гражданам регистрировать сообщество жильцов многоквартирного жилого дома и никакой тогда им "бесплатной приватизации", ибо станут они юридическим лицом.
А если окажутся доли дома, то писать заявления только вместе и никаких - "а я хочу отдельно от соседа" даже не слушать
Аватар користувача
vitalzem
Спец
Спец
Повідомлень: 198
З нами з: 23 липня 2008 18:14
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення vitalzem »

luper писав: А если окажутся доли дома, то писать заявления только вместе и никаких - "а я хочу отдельно от соседа" даже не слушать
В документи БТИ нам дивитись низзя (ПОСТАНОВА 844!!!).
Співвласники в 95% товариші не дружні, а в половині випадків - вороги.
І взагалі, сформулюйте свою думку на підставі земельного законодавства.
Аватар користувача
vitalzem
Спец
Спец
Повідомлень: 198
З нами з: 23 липня 2008 18:14
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення vitalzem »

Inferi писав: хочу поспорить как низзя??? А на дверях управления Держкомзема в г. Чернигове читали что написано??? ... и документы БТИ в том же числе согласно 901 постанове...
Я правда в 901 искала такой текст и не нашла.. но начальству виднее!
Не довго повисить, один дзвінок на 8-800 і все.
Ви мабуть через це ще не пройшли.
cemen
Спец
Спец
Повідомлень: 104
З нами з: 27 червня 2007 20:31
Репутація: 19

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення cemen »

Моих коллег по звонку в 8-800 неделю мучают "хлопці". За то что не расторгли договор с "бесплатником". Скоро у нас нарада с частниками по поводу технических документаций вышли "розяснення кулинича"(том 1). Я для себя отметил что на участики с решением после 2002 г. - бесплатно только регистрация и друк, а техничка за деньги заказчика.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення Visco »

cemen писав:Моих коллег по звонку в 8-800 неделю мучают "хлопці". За то что не расторгли договор с "бесплатником". Скоро у нас нарада с частниками по поводу технических документаций вышли "розяснення кулинича"(том 1). Я для себя отметил что на участики с решением после 2002 г. - бесплатно только регистрация и друк, а техничка за деньги заказчика.
Гм....маловато ви зрозуміли.
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення luper »

Pogannka писав:якщо у спільну сумісну власність передається з/д (тобто виготовляється один державний акт на двох), то й заява має бути одна від двох співвласників будинку
Что за глупости вы тут пишете? 2 ГА с указанием совладельцев!!!
All
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 27 листопада 2007 18:01
Репутація: 0
Область: Сумська

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення All »

Vitalik писав:Шановні представники приватних фірм та підприємці підскажіть будь-ласка чи велася на сьогодні з вами "пояснювальна розмова" по поводу безоплатної приватизації під марками інституту землеустрою та ДЗК..по скільки ділянок наказали зробити та за які гроші..
с коллегами уже "поговорили", подкинули по несколько "бесплатников" , я в ДЗК идти не хочу (что бы тоже не нарваться). Деньги сотрудникам фирмы собираются платить из собственного кармана Ushas

Додано через 6 хвилин 22 секунди:
luper писав: Что за глупости вы тут пишете? 2 ГА с указанием совладельцев!!!
почему глупости? спільна часткова - да, на каждого совладельца отдельный госакт с у казанием остальных и их частей, ну а спільна сумісна (без выделения доли) один госакт с указанием остальных совладельцев
Аватар користувача
Bibop
Спец
Спец
Повідомлень: 122
З нами з: 26 червня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення Bibop »

All писав:... спільна часткова - да, на каждого совладельца отдельный госакт с у казанием остальных и их частей, ну а спільна сумісна (без выделения доли) один госакт с указанием остальных совладельцев...
Почему один г/а в случае общей совместной собственности? Какая разница? Хотят совладельцы получить кажды по акту, пусть получают, и не важно "спільна сумісна чи спільна часткова"? Nenayu

Писали ж уже в этой теме про это... 5+5=?
All
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 27 листопада 2007 18:01
Репутація: 0
Область: Сумська

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення All »

Bibop писав:Почему один г/а в случае общей совместной собственности? Какая разница? Хотят совладельцы получить кажды по акту, пусть получают, и не важно "спільна сумісна чи спільна часткова"? Nenayu

Писали ж уже в этой теме про это... 5+5=?
прошу прощения, прокомментировал из собственного опыта и практики в нашей области cy
Arty
Повідомлень: 7
З нами з: 07 травня 2008 15:02
Репутація: 0
Область: Луганська

Re: Право спільної власності

Повідомлення Arty »

отримали нові (сині) держакти, (друкуємо кожному із співвласників) щоб роздрукувати їх необхідно заповнити ДОДАТОК до державного акту з вказанням усіх співвласників. Але додатків в комплекті не два бланка з одним номером, як держактів, а ОДИН із своєю серією та номером. Ваші думки щодо роздрукування ціх ДОДАТКІВ: друкувати один комплект Додатку (тобто один бланк) для одного комплекту Держакту (два бланки), або два комплекти Додатків (два бланки) для одного комплекту Держактів (два бланки).
Ніяких офіційних пояснень я до цього питання не зустрічав.
Аватар користувача
vitalzem
Спец
Спец
Повідомлень: 198
З нами з: 23 липня 2008 18:14
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення vitalzem »

Bibop писав: Почему один г/а в случае общей совместной собственности? Какая разница? Хотят совладельцы получить кажды по акту, пусть получают, и не важно "спільна сумісна чи спільна часткова"? Nenayu

Писали ж уже в этой теме про это... 5+5=?
По постанові не получається- в регламенті сказано що органи держкомзему укладають договір на техзвіт, договір на реєстрацію на кожну земельну ділянку, а не договори. А раз земельна ділянка одна (спільно сумісна - співласники житлового будинку, коли будинок на 2-3 входи , подружжя), то за кошти держави тільки один комплект актів а решту за кошти громадян, що заборонено. Во як.
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 67
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Право спільної власності

Повідомлення Сергiй64 »

Шановні колеги, все таки, як у кого? на спільну власність видається один державний акт, і додаток кожному співвласнику, чи кожному співвласнику по акту?
а то в нас думки розділились, а норми законодавства ніде підходящої не знайду.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Право спільної власності

Повідомлення dexter3000 »

Сергій64 писав:на спільну власність видається один державний акт, і додаток кожному співвласнику, чи кожному співвласнику по акту?
Теоретически, один госакт на всех. Косвенно это подтверждает пункт 2.1 тут - http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... g=z0735-09, согласно которого выдача госакта производится "особі, уповноваженої співвласниками земельної ділянки".
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення luper »

vitalzem писав:В документи БТИ нам дивитись низзя (ПОСТАНОВА 844!!!).
Співвласники в 95% товариші не дружні, а в половині випадків - вороги.
І взагалі, сформулюйте свою думку на підставі земельного законодавства.
Внимательно читайте Регламент Госкомзема по выполнению 844 Постановления.

Добавлено спустя 30 минут 38 секунд:
All писав:почему глупости? спільна часткова - да, на каждого совладельца отдельный госакт с у казанием остальных и их частей, ну а спільна сумісна (без выделения доли) один госакт с указанием остальных совладельцев
В общем я эту кашу заварил... мне и ответ держать...
Не по темі
Не знаю зачем я это написал, но написал то ли не подумав, то ли не то хотел написать )) то ли "прихожан" было много. В общем - извиняюсь
Pogannka написал(а) практически всё верно, а я таки обосную ....

ЗКУ Стаття 89. Спільна сумісна власність на земельну ділянку
1. Земельна ділянка може належати на праві спільної сумісної власності лише громадянам.
2. У спільній сумісній власності перебувають земельні ділянки:
а) подружжя;
б) членів фермерського господарства, якщо інше не передбачено угодою між ними;
в) співвласників жилого будинку.
3. Володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою спільної сумісної власності здійснюються за договором або законом.
4. Співвласники земельної ділянки, що перебуває у спільній сумісній власності, мають право на її поділ або на виділення з неї окремої частки.
5. Поділ земельної ділянки, яка є у спільній сумісній власності, з виділенням частки співвласника, може бути здійснено за умови попереднього визначення розміру земельних часток, які є рівними, якщо інше не передбачено законом або не встановлено судом.
А как известно на общую совместную дают 1 госакт...
О количестве заявлений граждан ... если 3 совладельца напишут заявления ... не думаю, что это будет не правлиьно Drug
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Право спільної власності

Повідомлення SBB »

Есть практика отказа нотариусов удостоверять сделки если нет госакта у каждого. Есть даже письмо Минюста, говорящее о том, что это правильно. Выкладывал его здесь /viewtopic.php?f=41&t=1428&p=38657#p38657
Мое мнение - Минюст прав, хотя приказ Госкомзема, конечно, никто не отменял.
Востаннє редагувалось 14 березня 2010 13:42 користувачем SBB, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 67
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Право спільної власності

Повідомлення Сергiй64 »

SBB писав:Мое мнение - Минюст прав, хотя приказ Госкомзема, конечно, никто не отменял.
Дійсно, якщо хтось захоче відчужити свою частку, це буде не просто.
Аватар користувача
4elove4ek
Спец
Спец
Повідомлень: 293
З нами з: 03 квітня 2007 12:14
Репутація: 1
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Право спільної власності

Повідомлення 4elove4ek »

від ЯРКО
спадкоємці отримали земельну ділянку у спільну часткову власність. хто має визначати на місцевості де знаходиться частка кожного з них? Banned
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення Сергуня1 »

luper писав:А как известно на общую совместную дают 1 госакт...
Так як раз це і не відомо
Наприклад, як моє право розпоряджатиясь своєю часткою може залежати від існування у мене документа.
Адже відмітку ставить нотаріус на оригіналі, а не нот.посв. копії.......
Думаю, що видаючи 1 д/а (одну бамагу), порушується закон щодо відмітки.
Так як новий власник моєї частки захоче мати свого документу, йому ніхто його із інших співвласників не віддасть.

Те що кадастровий номер один на всю ділянку не дає підстав не видати кожному із співвласників документу на його частку.
Чи може, я не правий?
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Постанова КМУ від 05.08.2009 №844

Повідомлення luper »

Сергуня1 писав:Так як раз це і не відомо
Наприклад, як моє право розпоряджатиясь своєю часткою може залежати від існування у мене документа.
Адже відмітку ставить нотаріус на оригіналі, а не нот.посв. копії.......
Думаю, що видаючи 1 д/а (одну бамагу), порушується закон щодо відмітки.
Так як новий власник моєї частки захоче мати свого документу, йому ніхто його із інших співвласників не віддасть.

Те що кадастровий номер один на всю ділянку не дає підстав не видати кожному із співвласників документу на його частку.
Чи може, я не правий?
А с чего вы взяли, что правильный закон "об отметках"? Что он собственно упростил? Как по мне, то ничего... С другой стороны, тупо давать людям, живущим под одной крышей, но всё же по разные стороны забора, при этом каждый своей жизнью )) одну бумагу на двоих...
Закон надо менять...однозначно... иначе мы с Вами тут и будем носить воду в решете.

Добавлено спустя 5 минут 12 секунд:
4elove4ek писав:спадкоємці отримали земельну ділянку у спільну часткову власність. хто має визначати на місцевості де знаходиться частка кожного з них? Banned
Они сами на плане... геодезист, согласно плану на местности.
nmvzr
Повідомлень: 5
З нами з: 07 березня 2010 20:04
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська

Re: Право спільної власності

Повідомлення nmvzr »

Поділіться досвідом.
Якщо земельна ділянка знаходиться у спільній власності, разом з бланком державного акта (синім) заповнюється додаток до нього.
Додаток видається обласним управлінням в одному екземплярі - на один комплект бланка.
Чи повинні разом з державним актом видавати співвласнику земельної ділянки додаток до державного акта? Якщо ні, то як по держакту можна визначити, що його власник не є єдиним власником вказаної ділянки?
Відмітка на акті про наявність додатку не ставиться, бо власник додатку не одержує. Додаток залишається в архіві разом з архівним екземпляром державного акта.
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 67
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Право спільної власності

Повідомлення Сергiй64 »

nmvzr писав:видавати співвласнику земельної ділянки додаток до державного акта
обов'язково
nmvzr писав:Відмітка на акті про наявність додатку не ставиться,
ставиться
nmvzr
Повідомлень: 5
З нами з: 07 березня 2010 20:04
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська

Re: Право спільної власності

Повідомлення nmvzr »

В тому то і справа - відомо, як повинно бути, але "де факто" - до комплекту держакта видається одна штука додатку, який, звісно, залишається в архіві, а власнику відмітка на акті не ставиться, щоб не було зайвих питань: "а де додаток?".
AlexBazis
Спец
Спец
Повідомлень: 52
З нами з: 29 березня 2010 08:35
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Право спільної власності

Повідомлення AlexBazis »

Со старыми бланками госактов всё было проще. Каждому совладельцу выдавали по госакту, где с обратной стороны печатался совладелец. В новых же бланках совладельцы не отображаются. Они получают каждый по госакту (совладельцы указываются в приложении), причем кадастровый номер и площадь участка во обоих бланках одинаковые, так как участок разделу не подлежит. Так же и с регитсрационными карточками. На каждого совладельца печатется регистрационная карточка в которой указаны все совладельцы земельного участка. В общем каждый совладелец земельного участка получает госакт в котором не указаны ни совладельцы ни доля участка. Дуристика. Понапридумывали такого, что и сами не могут разобраться. Всё для упрощения приватизации
КатеринаІ
Повідомлень: 4
З нами з: 03 жовтня 2008 11:27
Репутація: 0

Re: Право спільної власності

Повідомлення КатеринаІ »

Не розумію, чому повинен друкуватися ДА на кожного співвласника однієї земельної ділянки? Відповідно до ст. 126 ЗКУ на одну земельну ділянку (незалежно від кількості співвласників) видається один ДА. А у разі відчуження частини земельної ділянки з виділенням її в окрему земельну ділянку (тобто, якщо новий власник бажає отримати на куплену частину землі ДА) її власник повинен отримати ДА на сформовану нову земельну ділянку, що відчужується.
В інших нормативних актах не зазначено кількість ДА, що видається на одну земельну ділянку, що знаходиться у спільній (сумісній/частковій) власності. Згаданий раніше лист Мінюсту також не вказує на необхідність наявності для здійснення правочину ДА в оригіналі у кожного з співвласників, а зазначає лише про обов'язкову наявність ДА в оригіналі на земельну ділянку щодо якої здійнюється правочин (повністю зем. діл. або її частини).
Відповісти