Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку?

Особливості надання та використання земель житлової та громадської забудови
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 976
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку?

Повідомлення Егор »

orest писав: наявність розробленого кварталу забудови цього села ?
к сожалению, не совсем ясно о чем речь.
Должна существовать хоть какая - нить градостроительная документация.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 976
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: як отримати земельну ділянку для будівництва жилого будинку ?

Повідомлення Егор »

orest писав: Ваша заява буде повторно розглядатися на сесії сільради при розробці кварталу забудови." ????? шо можна в такій ситуації зробити?
Не знаю, может я конечно отстал от современной сельской жизни и чего - то не знаю, но мне кажется, что Законом "О планировании и застройке территорий" такое не предусмотрено Nenayu
Похоже на стандартную отписку чтоб не давать свободные участки.

Как минимум, можно требовать от них активных действий, предусмотренных ст. 118 ЗКУ. А именно сельский совет (скорее, чем исполком) должен был в таком случае : "надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної
документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань
використання та охорони земель адміністративно-територіальних
утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій
населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку"

Должно было быть решение совета об отказе (тогда его можно было бы обжаловать в суд). Что интересно, само по себе отсутствие какой - либо из предусмотренных (градостроительной или землеустроительной) документаций не рассматривается как возможное основание отказа - только несоответствие документации.

Т.е. как по мне, пока что следует еще раз обратиться туда же, предоставив повторно все необходимые материалы. В письме спросить, какими законами Украины, ДБН или ВСН предусмотрено вот это про "квартал забудовы" и требовать рассмотрения вопроса на сессии соответствующего совета согласно ЗКУ.

Додано через 2 хвилини 39 секунд:
Вот правда, судя по фотке, не знаю.... можно ль там домик строить (действительно может быть не предусмотрено граддокументацией) Nenayu
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення cerdred »

Підкажіть наступне:
Громадянин звернувся у відділ по довідку про навність земель та їх розподіл за власниками для подальшої розробки проекту відведення земельної ділянки в межах міста для БОЖБ.
Відділ дає довідку приблизно такого змісту:

- категорія: землі житлової та громадської забудови
- вид угідь: інші багаторічні насадження (зачагарнені)

Згідно запланованого подальшого використання:

- категорія: землі житлової та громадської забудови
- вид угідь: забудовані землі

Чи можуть бути в категорії "землі житлової та громадської забудови" землі сільськогосподарського призначення, і чи законно буде їх переведення до забудованих земель?
Дякую.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

cerdred писав:Чи можуть бути в категорії "землі житлової та громадської забудови" землі сільськогосподарського призначення, і чи законно буде їх переведення до забудованих земель?
Усе залежить від "стєпєні крутізни" громадянина, що звернувся....
vovaz
Спец
Спец
Повідомлень: 787
З нами з: 01 червня 2008 21:44
Репутація: 30
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення vovaz »

Chernov писав:Усе залежить від "стєпєні крутізни" громадянина, що звернувся....
найдите "крутого"....
http://sergeydolya.livejournal.com/640612.html
Аватар користувача
nuyta
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 29 травня 2013 19:53
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення nuyta »

Добрий день! До селищної ради звернулася громадянка з заявою про виділення їй конкретної (вказала яку)земельної ділянки для будівництва будинку, справа в тому що з подібною заявою вона вже зверталася в 2008 р. і їй було виділено з.д. площею 0,15 га за іншою адресою. в рішенні було вказано виділити.....,надати дозвіл на виготовлення проекту відведення....., зобовязати здійснити будівництво протягом двох років...., у разі невиконання вимог с.р. залишає за собою право відмінити рішення. Гр. передумала будувати будинок на виділеній їй з.д., хоче на іншій.
Чи правомірно скасувати рішення 2008 р. як невиконане та за заявою гр., та видати їй рішення про виділення нової ділянки? Чи можливо вона вже використала норму безоплатної передачі з.д.(хоча в рішенні не вказано про передачу з.д. у власність)?
PETRA
Повідомлень: 2
З нами з: 30 серпня 2008 14:26
Репутація: 0

Повідомлення PETRA »

ст 151 п 11 ЗКУ
ZemFan
Повідомлень: 4
З нами з: 25 жовтня 2013 21:34
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Повідомлення ZemFan »

Уважаемые коллеги!!
Очень нужен правильный ответ: могут ли сельхоз угодья входить в категорию земель житл. та громад.забудови ? Учитывая ст.22 и 38 ЗКУ (и новый классификатор угодий КВЗУ - додаток 4) , например, рілля - в категории сель.хоз. земель. Если в "красном" госакте идет расшифровка по угодьям (забуд.землі, рілля, багаторічні насадження), действительна ли она при переоформлении права в действующей законодательной среде?
Кто может, помогите !!!! UPS
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Доброго дня.
Декілька тижднів тому в інтернеті побачив статтю про можливість отримати ділянку під будинок по ст. 118, 121 безоплатно.
Моніторив інтернет з цього питання близько 2-х тижднів.
На тиждні відправив інфзапит такого характеру:
Spoiler
Головному управлінню Держземагентства у Львівській області
79058, м.Львів, проспект В.Чорновола, 4

Відділу Держземагентства у Пустомитівському районі
81100, м. Пустомити, вул. Заводська, 10

Раковецькій сільській раді
81164, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с.Раковець

......... Павла Сергійовича
.......
11 листопада 2013 рокуІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Відповідно до частини другої статті 14 Конституції України, право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Таким законом є Земельний кодекс України (далі – Кодекс), а саме норми розділу IV цього нормативно-правового акту. Згідно з положеннями статті 116 Кодексу, набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, серед інших випадків, одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини шостої статті 118 Кодексу, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Таким чином, мені, як громадянину України, для реалізації свого законного права на безоплатне отримання земельної ділянки у власність, необхідно звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування з клопотанням, до якого повинні додаватися графічні матеріали про місцезнаходження, цільове призначення та розміри земельної ділянки, котру я хочу отримати у власність.

З огляду на те, що інформацією про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах, володіють уповноважені органі державної влади та місцевого самоврядування – такі органи зобов`язані надавати вказану інформацію громадянам, виходячи з прямих приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та з публічного характеру вказаної інформації згідно з нормами Закону України «Про доступ до публічної інформації» (див. нижче). Адже, задля того, щоб скористатися своїм законним правом на вибір бажаного місця розташування земельної ділянки, мені повинні бути відомі встановлені компетентними органами райони для безоплатної передачі ділянок громадянам, та я повинен мати відповідні графічні матеріали, які можна буде додати до клопотання в порядку реалізації норми частини шостої статті 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон), публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Відповідно до норми статті 13 Закону, розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Таким чином, Головне управлінню Держземагентства у Львівській області, Відділ Держземагентства у Пустомитівському районі та Раковецька сільська рада – є розпорядниками публічної інформації у розумінні вказаного Закону.

Виходячи із змісту норми пункту 3, частини першої статті 13 Закону, ДП «Центр Державного земельного кадастру», є особою, що виконує делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, тобто також визнається розпорядником інформації для цілей цього Закону.

Більше того, норма абзацу четвертого частини першої статті 1, статті 5 Закону України «Про інформацію» встановлює, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, інший суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції відповідно до законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, що ще раз свідчить про те, що усі адресати цього запиту є розпорядниками публічної інформації.

Відповідно до статті 194 Земельного кодексу України, призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та органів місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю і цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.

Відповідно до пункту 1 Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 1993 року № 15 з подальшими змінами і доповненнями (далі – Положення), Державний земельний кадастр призначений для забезпечення Рад народних депутатів, заінтересованих підприємств, установ, організацій і громадян вірогідними і необхідними відомостями про природний, господарський стан та правовий режим земель з метою організації раціонального використання та охорони земель, регулювання земельних відносин, землеустрою, обгрунтування розмірів плати за землю.

Згідно з пунктом 4 Положення, адміністратором автоматизованої системи державного земельного кадастру є державне підприємство "Центр державного земельного кадастру", відокремленим підрозділом якого є один з адресатів цього запиту.

Норма пункту «а» частини першої статті 195 Земельного кодексу України встановлює, що основним завданнями ведення державного земельного кадастру є серед інших забезпечення повноти відомостей про всі земельні ділянки.

Відповідно до абзацу 10 пункту 1.2 Тимчасового Порядку ведення реєстру земель, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 2 липня 2003 року № 174, поземельна книга - це документ, який є складовою частиною державного реєстру земель, і містить відомості про земельну ділянку, в тому числі кадастровий план, відомості про державний акт на право власності на землю, державний акт на право постійного користування землею, договір оренди землі та власника, користувача, орендаря (суборендаря) земельної ділянки і формується за допомогою АС ДЗК, адміністратором якої є ДП «Центр ДЗК».

Таким чином, ДП «Центр ДЗК» є розпорядником усієї публічної інформації, що випливає з призначення, завдань, функцій земельного кадастру. Крім того, увесь зміст поземельної книги також є публічною інформацією та взагалі усі данні про усі земельні ділянки, їх правовий режим, господарський стан, власників, тощо.

Згідно з нормою частини п`ятої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», спеціально уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальні органи забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах.

До моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову.

Норма частини другої статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», встановлює, що доступ до публічної інформації є відкритим, крім випадків, встановлених законом (інформація з обмеженим доступом, до якої не відноситься інформація, що запитується цим запитом).

Окремо слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті 13 Закону, усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

Доцільним було б також зазначити, що відповідно до приписів статті 22 Закону, відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації, що тягне за собою адміністративну відповідальність для посадових осіб у розмірі від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 2123 Кодексу України про адміністративні правопорушення)

Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача

Таким чином, на підставі викладеного вище та на підставі норм абзацу четвертого частини першої статті 1, статті 5 Закону України «Про інформацію», статей 1, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статтей 116, 118, 194 Земельного кодексу України, частини п`ятої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», -

ПРОШУ

• Надати мені інформацію про усі земельні ділянки комунальної форми власності, у межах с. Хоросно Пустомитівського р-н Львівської обл., не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову для реалізації мною права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд; нанести відповідні дані на графічні матеріали (для подальшого долучення цих матеріалів до клопотання з ціллю реалізації мною норми частини шостої статті 118 Земельного кодексу України).

• Надати мені інформацію про усі земельні ділянки комунальної форми власності, у межах с. Хоросно Пустомитівського р-н Львівської обл., які у період з 1 січня 2010 року до 10 листопаду 2013 року безоплатно надавалися у власність громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з зазначенням їх місця розташування, кадастрового номеру, розміру, тощо.

3. Надати відповідь на даний запит у строк не пізніше ніж п'ять робочих днів з дня отримання запиту, як це встановлено нормою частини першої статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

4. У разі якщо задоволення цього запиту на інформацію передбачатиме виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок та у разі якщо Кабінетом Міністрів України не буде встановлено граничних розмірів фактичних витрат на копіювання і друк, що унеможливить встановлення ДП «Центр ДЗК» фактичних витрат у таких межах та відповідно унеможливить відшкодування мною фактичних витрат на копіювання і друк – надіслати відповідь на цей запит на електрону адресу: .......Додатки:

1. Копія паспорта запитувача інформації

Підпис
Дата
11 листопада 2013 року
Після цього перечитавши ще декілька форумів, зрозумів що мені таку "секретну інформацію" ніхто не надасть і судитись нема змісту бо затягнеться на роки.
Вчора дивним чином мені потрапив на очі генплан селища в якому я хочу отримати землю.
Зробивши скріншот з генплану і кадастрової карти україни побачив що в "новому районі" села є ще декілька вільних ділянок (близько 20)
Суть питання в наступному:
1. Чи можна подати 20 клопотонь (по кожній ділянці окремо) про надання права на розробку проекту землевідведення.
2. Якщо всетаки мені дивним чином нададуть право на розробку землевідведення, чи закріплюється за мною першочергове право на отримання ціїє ділянки. Чи сільська рада може надати право на розробку землевідведення 10-тьом людям, і хто перший зправиться, той і отримає її (звичайно по рішенню сесії)

Дякую.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 703
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

veresen писав:Зробивши скріншот з генплану і кадастрової карти україни побачив що в "новому районі" села є ще декілька вільних ділянок (близько 20)
Не факт, що вони вільні. Державні акти та договори оренди "старого зразку", Декретні рішення та і багато державних актів "нового зразку" не відображені в ПКК (кадастрової карти україни).
veresen писав:1. Чи можна подати 20 клопотонь (по кожній ділянці окремо) про надання права на розробку проекту землевідведення.
Я б на місці ОМС відмовив посилаючись на пункт 4 статті 116 ЗКУ. І запропонував визначитись, котру саме земельну ділянку Ви бажаєте отримати у власність (це у тому випадку, якби вони всі були вільні).
Пропоную подати запит про надання інформації про те, чи вільні ці земельні ділянки.
veresen писав:Після цього перечитавши ще декілька форумів, зрозумів що мені таку "секретну інформацію" ніхто не надасть і судитись нема змісту бо затягнеться на роки.
За нанадання інформації, або неповне її надання, відповідальні особи несуть відповідальність. Повірте 1, 2 позови до суду і інформація буде надаватись так як це вимагає законодавство.
veresen писав:2. Якщо всетаки мені дивним чином нададуть право на розробку землевідведення, чи закріплюється за мною першочергове право на отримання ціїє ділянки. Чи сільська рада може надати право на розробку землевідведення 10-тьом людям, і хто перший зправиться, той і отримає її (звичайно по рішенню сесії)
Нещодавно на форумі зявилася відповідь Держземагенства про те, що підставою у відмові на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок не може бути надання дозволу на розроблення такого проекту іншій особі. Відмова може грунтуватись лише лише на невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Дуже Вам вдячний за конструктивну відповідь.
Поковба писав:Не факт, що вони вільні. Державні акти та договори оренди "старого зразку", Декретні рішення та і багато державних актів "нового зразку" не відображені в ПКК (кадастрової карти україни).
Я дивився в генплан села і це перша черга житлової забутови (так сказати елітний район). Генплан був прийнятий відносно недавно, десь пів року тому а землі вже роздані. Відповідно я зробив висновок що документи на землю видавались нового взірця з занесенням в кадастрову карту.
Поковба писав:Я б на місці ОМС відмовив посилаючись на пункт 4 статті 116 ЗКУ
Стаття 116. Підстави набуття права на землю із земель державної та комунальної власності писав:4. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання
Я звичайно не професіонал в цій справі, але мені здається що це не може бути підставою, оскільки я подаю клопотання про дозвіл на розробку проекту землевідведення, а не отримою земельну ділянку безоплатно у власність.
Хоча як Ви і сказали, що ОМС може відмовити на підставі цієї статті. Хоча якщо справа дійде до суду, то ця стаття є дуже хиткою підставою для відмови.
Поковба писав:відповідь Держземагенства про те, що підставою у відмові на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок не може бути надання дозволу на розроблення такого проекту іншій особі
Виходить, якщо я потрачу гроші на проект землевідведення (на форумі читав що це приблизно 1.5 - 3 тис грн) і мені нададуть відмову оскільки хтось подасть проект на розгляд сесії сільради швидше за мене, тоді мої гроші вилітають в трубу :-x ?
Цікаво якщо після цього подати до суду, чим можна (яким законом можна керуватись) щоб або повернути кошти, або отримати всетаки цю земельну ділянку.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 703
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

veresen писав:Я звичайно не професіонал в цій справі, але мені здається що це не може бути підставою, оскільки я подаю клопотання про дозвіл на розробку проекту землевідведення, а не отримою земельну ділянку безоплатно у власність.
До всього Вами і Мною описаного можу додати лише те, що в клопотанні Ви повинні зазначити, чи у власність чи у користування бажаєте отримати земельну ділянку, що знати на яку статтю ЗКУ посилатися при її відведенні (118 чи 123 ЗКУ)

[upd=1384505620][/upd]
Якщо у користування - питань немає, якщо у власність - питання є.
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Дуже Вам дякую за Вашу думку і поради.
На наступний тиждень мають прийти відповіді на інфозапити.
Буду надалі розбиратись в цій частині і ділитись тут на форумі своїм процесом.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1010
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 155
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Поковба писав:в клопотанні Ви повинні зазначити, чи у власність чи у користування бажаєте отримати земельну ділянку
Ніякого постійного користування - мова ж йде про безоплатне отримання в межах норми - тільки власність.
Стаття 123 до громадян немає ніякого відношення.
Востаннє редагувалось 27 серпня 2014 11:04 користувачем solim, всього редагувалось 1 раз.
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Тількищо спілкувався з сільським головою по телефону. Сказав ми вам зараз пишемо відповідь. Довго щось разказував за квартали житлові, за владу, за те що все роздано вже.
Запитав конкретно, чи є вільні ділянки під житлову забудову і конкретної відповіді не почув.
Кажу йому: так по кадастровій карті в тих нових районах є деякі прогалини між ділянками. Відповідь була наступна: ті ділянки вже віддані, але люди не розробляють плани відведення.
Я кажу, ну так я напишу клопотання на одну з тих ділянок, а він каже, я ж немаю права вам надати дозвіл, на цю ділянку вже виданий дозвіл.
Щось мутно це все.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 703
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

solim писав:постійного користування
Ви побачили в моєму повідомленні "постійне користування"?

[upd=1384519317][/upd]
solim писав:мова ж йде про безоплатне отримання в межах норми
мова йде про те, що людина повинна зазначити в заяві, що у власність вона хоче землю, бо отримати вона може і у користування (на умовах оренди).
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Так все таки, як мені отримати інформацію чи вільна конкретна земельна ділянка чи ні ? Чи наданий на неї дозвіл про розробку землевідення, чи ні ?
Можливо писати інф запит ?
Писати в районне держземагенство, чи в сільраду ?

Ось для прикладу:
[img]http://img841.imageshack.us/img841/7510/b2sh.png[/img]

[upd=1384870838][/upd]
Підкажіть будь ласка, яки саме орган може надати інформацію (чи вільна) конкретна земельна ділянка.
Дякую.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 703
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

veresen писав:Підкажіть будь ласка, яки саме орган може надати інформацію (чи вільна) конкретна земельна ділянка.
Дякую.
В першу чергу, володіти такою інформацією повинен орган місцевого самоврядування (в межах населеного пункту).
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Поковба писав:володіти такою інформацією повинен орган місцевого самоврядування
Прийшла відписка на мій інфозапит до органу місцевого самоврядування.
Чекаю на ваші коментарі.
Spoiler
Зображення
Зображення
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Не по темі
Поковба писав:В першу чергу, володіти такою інформацією повинен орган місцевого самоврядування (в межах населеного пункту).
Після "планових" багаторічних змін, органи місцевого самоврядування позбавлені повноважень реєстрації прав на земельні ділянки, нерухомость і т.д. а також отримання будь-якої інформації про реєстрацію прав на ділянку, нерухомість. Тому повною інформацію на сьогодні володіють дяді в Києві: ДЗК та Укрдержреєстрі. А сільській раді захочуть дадуть, а захочуть ні.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

veresen писав:як мені отримати інформацію чи вільна конкретна земельна ділянка чи ні ?
veresen писав:Ось для прикладу:
З Вашого прикладу я з протилежного кінця України можу сказати Вам що ні, не вільна.
Наївно про це думати у розділеному масиві на фрагменті ПКК, де шахматкою відображені ділянки і зліва, і справа... morgayu
ПКК - не для пошуку вільних ділянок, вона лиш показує частину (у багатьох випадках - дуже невелику) переданих у власність чи користування земельних ділянок, дані про які внесені до НКС... Для цього треба або в сільську раду (до сільського землевпорядника та голови), або до райзема (якщо він адекватний, давно працює та має нормальних кадастровиків і реєтраторів, а не з нинішніх "смотрящих и собирающих")...
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 703
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

veresen писав:Прийшла відписка на мій інфозапит до органу місцевого самоврядування.
Чекаю на ваші коментарі.
Більш-менш нормальна "відписка". Інформації про вільні земельні ділянки нема. Окрім цього, Вас має заспокоїти те, що сесія з 2010 року не виділяла земельні ділянки комунальної власності. Залишається дочекатися закінчення інвентаризації.
Volodar писав:Тому повною інформацію на сьогодні володіють дяді в Києві: ДЗК та Укрдержреєстрі.
ОМС не володіє інформацією в своєму населеному пункті, лише тоді, коли не має бажання нею володіти.
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Поковба писав:Вас має заспокоїти те, що сесія з 2010 року не виділяла земельні ділянки комунальної власності.
Розумієте в чому суть, особисто вчора бачив дозвіл сільради про виділення земельної ділянки по 121 статті, виданий в липні 2012 року для одної поважної пані зі Львова.
Як так можна нагло брехати, що землі не передавались ?
Цікаво, що світить голові сільради за надання неправдивої інформації.
Планую завтра шукати контакти в прокуратурі, щоб, вибачте на слові, взяли його за задницю.
Землі є, видаються, але не простим смертним, а ще голова сіль ради "дуже чесний" бо є членом ВО "Свобода".
ZIC писав:або до райзема
З районного держземагенства також прийшла відписка:
Spoiler
По формі 6-зем землі також є.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Шукати треба не листами (тут відписками скоріше всього і закінчиться), а безпосередньо сідати і розмовляти, дивитись їх робочі карти і т.п.
ZIC писав:Для цього треба або в сільську раду (до сільського землевпорядника та голови), або до райзема (якщо він адекватний, давно працює та має нормальних кадастровиків і реєтраторів, а не з нинішніх "смотрящих и собирающих")...
Все це не таке і неможливе, якщо Ви живете і працюєте у тому селі.
Але якщо Ви зі Львова хочете у сподобаному Вам місці витребувати ділянку десь по області (бомбардуючи листами та підключаючи прокурора), то тут цілком ймовірним будуть відкази і спротив.
Таким чином можуть отримувати тільки дуже непрості "пані та пани". На превеликий жаль...
Якщо Ви до них не відноситесь, або їх методи Вам противні - шансів у Вас мало...
veresen
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 14 листопада 2013 15:43
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення veresen »

Ну що ж, буду пробиватись далі.
Завтра відправляю клопотання в сільську раду.

Текст клопотання + графічні матеріали:
Spoiler
Раковецькій сільській раді
81164, Львівська обл.,
Пустомитівський р-н, с.Раковець


***** Павла Сергійовича

проживаю за адресую:
м. Львів,
вул. *********
паспорт серії МЕ № *****,
виданий ********** РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області
ідентифікаційний номер **********ЗАЯВА

Відповідно до ст. ст. 118, 121 Земельного кодексу України прошу надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі мені безоплатно у приватну власність земельної ділянки, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), орієнтовною площею 0,15 гектара.

Земельна ділянка розташована: згідно генерального плану, у межі квартального утворення К-4, с. Хоросно Пустомитівського р-ну.

На території України земельних ділянок з таким цільовим призначенням безоплатно у власність не отримував.

Додатки:
1) копія паспорту; (3 лист.)
2) копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; (1 лист.)
3) графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (рис. 1 – викопіювання з генерального плану, рис. 2 – викопіювання з публічної кадастрової карти); (2 лист.)«____» ________________ 2013 року _________________________/____________________________________/
(підпис) (прізвище, ініціали)

[img]http://imageshack.us/a/img716/9179/tpgs.png[/img]
[img]http://imageshack.us/a/img534/8506/xltr.png[/img]

Чекаю на ваші зауваження та коментарі
Відповісти