Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Admin писав:З чого той спирт добувають?
На Свалявському деревообробному комбінаті з дерева. Колись закарпатські філії "Електрону" міняли спирт, що приходив зі Львова 1:2 на свалявський. Щоб народ менше пив, а протирав плати. :)
Borodatuy D.
Повідомлень: 2
З нами з: 13 травня 2013 17:40
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Borodatuy D. »

Доброго времени суток. Наступил прекрасный момент, когда наша организация приступила к разработке проектов эколого-экономического обоснования. И мы, с коллегой, столкнулись с проблемой: знаем с чего начать, как делать (а что не вспомним, посмотрим по методичкам ^_^) но есть куча мелких вопросов, которые связаны как с нынешним законодательством, так и с техническими загвоздками. Полистав данную тему, некоторые вопросы исчезли сами собой.Тем не менее, хотелось бы найти специалиста, который смог бы проконсультировать нас по конкретным вопросам. Можно, конечно, выбрасывать вопросы в данной ветке, но хотелось бы найти человека, к которому можно обращаться непосредственно. Кто возьмется натаскать нас на первый проект, дабы мы смогли настроить наш конвейер производства? Заранее благодарим morgny
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

Borodatuy D. писав:Можно, конечно, выбрасывать вопросы в данной ветке
Чим, власне, тут форумчани і займаються, шукаючи істину.
Borodatuy D. писав:который смог бы проконсультировать нас по конкретным вопросам
На мою скромну думку, якщо б тут був такий спеціаліст, то б не було такої великої теми. Самі проекти в державі десь там на початковій стадії, шліфуються ще і в межах недосконалого законодавства.
Borodatuy D. писав:Кто возьмется натаскать нас на первый проект, дабы мы смогли настроить наш конвейер производства?
Угу...гарно придумано, я також так хочу!
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Верховна Рада та Міністерство аграрної політики налаштовані знову у найближчий час призупинити дію частини другої статті 55 КУпАП щодо адміністративної відповідальності за використання земель с/г призначення без рорзроблених проектів землестрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозмін.
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

dzi писав:призупинити дію частини другої статті 55 КУпАП щодо адміністративної відповідальності
Та вже ж з січня висить той законопроект, скоро і 2014. Чесно кажучи, інспектори і не йдуть, бо не мають можливості штрафувати, так як Ви писали раніше. Повідомлення про перевірку надіслали ще 2 місяці тому. І не йдуть. А на нараді казали - ми прийдемо і будемо тільки дивитися чи Ви уклали договір на розроблення проекту. Ну ми уклали, а виконавець вже другий місяць формує список з 500 договорів оренди і чекає пока земельний відділ такий список йому подасть на блюдечку з кадастровими номерами.
Borodatuy D.
Повідомлень: 2
З нами з: 13 травня 2013 17:40
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Borodatuy D. »

Ладно, я спорить и дискутировать не буду, по поводу ответа уважаемого модератора сего форума. Мне не приятен тон, считаю, не стоит отвечать в таком духе незнакомым людям.
Хорошо, начинаю шквал вопросов. Первый: есть ли единый эталон(стандарт) текстовки проекта? У нас есть 3 проекта, 3ех разных организаций. Все они проходили, в разное время, экспертизу в Киеве. Содержание всех 3 проектов разное. Разнятся количество разделов, порядок, информация, отображаемая там-то, или там-то. На что хотя бы ориентироваться? Есть проекты, где 15 страниц описывается климатические условия, есть - где непосредственно расчет стартует с 5ой страницы. Выше по ветке форума есть некий эталон проекта, можно ли его брать за основу? Я понимаю, что может быть ситуация, когда от некоторых контор проект зайдет без проблем, от другой организации аналогичный проект десяток раз вернется "на доопрацювання".
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

Не по темі
Borodatuy D. писав:Мне не приятен тон
facepalm Не вбачаю чогось не коректного в своїй поведінці. Форум - для спілкування і обміну досвідом. А як виглядає Ваше повідомлення "Ви мене навчіть і я буду штампувати"?
Borodatuy D. писав:Первый: есть ли единый эталон(стандарт) текстовки проекта?
Нема.
Borodatuy D. писав:понимаю, что может быть ситуация,
Може. І такі ситуації практично не залежать від того, на скількох сторінках опишуться кліматичні умови. А часто від кількості гектарів:)
Орієнтуватися варто на якість і правильність. Задовільняти треба не тільки експертизу, але й замовника, погоджуючі служби. Часто кожен з них виставляє різні вимоги, часто і до розміру і коліру шрифту, образно кажучи.
Zemelja
Спец
Спец
Повідомлень: 253
З нами з: 13 листопада 2009 12:44
Репутація: 31
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Zemelja »

Не по темі
Borodatuy D. написав: Есть проекты, где 15 страниц описывается климатические условия.
Изучите книгу М.К. Каюмова "Программирование урожаев сельскохозяйственных культур", М., Агропромиздат, 1989. 319с.
и тогда Вы согласитесь, что для того, чтобы обосновать ПРОЕКТНУЮ урожайность сельскохозяйственных культур
НЕОБХОДИМО учитывать климатический потенциал хозяйства, качество почв и их агрохимическую характеристику.
Отталкиваться в сегодняшних реалиях от статистических данных - абсурд! (никто из хозяйствующих субъектов НИКОГДА
не покажет истинной картины).
Поэтому Правы братья Стругацкие: Есть ложь. беспардонная ложь и статистика!
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

Нажаль на сьогодніщній день буде два типа проектів сівозмін: 1)коли сільськогосподарському виробнику потрібний будь який проект сівозмін, можливо в декількох варіантах, для того щоб відчипились провіряючі органи; 2)коли сільськогосподарському виробнику реально хочеться побачити ситуацію свого господарства, і він реально не шкодуе кошти щоб вкласти в цей проект і потім повернути ці кошти дотримуючись вимог проекту буквально за рік. Сільськогосподарські виробники дивляться на цю ситуацію так: землевпорядні організації хочуть з них "збити" чемалі кошти нізащо Ushas , так як різниця між цими двома типами проектів сівозмін в грошовій формі дуже велика!!!
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:він реально не шкодуе кошти щоб вкласти в цей проект і потім повернути ці кошти дотримуючись вимог проекту буквально за рік.
Я таких не зустрічала: ніхто товаровиробнику не дає гарантії, що так буде найркаще. А крім того, може у Вас там біля столиці і є висококваліфіковані спеціалісти, а на території двох мені відомих західних областях - Тернопільська і Львівська - нема таких спеціалістів станом на сьогодні, які можуть розробити не те, що якісний проект, а хоч якийсь завершений.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

malecha писав:Я таких не зустрічала: ніхто товаровиробнику не дає гарантії, що так буде найркаще. А крім того, може у Вас там біля столиці і є висококваліфіковані спеціалісти, а на території двох мені відомих західних областях - Тернопільська і Львівська - нема таких спеціалістів станом на сьогодні, які можуть розробити не те, що якісний проект, а хоч якийсь завершений.
А чим ви кваліфіковані землевпорядники не спеціалісти, чи вас не навчали цьому в вищих навчальних закладах??? Nenayu
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:А чим ви кваліфіковані землевпорядники не спеціалісти, чи вас не навчали цьому в вищих навчальних закладах???
Особисто мене у вищому навчальному закладі нічого не навчили, так як це була друга вища освіта. І навіть якщо мені щось і хотілося взяти від навчального закладу, то навчальний заклад не завжди був забезпечений матеріально-технічною базою. По-друге, з часу отримання диплому до сьогодні у чинному законодавстві відбулося купа змін, які держава сама не знає як застосовувати. Проекти сівозмін тут не винятки - шахматка, правостановлюючі документи, використання карт грунтів і купа всього. І якщо цим проблемам і є якесь практичне рішення, то в кожному районі - це рішення різне і не визначене тим же законодавством. По-третє, для розробки проектів треба знання в агрономії, грунтознавстві, хоч мені в сертифікаті і написали, що я можу самостійно перевіряти якість грнутових обстежень, я не грунтознавець, в цьому як мало що знала так і знаю.

[upd=1368599250][/upd]
Та й якщо копати глибше - с/г виробник не стане вилучати з обробітку якись кусок ділянки посеред поля, бо якись там ліцензіат вказав йому там на затоплення, крутизну схилу чи якісьть грунту. Чи вилучати польові шляхи. Чи платити в два разми більше, щоб виконавець проїхався по його полях і на малював йому на карті, те що він бачить кожний день. В нас поки що так мислять.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

malecha писав:Та й якщо копати глибше - с/г виробник не стане вилучати з обробітку якись кусок ділянки посеред поля
Стане чи не стане це його справа и справа контролючих органів а не виконавця, не вилучає йому же гірше. Я писав вище що буде два вида проекта, хтоякий вибере так і буде. Польові шляхи на то вони і польові що їх можна розорати а інші запроектувать це не проблема.
malecha писав:Особисто мене у вищому навчальному закладі нічого не навчили, так як це була друга вища освіта
Я навчався на стаціонарі і мені навчальні заклади надали велику базу. Щодо законодавства то змінюється процедура погодження проекту та ціль його розробки, а сам проект і зміст проекту не змінюється. Якщо у вас проблема з проектуванням культур в сівозміні, то вам може допомогти агроном, а агрохімічний аналіз робиться в лабораторії, ваша задача зробити проект для раціонального використання та охорони земель. А взагали я би пропонував с/г виробнику розробляти проект внутрігосподарського землеустрою, а проект сівозміни як його складовою. morgayu
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:розробляти проект внутрігосподарського землеустрою
Оце порилася в ЗУ Про землеустрій, в ЗКУ - не знайшла визначення. Колись було в ст. 184 ЗКУ, в сьогодншіній редакції нема. Якщо з проектами сівозмін ще якось розібралися, щось почали робити, то такий вид документації - космос. Хто бачив чи розробляв після 2002 року?
Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 390
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 83
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Lucky »

Про необхідність розробки і склад проекту думок багато і в більшості випадків і ліцензіат і агроформування розуміють, що в таких умовах як ці роботи виконуються сьогодні без єдиних стандартів і без врахування інтересів всіх сторін процесу розробити реальний проект, який би задовільняв і аграріїв, і земельників неможливо. Але з власного досвіду можу сказати, що є різниця при розробці для фермерів (площею наприклад 200 га) і для корпорацій. Невеликі підприємства в особі як привило голови знають свої землі, їх статус, що вони хочуть робити і з ними легше вести діалог. Керівництво корпорацій знаходиться як правило в столиці і лише роздає "меншому" керівництву на місцях вказівки (в основному - дотримання бізнес-плану і контроль за термінами розробки і коштами). Місцеве керівництво призначає відповідальних за проект у своємі підприємстві - це, як правило, юрист, землевпорядник та агроном, які не мають бажання отримувати додаткове навантаження і брати на себе відповідальність. Самі ж як правило не знають точно, які ділянки перебувають у користуванні господарства. Фактично ліцензіату треба провести інвентаризацію земель з чітким визначенням статусу ділянок - зареєстровані договори оренди, договори укладені по сетрифікатах і невитребуваних паях, наявність і правовий статус будівель і госп. дворів. Прицепити це все до обліку. Я вже не кажу про аналіз (який лягає на плечі саме ліцензіата) фінансової звітності підприємства, яка, ви самі розумієте, далека від фактичного стану речей. І це лише підготовчі роботи. Найбільшою складністю є знайти компроміс між бізнес-планом підприємства і підбором культур. Ми, землевпорядники, самі до кінця не можемо розібратися у всіх вимогах, а донести це до людей, які і бажання особливого не мають, справа як правило, марна. Додаємо збір по крупинах матеріали - грунтові, рельєф, зачасту невідповідність різних матеріалів один одному, обмеження. І все це зведення і обгрунтування в єдину справу, зміст якої формує сам виконавець на свій страх і ризик. Як, на мене, робота кропітка і досить творча, а як відомо творчість різними людьми сприймається по-різному. Двох однакових проектів і бути не може. Можна лише для себе сформувати систему по збору та систематизації матеріалів. Без агронома обійтися дуже важко особливо на початку. І це стосується не лише підбору культур і чергування, а в більшій мірі економічної частини, розрахунку балансу гумусу і добрив. Самостійно освоїти ще одну професію дуже складно.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

Lucky писав:Двох однакових проектів і бути не може
саме тому і немає стандарту
Lucky писав:Самостійно освоїти ще одну професію дуже складно.
не потрібно придумувати велосипед, у кожному господарстві є свій агроном, просто потрібно плідно з ними попрацювати

[upd=1368607637][/upd]
malecha писав:то такий вид документації - космос. Хто бачив чи розробляв після 2002 року?
цей проект не змінювався, просто всі землевпорядники дуже глибоко занурились у "приватизацію" після 2002 року а про такі проекти всі забилися, а те що країні потрібно дізнатися де ще є пусті землі для того і ввели проекти сівозмін, щоб знати де можна щось "роздеребинити" Banned та й відчитатися перед Європейським банком за створення електронної бази України за яку вони отримали величезні "бабки" їх розбазарили і ніякої допомоги с/г виробникам не надають... Mobila
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:країні потрібно дізнатися де ще є пусті землі
Вперше чую таку причину. Яким чином країна дізнається, де є вільні землі, якщо проект розробляється на зайняті? Не можна ж твердити, де не розроблено - там вільно. Та й проект часто-густо розробляється на замовника, який на території одної сільської ради може бути декілька.
Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 390
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 83
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Lucky »

EIKovtun писав:написав:
не потрібно придумувати велосипед, у кожному господарстві є свій агроном, просто потрібно плідно з ними попрацювати
По проекту з агрономом господарства ви змушені працювати, але лише з позиції господарства. Щоб розробити проект відповідно до всіх нормативів, як правило, залучається агроном (найкраще саме колишні розробники агрономічної частини проектів внутрігоспу з інститутів землеустрою - на даний час пенсіонери) для складання кількох варіантів сівозмін (самі культури і їх чергування), складання плану переходу, повністю економічний розрахунок з обгрунтуванням агрономії та агрохімії. Не тільки "голі' таблички і формули, але й текстові обгрунтування з посиланням на методики розрахунку. Агроном господарства вам цього не зробить (принаймні мені таких ще не зустрічалось). Агрономи господарства не завжди ведуть навіть книги історії полів і технологічні карти, а ви сподіваєтесь на повноцінну участь у йому не потрібному проекті? Діяльність господарства дуже часто ведеться всупереч вимогам землеробства, хоч і з наявним агрономом (навіть дуже висококваліфікованим). Саме агрономи господарств, як правило, не вважають за доцільне займатись проектом і керуються не вимогами нормативних документів, а вказівками власного керівництва. Але я можу тільки порадіти, якщо при розробці проектів Ви зустрічаєтесь з агрономами господарств, які готові компетентно і за власну зарплатню розробляти агрономічну частину Вашого проекту навіть всупереч вказівкам власного керівництва.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

malecha писав:розробляється на замовника, який на території одної сільської ради може бути декілька.
саме так декілька тому і розробників може бути декілька, а отже можна виявити земельні ділянки що не використовуються жодним із господарст

[upd=1368614831][/upd]
Lucky писав:По проекту з агрономом господарства ви змушені працювати, але лише з позиції господарства.
"хто платить той і замовляє музику" ви як землевпорядник маєте право вносити певні коректури кируючись доцільним використанням та охороною земель
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:а отже можна виявити земельні ділянки що не використовуються жодним із господарс
Не уявляю цієї картини: тут один виконавець в межах одного господарства не може виявити, що використовується, що ні.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

malecha писав:Не уявляю цієї картини: тут один виконавець в межах одного господарства не може виявити, що використовується, що ні.
Зрозумійте на всі села селища міста райони розроблені індексно-кадастрові карти про те там немае інформації про с/г виробників а державі зараз потрібно наповнювати земельний банк України а туда потраплять всі землі що не використовуються. І коли навіть два сусідніх господарства робить не один виконавець можливі лишки що перейдуть в банк автоматично. Banned
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:а туда потраплять всі землі що не використовуються.
Та яким чином, коли на тих лишках фермери викорисовують до 100 га (проекти не розробляють), люди обробляють самі, землі померлих, де є приватна вланість. Землі, які попадуть в сівозміни як не використовуються - це можуть бути далеко не вільні землі! Хай там ростимуть буряни, та це може бути часто приватна вланість, іноді навіть не для товарного с/г виробництва. Як, наприклад, смуги між паями та автодорогами, де часто комерція у приватній власності.

[upd=1368617969][/upd]
Крім того, проекти сівозміни виготовляються на землі, де зареєстровані договори, а скільки ділянок обробляється і договори в процесі реєстрації ось вже півроку і їх не включають в проект.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

malecha писав:Та яким чином, коли на тих лишках фермери викорисовують до 100 га (проекти не розробляють), люди обробляють самі, землі померлих, де є приватна вланість. Землі, які попадуть в сівозміни як не використовуються - це можуть бути далеко не вільні землі! Хай там ростимуть буряни, та це може бути часто приватна вланість, іноді навіть не для товарного с/г виробництва. Як, наприклад, смуги між паями та автодорогами, де часто комерція у приватній власності.
Крім того, проекти сівозміни виготовляються на землі, де зареєстровані договори, а скільки ділянок обробляється і договори в процесі реєстрації ось вже півроку і їх не включають в проект.
Причому тут фермери. всі паї та землі померлих (якщо вони були в законному користувані) занесені в базу, а ось землі самозахвату, сіножаті, пасовища, лісосмуги які не використовують господарствами, або використовуються не законно ці землі перейдуть в земельний банк України. facepalm

[upd=1368626717][/upd]
EIKovtun писав:де є приватна вланість.
всі ці землі занесені до публічної кадастрової карти, зараз державі цікаві землі що не внесені до бази
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення malecha »

EIKovtun писав:ось землі самозахвату, сіножаті, пасовища, лісосмуги які не використовують господарствами,
І що? проекти сівозмін це будуть відображати, всі погрішності? Та ніяким чином, будуть показуватися, в принципі і відображаються сьогодні землі, які офіційно в оренді і які також є на публічній карті. Чи що проектом сівозмін можна буде змінити місцерозташування паю, який випадково "сів" на житловий будинок, що на хуторі в ямі? Чи в лісі? Та ні...Якщо зараз у фермера є два стани - по документах і по фактичному використанню, то появиться ще третій - згідно проекту сівозмін.
Аватар користувача
EIKovtun
Спец
Спец
Повідомлень: 73
З нами з: 14 листопада 2012 09:04
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення EIKovtun »

malecha писав:І що? проекти сівозмін це будуть відображати, всі погрішності?
ні проекти сівозмін звичайно це показувати не будуть, проте розглянемо реальну ситуацію з якою я зустрічався, наприклад: я роблю проект на одне господарство, ви робите на сусіднє, між цими господарствами на межі є якесь пасовище, яр, смітєзвалище. моє господарство говорить що я ці землі не використовую це мого сусіда, ваше господарство вам каже точно так само. І коли наші з вами проекти зєднати в одне получиться діраха яка і переходить автоматично до земель державної власності до державного земельного банку України. NoNo
Відповісти