Сторінка 1 з 1

Re: Спадщина

Додано: 21 квітня 2010 12:12
dzi
Питання непросте, мало інформації.
Зрозуміло, що житловий будинок, який вже збудовано, можливо включений у заповіт, а от земельна ділянка, яка не належить людині на праві власності (не оформлено державний акт на право власності) в заповіті буде відсутня.
Вихід: Прийняти через 6 місяців спадок (житловий будинок) і потім оформляти на себе земельну ділянку для його обслуговування.
Державний акт на померлу людину якщо і виготовлять, то видати його у кадастрі сторонній людині не зможуть (його не буде в заповіті). Але матеріали землеустрою, які виготовлені на земельну ділянку померлої людини, будуть корисними при оформленні землі на нового власника житлового будинку.

Re: Спадщина

Додано: 21 квітня 2010 21:42
makctos
pigoben писав:Дякую! От тільки заповіту нема...
Спадщини нема, успадковувать нічого. Техзвіт на право власності робити безполізно (рішення про передачу у власість не може буть принято після смерті громадянина). Треба на нового хозяїна переписувати будівничий паспорт, та приватизувати землю.

Re: Спадщина

Додано: 17 вересня 2010 13:35
МІМ
grim писав:Як правильно оформити право обдаровуваного на земельну ділянку
відмовитись від безоплатної, виготовити держакт на дарувальника, переоформити через нотаріуса на обдарованого

Re: Спадщина

Додано: 17 вересня 2010 14:13
Volodar
grim писав:Підкажіть, будь-ласка, як поступити в такій ситуації:будинок з прибудовами після подачі восени 2009р. документів на безоплатне виготовлення державного акта (згідно постанови КМУ 844) був подарований без присвоєння кадастрового номера та державного акта на земельну ділянку (нотаріуси згідно листа Мінюсту мали на це право). Як правильно оформити право обдаровуваного на земельну ділянку:оформити одразу державний акт на ім'я обдаровуваного на підставі договору дарування чи чекати виготовлення акта на ім'я дарувальника (невизначений термін взв'язку з відсутністю коштів на "безоплатні" акти), а далі - через нотаріат. А якщо за цей час дарувальник помре?

Додано через 23 годин 10 хвилин 30 секунд:
уточнюю:земельна ділянка 0,25 га для обслуговування будинку в селі подарована за першим ступенем споріднення.
Не варто створювати таку ситуацію, коли будинок на одному, а земельна ділянка ще на іншому.
На мою думку, варто прорахувати такий варіант:
- відмовитися від безоплатної приватизації
- в раді переписати земельну ділянку на себе в звязку з набуттям права власності на будинок
- виготовити держакт на себе.

Re: Спадщина

Додано: 17 вересня 2010 15:53
Volodar
grim писав:А, можливо, оформити право обдаровуваного на земельну ділянку через землевідведення?
На підставі переходу права власності на будинок.

Re: Спадщина

Додано: 18 вересня 2010 14:37
Поковба
ст. 120 ЗКУ
У разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Зверніться до органу місцевого самоврядування з заявою щодо приватизації земельної ділянки. До клопотання додайте копію договору дарування. (Ст 118 ЗКУ.)

Re: Спадщина

Додано: 20 вересня 2010 09:18
Volodar
Я про те ж саме.
Уточніть будь-ласка, що таке для Вас "землевідведення"

Re: Спадщина

Додано: 22 вересня 2010 20:11
Поковба
От, з цього і треба було починати))) Моя особиста думка - не потрібно!!! І в нас в таких випадках розробляється технічна документація.