Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Усе що стосується укладання договорів оренди, суборенди ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
kelm_rda
Повідомлень: 1
З нами з: 11 серпня 2015 16:43
Репутація: 0
Область: Чернівецька
Місце роботи: Інше

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення kelm_rda »

Підскажіть будь-ласка, у 2013 році розпорядженням РДА про затвердження проекту землеустрою (земельна ділянка за межами населеного пункту, торгівельна діяльність) було встановлено орендну плату у розмірі 11% від НГО. Нормативна грощова оцінка виготовлена у 2014 році і затверджена рішенням районної ради. У 2015 році Орендарю було надіслано проект договіру для його заключення. Однак орендар своїм листом просить зменшити % орендної плати, мотивуючи це тим, що він не взмозі сплачувати вказану орендну плату і це зможе призвести до утворення боргів та банкрутства, а також тим, що попередній орендар сплачував набагато меншу орендну плату.
Чи може РДА зменшити відсоток орендної плати і яким чином це зробити, щод не було в майбутньому питань у правоохоронних органів?
Дякую!
Аватар користувача
Ки$ульКа
Спец
Спец
Повідомлень: 505
З нами з: 15 лютого 2011 12:07
Репутація: 33
Область: Київська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Ки$ульКа »

Підскажіть будь-ласка!Чі потрібні додатки до договору оренди на земельну ділянку (пай)? Якщо так то які?
Sa5nya
Повідомлень: 6
З нами з: 24 серпня 2013 01:32
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Sa5nya »

ПІдскажіть будь-ласка стикнувся з такою проблемою. Намагався зареєструвати договір оренди землі в реєстраційній службі(РС), але в РС показало, що на нерухомість власника земельної ділянки накладено арешт у зв'язку з несплатою аліментів на суму щось приблизно 1000грн. Договір на реєстрацію так і не здав. Які можуть бути наслідки для орендаря і власника земельної ділянки, якщо я все ж здам договір на реєстрацію і мені його зареєструють?
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1404
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 792
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення vitas007 »

можливо не в тему.....
Ніхто не чув, що реєстраційну хочуть уже ліквідувати???
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 522
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 268
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення MAFIA »

vitas007 писав: реєстраційну хочуть уже ліквідувати
не ліквідувати, а перепідпорядкувати, уточнити повноваження, а також розширити круг суб'єктів реєстрації прав згідно з Проектом Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (зокрема, згідно зі статтями 6, 10 цього проекту), поки що останній стан документу - направлено на підпис Президенту (02.12.2015)
ЗемаКом
Повідомлень: 2
З нами з: 05 жовтня 2015 15:53
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення ЗемаКом »

День добрый! У кого есть опыт в оформлении охотничьих хозяйств? Подскажите должна ли я землеустроитель сельского совета !заверять! согласия собственников з/у на использования их земли охотниками? Земля не коммунальная, в частной собственности, на основании чего сельский совет должен заверять их так сказать отношения? Nenayu
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення solim »

Думаю, що не повинні.
Власники погоджують, а Обласні управління лісового господарства формують матеріали і вносять пропозиції обласній раді.

Все регламентується Законом "Про мисливське господарство та полювання"

Процедура та повноваження органів, які здійснюють виділення в установленому порядку лісових ділянок для довгострокового тимчасового користування лісами регламентуються статтями 30, 31, 32, 33 Лісового кодексу.
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Танчус »

доброго дня, може я звертаюсь не в цю тему але прохання допомогти: адвокат вимагає через запит надати йому оригінал договору оренди! ПИТАННЯ :на який законодавчий акт спертись, щоб відмовити у наданні оригіналу
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення solim »

А ви орендар/орендодавець?
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Pogannka »

Танчус писав: доброго дня, може я звертаюсь не в цю тему але прохання допомогти: адвокат вимагає через запит надати йому оригінал договору оренди! ПИТАННЯ :на який законодавчий акт спертись, щоб відмовити у наданні оригіналу
якщо договір стосується фізичної особи, можна зіслатись на ЗУ"Про інформацію", мотивуючи відмову тим, що договір містить конфіденційну інформацію про особу.
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Танчус »

solim писав: А ви орендар/орендодавець?
0 x
я орган державної влади
Аватар користувача
Yfnfkjxrf
Спец
Спец
Повідомлень: 191
З нами з: 14 квітня 2010 22:18
Репутація: 24
Область: Житомирська

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Yfnfkjxrf »

Танчус писав: доброго дня, може я звертаюсь не в цю тему але прохання допомогти: адвокат вимагає через запит надати йому оригінал договору оренди! ПИТАННЯ :на який законодавчий акт спертись, щоб відмовити у наданні оригіналу
А на що спирався адвокат, коли писав запит? Надайте завірену копію. А заодно подивіться чи дотриманні вимоги, щодо адвокатського запиту.
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Танчус »

Yfnfkjxrf писав: на що спирався адвокат,
а адвокат взагалі має право брати витяг з ДЗК у ЦНАПі? на суд
Vetaldp
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 19 липня 2008 14:35
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Vetaldp »

Танчус писав:а адвокат взагалі має право брати витяг з ДЗК у ЦНАПі? на суд
Ви хоч іноді ознайомлюйтесь з основними для Вашої роботи нормативно-правовими актами.
Може, не тільки адвокат, а будь-яка фізична/юридична особа
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Танчус »

Vetaldp писав: и хоч іноді ознайомлюйтесь з основними для Вашої роботи нормативно-правовими актами.
я ознайомлена, вланик, користувач, або особа по дорученню! адвокат на Вашу думку це хто?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення solim »

То питання про ВИТЯГ, чи про надання ОРИГІНАЛУ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ?

Початкове питання було щодо надання ОРИГІНАЛУ договору оренди.
Думаю, що Танчус представляє орендаря і має цей примірник. Ніби надавати ОРИГІНАЛ неправомірно і питання в тому, де це зазначено.

Загалом, надання подібних оригіналів документів не передбачається, окрім їх вилучення. А вилучають в ході процесуально-дізнавальних-слудчих (чи як там правитьно) дій міліція (за рішенням суду), прокуратура, СБУ (в окремих випадках), податкова (бухгалтерські документи), КРУ (теж тільки про кошти)...
Адвокат в окремих випадках теж може здійснювати вилучення, але знову ж при кримінальному провадженні чи чомусь схожому. Якщо він звернувся від чийогось імені з вимогою надати ОРИГІНАЛ договору оренди, то напевно треба писати "не передбачено".

На жаль не володію інформацією на цю тему, однак теж цікаво почути думки.
Танчус писав: я ознайомлена, вланик, користувач, або особа по дорученню! а
З жовтня БУДЬ-ХТО може отримати Витяг про БУДЬ-ЯКУзареєстровану земельну ділянку - http://land.gov.ua/usi-novyny.html?view ... top-novyny
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Танчус »

solim писав: То питання про ВИТЯГ, чи про надання ОРИГІНАЛУ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ?
це вже було про витяг
Нина
Повідомлень: 1
З нами з: 25 грудня 2015 22:28
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Нина »

Добрый вечер. У меня такой вопрос: юр. лицо регистрирует право аренды зем. участка с физлицом-собствеником(право собств. зарег. до 2013 г.-есть Гос Акт), регистратор принимает документы( всё впорядке) но приходит отказ : регистратор сформировал ОДНО заявление, только на право аренды!!! В решении чёрным по белому написано: з допомогою программного забезпечення ДРРП, реєстратор формує 2 заяви!!!
В свою очередь регистратор утверждает: я не знаю что писать во второй заявке, на основании какого документа я буду её формировать facepalm+ просит помощи в её заполнении!!!
Подскажите кат это работает на практике. Спасибо.
MAFIA
Спец
Спец
Повідомлень: 522
З нами з: 29 жовтня 2007 21:35
Репутація: 268
Область: Запорізька
Місце роботи: Юридичні послуги

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення MAFIA »

sergmsv79
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 19 січня 2011 08:28
Репутація: 17
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення sergmsv79 »

Pogannka писав: мотивуючи відмову тим, що договір містить конфіденційну інформацію про особу.
але ж у Витязі з ДЗК також конфіденційна інформація про особу....а Витяг взяти може будь-хто... Щось якась не состиковка виходить. На мою думку, потрібно, щоб Витяг був не такий, як зараз, а містив тільки інформацію про земельну ділянку, а не про власника....
Аватар користувача
Малібу
Спец
Спец
Повідомлень: 388
З нами з: 20 грудня 2010 10:52
Репутація: 50
Область: Чернівецька

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Малібу »

Доброго вечора)
Стикнувся із дуже цікавою розбіжністю в законодавстві, і думаю по цій темі... ?
Відповідно до 288.1. Податкового кодексу України в редакції від 01.01.2016 року :Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки .
а в старій редакції: Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.
Податківці цю ситуацію будуть трактувати так, що орендну плату треба буде платити з моменту укладання договору, а не з моменту його державної реєстрації!
Хоча два профільні закони Про оренду землі і про реєстрацію прав вказують на зовсім інше (думаю цитат не потрібно), а саме що об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.
Тобто ПКУ заставляє нас платити орендну плату за ділянку, яку ми ще не можемо використовувати!!!
І це те що випливає з цих протиріч, але й взагалі ПКУ тоді не відповідає цим законам!
В кого які погляди на дану ситуацію?
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення malecha »

Малібу писав: В кого які погляди на дану ситуацію?
На практиці по м.Тернополю вже давно так роблять - рішення сесії про надання сьогодні, зі завтрашнього дня - нарахування оренди, що прописується в договорі оренди, який може бути складений через 2 місяці після цього і ще через 2 зареєстрований. Більшість не звертає уваги і погоджується, дехто кричить і всерівно погоджується, одиницям вдавалося змінити умови договору щодо оплати з моменту реєстрації. То це собі відбулося таке мінімальне узаконення практики з благородною метою наповнення бюджету.
Але в принципі - чому момент укладнення повинен дуже відрізнятися в часовому проміжку від моменту реєстрації?
Та, на жаль, погоджуємося ми з тим чи ні - в орендарів особливого виходу нема - орендодавець їм ставить ультиматум - або так, бо ніяк. І йди до суду шукуати справедливості місяцями-роками. А на це підписуються також одиниці.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення solim »

Малібу писав: Податківці цю ситуацію будуть трактувати так, що орендну плату треба буде платити з моменту укладання договору, а не з моменту його державної реєстрації!
Так і повинно бути. Договір діє з моменту його укладання і це підтверджується судовою практикою.
Аватар користувача
Малібу
Спец
Спец
Повідомлень: 388
З нами з: 20 грудня 2010 10:52
Репутація: 50
Область: Чернівецька

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення Малібу »

solim писав: Договір діє з моменту його укладання
згідний з Вами, юристи мені так і говорять. Але скажіть мені будь ласка, чи можу я приступати до використання земельної ділянки з моменту укладання такого договору???
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Реєстрація договорів оренди землі, змін до них. Зміна орендної плати...

Повідомлення solim »

Думаю, що так
► Показати
Відповісти