Сторінка 1 з 5

Землі для ведення садівництва

Додано: 24 вересня 2010 11:45
vladasya
Будівлі на землях для ведення садівництва (в межах населених пунктів то поза ними). Хто як відображує їх за формою 6-зем?

Re: Землі для ведення садівництва

Додано: 24 вересня 2010 13:56
Volodar
vladasya писав:Будівлі на землях для ведення садівництва (в межах населених пунктів то поза ними). Хто як відображує їх за формою 6-зем?
У графі 57 - дані про кемпінги, будинки для відпочинку або для проведення відпусток: землі під кемпінгами, турбазами, піонерськими таборами, пансіонатами, будинками для відпочинку; земельні ділянки під садовими та дачними будинками з господарськими будівлями і дворами (за виключенням сільськогосподарських угідь).

Re: Землі для ведення садівництва

Додано: 09 вересня 2011 15:47
vladasya
Виникла така ситуація. Садівниче товариство має акт на постійне користування земельною ділянкою. Вирішило воно якось побудувати підстанцію та провести лінію електропередач.
За рахунок товариства було здійснено сіє міроприємство. Тепер обленерго обіцяє підключити їх до мережі, якщо передадуть споруди їм на баланс та оформлять на земельні ділянки документ.
Не знаю ще, що це повинно бути-оренда(в кого?), проект відведення з вилученням земель та зміною цільового призначення ? Ціную вашу думку та чекаю порад.

Додано: 16 квітня 2013 13:12
DIMXDIM
Допоможіть будь-ласка в такій ситуації. На земельних ділянках під садівництвом було здійснено посів соняшнику, яким чином пояснити органам прокуратури, що це не є нецільове використання земельної ділянки. Можливо хтось зустрічав інші норми закону, або роз'яснення крім ст. 35 Земельного кодексу України.

Додано: 16 квітня 2013 16:09
Поковба
А чим органам прокуратури не подобається стаття 35? Там чітко сказано
"Земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо."
Інших норм, щодо земель для ведення садівництва не зустрічав. Скорше за все їх нема.
А якщо земельні ділянки знаходяться в садівничому товаристві, то можете пошукати корисну інформацію у статуті такого товариства.

Додано: 21 квітня 2013 16:57
Олександра-Леся
Добрий день. Підскажіть будь ласка зараз можна надавати земельні ділянки для ведення садівництва? Якщо так то яка процедура надання дозволу для виготовлення проекту відведення.

Додано: 12 липня 2013 19:04
Zagorod
Олександра-Леся, Добрий день. Підскажіть будь ласка зараз можна надавати земельні ділянки для ведення садівництва? Якщо так то яка процедура надання дозволу для виготовлення проекту відведення.
Звичайне клопотання на органи самоврядування на дозвіл на розробку проекту відведення

[upd=1373645171][/upd]
Підскажіть, будь-ласка, в межах населеного пункту (місто) земельні ділянки для садівництва відносяться до сільськогосподаських угідь і відповідно до земель сільськогосподарського призначення ?

Додано: 13 липня 2013 07:54
Yov
Zagorod писав:Підскажіть, будь-ласка, в межах населеного пункту (місто) земельні ділянки для садівництва відносяться до сільськогосподаських угідь і відповідно до земель сільськогосподарського призначення ?
Так

Додано: 25 вересня 2013 11:29
malena
Добрий день! Підкажіть , бо нічо не розумію 5+5=? :
Садівниче товариство створене давним-давно. СТ має статут, членів, зетверджений список членів, план схему розташування земельних ділянок. Далі: рішенням сесії товариству відвели земельну ділянку (загальну), потім ПИТАННЯ:
Яким чином член сад. тов. оформляє на себе право власності на земельну ділянку - за проектом відведення чи технічною документацією?

Додано: 30 вересня 2013 15:09
afsen
malena писав:рішенням сесії товариству відвели земельну ділянку (загальну)
ЗКУ Стаття 35. п.4.
До земель загального користування садівницького товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування.
malena писав:Яким чином член сад. тов. оформляє на себе право власності на земельну ділянку - за проектом відведення чи технічною документацією?
ЗКУ Стаття 35. п.4. далі
Землі загального користування садівницького товариства безоплатно передаються йому у власність за клопотанням вищого органу управління товариства до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчує право на земельну ділянку.
Але нажаль, "технічної документації із землеустрою щодо складання документів" вже не існує, див. ЗУ "Про землеустрій" стаття 25, там такої документаціі нема.

На мою думку, тут треба робити проект землеустрою щодо відведення товариству земель загального користування.

Додано: 30 вересня 2013 15:41
vladasya
То є питання з питань. Є генеральний план садового товариства, платяться податки в залежності від площі, яка є в користуванні (орієнтовна по-суті, бо зйомки не робилось), тобто ділянка сформована, проте треба робити проект відведення, хоча для будівництва можна і технічку, а яка різниця в способі формування земельної ділянки?... Nenayu

[upd=1381412603][/upd]
Кадастровый регистратор не пропускает документацию (участок расположен в садовом товариществе), мотивируя тем, что что в экспликации необходимо поменять коллективное садоводчество на индивидуальное, и поменять код целевого назначения с 01.06 на 01.05. В ответ на неудоменные вопросы отвечает: пишите кому хотите. Что делать?

Додано: 28 жовтня 2013 23:17
cerdred
Поковба писав:А чим органам прокуратури не подобається стаття 35? Там чітко сказано
"Земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо."
А що мається під необхідними будинками? Житловий будинок сюди ніяк не підходить?

Додано: 29 жовтня 2013 13:53
Eugene
Доброго дня, шановні учасники форуму!
Підкажіть, будь ласка, чи можна давати дозвіл громадянину на складання проекту ЗУ щодо відведення земельної ділянки, яка знаходиться в садовому товаристві, за умови, що ВСІ землі перебувають у користуванні садового товариства на підставі держ.акту, або договору оренди?

Додано: 12 листопада 2013 16:44
wedge
Доброго всім!
ЗД знаходиться на території с/р за межами НП. Є рішення ще 90-их с/р про надання у власність. А також розпорядження РДА про дозвіл на виготовлення тех. док.
В чиї повноваження НА ДАНИЙ ЧАС входить затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення садівництва? РДА? ДЗА в області?
Дякую.

Додано: 13 листопада 2013 14:21
Поковба
wedge писав:РДА? ДЗА в області?
ДЗА в області.

Додано: 13 листопада 2013 14:26
wedge
Маю відповідь з Головного в області, що НА ЇХНЮ ДУМКУ РДА)))))

Додано: 13 листопада 2013 14:33
Поковба
wedge писав:Маю відповідь з Головного в області, що НА ЇХНЮ ДУМКУ РДА
Стоп. Я щось неподумавши надав відповідь. Рішення ж про "надання у власність" приймалося на підставі Декрету. Якщо так, то взагалі немає підстав надавати рішення про надання дозволу на розроблення тех. док. Громадянин є власником землі і він примає рішення про виготовлення документації із землеустрою.

Додано: 13 листопада 2013 14:54
wedge
Тех.док. Г. вирішив зробити аж в 2011. РДА, не беручи взагалі до уваги рішення с.р., надало дозвіл Г. на виготовлення тех.док. Г. виготовив, але не встиг затвердити і отримати держ. акт на ЗД, бо наступив 2013. Хто ж тепер її (тех.док.) затвердить?

Додано: 13 листопада 2013 15:03
solim
На загальних підставах - ГУ в області.
Така практика на Рівненщині.

Додано: 13 листопада 2013 15:32
wedge
Як обіцяв ДУМКА ГУ ДЗА в області
Spoiler

Головне управління Держземагентства в області
Головне управління Держземагентства в області розглянуло лист _____________________від __________ № ___________ щодо надання роз'яснення з приводу повноважень районної державної адміністрації затверджувати технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а також проведено аналіз представленої технічної документації для ведення садівництва.
Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені статтею 122 Земельного кодексу України.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Таким чином, повноваження органів земельних ресурсів стосується виключно земель сільськогосподарського призначення державної власності.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про приватизацію земельних ділянок» від 26.12.1992 N 15-92 сільськими, селищними, міськими радами народних депутатів передано протягом 1993 року громадянам України у приватну власність земельних ділянок, наданих їм для ведення особистого підсобного господарства, будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного і гаражного будівництва, у межах норм, установлених Земельним кодексом України.
Враховуючи наявність в представленій технічній документації рішення _________________ сільської ради про передачу земельної ділянки для ведення садівництва у приватну власність, така земельна ділянка не відноситься до земель державної власності.
Таким чином, на думку Головного управління, враховуючи п. «ж» статті 17 Земельного кодексу України, затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), які були передані громадянам у власність відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про приватизацію земельних ділянок» від 26.12.1992 N 15-92 та розташовані за межами населених пунктів, відноситься до компетенції районних державних адміністрацій.

Додано: 13 листопада 2013 22:14
Поковба
wedge писав:Як обіцяв ДУМКА ГУ ДЗА в області "Таким чином, на думку Головного управління, враховуючи п. «ж» статті 17 Земельного кодексу України, затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), які були передані громадянам у власність відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про приватизацію земельних ділянок» від 26.12.1992 N 15-92 та розташовані за межами населених пунктів, відноситься до компетенції районних державних адміністрацій."
П. ж статті 17 ЗКУ
ж) вирішення інших питань у галузі земельних відносин
відповідно до закону.
Та їх взагалі там розігнати разом з їхніми думками потрібно. Не робіть дурниць. РДА не має право надавати дозволи на встановлення (відновлення) меж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності. РДА, як і Агенти, також, розпоряджаються землями державної власності.
3. Районні державні адміністрації на їхній території
передають земельні ділянки із земель державної власності, крім
випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у
власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного
значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:

а) ведення водного господарства;

б) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів
територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень,
підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини сьомої
цієї статті;

в) індивідуального дачного будівництва.

Додано: 14 листопада 2013 09:01
wedge
Отож-бо й воно, що розігнати. Але поки що все "заморожено", в кожного ДУМКИ )))), а громадяни не можуть отримати свідоцтво про право власності...Вихід??? 5+5=?

Додано: 14 листопада 2013 09:51
solim
Поковба писав:РДА, як і Агенти, також, розпоряджаються землями державної власності.
РДА дійсно розпоряджаються для наведених цілей а), б), в), але не за рахунок земель с/г призначення. Якщо за рахунок с/г призначення, то тільки ГУ, оскільки в даному випадку треба керуватися не "для яких цілей", а "за рахунок яких земель". Принаймні у нас в області так.

Додано: 14 листопада 2013 10:13
Поковба
wedge писав:Вихід???
Повторюю. Жодна з вищеперерахованих установ не вправі надавати дозволи на розроблення тех до по встановленню меж. Вихід лише один: власник земельної ділянки звертається до землевпорядної організації із заявою про виготовлення документації.

Додано: 14 листопада 2013 10:27
wedge
Про дозвіл і не йде мова. Технічка є в наявності, але не затверджена. Реєстратор не пропускає без затвердження. А виробляти нову документацію на 4 сотки заново.... люди не в захваті, коли пояснюєш їм...

[upd=1384418362][/upd]
solim писав:РДА дійсно розпоряджаються для наведених цілей а), б), в), але не за рахунок земель с/г призначення. Якщо за рахунок с/г призначення, то тільки ГУ, оскільки в даному випадку треба керуватися не "для яких цілей", а "за рахунок яких земель". Принаймні у нас в області так.
Окрім паїв