Сторінка 1 з 1

Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 04 жовтня 2010 14:28
Volodar
Світлана22 писав:Вибачаюсь, що можливо не в тій темі, але допоможіть розібратись!!
Що таке функціональне, а що цільове призначення земельної ділянки???
чула кілька різних версій і не знаю кому вірити((((
справа в тому, що просили в МР зміну цільового, а вони нам в дозволі зміну функціонального написали, от і заплутались.
Заздалегідь вдячна)))
"Цільове призначення" - використовують при наданні земельних діляник відповідно до ЗКУ, або зміні цільвого призначення.
"Функціональне використання" - при обрахуванні нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а точніше "коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф)" http://zakon.nau.ua/doc/?code=z0389-06
Також термін "функціональне призначення" використовується містобудівниками (рос - градостроители) при складанні генпланів.

Re: Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 04 жовтня 2010 15:32
malecha
Трохи про різницю функіонального та цільового призначення обговорювалося тут:
Изменение целевого назначения части ЗУ
Зміна функціонального призначення

Re: Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 06 жовтня 2010 22:22
Юрій .
В "Правовому тижні" була стаття : №32(158) 11 серпня 2009 р. \ "Про цільове призначення земельної ділянки: вчимося не помилятися"
Струц Микола Провідний юрист АК IMG partners
Використання земельної ділянки за цільовим призначенням – одна з основних вимог чинного законодавства. Але вона не завжди співпадає з бажаннями користувачів. Чимало з них згідно із судовим рішенням позбавлено прав на земельну ділянку через її нецільове використання. Згідно з чинним законодавством укладення договору оренди землі, у якому йдеться про зміну цільового призначення земельної ділянки, є серйозним правопорушенням, за яке передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Але такої неприємної ситуації можна уникнути.
Визначимось із термінами
Спочатку треба визначити поняття «цільове призначення», «цільове використання» та «категорія земель». Це дуже важливо, адже в ході судового розгляду від їхнього трактування часто залежить результат справи.
Земельний кодекс акцентує увагу на цільовому використанні земельної ділянки, але не дає чіткого визначення її цільового призначення. Таке визначення ми знаходимо в Законі України «Про землеустрій»: цільове призначення – використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку. Можна сказати й так: цільове призначення земельної ділянки – це встановлені законодавством і конкретизовані відповідним органом влади допустимі межі використання земельної ділянки її власником або користувачем.
Цільове призначення та категорії
Основа для визначення цільового призначення земельної ділянки – її належність до відповідної категорії земель і відповідного способу використання. Поділ земельного фонду країни на категорії передбачено Земельним кодексом. Їх вичерпний перелік містить ст. 19 ЗКУ.
Кожна з категорій земель становить узагальнене, або основне, цільове призначення земельних ділянок. З цього випливає, що зміна цільового призначення потрібна, тільки коли має місце зміна категорії земельної ділянки. Постанова Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб» від 11.04.2002 р. також пов’язує зміну основного цільового призначення землі із переходом до іншої категорії (наприклад, із сільськогосподарських земель до земель лісогосподарського призначення).
Але це ще не все. Річ у тім, що в рамках однієї категорії земельні ділянки використовують для різних цілей. Так, землі сільськогосподарського призначення можуть використовуватись як для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, так і для задоволення особистих потреб громадян у сільськогосподарській продукції. Своєю чергою, земельні ділянки, що їх надають громадянам для задоволення особистих потреб у сільськогосподарській продукції, можуть використовуватися для садівництва, ведення особистого підсобного (особистого селянського) господарства, городництва, сінокосіння та випасу худоби. Таким чином, крім основного виокремлюють ще й так зване спеціальне цільове призначення земельних ділянок. Це також випливає з листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 24.04.1998 р., що містить Український класифікатор цільового використання землі з докладним переліком видів цільового призначення земельних ділянок за кожною категорією.
Наприклад, якщо земельна ділянка виділена для задоволення особистих потреб громадян у сільськогосподарській продукції, то використання цієї ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення заборонено. На це слід звернути увагу користувачів за договором оренди, у якому необхідно вказати не лише основне, але й спеціальне (функціональне) цільове призначення землі. У цьому разі треба звернутися до місцевих органів влади для виготовлення нової документації.
Але як бути, якщо на присадибній ділянці, виділеній під житловий будинок, розташована будівля, яку власник хоче здати в оренду для використання її як торгового об’єкта. Чи треба змінювати цільове призначення землі, розташованої під цим об’єктом? У цьому разі змінюють функціональне призначення тієї частини земельної ділянки, на якій розташована будівля. Отже, необхідно змінити спеціальне цільове призначення, хоча категорія землі не змінюється. Можна дійти висновку, що зміна функціонального використання будівлі тягне за собою зміну спеціального цільового призначення частини земельної ділянки. Але звернімо увагу на те, що вирішення цього питання неоднозначне. У деяких регіонах потрібен лише дозвіл місцевих органів влади. Усе залежить від суті справи та методів роботи місцевих органів. У будь-якому разі рекомендуємо попередньо проконсультуватися з їхніми працівниками.

Звичайно, це не Закон , але хоч якась думка .
У нас є випадки , коли замовник хоче свою дачну ділянку (по ст.19 ЗК України та по УКЦВЗ -- землі рекреаційного призначення) використовувати для туристичної бази,
кемпінгу,спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації(ст.51 ЗКУ), що також є землями рекреаційного призначення .В звязку з чим постає питання щодо зміни не цільового призначення земельної ділянки чи віднесення її до якоїсь іншої категорії , а лише щодо зміни функціонального використання цієї ділянки ((чи іншими словами - виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель) - стаття 20 ЗКУ пункт 5 ). Дехто з наших колег , посилаючись на Закон "Про землеустрій" говорить про те , що не передбачено такого виду документації, як зміна функціонального використання земельної ділянки . А як тоді читати ст.25 цього закону :"Законами України та іншими нормативно-правовими актами можуть встановлюватися інші види документації із землеустрою".

Re: Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 06 жовтня 2010 23:30
Егор
Жан писав: Звичайно, це не Закон , але хоч якась думка
В литературе таких думок хоть отбавляй, а непосредственно на этом форуме можно также ознакомиться с мнением не менее авторитетных специалистов в сфере всего земельного :)

Re: Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 15 квітня 2011 20:59
4elove4ek

Додано: 14 жовтня 2014 15:22
yurats
Заранее извеняюсь если не потеме, но у меня ВОПРОС: Можно ли изменить целевое назначение из ОСГ для ТСВ на участок пашни за пределами населённого пункта ? Nenayu

Додано: 14 жовтня 2014 16:20
solim
1. Якщо це пай, то дії заборона (мораторій) на зміну цільового призначення.
2. Громадянам не передбачено використовувати для товарного виробництва (з паями є виключення).
3. Юридичним особам не передбачено використовувати для осг (з паями є виключення).
4. В загальному - громадянам передбачено використовувати для осг, юридичним особам - для товарного. Якщо громадяним має осг і передає в оренду, то потрібно змінювати на товарне (за винятком паїв).
Дуже загальне питання - запитуйте конкретніше.

Додано: 14 жовтня 2014 16:45
cerdred
solim писав:2. Громадянам не передбачено використовувати для товарного виробництва (з паями є виключення).
Стаття 22. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання

3. Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:

а) громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

б) сільськогосподарським підприємствам - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
ФОПам ніби то не заборонено.

Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 21 червня 2017 14:23
etcer
Вибачте, якщо не по темі, я тут вперше!
Підкажіть, будь-ласка, в якому документі надається поняття та зміст "будівель ринкової інфраструктури" у контексті функціонального використання земельної ділянки?
Чи можливо, згідно ч. 5 ст. 20 ЗКУ змінити з "ринкової інфраструктури" на "інші будівлі громадської забудови"? (оскільки за даними земельних торгів, у випадку застосування декількох КВЦПЗ, наприклад 03.10 "ринкової інфраструктури" та 03.08 "туризм та гром. харчування"; 03.07 "будівлі торгівлі" пишуть КВЦПЗ 03.15 інші будівлі громадської забудови")

Дякую!

Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 25 липня 2019 15:07
Kurilov
Група архітекторів і землевпорядників (без землевпорядників-практиків) розробили проект співвідношення типів територій за функціональним використанням згідно з містобудівною документацією місцевого рівня та допустимих видів цільового призначення земель.
Пам’ятаєте, у квітні ми анонсували початок робіт щодо узгодження класифікацій цільового та функціонального призначень?

Ми раді повідомити вам, що вже є перші результати таких робіт. На платформі Разом проти корупції експертами напрацьовано таблицю узгодження таких класифікацій.

Основну роботу з узгодження провела Anastasiia Oleshchenko У роботі приймали участь Андрій Мартин (Andrii Martyn), Юрій Палеха, Тетяна Криштоп, Юрий Манцевич, Oleh Pilat, та Oksana Velychko.

Переглянути результат роботи можна за цим посиланням - http://bit.ly/2Zc4rLo . Ви можете надсилати свої зауваження та пропозиції щодо цієї роботи на адресу [адреса е-пошти за Фейсбук-посиланням нижче], а для натхнення можете використати ці напрацювання - https://u.to/C54NFQ .

Перше публічне обговорення узгодження класифікацій відбудеться у Національна Спілка Архітекторів України - НСАУ 31 липня 2019 року о 16 годині.

https://www.facebook.com/16817301376164 ... 424005900/

Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 25 липня 2019 15:57
hazar
а будівництво індивідуальних гаражів, куди?

Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 25 липня 2019 15:59
Kurilov
Подивився по діагоналі цей проект.
1. З першого погляду видно помилки: деяких кодів КВЦПЗ просто немає (типу 01.03, 10.02, 10.03, 10.05, 13.05). Деякі коди і назви видів цільового призначення поплутані (типу 10.04/11.04, 10.10/10.11).
2. Простий приклад: фізичній особі при СРСР виділено земельну ділянку для житлового будинку. Нині площа, яка нею використовується, більша за норму. Як нині чинять? Технічна документація під будинком і проект відведення під ОСГ (на залишок площі). Тобто фактично ОСГ (город) знаходиться в межах зони житлової садибної забудови. А за цим проектом мало того, код 01.03 ОСГ відсутній, так і ще не передбачений для зони житлової садибної забудови. Плюс є старі державні акти, де ОЖБ і ОСГ разом у зоні житлової садибної забудови.
  Hidden text. You must register
hazar писав: 25 липня 2019 15:57 а будівництво індивідуальних гаражів, куди?
До зони автостоянок і гаражів.

Функціональне чи цільове призначення?

Додано: 26 липня 2019 10:41
Андрей1978
Kurilov писав: 25 липня 2019 15:07 узгодження класифікацій цільового та функціонального призначень
Нащо це взагалі робити? Хіба що для грошової оцінки? В одного сфера застосування - містобудування, в іншого - статистика (при кадастрі). Краще б унормувати й привести до однозначного тлумачення більш грунтовні терміни в даній проблематиці. Саме "цільове призначення". Адже ст.19 ЗКУ і ст.1 ЗУ "Про землеустрій" дають різне визначення для нього. Як наслідок не дуже то й зрозуміло що ж таке зміна цільового. Зміна категорії (за ст. 19 ЗКУ)? Або зміна кода цільового призначення (навіть в рамках однієї категорії) (за ст. 1 ЗУ "Про землеустрій")?