Сторінка 1 з 5

Зміна складу угідь

Додано: 22 листопада 2010 12:44
Manakinesh
Шановні форумчани! Прошу Вашої допомоги у вирішенні важливого Завдання. Існує земельна ділянка сільськогосподарського призначення (рілля). Необхідно змінити склад угідь для того, щоб побудувати будівлю для комерційного призначення! Яка в даному випадку існує процедура по зміні складу угідь (варіанти); хто дає дозвіл на виконання землевпорядних робіт?
Чи можливо процедуру по зміні складу угідь проводити шляхом виготовлення тех. док.? (яке є законодавче обгрунтування з цього приводу???)!!!

Re: Зміна складу угідь

Додано: 22 листопада 2010 12:55
Volodar
Manakinesh писав:Шановні форумчани! Прошу Вашої допомоги у вирішенні важливого Завдання. Існує земельна ділянка сільськогосподарського призначення (рілля). Необхідно змінити склад угідь для того, щоб побудувати будівлю для комерційного призначення! Яка в даному випадку існує процедура по зміні складу угідь (варіанти); хто дає дозвіл на виконання землевпорядних робіт?
Чи можливо процедуру по зміні складу угідь проводити шляхом виготовлення тех. док.? (яке є законодавче обгрунтування з цього приводу???)!!!
Тут, мабуть, мова йде не про зміну угідь, а про зміну цільвого призначення земельної ділянки - Див ст. 19 ЗКУ:
"землі сільськогосподарського призначення" на землі "житлової та громадської забудови".
Процедура описана в ст. 20, 123 ЗКУ.
Щодо земель приватної власності - Постанова КМУ № 502 http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... 2-2002-%EF

Re: Зміна складу угідь

Додано: 22 листопада 2010 14:51
Manakinesh
Дякую за відповідь, проте мене турбує першочергова процедура. Поясню більш детальніше: дана земельна ділянка з цільовим призначенням: для ведення особистого селянського господарства (по складу угідь: рілля) передбачена для відведення у довгострокову оренду ТОВ "...", яке має на меті побудувати промислове підприємство.
Дізналася про те, що:
1 варіант:
1. Необхідног провести інвентаризацію зем. діл. з метою зміни складу угідь з ріллі на пасовище (цим займається відпов. проектна орг., що має ліц-зію...).
2. Визначити втрати с/г угідь (у територіальному органі Держкомзему).
3. Змінити цільове призначення земельної ділянки з осг на буд-во.
Схема зрозуміла, проста, економічна. Проте не зрозуміло, чи правочинна???
2 варіант:
Відповідно до ст. 23 ЗКУ "Для будівництва промислових підприємств ... надаються переважно несільськогосподарські угіддя або сільськогосподарські угіддя гіршої якості". Цікаво знати, якими в даному випадку будуть втрати? Чи існує процедура переведення сільськогосподарських угідь у несільськогосподарські???

Взагалі, чи можливі інші, більш економічні та законодавчо обгрунтовані варіанти? Uchoba

Додано через 18 хвилин 22 секунди:
Тут, мабуть, мова йде не про зміну угідь, а про зміну цільвого призначення земельної ділянки - Див ст. 19 ЗКУ:
"землі сільськогосподарського призначення" на землі "житлової та громадської забудови".
Процедура описана в ст. 20, 123 ЗКУ.
Щодо земель приватної власності - Постанова КМУ № 502 http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... 2-2002-%EF
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 11 квітня 2002 р. N 502 Київ
ПОРЯДОК зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб
10. Якщо зміна цільового призначення стосується земельних ділянок ріллі, багаторічних насаджень для несільськогосподарськи потреб, лісів першої групи площею понад 10 гектарів, а також земельних ділянок природоохоронного,оздоровчого, рекреаційного призначення та особливо цінних земель, що проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України, районна держадміністрація подає проектні матеріали разом із своїм висновком до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної держадміністрації.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна держадміністрація розглядає подані проектні матеріали і готує свій висновок для подання Кабінету Міністрів України для прийняття відповідного рішення.

Все таки хочеться оминути Кабінет Міністрів. Поки що бачу один шлях - зміна складу угіддя з ріллі на пасовище, а вже потім зміна ц.п. (1 варіант)...

Re: Зміна складу угідь

Додано: 02 січня 2011 22:15
ugol
Manakinesh писав:передбачена для відведення у довгострокову оренду ТОВ "...", яке має на меті побудувати промислове підприємство.
а який правовстановлюючий документ на ділянку? на мою думку, якщо державного акту(договору оренди) не має, цільове буде встановлене відповідним рішенням (ст .20 ЗК Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.) і нічого змінювати не треба.

Re: Зміна складу угідь

Додано: 04 січня 2011 09:16
Volodar
Manakinesh писав: Все таки хочеться оминути Кабінет Міністрів. Поки що бачу один шлях - зміна складу угіддя з ріллі на пасовище, а вже потім зміна ц.п. (1 варіант)...
Зміна на пасовище реальна. Ще один з методів "оминання" КМУ, відведення земельної ділянкаим частинами меншими за 10 га. З досвіду через ОДА одночасно "пропускали" 3 проекти по 9 з копійками га земель. Але там специфіка земельних ділянок.

Re: Зміна складу угідь

Додано: 11 лютого 2011 14:37
Таня
Зміна на пасовище реальна.
Опишіть, будь-ласка, детальніше з посиланням на законодавчі документи.

Re: Зміна складу угідь

Додано: 14 лютого 2011 09:20
ValD
Volodar писав: Зміна на пасовище реальна. Ще один з методів "оминання" КМУ, відведення земельної ділянкаим частинами меншими за 10 га. З досвіду через ОДА одночасно "пропускали" 3 проекти по 9 з копійками га земель. Але там специфіка земельних ділянок.
Так, дуже цікаво! Як це у вас робиться? І до чого тут ОДА, відповідно до 122 ЗКУ це не їх компетенція?

Re: Зміна складу угідь

Додано: 14 лютого 2011 11:05
Volodar
ValD писав:І до чого тут ОДА, відповідно до 122 ЗКУ це не їх компетенція?
Тут про зміну цільового призначення с/г земель для комерційного використання (в моєму випадку - для промисловості).

Re: Зміна складу угідь

Додано: 14 лютого 2011 11:18
ValD
Volodar писав: Тут про зміну цільового призначення с/г земель для комерційного використання (в моєму випадку - для промисловості).
З цим зрозумілою. А як ріллю на пасовища?

Додано: 21 липня 2012 14:43
Panchuk
Шановні форумчани, потрібна допомога в такому питанні. Громадянин має у власності дві земельні ділянки для ведення ОСГ (за межами населеного пункту), що розташовані поруч (одна - площею 0,25га, друга 0,85га). На земельній ділянці 0,25 га хоче збудувати овочесховище та переробний цех.
Угіддя на обох земельних ділянках - рілля. Потрібно змінити угіддя - рілля на господарський двір. Те що змінювати угіддя необов'язково я знаю, але змінити дуже потрібно.
Яким чином змінювати угіддя?
Чи через "Проект землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань" про який дуже мало інформації і ні хто не знає як робити?.
Чи через "Проект землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь" інформації більше, але що "впорядковувати" на площі 0,25га?.

Додано: 23 липня 2012 09:24
ValD
Угіддя на обох земельних ділянках - рілля. Потрібно змінити угіддя - рілля на господарський двір. Те що змінювати угіддя необов'язково я знаю, але змінити дуже потрібно.
Яким чином змінювати угіддя?
У Вашому випадку угіддя змінювати обов'язково.На ріллі нічого будувати не можна. На сьогодні дійсно проекти так званого "внутрихоза" це проекти землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань та проекти, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Враховуючи, що Вам необхідна лише трансформація угідь (з ріллі на гос.двір) логічно розробити проект землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань (абзац 3 ст.51 ЗУ "Про землеустрій". Саме такий проект передбачає заходи щодо впорядкування структури земельних угідь. Дійсно ні порядку, ні інших методичних матеріалів по розробці таких проектів немає. Але це може бути плюсом. Виконавець може "проявить фантазию" і зробити такий проект без особливих проблем.

Додано: 01 березня 2013 09:35
karoglazaya
Добрий ранок, підкажіть як розібратися, будь ласка. У ТОВ у власності комплекс не житлових будівель, ще у 2002 році на підставі постанови Академії Аграрних наук передана земельна ділянка (на яких умовах - ниде не прописано... вказано тільки для випасу худоби) у 2007 році є рішення селищної ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної діянки в оренду де прописано надати зодвіл (таким-то) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної дінки в оренду, для ведення дослідних і навчальних цілей, ведення сільсого господарства, випасу в (там-то) із земель с/г призначення в межах населеного пункту. Виготовлений та погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної діянки в оренду тому-то для обслуговування комплексу не житлових будівель (кажуть це взяли з права власності), загальною площею скажімо 30.0000 га. Оренда плата на території населеного пункту під забудовою для ТОВ - гадаю маєте уяву яка. В 2008 році цим же підприемством була замовлена технічна документація із землеустрою щодо грунтового обстеженн земель що надаються в оренду(___), по експлікації земель 29 га - проектні пасовища. як довести до ладу проект з урахування цих пасовищ? Ким має буди погоджена тех.док щодо грунтового обстеження? Сподіваюсь не дуже заплутано виклала проблему)

Додано: 11 вересня 2014 11:56
Krok
Прошу Вашої допомоги у вирішенні наступного. Є землі державної власності - пасовище чи сіножаті, насправді є можливість обробляти як ріллю, можливо неглубокою оранкою з врахуванням сучасної техніки і т.п. Підскажіть на підставі чого і яку документацію потрібно виготовити щоб перевести пасовище в ріллю. Чи можливо це при нахилі більше 5 градусів.

Додано: 11 вересня 2014 12:45
Полтавчанка
Відповідно закону Про державний земельний кадастр- проект еколого-економічного обгрунтування , стаття 21

Додано: 11 вересня 2014 13:49
kupetc
Шановні спеціалісти!
В мене є земельна ділянка (для обслуговування будинку) на якій стоїть старий будинок. Я отримав витяг, в якому ця ділянка розбита по угіддям (під будинком, рілля та багаторічні). Я хочу збудувати новій будинок на ріллі. В мене таке питання, чи потрібно в своїх паперах на земельну ділянку щось змінювати в частині угідь?
Дякую.

Додано: 11 вересня 2014 17:08
Alexxp
Полтавчанка писав:Відповідно закону Про державний земельний кадастр- проект еколого-економічного обгрунтування , стаття 21
Трошки не так
4. Відомості про угіддя земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних
ділянок, які формуються;
на підставі проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь
(щодо земель сільськогосподарського призначення), проектів землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та
землекористувань (щодо земель інших категорій).

Додано: 11 вересня 2014 17:35
cerdred
Тобто, якщо власник ЗД (є ДА чи свідоцтво) для ОСГ (наприклад рілля) хоче змінитьи цільове призначення для БОЖБ, то зміна ЦП провадиться за проектами землеустрою, а тому в проекті звучатиме вид угідь - рілля, проте ЦП-для БОЖБ, а потім змінювати склад угідь
на підставі проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь
(щодо земель сільськогосподарського призначення)
??? Чи змінити склад угідь у самому проекті по відведенню ЗД? Хто як вважає?

Додано: 12 вересня 2014 00:03
Король
cerdred писав:Чи змінити склад угідь у самому проекті по відведенню ЗД? Хто як вважає?
Якщо ви плануєте змінити ЦП то у вас повинен бути ДПТ (детальний план території). Відповідно, при виготовлені проекту відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється передбачте інші угіддя, при цьому ви також будете зазначати іншу категорію.

[ Відправлено з iPad ] Зображення

Додано: 12 вересня 2014 09:57
solim
Krok писав:Підскажіть на підставі чого і яку документацію потрібно виготовити щоб перевести пасовище в ріллю.
Зміну земельних угідь можна зробити в звичайному проекті відведення, або в документації з інвентаризації.

Додано: 12 вересня 2014 20:44
Krok
Колись при АПК в кожному районі була створена спец. комісія яка займалася переводом одного угіддя в інше. По завершенні роботи був складений акт, на підставі якого земельні відділи вносили відповідні зміни в ф. 6зем.

Додано: 13 вересня 2014 21:43
rivte
Ви напевно видете мову про комісії РДА щодо визначення угідь, які підлягають покращенню або трансформації.

Re: Зміна складу угідь

Додано: 08 квітня 2015 14:42
zemskyy
Доброго дня! Прошу відповісти в "свете" змін земельного законодавства:
Був списаний сад, сільська рада замовила проект культур-технічних робіт по розкорчуванню та переведенню в ріллю, сад розкорчували (підписали акт прийнятих робіт), передали в райдержадміністрацію на затвердження. Адміністрація направляє в Облдержземагентство мотивуючи що це перевищення повноважень.

Відправлено через 1 хвилину 41 секунди:
Прошу надати ссилки на законодавство!

Зміна складу угідь

Додано: 19 травня 2016 10:53
sirenko_s_a
solim писав: Зміну земельних угідь можна зробити в звичайному проекті відведення
я ніде не найшов щоб це було прописано. Скиньте ссилку на документ. Бо є АТОшнік в якого пасовище по формі 6-зем, а насправді там обробляється і засівається поле. Хочеться щоб людині давали пшеницю, а не сіно :) І водночас не хочеться щоб Голоіне управління Держгеокадастру надавало по шапці чи ще гірше (не дай Бог) забрало сертифікат. Бо буде по принципу "Людям робиш добре, а собі вертається навпаки"

Зміна складу угідь

Додано: 19 травня 2016 13:14
Король
sirenko_s_a писав:
я ніде не найшов щоб це було прописано. Скиньте ссилку на документ.
Ст. 21 ЗУ "Про Державний земельний кадастр"! Визначені види документацій із землеустрою, на підставі яких вносяться відомості до ДЗК. Проект відведення на то і проект, щоб ви, як сертифікований землевпорядник, проектували та обгрунтовували цільове призначення та можливо вид використання ділянки в межах певної категорії.

Зміна складу угідь

Додано: 01 червня 2016 00:22
cerdred
Є землідянка, приватної власності, сіножаті по документах, по факту рілля (за межами НП). Якою документацією доцільно змінювати склад угідь: проектом землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь чи технічною документацією із землеустрою щодо інвентаризації земель?