Сторінка 1 з 9

Порядок приватизації земельної ділянки для обслуговування житлового будинку

Додано: 03 грудня 2010 19:44
kviv
Доброго дня!
Підскажіть будь-ласка порядок оформлення власності на земельну ділянку в місті для обслуговування житлового будинку в такому випадку:
Є договір дарування житлового будинку на трьох осіб(родичі), двоє з яких проживають в іншій країні.
Які необхідні документи потрібно підготувати для подачі заяви в міську раду на приватизацію земельної ділянки. Які документи необхідні представити особам, що проживають за кордоном якщо вони не можуть приїхати в Україну.

Якщо в подальшому після отримання ділянки у власність планується її продати, то чи є можливість передачі у власність цієї ділянки одній з цих трьох осіб. Є згода на це інших двох співвласників будинку.

Дякую.

Re: Порядок приватизації земельної ділянки для обслуговування житлового будинку

Додано: 03 грудня 2010 23:52
coco
1 варіант (проходили): Громадянин проживає на ПМЖ за кордоном але є громадянином України. Закордонний паспорт (українського в нього немає) і довідка із консульства що він є громадянином україни. І відповідно документи на майно. Документи і довіренність можуть передати.
2 варіант (проходили) - нотаріально завірена відмова від права на свої частки на землю на користь третьої особи (хоча під питанням, але нотаріус завірив) і рішення на одного громадянина.

Додано: 21 червня 2012 00:07
Shurazem
Підскажіть будь - ласка, чи може особа набути право власності на земельні ділянки для ОЖБ та ОСГ а згодом отримати державний акт маючи при цьому тільки Український закордонний паспорт. Дякую.

Додано: 21 червня 2012 13:21
Kato
Shurazem писав:чи може особа набути право власності на земельні ділянки для ОЖБ та ОСГ а згодом отримати державний акт маючи при цьому тільки Український закордонний паспорт
можна. він же громадянин України, просто це підтверджується паспортом для виїзду за кордон
coco писав:нотаріально завірена відмова від права на свої частки на землю на користь третьої особи (хоча під питанням, але нотаріус завірив) і рішення на одного громадянина
будинок на 3-х, земельна ділянка одному..навряд чи..
kviv писав:Є договір дарування житлового будинку на трьох осіб(родичі), двоє з яких проживають в іншій країні. Які необхідні документи потрібно підготувати для подачі заяви в міську раду на приватизацію земельної ділянки. Які документи необхідні представити особам, що проживають за кордоном якщо вони не можуть приїхати в Україну.
заяву від трьох про передачу земельної ділянки у спільну сумісну власність, схему розташування ділянки, копії паспортів, дві довіреності

Додано: 21 червня 2012 15:22
Rjashko
Shurazem писав:Підскажіть будь - ласка, чи може особа набути право власності на земельні ділянки для ОЖБ та ОСГ а згодом отримати державний акт маючи при цьому тільки Український закордонний паспорт. Дякую.
не може, згідно п.2 ПОЛОЖЕННЯ про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року N 719-V: "Паспорт - це документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання ним державного кордону України та перебування за кордоном." а документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України, згідно п.1 ПОЛОЖЕННЯ про паспорт громадянина України, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII, є паспорт громадянина України.

Додано: 23 червня 2012 00:10
Shurazem
Вдячний за відповіді, але питання залишається відкритим. Можливо звернутись офіційно до служби міграції, або юстиції за розясненням?

Додано: 04 липня 2012 23:17
Swan
Це не можливо навіть з огляду на те, що файл обміну інформацією створюється з паспортними даними громадян! до чого тут закордонний паспорт?

Додано: 05 липня 2012 09:36
makctos
Lebed писав:Це не можливо навіть з огляду на те, що файл обміну інформацією створюється з паспортними даними громадян! до чого тут закордонний паспорт?
В менеджері для написання файлу обміну можно вибрати, який хочь паспорт.

Додано: 05 липня 2012 11:47
Swan
makctos і були у Вас такі файли обміну інф. з ріними паспортами?

Додано: 05 липня 2012 14:08
makctos
Були случаї iз (Свідоцтвом про народження, Військовим квитком).

Додано: 06 липня 2012 20:37
Юлия1501
Shurazem, зробить простіше, якщо вони хочуть продати дом (я так зрозуміла, будинок існуючий) - тд щодо встановлення меж земельної ділянки, визначте та присвойте кадастровий номер, люди отримають витяг на троїх осіб, від людей з-за кордону, загранпаспорти, довіренніть на того що проживає в країні, до речі, файл обміну заповнюєть дуже просто як in4 так і xml на 3 особи та хоч на 100, ПІ|ПІ|ПВ в in4 и в xml -3 позиции з`являються morgny

Додано: 05 вересня 2012 20:51
Андрон
скажите пожалуйста, сколько форумов прочитал так и не пришол к выводу (не говоря уже о расхождении мнения начальников земельных ресурсов в районе и города)
Если человек приобрел участок по купле продаже после 2002 года и у него есть право собственности на дом (тех паспорт с вытягом) то как ему оформлять участок проектом или техничкой? Так как в городе у нас начальник горзема говорит все техничкой и пропускает, а начальник района на отрез все возвращает и требует проект

Додано: 05 вересня 2012 21:40
makctos
Ви приобрели участок+дом, или один дом? Єсли один дом, какого года постройки?

Додано: 05 вересня 2012 23:40
Андрон
makctos писав:Ви приобрели участок+дом, или один дом? Єсли один дом, какого года постройки?
дом-участок, постройки 90х
Ahill писав:Дом в городе? Делайте, как говорит начальник.
дом в районе? а какая разница, закон один должен быть что для города что для района
Ahill писав:Смею предположить, что в городе работает архив и есть база по решениям об отводе зем.участков со времен царя Гороха, то бишь СССР, есть выкопировки. разбивочные чертежи. квартальные и прочая макулатура, которой может прикрыться начальник и горсовет, есть утвержденный генплан, верно?
Да верно что есть архивы, и выдают решения что участок выделялся ( с 50х годов дают решения)
Ahill писав:И, увы, в сельской местности этих благ нет, поэтому райзем смело отправляет на проект отвода, т.к. границы формально/юридически не установлены.
Да но если скажем человек прожил 50 лет в селе и в 2005 году продал дом с участком, то что человеку который купил дом делать его проектом отвода?

Додано: 06 вересня 2012 08:26
makctos
У вас в договоре купли-продажи написано, что ви приобрели участок площадью -----га, что подтверждает державний акт №-----?

Додано: 06 вересня 2012 20:14
Андрон
makctos писав:У вас в договоре купли-продажи написано, что ви приобрели участок площадью -----га, что подтверждает державний акт №-----?
нет

Додано: 06 вересня 2012 21:08
makctos
Значть участок ви не купили.
Тогда для Вас, дествуєт ето:
Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних
ділянок громадянами

1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки,
яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної
районної, Київської чи Севастопольської міської державної
адміністрації або сільської, селищної, міської ради за
місцезнаходженням земельної ділянки. У разі якщо земельна ділянка
державної власності розташована за межами населених пунктів і не
входить до складу певного району, заява подається до Ради
міністрів Автономної Республіки Крим.
{ Частина перша статті 118 в редакції Закону N 3123-VI ( 3123-17 )
від 03.03.2011 }

2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого
самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у
місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що
підтверджують розмір земельної ділянки.

Додано: 06 вересня 2012 21:18
Андрон
makctos писав:Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого
самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у
місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що
підтверджують розмір земельної ділянки.
да но проектом или техничкой человек одерживает право собственности?

Додано: 06 вересня 2012 21:29
makctos
Андрон писав:да но проектом или техничкой человек одерживает право собственности?
на підставі технічних матеріалів та документів, що
підтверджують розмір земельної ділянки.

Причому тут проект? Заяву в сільраду про надання дозвілу на розробку техничної документації, що посвідчує право на земельну ділянку.

Додано: 06 вересня 2012 21:35
Андрон
makctos писав:Причому тут проект?
ну так как человек купил участок после 2002 года (на это ссылается начальник райзема и говорит что ему выделили после 2002 года а значит проектом)

Додано: 06 вересня 2012 22:47
makctos
Андрон писав:ну так как человек купил участок после 2002 года (на это ссылается начальник райзема и говорит что ему выделили после 2002 года а значит проектом)
При чому тут начальнік райземвідділу, відповідь хай дає місцева рада, якщо вона дасть відповідь, що вам требо розрабляти проект відведення, виложить її тут. Еще раз пiвторяю дiлянку ви не купили, но вона знаходилась в користуваннi у придидущого хозяїна (ділянка була сформована з 1990р.Ї, а зараз натаких же правах у Вас.

Додано: 06 вересня 2012 23:23
Андрон
makctos писав:При чому тут начальнік райземвідділу, відповідь хай дає місцева рада
она игнорирует распоряжение администрации и решений сельских советов, так как говорит что они не правильно приняли решение, вот поэтому и хотел четкое разъяснение получить с ссылками на статьи где точно прокоментировано когда делать проект а когда техничку, так как юрист администрации молодой и говорит что ему скажут и головы сельских рад тоже не знают что делать

Додано: 06 вересня 2012 23:54
Андрон
Ahill писав:Да. Это не так уж страшно: дозвол сессии, зем-кад съемка, правоустанавливающие документы на недвижимость, умовы, ВЗКИ, вызначення кад.номера, комиссия, утверждение сессией, акт встановлення меж, госакт и присвоение кад номера.
6-8 месяцев пролетят быстро.
ну да а так 3-4 месяца и в три раза дешевле, ну в общем я все понял что законодательной базой я не смогу ни чего доказать, хотя конечно не понятно почему же проектом отвода если участок в селе отводился еще много лет назад (и наверняка тогда была проектировка улиц и ген план и уже утвержденные границы), да согласен если это новый участок без отвода или постройки (тех паспорта), думаю если участок выделялся до 2002 и не важно что хозяин меняется(за исключением если он уже использовал свое право) то должно делаться техничкой

Додано: 07 вересня 2012 10:06
Rjashko
Андрон писав:ну в общем я все понял что законодательной базой я не смогу ни чего доказать
чому не зможете?
makctos писав:Стаття 118. Порядок безоплатної приватизації земельних
ділянок громадянами

1. Громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки,
яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної
районної, Київської чи Севастопольської міської державної
адміністрації або сільської, селищної, міської ради за
місцезнаходженням земельної ділянки. У разі якщо земельна ділянка
державної власності розташована за межами населених пунктів і не
входить до складу певного району, заява подається до Ради
міністрів Автономної Республіки Крим.
{ Частина перша статті 118 в редакції Закону N 3123-VI ( 3123-17 )
від 03.03.2011 }

2. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого
самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у
місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що
підтверджують розмір земельної ділянки.
а згідно п. 2 ст. 120 ЗКУ "Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача." тобто при переході права власності на нерухоме майно ви стали користувачем земельної ділянки, тому згідно ст. 118 ЗКУ - технічка

Додано: 07 вересня 2012 18:54
Андрон
Rjashko писав:120 ЗКУ "Якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача."
этой статей и руководствовался и показывал ей но, мне говорят где написано в статье что человек должен одержать право собственности именно техничкой а не проектом,
значит зацепка-фраза
Rjashko писав:на тих самих умовах і в тому ж обсязі
?