Сторінка 1 з 1

Норми земельної ділянки для розміщення громадського туалету

Додано: 13 грудня 2010 12:32
ugin
Если кто-нибудь сталкивался, подскажите какими ДБН или СНИП и другими чинними документами регулируется размер отвода земельного участка для строительства и обслуживания общественного туалета.

Re: Норми земельної ділянки для розміщення громадського туалету

Додано: 13 грудня 2010 13:53
Nat
ugin писав:Если кто-нибудь сталкивался, подскажите какими ДБН или СНИП и другими чинними документами регулируется размер отвода земельного участка для строительства и обслуживания общественного туалета.
Предварительно размер участка под строительство чего-либо может регламентироваться исключительно градостроительным обоснованием и градостороительными условиями и ограничениями (которые, собственно, выполняют на основании градобоснования, если, конечно, нет генплана данного нас. пункта).
А вот при подготовке градостроительного обоснования как раз уже руководствуются ДБНами на застройку. "С фонаря" размер участка ни один ДБН не определит, т.к. там указываются минимальные необходимые параметры, которые надлежит соблюсти (типа расстояния от других зданий и от коммуникаций), а о конкретных размерах участка можно говорить, только когда понятно, что в итоге хочется получить.

Re: Норми земельної ділянки для розміщення громадського туалету

Додано: 13 грудня 2010 14:48
ugin
Нужно было сразу расшифровать...
Суть дела: необходимо отвести участок под уже существующее здание общественного туалета, земля не отводилась, поэтому при определении размеров и конфигурации участка вначале хочется определить их по каким-то нормативам, а от этого уже плясать и подходить к тому, что нужно...
p.s. немного запутанно написал, но смысл в том, что нужен номер ДБНа или СНИПа, где будут эти самые минимальные нормы

Re: Норми земельної ділянки для розміщення громадського туалету

Додано: 13 грудня 2010 15:42
Nat
ugin, из того, что быстро нашла у себя, что может содержать нужную информацию:

ГРОМАДСЬКІ БУДИНКИ ТА СПОРУДИ. Основні положения. ДБН В.2.2-9-99 (На зміну СНіП 2.08.02-89)
Spoiler
2 ВИМОГИ ДО ЗАБУДОВИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

2.1 Розміщення громадських будинків та споруд на земельних ділянках повинно відповідати містобудівним, екологічним, протипожежним, санітарним нормам і здійснюватись згідно з ви-могами ДБН 360, ДБН Б.2.4-1, ДержСанПіН 173, ДержСанПіН 239. СанПіН 2605, СанПіН 1304, СанПіН 3077, СанПіН 1757, СанПіН 2152.

C.2 ДБН В.2.2-9-99

2.2 Площа земельних ділянок для розміщення громадських будинків та споруд прий-ма-ється відповідно до вимог ДБН 360 та ДБН В.2.4-1 з урахуванням ДержСанПіН 173.
2.3 При компактному розміщенні громадських будинків у комплексах і центрах обслу-говування, а також розміщення їх в блокованих, кооперованих та багатофун-кціональних будинках або в умовах реконструкції допускається скорочення нормованої площі ділянки на 25 % (для дитячих дошкільних та навчальних закладів - на 20 %) без порушення нормативних вимог щодо допустимих показників озеленення та площі основних елементів функціональ-ного призначення.
2.4 Ділянка для розміщення громадського будинку або комплексу будинків та споруд повинна відповідати вимогам забезпечення їх оптимальної орієнтації і нормативної інсоляції приміщень будинків, влаштування зручних підходів, під'їздів і автостоянок, організації бла-гоустрою з належним рівнем (%) озеленення.
2.5 Розмір (місткість) відкритих та критих (у тому числі підземних) автостоянок будинків і комплексів визначається згідно з ДБН 360 та додатком Е.
В'їзди і виїзди з підземних і підземно-надземних гаражів і автостоянок повинні бути від-далені від вікон житлових будинків і приміщень громадського призначення з тривалим пе-ребуванням людей, а також ділянок загальноосвітніх шкіл, інтернатних, лікувальних та ди-тячих дошкільних закладів згідно з вимогами ДБН 360 та ДБН Б.2.4-1.
Вентиляційні шахти підземних і підземно-надземних гаражів і автостоянок повинні пе-редба¬чатися згідно з вимогами ВСН 01.
2.6 Огорожа сходів, сходових площадок і пандусів на ділянці забудови, а також матеріали шляхового покриття повинні забезпечувати безпечне пересування пішоходів, включаючи мало-мобільні групи населення з урахуванням руху колясок для дітей та інвалідів. Зовнішні сходи (або їх частини) і площадки заввишки від рівня тротуару більше 0,45 м при входах до будинку повинні мати огорожу.
2.7 При плануванні ділянки та розміщенні на ній будинку або комплексу необхідно за-безпечити можливість проїзду пожежних машин до будинків згідно з вимогами ДБН 360 та ДБН Б.2.4-1.
2.8 Під'їзди до фасадів будинків, у тому числі багатофункціональних, допускається про-ектувати по експлуатованих покрівлях стилобатів та прибудов, розрахованих на відповідні навантаження, з урахуванням шумового впливу на приміщення стилобатної частини.
2.9 При влаштуванні стилобатної частини багатоповерхового будинку величина виносу стило¬бату повинна встановлюватись виходячи із забезпечення доступності всіх приміщень основної час¬тини будинку з автомобільних пожежних драбин або колінчастих автопідіймачів з урахуванням їх тактико-технічних даних.
2.10 Рівень плоскої покрівлі стилобатної частини або об'ємів, що прибудовуються, не повинен перевищувати більше ніж на 0,2 м позначку підлоги розташованого вище поверху основної частини будинку.
Матеріали утеплювача у конструкціях покриття та покрівлі повинні бути негорючими. Не¬сучі конструкції стилобату або прибудованих частин повинні мати вогнестійкість не менше 1 год і нульову межу поширення вогню.
2.11 Обов'язковими є заходи щодо запобігання шкідливому впливу розжарених на сонці по¬криттів плоских покрівель стилобату на житлові приміщення, що знаходяться вище, а також на приміщення з тривалим перебуванням людей.
2.12 Наскрізні проїзди в будинках слід приймати завширшки (у просвіті) не менше 3,5 м, заввишки не менше 4,25 м.
Ця вимога не поширюється на наскрізні проходи та проїзди в будинках та спорудах на рівні землі або першого поверху, які не призначені для проїзду пожежних машин.
2.13 В разі влаштування в будинках світлових або функціональних двориків з габаритами 18,0 м х 18,0 м і більше проїзди до них слід приймати згідно з 2.12.
НАКАЗ N173 від 19.06.96, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 р. за N 379/1404 "Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів"