Сторінка 1 з 1

Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 31 серпня 2011 14:26
Поковба
П. 2 ст. 158 ЗКУ визначено, що ОМС вирішують земельні спори в межах населеного пункту щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства.
П. 2 ст. 161 ЗКУ передбачено, що виконання рішення щодо земельних спорів здійснюється органом, який прийняв це рішення.

Приклад: ОМС самоврядування прийняв рішення в мотивувальній частині якого, містилась інформація про те, що межа між земельними ділянками невідповідає правовстановлюючим документам та потребує зміщенню на 1,20 м в сторону землекористування гр. Петренко.
В резулятивній частині рішення написали: Вирішили, пропонувати в місячний термін гр. Петренку відновити межові знаки свого землекористування у відповідності до правовстанвлючого документу на землю (тобто так, як вказано в мотивувальній частині. В кінці рішення визначили, що у разі незгоди власників, землекористувачів земельних ділянок з цим рішенням спір вирішується судом.
Проте, гр. Петренко не виконав рішення ОМС у встановлений термін і не збирається його виконувати. У суді також він не буде його оскаржувати.

Питання: яким чином змусити фізичних, чи юридичних осіб виконувати рішення ОМС з приводу земельних спорів. Можливо, їх можна притягнути до адміністративної відповідальності, щоб, хоч якимось чином, простимулювати усунути порушення, чи хоча б оскаржити рішення в суді??? Прийму будь які думки з цього приводу. Завдячне вам спасибі за коментарі.

Додано через 1 день 2 годину 17 хвилин 21 секунду:
Десь, приблизно на таку відповідь я і розраховував. :)

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 01 вересня 2011 17:18
Alexxp
Дивись
Земельному кодексі України з турахування Закон Про Державний земельний кадастр
http://www.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/mai ... eg=3613-17

Стаття 79-1. Формування земельної ділянки як об'єкта
цивільних прав
12. Межі суміжних земельних ділянок приватної власності
можуть бути змінені їх власниками без формування нових земельних
ділянок за проектами землеустрою із впорядкування існуючих
землеволодінь

Зміна меж земельної ділянки при виправленні вказаних помилок
допускається за письмовим погодженням з особами, яким належить
право власності (а щодо земель державної та комунальної
власності - право користування) на суміжні земельні ділянки.
Відсутність згоди власника земельної ділянки, користувача
земельної ділянки державної чи комунальної власності на
виправлення вказаних помилок не є підставою для відмови у
перенесенні відомостей про відповідну земельну ділянку до
Державного земельного кадастру, надання відомостей про земельну
ділянку з Державного земельного кадастру. Про виявлені помилки
територіальні органи центрального органу виконавчої влади з питань
земельних ресурсів письмово безоплатно повідомляють власників
(користувачів) земельних ділянок.


Або
Стаття 107. Відновлення меж

2. У разі неможливості виявлення дійсних меж їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки. Якщо фактичне використання ділянки неможливо встановити, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки.
3. У випадках, коли в такий спосіб визначення меж не узгоджується з виявленими обставинами, зокрема з встановленими розмірами земельних ділянок, то межі визначаються з урахуванням цих обставин.

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 01 вересня 2011 21:23
zemkov
Alexxp писав:Дивись ...Стаття 79-1.
Нєєє. Ця стаття з'явиться у Земельному кодексі після новорічного привітання президента. SnigurDid1
Поковба писав:Десь, приблизно на таку відповідь я і розраховував.
Ну, а чого ж тут дивуватись? У нас ті самі яйця, тільки в профіль.

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 02 вересня 2011 12:56
Поковба
Alexxp писав:Стаття 79-1. Формування земельної ділянки як об'єкта
цивільних прав
Так розумію, що ця стаття "після набуття чинності" регулює питання виправлення помилок у землевпорядній документації, чи Державному земельному кадастрі. А не в натурі. А я маю на увазі як зобовязати людину усунути порушення, чи то перемістити межу в натурі, чи то виконати вимоги щодо дотримання правил добросусідства тощо. Хоча й відповідь, напевно, уже і сам знаю - тільки судовим рішенням (але навіщо тоді позасудове вирішення, треба рекомендувати людям звертатися прямо в суд).
zemkov писав:Ця стаття з'явиться у Земельному кодексі після новорічного привітання президента.
Сам не дивлюся і іншим не рекомендую - впадати в депресію напередодні нового року, щось не хочеться :)))

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 05 листопада 2011 19:52
zemkov
09051975 писав:на расстоянии 1,0 м от от построек второго соседа
Я так розумію "второй сосед" збудував споруди на відстані 1м від межі?

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 13 січня 2012 19:17
AlexBodia
Возьміть його будівельний паспорт на підставі якого він будується

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 13 січня 2012 19:47
makctos
AlexBodia писав:Возьміть його будівельний паспорт на підставі якого він будується
Написати на сусіда пожарнікам, за нарушення протівопожарних розривів, а вони прийдуть і потребуть у нього будівельний паспорт, но в вас, також повинні бути усі постройки внесені в ваш техничий паспорт. Banned

Додано: 16 вересня 2014 09:25
nuyta
Добрий ранок! Така ситуація, до Омс звернулася гр., з заявою, встановити їй межу між сусідом, щоб поставити правильно огорожу. На вимогу голови, Я, спеціаліст Омс, в присутності сусідів, визначила межу між ними згідно генерального плану, поставили кілки.(земля не приватизована).Через деякий час сусідка звертається знову, мовля вона почала ставити огорожу по визначеній межі, а сусід проти. Вимагає від ОМС надати їй документ, що підтвержує, що ми визначили та встановили їй межу або знову прийшли та вимірювали!На мою думку, ОМС не має право встановлювати межу, та надавати піджтверджуючі документи, типу акту узгодження, цим займається землевпорядна організація. ДОпоможіть, може хто має подібний досвід.

Додано: 16 вересня 2014 09:42
solim
Стаття 158 ЗКУ - Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства.

На практиці раджу так:
Беріть представника райзему, суміжників (можна ще когось - дільничого міліціанта, архітектора, чи когось з земельної комісії з РДА - чим більше, тим краще) і складайте акт обстеження і встановлення межі. До суміжників ставтеся категорично і серйозно, без поблажок - кажіть, що якщо з них хтось порушить межу, а інший звернеться повторно, то будете піднімати питання про недобросовісне виконання вимог, зловживання і навмисне перешкоджання діям органу місцевого самоврядування і органу виконавчої влади (відривають людей від роботи, затрати часу, бензину на виїзд...).

Додано: 16 вересня 2014 10:00
cerdred
solim писав:На практиці раджу так:
Беріть представника райзему,
А я б не радив представнику райзема брати участь у вирішенні спорів у випадку частини 3 статті 158 ЗКУ, так як це в свою чергу може бути розтрактоване як перевищення повноважень.

Додано: 29 жовтня 2014 14:49
Олена Петрівна
Допоможіть, будь ласка! Ситуація така: сусіди, в одного є державний акт в іншої - не має. Та, що не має ДА починає самочинно встановлювати паркан по межі, сусіди проти бо вона вийшла за межі. Сільська рада вже 2 рази виїзджала на місце спору. Було ро"зяснено все що тільки можна: і хто вправі виносити (відновлювати) межі в натурі( бо є державний акт) і правила добросусідства, і переміряно згідно розмірів зазначених в кадастровому плані та держакті (мною, до коліна, бо визивчати вони землемірів не хочуть, бо за гроші), написано акт обсеження та надано рекомендації до кого звертатися. Ні , не устраює. Підскажіть, як правильно "послати". Banned

Додано: 29 жовтня 2014 17:03
Solpadeine
Олена Петрівна, роз'яснити судовий порядок вирішення земельних спорів

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 23 травня 2015 21:31
Дмитро Брянцев
Доброго вечора. Потрібна консультація до понеділка. Земельна ділянка громадянина Х (в межах населеного пункту) межує з полем поза межами НП. Громадянин Х збирається позиватися до агропідприємства, бо воно йому спалило соняшник після оприскування. Керуючий агропідприємства посилається на смугу в 4 метри, яка повинна бути між полем та ЗД громадянина Х, і яку повинна була передбачити сільрада при виділені ЗД громадянину, а так як її не має, то нехай відшкодовує сільрада.

Чи дійсно повинна бути така "охоронна" смуга в 4м, і де це прописано?!

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 24 травня 2015 08:51
zahidzem
яка охоронна зона між чим ? ... між землями сельскогосподарского призначення - і землями сельскогосподарского призначення ? Бред. Подивіться проект організації території. Якщо там запроектована дорога (а не смуга ) із земель господарства (знову ж ) то агрофірма винна в тому що зорала дорогу. І взагалі по практиці агрофірми завжди винні . Сміливо подавайте в суд .

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 24 травня 2015 09:29
Дмитро Брянцев
zahidzem писав: яка охоронна зона між чим ? ... між землями сельскогосподарского призначення - і землями сельскогосподарского призначення ? Бред.
Поки спав прийшов до аналогічного висновку lol2 Проте громадянин Х - злосний не платник земельного податку, декілька разів займався самозахопленням ЗД, про що сільська рада вже йому виписувала попередження. Включає дурника коли з ним провадиш бесіди щодо сплати за землю, або щодо самозахоплення. До того ж, на дану ЗД є лише згода на розробку проекту відведення дворічної давнини, яка не дає йому права використовувати ЗД. Вже накидав проект акту обстеження, в якому рекомедується виконкому ОМС подати звернення в прокуратуру та до суду щодо самозахоплення ЗД та стягнення земподатку за 3 роки (до суду та прокуратури мабуть не дійде, проте потрібно ж якось таких громадян привчати до дисципліни morgayu ). А громадянин Х та агропідприємство нехай тепер вирішують цей спір між собою, з новими вводними.:)

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 24 травня 2015 11:36
zahidzem
Дмитро Брянцев писав: на дану ЗД є лише згода на розробку проекту відведення дворічної давнини
Все одно про всяк випадок подивіться проект організації території. Ви ж будете складати акт обстеження. А покарати таких розумних по любому треба

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 24 травня 2015 12:48
Дмитро Брянцев
zahidzem писав: то агрофірма винна в тому що зорала дорогу. І взагалі по практиці агрофірми завжди винні... .
zahidzem писав: Все одно про всяк випадок подивіться проект організації території.
Під час розгляду заяви громадянина Х два роки назад (коли ще добре не знав цю людину) при обстеженні та визначенні приблизного розміру земельної ділянки між полем та цією ЗД була преривіста смуга із лісопосадки шириною метрів з 20. Цей же чолов'яга має звичку ворюватись куди тільки можна - ось і переорав прогалини в лісосмузі впритул до поля....

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 24 травня 2015 13:54
zahidzem
Дмитро Брянцев писав: преривіста смуга із лісопосадки шириною метрів з 20м
тоді тільки в прокуратуру

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 25 травня 2015 08:56
Manover
zahidzem писав:
тоді тільки в прокуратуру
Прокуратура уже всьо - пшик ((((

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 25 травня 2015 09:10
Pogannka
мдя...тепер навіть і поскаржитись нікуди....

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 25 травня 2015 10:43
irka
Pogannka писав:мдя...тепер навіть і поскаржитись нікуди....
А то Вам сильно жалобы в прокуратуру помогали...

Re: Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 25 травня 2015 11:16
Дмитро Брянцев
Pogannka писав: тепер навіть і поскаржитись нікуди
Не обов'язково ж доводити справу до прокуратури чи до суду. Головне правильно провести профілактичні бесіди з різними сторонами :). Досить було зачитати акт обстеження та провести роз'яснювальну бесіду в телефонному режимі і конфлікт вичерпався: громадянин Х зрозумів, що судиться з агрофірмою без правовстановлюючого папірця - собі нашкодити. А те ще йому спалили 2 метри соняшника, послугувало кращому засвоєнню правил землекористування lol2 . Чолов'яга погодився виготовити проект та сплачувати за землю.

Позасудове вирішення земельних спорів.

Додано: 09 травня 2017 09:13
patrick
Доброго времени суток. Подскажите пожалуйста как мне действовать и в какие органы обратиться. Ситуация следующего характера, Подарено полдома в селе. Дом ранее был закреплен за колхоспом после передан в собственность бабушки. согласно документам дом висел в воздухе так как земля была не оформлена, в сель раде сказали что необходимо написать заявление на выделение земли для обслуживания территории под домом и возле. На сессии было утверждено выделение земли но кол-во не указано, мол есть органы которые все сделают как нужно и сколько возможно соток выделять учитывая все нормы отступа от близ лежащих объектов(соседи, заборы , дороги , сараи и прочиее...) Обратились в частную компанию по разработке земельных участков, выехали на местность обмерили участок и уехали разрабатывать документацию. Я не силен в данных вопросах поэтому не уделил внимания тому что вторые полдома, граница забора проходит как раз вдоль проселочной дороги и огибает его практически до нашей половины. Пришел забирать документы для дальнейшего оформления(приватизации и получения кадастрового номера ) Как дело дошло до переноса забора согласно размеров из документации, столкнулись с тем что практически впритык к нашему забору стоит авто ржавое рухлое и прочий хлам сваленный вокруг него. Хозяин данного добра на отрез отказался убирать свои вещи. Обратились в сельраду, на местность выехал землевпорядник - на его требование хозяин хлама так же ответил бранью. Обратились снова в Организацию которая разрабатывала участок, для выезда и разметки границ участка для установки паркана, сельраду оповестили что будет проводиться данная процедура и попросили их присутствия. Вообщем всю историю можно описывать долго попробую в кратце- участок по кадастровому номеру размером 10 соток(но момент в том что это размер всего участка дом на два хозяина , тоесть по 5.5 сток )Вышло так что со стороны второй половины размер участка налажеваеться на дорогу, и тут выбежали все в округе и хозяин хлама и прочие жители близ лежащих домов. В итоге вышло что размер участка недопустим так как если установить паркан он перекроет полевую дорогу(не планирую перекрывать дорогу забором). Подскажите как быть ? Заранее спасибо!

UPD. Доброго дня, підкажіть будь ласка створилася така ситуація:
1.Я власник 1\2 будинку в селі
2. Приватизував ділянку (Зем центр обміряв ділянку навколо усбого будинку виїшло 10 сот, і є кадастровий номер)
3.В документах з ДЗК вказано приватна власність 1\2(тобто 5.5 сот якщо я правельно розумію)
4. У сусідів нічого не оформлено, і вони навіть не власники
5.Між наступним будинком(на 4 власників) тропинка від мого паркану до їхнього 1-1.5м
6.З торця власник однієї частини будинку(на 4 власника) навалив всілякого хламу и авто старе під сам паркан
7. по розмірам ділянки цей хлан звалений на моїй землі, на вмови прибрати - категоричний відказ(бо хочу перенести паркан, сільрада не взмозі допомогти)

Питання яким чіном можна вплинути, і в які органи необхідно звернутися для вирішення мого питання ? Заздалегіть вдячний!