Ділянка двома шматками 1 рішення

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

А, тітка хвалиться, що у неї все в порядку. Krutelyk Теж отримала як працівник соцсфери ділянку 0.6 га про те, її вона приватизовує із іншою ділянкою при цьому уже через проекти відводу хоча мала до цього рішення ДРА на технічку. Як вона пояснила замовила два проекти на дві ділянки та має на них окремі рішення одне, ще адміністрації а інше уже наказом. Всі ділянки за межами населеного пункту. Як Ви рахуєте має шанси приватизувати ? Як її пояснив розробник, головне щоб на погодження були відправленні разом, при цьому погодженні одним рішенням, а так ніякої проблеми в цьому він не бачить. Як Ви, рахуєте має він рацію? Sorri
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 221
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Дмитро Брянцев »

павлік писав: ще спокон віків своїх батьків та дідів біля свого будинку уже приватизувати не змогли. Поскільки, при звернені до селещної ради та РДА, їм відмовили силаючись на, те що вони використали свое право на безплатну приватизацію (ділянок для ОСГ). Як тепер їм поступити?
запитайте в сільраді, можливо в період з 1992-2002 рр. є рішення виконкому ради про передачу у власність земельних ділянок (присадибок) на ваших "батьків та дідів". На основі такого рішення можна оформити спадщину.
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

А як, Ви рахуєте відносно моеї тітки, мае вона шанси, чи ні? no
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Obcy »

павлік писав:А як, Ви рахуєте відносно моеї тітки, мае вона шанси, чи ні? no
Має, якщо ділякки передаються одним актом і одним органом.
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Дмитро Брянцев писав: запитайте в сільраді, можливо в період з 1992-2002 рр. є рішення виконкому ради про передачу у власність земельних ділянок (присадибок) на ваших "батьків та дідів". На основі такого рішення можна оформити спадщину.
Не зрозуміло мова йшла відносно ОСГ, а Ви мені пишете відносно присадибок, чи воно все аналогічно....? Krutelyk
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 221
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Дмитро Брянцев »

павлік писав: Не зрозуміло мова йшла відносно ОСГ, а Ви мені пишете відносно присадибок, чи воно все аналогічно....?
а ви що мали на увазі?!:
павлік писав: ще спокон віків своїх батьків та дідів біля свого будинку уже приватизувати не змогли. Поскільки, при звернені до селещної ради та РДА, їм відмовили силаючись на, те що вони використали свое право на безплатну приватизацію (ділянок для ОСГ).
loban
Спец
Спец
Повідомлень: 85
З нами з: 15 червня 2009 20:23
Репутація: 5
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення loban »

Дмитро Брянцев писав: а ви що мали на увазі?!:
Я так розумію, мова про ділянки , які знаходяться біля присадибних ділянок ( 25 соток) і оброблялися одним масивом.
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 221
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Дмитро Брянцев »

loban писав: Я так розумію, мова про ділянки , які знаходяться біля присадибних ділянок ( 25 соток) і оброблялися одним масивом.
Правильно. І якщо 25 соток можна ще приватизувати як ЖБ, то все що більше за них в цьому масиві слід розглядати як ОСГ і у випадку попередньої приватизації (іншої ділянки ОСГ) можна оформляти лише як оренду. Але якщо десь завалялось рішення на власність (1992-2002 р.) на спадкодавця, то таку земельну ділянку можна оформити як спадщину, адже по цьому рішенню земля вже у власності, але власник просто не встиг її оформити.

Взагалі-то масова приватизація 1992-2002 року може породити і масові неприємні юридичні наслідки, особливо це стосується НП де земля в ціні. Згідно цих рішень земля вже у власності, але ніякого обліку в ДЗА звісно ж не велося. З часом сільради і міськради могли надавати ці землі іншим власникам. Імовірність того, що спадкоємці заявлять свої права невелика(єдиний доказовий документ на право власності - це рішення ОМС, а самі ж рішення на той час друкувались на машинці,списками, і, звісно ж їх нікому не роздавали, зберігатися вони повинні були по одному примірніку в архіві та РДА), але все ж таки існує. (Може тому час від часу місцями продовжують горіти або й просто зникати архіви РДА за цей період?!).

Інша неприємна сторона масової приватизації: коли людина отримала вже держакт к приміру на 1,56 га осг в 2006 році, а потім з`ясовується, що на цю людину є вже рішення 1996 року на 0,69 га - порушення ст.116 ЗКУ. І такі явища масові по Україні.
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Obcy писав:Має, якщо ділякки передаються одним актом і одним органом.
Це потрібно розуміти, одним виконавцем до я кого звернувся?
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Obcy »

Це потрібно розуміти одним актом (розпорядження, рішення, наказ) органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Дмитро Брянцев писав:запитайте в сільраді, можливо в період з 1992-2002 рр. є рішення виконкому ради про передачу у власність земельних ділянок (присадибок) на ваших "батьків та дідів". На основі такого рішення можна оформити спадщину.
Хочу уточнити, земельна ділянка площею 0.6 га. моеї матері як працівнику соц. сфери була спочатку виділена селещною радою одним списком із усіма мешканцями села соц. сфери призначення яке у рішені вказано підсобне господарство. рішення с.р. ще до 2004 року при необхідності можна уточнити, якщо це відіграє важливу роль? Однак у держ акті зеленому указано особисте селянське господарство земельна ділянка приватизовувалась в 2008 році через технічку. Має вона в такому випадку шанси?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення solim »

Думаю ні.
Вона правом безкоштовного отримання земельної ділянки скористалася.
Можна для іншого цільового призначення - обслуговування житлового будинку чи садівництво.
п.с. особисте підсобне і особисте селянське є тотожними.
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 221
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Дмитро Брянцев »

павлік писав: Однак у держ акті зеленому указано особисте селянське господарство
Якщо є держакт с таким визначенням, дійсно, вона вже немає права "добрати" до 2-х га. Але, як я вже писав вище, якщо знайдете рішення виконкому сільради до 2002 року на батька або на мати матери (тобто на вашого дідуся або бабусю), то по такому рішенню можливо оформити спадщину на земельну ділянку (звісно ж, при умові, якщо ваша мати не приватизувала цю ж саму ділянку).
solim писав: особисте підсобне і особисте селянське є тотожними.
не зовсім, згідно "закону про ОСГ" ст.5 шостий абзац:
"Громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України ( 2768-14 ) для ведення особистого селянського господарства."
Мається на увазі, якщо не помиляюсь, приватизація "підсобних" ділянок до 1992 року, макс розмір яких тоді був 0,60 га.

Хоча, здається, десь на цю тему на форумі вже була розмова.
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Дмитро Брянцев писав:Якщо є держакт с таким визначенням, дійсно, вона вже немає права "добрати" до 2-х га. Але, як я вже писав вище, якщо знайдете рішення виконкому сільради до 2002 року на батька або на мати матери (тобто на вашого дідуся або бабусю), то по такому рішенню можливо оформити спадщину на земельну ділянку (звісно ж, при умові, якщо ваша мати не приватизувала цю ж саму ділянку).
Дуже вдячний за консультацію, так дійсно скориставшись Вашою порадою я звернувся у С/Р де отримав відповідь, про те. що на мою бабусю та дідуся є рішення датоване до 2002 року на площу 0.35 га тобто не роздільна по предназначеню земельних діляток для ЖБ і підсобного господарства. На, що С/Р мені відповідає, не в її компетенції розділяти ділянки для ЖБ площею 0.05 га або 0.25 га інше ОСГ 0.30га. або 0.10 га. Проясніть будьласка як діяти та яка процедура використання свого права за спадщеною моїх дідів та баб, та як у цьому випадку діяти. А також проясніть з приводу заповіта отриманого від сусіда на все його майно по якому я тільки переформив земельний пай а все інше ні, поскільки будинок у якому він проживав неналежав йому про те земельною ділянкою він користувався яка була надана ще до 2002 року. Завчасно дякую за розяснення.
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Obcy »

павлік писав: Проясніть будьласка як діяти та яка процедура використання свого права за спадщеною моїх дідів та баб, та як у цьому випадку діяти. А також проясніть з приводу заповіта отриманого від сусіда на все його майно по якому я тільки переформив земельний пай а все інше ні, поскільки будинок у якому він проживав неналежав йому про те земельною ділянкою він користувався яка була надана ще до 2002 року. Завчасно дякую за розяснення.
Будинок не належав, земля не належала, але передавалася - у суд. Суд визнає за Вами право власності на спадщину, яку ви прийняли (якщо прийняли), але не можете належним чином оформити.

П.С. Спадкування це вже не питання земельного форуму, найефективніше взяти документи та поспілкуватись безпосередньо з відповідним нотаріусом, та адвокатом. Успіхів!
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Obcy писав:Будинок не належав, земля не належала, але передавалася - у суд. Суд визнає за Вами право власності на спадщину, яку ви прийняли (якщо прийняли), але не можете належним чином оформити.
П.С. Спадкування це вже не питання земельного форуму, найефективніше взяти документи та поспілкуватись безпосередньо з відповідним нотаріусом, та адвокатом. Успіхів!
Хочу уточнити. земельна ділянка про яку йде мова, не під будинком, а наділена окремо від нього для підсобного господарства....?
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Дмитро Брянцев писав:Якщо є держакт с таким визначенням, дійсно, вона вже немає права "добрати" до 2-х га. Але, як я вже писав вище, якщо знайдете рішення виконкому сільради до 2002 року на батька або на мати матери (тобто на вашого дідуся або бабусю), то по такому рішенню можливо оформити спадщину на земельну ділянку (звісно ж, при умові, якщо ваша мати не приватизувала цю ж саму ділянку).
Щойно, поговоривши по телефону із землепорядником с/р, останній повідомив, що переформити земельну ділянку якою користувався мій дід не можливо, оскільки я на нього оформив ділянку іншу під особисте селянське господарство в звязку з чим використав його право, має він рацію чи ні....? Тільки залишилась бабуля на яку я нічого не оформляв та сусід який помер заповівши на мене все своє майно, "так зазначено в заповіті " Буду вдячний за будь-які консультації законні та які обходять закон тобто ненарушають його, 5+5=? поскільки "Закон як то дишло куда повернеш туда і по їде"
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Obcy »

Не під будинком, але якщо рішенням передана з.д. у власність, суд визнає за вами.
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Obcy писав:Це потрібно розуміти одним актом (розпорядження, рішення, наказ) органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування
Що це за акт....? Як я зрозумів його повинен скласти виконавець при подачі проетів на затвердження в обласне управління земельного відділу, тобто (акт передачі) чи, це щось інше, поправте мене будьласка якщо я не правий, або помеляюсь....?
Також мене цікавить, що необхідно подати в обласне управління земельного відділу на затвердження проектів крім самих проектів із погодженнями та заяви замовника, чи потрібно, ще щось від виконавця...? А також хто повинен здавати проекти на затвердження виконавець чи замовник ....? Дуже дякую за використання Вашого часу.
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення Obcy »

Це документ, котрим вам передається у власність з.д.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення solim »

павлік писав: Що це за акт....?
Рішення місцевої ради, або розпорядження (районної, обласної) адміністрації, або наказ Головного управління Держземагентства у області щодо надання/передачі земельної ділянки
павлік
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 05 грудня 2014 15:08
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Інше

Re: Ділянка двома шматками 1 рішення

Повідомлення павлік »

Obcy писав:Це документ, котрим вам передається у власність з.д.
solim писав:Рішення місцевої ради, або розпорядження (районної, обласної) адміністрації, або наказ Головного управління Держземагентства у області щодо надання/передачі земельної ділянки
Подальше обговорення з даного приводу, та подальші консультації, прошу Вас, надати в темі rulez "Погодження проектів відведення у 2013-15 роках" в звязку з тим, щоб не було колапсу на форумі. Вибачте за незручності оскільки за розміщення не відповідній темі свого повідомлення можна попатсти у " бан ", завчасно дякую за розуміння. З нетерпінням чикаю від Вас подальших консультацій з даного приводу... :?: vedisebya
Відповісти