--------------------------
У нас немає єдиного підходу до принципів округлення.
Бувають округлення матиматичні, геодезичні, бухгалтерські, випадкові (здається) і т.ін.
От цікаво, які вимоги до округлення при розрахунку площі в xml? (наскільки я розумію їх немає).
Колись я цим питанням цікавився і результат був такий що різні програми округлюють по іншому, навіть була десь табличка з цього приводу.
Аналізувались Акад, Digitals, ГІС(по телефону - тоді ще не купили програму) та Excel.
От що знайшов у своїй асьці
Потім колись, здається Nics, писав що я (чи хтось інший) мав нахабство казати, що їх программа не вірно округлює. Я так розумію і зараз нічого не змінилось.doslidnik (17:09:41 8/11/2010)
У GIS 6, которим у нас принимают, результат на мой вопрос по телефону разроботчикам бил таков. 0,715=0,71; 0.725=0.72, а вот 0,7156=0,72.
Чому піднімаю цю тему, бо чисто випадково виявив як в ГІС 6 для одного і того самого каталогу для ділянки та для угіддя різні підраховує площі. І ніякої при цьому помилки не видає. Версія ГІС 6.1.4.2
От ін4 (налаштування ГІС закладка Расчети 1.Кординати окр знака после запятой =4; Площадь, окр знака (кв.м)=2;Площадь, окр знака (га)=4;Площадь, окр знака (тис га)=4;Площадь прочих, окр знака =2;Площадь прочих, окр знака(га) =4), відкрийте його в камеральних функціях, або відкрийте та знов збережіть в хмл чи ин4. Матимемо площу ділянки 5.9612, а площу угіддя 5.9613 (вірний результат).
Увага ОКРУГЛЕННЯ координат до 4-х. Ви скажете що це не по стандарту хмл, але повірте при округленні до 3-х таку ситуацію теж можна думаю підібрати.
Код: Виділити все
BL,
DS="4822783500",
SD="03",
BC="000",
SZ="га.",
CS="2,Х",
HS="1",
AB=5.9613,
PB=1432.39,
MB=0.0000,
N=1,NP="1",X=5252275.3450,Y=4188675.0662,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=2,NP="2",X=5252370.5538,Y=4188661.7087,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=3,NP="3",X=5252458.3790,Y=4189275.5405,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=4,NP="4",X=5252363.1619,Y=4189288.8399,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=5,NP="5",X=5252344.3517,Y=4189157.3711,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=6,NP="6",X=5252326.6053,Y=4189033.3373,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=7,NP="7",X=5252309.0065,Y=4188910.3350,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=8,NP="8",X=5252291.5577,Y=4188788.3805,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00
# Участок 1
SR,
SC="0000113",
PF="1.1",
VP="-",
KZ="19",
FL="12194",
PV="ВЛ,-",
CV="2.1",
MP="1",
AS=5.9613,
PS=1432.39,
MS=0.0000,
N=1,NP="1",X=5252275.3450,Y=4188675.0662,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=2,NP="2",X=5252370.5538,Y=4188661.7087,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=3,NP="3",X=5252458.3790,Y=4189275.5405,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=4,NP="4",X=5252363.1619,Y=4189288.8399,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=5,NP="5",X=5252344.3517,Y=4189157.3711,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=6,NP="6",X=5252326.6053,Y=4189033.3373,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=7,NP="7",X=5252309.0065,Y=4188910.3350,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=8,NP="8",X=5252291.5577,Y=4188788.3805,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00
# Угодие 1 (1)
CL,
CI=1,
LC="-:-",
CN="5",
AL=5.9613,
PL=1432.39,
N=1,NP="1",X=5252275.3450,Y=4188675.0662,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=2,NP="2",X=5252370.5538,Y=4188661.7087,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=3,NP="3",X=5252458.3790,Y=4189275.5405,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=4,NP="4",X=5252363.1619,Y=4189288.8399,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=5,NP="5",X=5252344.3517,Y=4189157.3711,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=6,NP="6",X=5252326.6053,Y=4189033.3373,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=7,NP="7",X=5252309.0065,Y=4188910.3350,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00,
N=8,NP="8",X=5252291.5577,Y=4188788.3805,H=0.000,MX=0.05,MY=0.05,MH=0.00
ML=0.0000,
1.Яка вірна площа у вище наведеної ділянки (координати до 4-х знаків)?
2.Як вірно округлювати числа 0.715; 0.725; 0,7156 до 2-х знаків?
3.Чи вірно я думаю, що при округлені до 2-х знаків ми маємо дивитись лише на 3-й знак і якщо він від 0 до 4 то приросту немає (округлюємо в меншу), а якщо від 5 до 9 то приріст є (округлюємо в більшу)?
Додано через 41 хвилину 57 секунд:
От повітив ще одну дивну річ в ГІС6.
В налвштувннях (Розрахунки) округлення координат стоїть 3 (треба що було більше 2-х, наприклад як в мене 3). Берем у будь якої координати після коми пишемо XXXXXXXXX.715 та XXXXXXXX.725, потім берем ставимо 2 в налаштуваннях округлення координат. Наші координати змінились на XXXXXXXXX.72 та XXXXXXXX.73 - як на мене вірно. Берем тепер цей фал зберігаємо в ин4 чи хмл маємо XXXXXXXXX.71 та XXXXXXXX.73. Я в шоці. 5+5=?
:shock: :shock: :shock: :shock: От як виявляється вірно округлювати.
Додано 25.01.2011 13:48
Додано 25.01.2011 14:38