Сторінка 1 з 1

Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Додано: 21 травня 2012 09:01
maksAV
Після опрацювання методичних рекомендацій щодо перевірок земель для ведення товарного с/г виробництва, виникла необхідність обговорення щодо сфери дії положень Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» (далі – Закон), який набрав чинності 25.04.2012.

Так, в методичних рекомендаціях вказано:
"...На підставі отриманої інформації потрібно сформувати перелік суб’єктів господарювання, які знаходяться на загальній системі оподаткування, та суб’єктів господарювання, які обрали для своєї діяльності спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Слід зазначити, що державний нагляд (контроль) господарської діяльності останніх здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності». На господарську діяльність решти суб’єктів господарювання розповсюджуються норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»..."

Не зрозуміло чому здійснюється такий контроль відповідно до вимог цього Закону з огляду на наступне:

1. Стаття 2. Сфера дії Закону
Дія цього Закону поширюється на фізичних осіб - підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - фізичні особи - підприємці), та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - юридичні особи).

2. На виконання ст. 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. N 477 затверджено критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів з державного контролю за використанням та охороною земель.
Даною постановою КМУ суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з веденням товарного сільськогосподарського виробництва, віднесено до групи суб'єктів з високим ступенем ризику.

Враховуючи зазначене, на мою думку, на суб'єктів господарювання, які використовують земельні ділянки для ведення товарного с/г виробництва не поширюється дія цього Закону.
А також, органи державного контролю за використанням та охороною земель мають право проводити планові та позапланові перевірки суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, якщо вони здійснюють господарську діяльність:
- на землях оборони, землях оздоровчого та рекреаційного призначення;
- пов'язану з використанням небезпечних речовин I і II класу небезпеки та радіаційно небезпечних речовин (крім атомних електростанцій), перевезенням небезпечних вантажів, забезпеченням життєдіяльності населених пунктів (енерго-, тепло-, газо- та водопостачання тощо), веденням лісового господарства, використанням земель водного та природно-заповідного фонду, а також земельних ділянок для видобування корисних копалин.

В кого які думки з приводу дії цього Закону і його дотримання на практиці? Чи дійсно ФОПа чи юрособу, на яку поширюється дія цього Закону,не можливо буде перевірити навіть за наявної інформації про порушення з їх сторони?

Додано: 07 вересня 2012 17:26
Oleg

Додано: 12 серпня 2014 12:57
dubova1990
Коллеги, подскажите, пожалуйста, сельхозиспектор внес клопотання з питань дотримання вимог земельного законодавства (на основании ч.6 п.б ЗУ "Про державний контроль за використанням та охороною земель" - внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань щодо: приведення у відповідність із законодавством прийнятих ними рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель.
а сколько времени дается ОМС на рассмотрение и удовлетворение такого клопотання? не могу нигде найти( no

Додано: 12 серпня 2014 17:20
dzi
dubova1990 писав:а сколько времени дается ОМС на рассмотрение и удовлетворение такого клопотання? не могу нигде найти(
Зазвичай у місячний строк, але залежить від суті виявленого правопорушення (строк може бути меншим, але не більшим).

[upd=1407853651][/upd]
maksAV писав:Після опрацювання методичних рекомендацій щодо перевірок земель для ведення товарного с/г виробництва, виникла необхідність обговорення щодо сфери дії положень Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» (далі – Закон), який набрав чинності 25.04.2012.
Зараз ця тема вже не актуальна.
Згідно з Законом від 31.07.2014 № 1622-VII, який набрав чинності з 03.08.2014 року, усі перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців до кінця 2014 року ЗАБОРОНЕНІ (лише з дозволу Кабінету Міністрів України)

Додано: 12 серпня 2014 17:50
cerdred
dzi писав:Згідно з Законом від 31.07.2014 № 1622-VII, який набрав чинності з 03.08.2014 року, усі перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців до кінця 2014 року ЗАБОРОНЕНІ (лише з дозволу Кабінету Міністрів України)
А перевірки прокуратури сюди тоже входять, наприклад, перевірка райзему щодо виконання ЗУ "Про ДЗК", чи "Звернення громадян"?
Дякую.

Додано: 12 серпня 2014 21:15
dzi
cerdred писав:А перевірки прокуратури сюди тоже входять, наприклад, перевірка райзему щодо виконання ЗУ "Про ДЗК", чи "Звернення громадян"?Дякую.
Та ні, прокуратура керується Законом України "Про прокуратуру", а не статтею 31 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік", згідно з вимогами якої обмежено до кінця року проведення перевірок. Прокурор має право прийняти постанову про проведення перевірки з даних питань.

Стаття 21. Перевірки та порядок їх проведення
Перевірки проводяться за письмовими зверненнями органів державної влади, органів місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, фізичних та юридичних осіб, а також за власною ініціативою прокурора.
......
Для здійснення перевірки прокурор приймає постанову, в якій зазначає підстави, що свідчать про можливі порушення законності, та обґрунтовує необхідність вчинення дій, передбачених пунктами 3, 4 та 5 частини першої статті 20 цього Закону. Не допускається проведення перевірки без надання копії зазначеної постанови представнику підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, фізичній особі - підприємцю. Постанова прокурора може бути оскаржена цими особами до прокурора вищого рівня або суду в порядку адміністративного судочинства протягом десяти днів з дня одержання копії постанови. За результатами розгляду скарги прокурор вищого рівня приймає рішення про задоволення скарги та скасування постанови або про відмову у задоволенні скарги. Оскарження постанови до прокурора вищого рівня не позбавляє особу права на її оскарження до суду, яке може бути здійснене нею протягом десяти днів з дня одержання рішення прокурора вищого рівня про результати розгляду скарги.

Додано: 12 серпня 2014 22:08
maksAV
dzi писав:maksAV написав:
Після опрацювання методичних рекомендацій щодо перевірок земель для ведення товарного с/г виробництва, виникла необхідність обговорення щодо сфери дії положень Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» (далі – Закон), який набрав чинності 25.04.2012.

Зараз ця тема вже не актуальна.
Згідно з Законом від 31.07.2014 № 1622-VII, який набрав чинності з 03.08.2014 року, усі перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців до кінця 2014 року ЗАБОРОНЕНІ (лише з дозволу Кабінету Міністрів України)
За два роки багато чого стало не актуальним. Краще поділіться інформацією що буде з інспекцією, бо в таких умовах фінансового забезпечення всі кадри розгубляться і колись потрібно буде починати все з нуля facepalm

Додано: 13 серпня 2014 09:13
dzi
maksAV писав:За два роки багато чого стало не актуальним. Краще поділіться інформацією що буде з інспекцією, бо в таких умовах фінансового забезпечення всі кадри розгубляться і колись потрібно буде починати все з нуля
Із 80 контролюючих органів залишать 20. Зверніть увагу на Закон від 31.07.2014 № 1622-VII

Пункт 6-8. Кабінету Міністрів України до 1 жовтня 2014 року надати Верховній Раді України проекти законів України щодо перегляду функцій та повноважень контролюючих та дозвільних органів з метою приведення їх до стандартів Європейського Союзу та внести зміни у власні нормативно-правові акти з метою усунення дублювання функцій, скорочення обсягу функцій та обсягу контрольно-наглядової роботи та відповідного скорочення чисельності".

У Європейських країнах земельні інспекції відсутні (дані функції виконують ОМС). Повноважень ніхто нікому передавати не буде. Реформа ОМС передбачає посилення ролі місцевого самоврядування, яке повинно на своїй території здійснювати контроль за використанням земель.

Додано: 13 серпня 2014 10:50
Prometheus
maksAV писав:За два роки багато чого стало не актуальним. Краще поділіться інформацією що буде з інспекцією, бо в таких умовах фінансового забезпечення всі кадри розгубляться і колись потрібно буде починати все з нуля
башковиті кадри, не губляться і не пропадають, вони вміють пристосовуватись, вивчати нове підвищуючи цим свій професійний кругозір і найдуть собі роботу в держ органах чи в приватних структурах або створять щось.
Я проти того щоб кормити з своїх податків стадо деревяних контролерів. Сруктура по принципу "на араба три прораба" мене не влаштовує Doloy

Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Додано: 15 листопада 2015 23:48
dzi
Контроль практически похоронили.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 листопада 2015 р. № 902
Київ

Деякі питання проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/902-2015-%D0%BF

Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Додано: 20 листопада 2015 16:24
gelo
Извините, чем похоронили? Планами или поданнямы? На самом деле государственного контроля уже дааавно нет.