Сторінка 1 з 3

Присвоєння кадастрового номеру на сервітут?

Додано: 29 травня 2012 14:41
Юлия1501
У меня проблема, делаю обменный файл на сервитут, проложение линии газопровода, попадает в несколько кадастровых кварталов, вроде есть какие-то метод указания, что если сервитут на линейное сооружение кадастровый квартал определяется одной , той в которой большая часть( у меня не более 2 кад.кварталов). Поделить на кварталы НЕЛЬЗЯ.

Додано: 29 травня 2012 15:20
ValD
Вы чему присваеваете кадастровый номер ?

Додано: 30 травня 2012 11:14
malena
Причому тут номер кадастровий до сервітуту??? Це ж обмеження!! Banned

Додано: 30 травня 2012 11:28
vladasya
malena писав:Причому тут номер кадастровий до сервітуту??? Це ж обмеження!!
Взагалі-то ні. Розберіться, що таке обмеження, та сервітут. Людина ставить правильне питання

Додано: 30 травня 2012 13:51
Андрей1978
vladasya писав:Людина ставить правильне питання
Обоснуйте!?
Кадастровый номер присваивается только земельному участку. И в одном из первых порядков присвоения действительно было о:
Юлия1501 писав:кадастровый квартал определяется одной , той в которой большая часть
С точки зрения заполнения обменного файла, тоже нет необходимости указывать кадастровый номер для сервитута. Так что вопрос действительно не понятен.

Додано: 30 травня 2012 15:08
Сhibis
Я так розумію автору потрібно "покласти" в базу ділянку яка є охоронною зоною газопроводу. Межі звичайно не встановлені і це все буде робитись умовно, керуючись встановленими відстанями від осі . То можливо варто розділити цю ділянку на дві (чи скільки там у Вас кварталів?). Хоча щодо необхідності визначення кад. номеру я теж не дуже зрозумів.

Додано: 30 травня 2012 15:47
malena
Розберіться, що таке обмеження, та сервітут
До vladasya: про земельні сервітути і обмеження готова поговорити більш детально. Наразі йя тема для мене є ДУЖЕ актуальною... 5+5=?

Додано: 30 травня 2012 16:48
vladasya
А ділянка для сервітуту-зона дії сервітуту-в повітрі висить?

Додано через 2 хвилини 50 секунд:
Сhibis писав:Я так розумію автору потрібно "покласти" в базу ділянку яка є охоронною зоною газопроводу. Межі звичайно не встановлені і це все буде робитись умовно, керуючись встановленими відстанями від осі
Автору необхідно для прокладання газопроводу на час будівництва його надати частину земельної ділянки, якою він може законодавчо обгрунтовано користуватися, тобто там може їхати техніка і ходити люди при будівництві

Додано: 30 травня 2012 17:55
Андрей1978
vladasya писав:надати частину земельної ділянки
В том-то и смысл сервитута, что никто никому, ничего не "надає". Сервитут ограничивает права собственника (пользователя). Но опять же:
vladasya писав:Людина ставить правильне питання
Причем ту кадастровый номер?

Додано: 31 травня 2012 22:02
andrew89
якщо сервітут проходить через вже сформовану ділянку ( є в базі) то сервітут має той самий кадастровий номер, що і дана земельна ділянка. для реєстрації вноситься запис у відповідний розділ Поземельної книги на дану земельну ділянку.
Якщо ж сервітут проходить по землям, не внесеним до АС ДЗК, то йому необхідно визначити кадастровий номер (відповідно до 749 постанови кадастровий номер Ви повинні визначати за допомогою автоматизованої системи, а дана система( якщо Діджіталс) квартали кадастрові не признає, для неї вони всі рівні 001, признає тільки кадастрові зони, от виходячи з них і визначати.
А земельний сервітут реєструється знов таки шляхом внесення відповідних записів до Поземельної книги. тут вже треба увімкнути фантазію. Вікдриваєте поземельну книгу на земельну ділянку під сервітутом ( не можливо без кадастрового номеру знову ж таки) та проводите реєстрацію. Дана процедура принанні не суперечить жодним нормативно-правовим актам.

Додано: 31 травня 2012 23:21
Андрей1978
andrew89 писав:Якщо ж сервітут проходить по землям, не внесеним до АС ДЗК
Тоді до ДЗК заноситься земельна ділянка, а у складі документації із землеустрою відображаються і відомості про сервітут. І разом з цією ділянкою реєструється і сервітут. І поземельна тоді формується вже з сервітутом. Земельний сервітут неможливий без земельної ділянки (п.1 ст. 98 ЗКУ). Причому в ЗК сформульовано таким чином, що й особа на користь якої буде встановлений земельний сервітут теж має бути "власником або користувачем земельної ділянки". Виключення (або протиріччя???), яке я знаю, це землі енергетики (абз. 3 ст. 14 Закону про землі енергетики...), коли можливо встановити земельний сервітут не на користь землевласника (землекористувача), а на користь власника "...об'єктів передачі електричної або теплової енергії..."

ПРИСВОЕНИЕ КАДАСТРОВОГО НОМЕРА НА СЕРВИТУТ

Додано: 01 червня 2012 07:32
zemskyy
Земельні сервітути на земельних ділянках державної та
комунальної власності, які не надані у власність чи користування,
встановлюються за договором з органом виконавчої влади або органом
місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених Земельним
кодексом України ( 2768-14 ), та експлуатуючим підприємством.

Додано: 01 червня 2012 08:05
andrew89
Андрей1978 писав:Тоді до ДЗК заноситься земельна ділянка,
земельною ділянкою і буде наш сервітут.

Додано: 01 червня 2012 09:16
malena
земельною ділянкою і буде наш сервітут.
Ви на кого, перепрошую, вчилися???
Сервітут - це не земельна ділянка,а обмежене право користування чужою частиною земельної ділянки (або земельною ділянкою). Про сервітут не може йти мова коли земельна ділянка, на яку накладається сервітут не перебуває у когось у власності або у користуванні! Правильно тут сказано, що єдиний випадок, коли сервітут може накладатися на неоформлені земельні ділянки - це на землі енергетики! Сервітуту не може присвоюватися кадастровий номер, як би так сказати , не формується нова земельна ділянка, а накладається в такому широкому смислі "обмеження " на іншу ділняку!!!!

Додано: 01 червня 2012 09:47
andrew89
malena писав:Про сервітут не може йти мова коли земельна ділянка
Якщо Вам не зрозміло так, скажемо по-іншому, формується земельна ділянка, яка по площі відповідає сервітуту, на неї накладається сервітут та заноситься в базу.
Якщо Ви такі розумні і вирішили розібратися хто на кого вчився, запропонуйте спосіб зареєструвати договір сервітуту (щоб реєстрація відповідала законодавству чинному) на землі державної власності, не надані у власність або користування, землі запасу!?

Додано через 2 хвилини 3 секунди:
malena писав:а накладається в такому широкому смислі "обмеження " на іншу ділняку!!!!
і на яку саме ділянку ви збираєтесь накладат обмеження? на всю площу земель запасу??? формувати 100 га( припустимо) земель запасу, вносити в базу та накладати на нього сервітут?

Додано: 01 червня 2012 10:04
Андрей1978
andrew89 писав:запропонуйте спосіб зареєструвати договір сервітуту (щоб реєстрація відповідала законодавству чинному) на землі державної власності, не надані у власність або користування, землі запасу!?
Ви даремно ображаєтесь на зауваження. Ваше бачення (можливо спосіб у який Ви його висловлюєте) дуже відрізняється від канонних. А способу зареєструвати земельний сервітут без земельної ділянки немає. І не треба його шукати (пропонувати). Ви намагаєтесь вигадати колесо, і замінити поняття права користування земельною ділянкою сервітутом. А земельний сервітут не заміняє це право, а обмежує його.

Додано: 01 червня 2012 10:41
andrew89
По суті все що пропонується виходить цілком законно. Ми формуємо земельну ділянку, та накладаємо на неї сервітут. Відкриваємо книгу Поземельну на земельну ділянку державної власності. Наведіть будь-ласка нормативно правові акти, якими це заборонено.
В нашій роботі канонне бачення не завжди добре. Якщо Вас викликає голова РДА та дає завдання, Вам треба бути вигадати не тільки колесо, але ще при необхідності паровий двигун. Інакше що Ви за землевпорядник, якщо до Вашої хати ведуть газ и Ви не знаєте як той трубопровід оформити?

Додано: 01 червня 2012 15:33
malena
Право власності земельної ділянки виникає після її державної реєстрації! Земельна ділянка- це частина земної поверхні, з визначеними межами і визначеними щодо неї правами (ну якось так). Те, що ви там, вибачте, формуєте, або, відкриваєте - так не може бути!!!!!!
Вибачте, andrew89, моде я трохи грубо виражаюсь, проте це дуже наболіле для мене!

Додано: 01 червня 2012 15:58
andrew89
Шановна malena, в нашій роботі емоції дуже щкідливі для здоров"я. Тобто Ви стверджуєте що райадміністрація не має права розпоряджатися своїми земельними ділянками у зв"язку з відсутністю правовстаноовлюючих документів на ці земельні ділянки? Як Ви видаєте Витяги на викуп? Як ви даєте Витяги з поземельної книги на договора оренди землі??
Стаття 78 ЗКУ
Право власності на землю - це право володіти,
користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

ст. 17 ЗКУ
Пвоноваження РДА:
а) розпорядження землями державної власності в межах,
визначених цим Кодексом;

Виходячи з цього ми накладаємо земельний сервітут на частину земельної ділянки, яка знаходиться у власності РДА.Для виділення частини земельної ділянки ми розробляємо технічну документацію, отримаємо розпорядження РДА про укладання сервітуту, присвоюємо частині земельної ділянки кадастровий номер.
Заперечуйте, будь-ласка, нормативно-правові акти, які чітко стверджують що я не правий.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ ДОГОВОРА СЕРВИТУТА

Додано: 13 червня 2012 16:50
anastasia
Уважаемые форумщики, подскажите как быть! Ситуация:
Есть предприятие (Дослідне господарство "ХХХ" Інституту садівництва УААН") Участок в постоянном пользовании (акт и кад.№ есть) в свое время данное предприятие отказалось от части земель в пользу РДА... как следствие данный массив разбили на участки и раздали людям (под инд.садоводство...гос.акты есть у всех) теперь этот массив получается "вкрапленным" (со всех сторон окружен землями данного предприятия). На данный момент руководство данного предприятия не против установления сервитута на проход, проезд через их территорию...ВОПРОС- С ЧЕГО НАЧАТЬ? (1.нужен ли выезд геодезистов на местность (или можно в камеральных условиях отрисовать дорогу), 2. Какой вид должен иметь этот договор сервитута (нотариальный т.е. составляестя в присутствии обоих сторон и к нему прикрепляестя кад.планчик части зем.уч. на который устанавливается сервитут). 3.Возможно ли данный договор установить навсегда (т.е. постоянный, бессрочный), 4.Необходимо ли будет присваивать кад.№ на зем.уч. на под данной "дорогой" или остается тот же кад № что и на всем остальном участке?. 5. И у земельщиков надо ли будет подписывать какое-нибудь заключение?. Ситуация по К-Святошинскому району Киевской области. ЗАРАНЕЕ СПАСИБО!!!

Додано: 13 червня 2012 20:17
Андрей1978
anastasia писав:ВОПРОС- С ЧЕГО НАЧАТЬ?
Сделайте Техничку по восстановлению границ. В ее составе на кад плане спроектируйте сервитут. Добавьте Договор сервитута. По пунктам:
1 - по обстоятельствам.
2 - договор может быть и не нотариальным, официальной формы нет, кад планчик - по обстоятельствам.
3 - да.
4 - кад № присваивается только зем. участку.
5 - такая техничка не требует согласования.
Но Договор должен пройти Госрегистрацию. Т.е. Вам придется зарегистровать (возможно "перерегистрировать") участок (уже с сервитутом) в ДЗК.

Додано: 13 червня 2012 20:25
hazar
формування нової земельної ділянки - тільки за проектом відведення, тому нам в свій час, райземом, було запропоновано, встановити межі ділянки, пасовище, площею 30 га., яка визначена перерозподілом і віднесена до земель запасу, а вже потім обтяжити її сервітутом, що ми і зробили.

Сделайте Техничку по восстановлению границ.

Додано: 14 червня 2012 09:57
anastasia
По восстановлению границ Дослідного господарства на все их 64 га?

Додано: 14 червня 2012 10:53
Андрей1978
anastasia писав:на все их 64 га?
По обстоятельствам. В исходном вопросе Вы не указали вносились ли изменения в ГА на "ХХХ" при оформлении участков под индивидуальные сады. Или ГА оформлялся уже после. В любом случае в Техничке нужно показать оставшуюся площадь. Или "перспективно" оставшуюся. Ведь наверняка есть территории, кроме оформленных садов, которые "ХХХ" не нужны. Тогда, как вариант, из общей площади убрать уже оформленные сады, и ненужные площади по нотариальному заявлению на отказ в пользу садоводов. Но тогда есть риск нарваться на проект отвода в связи с вилученням части земельного участка. Также может быть сложность при получении такого отказа - часто само опытное хозяйство не может его дать без "благословения" своих "хозяев". В тоже время, если установить и зарегстрировать границы "ХХХ" на остаток участка только за исключением оформившихся садоводов, тогда следующему садоводу при оформлении своего участка придется вносить изменения и в границы "ХХХ".

вносились ли изменения в ГА на "ХХХ"

Додано: 14 червня 2012 11:17
anastasia
это хозяйство существует давольно таки долго... и переодически отказывается от кусочков своей земли в пользу РДА для дальнейшей их приватизации. Но насколько мне извесно никто никакой инвентаризации по оставшимся землям хозяйства не проводил. Просто решение коллегии УАН об отказе от части зем.участка и как следсвие решение РДА о внесении их в земли запаса. Так что на данный момент конечная площадь в пользовании хозяйства "ХХХ" нам не извесна. Разве нельзя сдать в базу только ту часть участка на которую накладывается сервитут?