Цільове призначення земельної ділянки для кладовища
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
- Volodar
- Спец
- Повідомлень: 1795
- З нами з: 17 квітня 2008 12:41
- Репутація: 53
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1036.559.2&nobreak=1andrew89 писав:по 6-зему -це землі рекреації
У рядку 55 ураховуються дані про заклади комунального обслуговування: готелі, установи, діяльність яких пов'язана зі збиранням відходів, відведенням стічних вод та іншими комунальними послугами, а також ритуальні установи (кладовища, крематорії).
У рядку 87 ураховуються дані про землекористувачів землями історико-культурного призначення: організації та установи, на території яких розміщені виключно історико-культурні заповідники, музеї-заповідники, історико-культурні заповідні території, меморіальні парки, меморіальні (цивільні та військові) кладовища, ...
А де рекреація???У графі 55 - дані про землі, які використовуються для відпочинку, та інші відкриті землі (графи 56+57+58+59+60+61+62): землі, які використовуються для відпочинку (крім спортивних споруд та санаторно-курортних організацій, які потрібно враховувати у графі 43). Включати кемпінги, турбази, пансіонати, будинки відпочинку, піонерські табори, землі під кладовища, землі, зайняті під поточне та майбутнє будівництво.
Додано через 8 хвилин 7 секунд:
Погоджуючь, якщо кладовище буде закріплено за комунальним підприємством. В іншому випадку пропоную (для сел)Поковба писав:Я б відніс до 03.12. Інше просто в голову не приходить.
18.00 Землі загального користування.
- Volodar
- Спец
- Повідомлень: 1795
- З нами з: 17 квітня 2008 12:41
- Репутація: 53
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
NoNo Обгрунтуйте, будь-ласка для випадків, крім військово-меморіальних або поховання відомих людей тощоАнтоніна Лобанова писав:Кладовище відноситься до земель історико-культурного призначення.
Kato писав:КВЕД 96.03 - Організування поховань і надання суміжних послуг
На мою думку це різні види послугNikRvzr писав:КВЕД 2005 року - 01.41. - облаштування, догляд і переоблаштування ландшафту, включаючи закладення та утримання парків і садів, кладовищ тощо
Крім того:
Перепрошую, але здається В КВЕД 2005 року єNikRvzr писав:КВЕД 2005 року - 01.41. - облаштування, догляд і переоблаштування ландшафту, включаючи закладення та утримання парків і садів, кладовищ тощо... скасовується цей класифікатор лише з 31.12.2012... по факту маємо два діючих класифікатори
93.03.0 Організація поховань Krutelyk
- dexter3000
- Спец
- Повідомлень: 1353
- З нами з: 29 серпня 2007 17:38
- Репутація: 10
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
В данном случае следует брать код классификатора http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1011-10 - 18.00NikRvzr писав:Допоможіть визначитись з кодом цільового призначення з/д відповідно до класифікатора
Дело в том, что кладбища являются землями общего пользования (см. пп. "а" п. 3 ст. 83 ЗКУ), поэтому и код более всего подходит именно этот.
Как угодье земли кладбища относятся к графе 62 формы 6-зем.
Если говорить о категории, к которой следует относить кладбищенские земли (ибо код классификатора 18.00 о категории прямо не упоминает), то это действительно земли рекреационного назначения. "Вечный отдых", так сказать. По крайней мере, меня в свое время так учили.
Никак нет. Землями историко-культурного назначения считаются только мемориальные кладбища и некрополи.Антоніна Лобанова писав:Кладовище відноситься до земель історико-культурного призначення.
- Volodar
- Спец
- Повідомлень: 1795
- З нами з: 17 квітня 2008 12:41
- Репутація: 53
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
На мою думку землі кладовищ, як землі загального користування, варто відносити до земель житлової та громадської забудовиdexter3000 писав:Если говорить о категории, к которой следует относить кладбищенские земли (ибо код классификатора 18.00 о категории прямо не упоминает), то это действительно земли рекреационного назначения.
Погодьтеся, що визначення рекреаційних земель, крім "відпочинку"До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.

Але за такою логікою кладовища можна і до туризму "підтягнуть" і до спортивних заходів - хто довше проживДо земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.

- dexter3000
- Спец
- Повідомлень: 1353
- З нами з: 29 серпня 2007 17:38
- Репутація: 10
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Позвольте не согласиться. Понятие "земли общего пользования" значительно шире, чем "земли жилой и общественной застройки". Если исходить из предлагаемого вами подхода, то как быть с кладбищами находящимися за пределами населенных пунктов? Согласно учетных данных в Украине 62,1 тыс. га кладбищ, при чем в границах населенных пунктов находится лишь 47,5 тыс. га. Захоронения, в конце концов, как мне кажется, нельзя считать "общественной застройкой", а могила не является объектом градостроительства. Более того, после окончания кладбищенского периода территория закрытого кладбища должна использоваться под парки и скверы (см. ДСанПиН 2.2.2.028-99). Поэтому земли рекреации - наиболее подходящее целевое назначение. Территория кладбища становится местом вечного отдыха для умерших, а также пусть и очень специфическим, связанным с отправлением погребальных ритуалов и содержанием мест захоронений, но все-таки местом рекреации для живущих.Volodar писав:На мою думку землі кладовищ, як землі загального користування, варто відносити до земель житлової та громадської забудови
- Volodar
- Спец
- Повідомлень: 1795
- З нами з: 17 квітня 2008 12:41
- Репутація: 53
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
Хотілося щоб Ви продовжили цитату типу: з них рекреаційних земель стілько-то...dexter3000 писав:Согласно учетных данных в Украине 62,1 тыс. га кладбищ, при чем в границах населенных пунктов находится лишь 47,5 тыс. га.
Додано через 3 хвилини 56 секунд:
Так, за межами не лише кладовища, а і житлові будинки (мовчу про громадську забудову)dexter3000 писав:Понятие "земли общего пользования" значительно шире, чем "земли жилой и общественной застройки". Если исходить из предлагаемого вами подхода, то как быть с кладбищами находящимися за пределами населенных пунктов?

Хоча в мене в районі: всі кладовища в межах населених пунктів
Востаннє редагувалось 02 серпня 2012 09:12 користувачем Volodar, всього редагувалось 1 раз.
- Volodar
- Спец
- Повідомлень: 1795
- З нами з: 17 квітня 2008 12:41
- Репутація: 53
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
Форма 6-зем http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1036.559.2&nobreak=1 коса і крива (якщо прикладати її до ЗКУ), і по ній категорію земель ні яким чином не визначиш. Наприклад, в цій же графі форми 6-зем "дані про землі, які використовуються для відпочинку, та інші відкриті землі", включаються дані про вулиці, набережні, площі та дані про землі, відведені під будівництво (будівництво на яких не розпочато) або дані про землі під гідротехнічними спорудами... Як бачимо ці території далекі від розуміння землі, які використовуються для відпочинку. Хоча якщо розмірковувати, що по вулицях ми прогулюємося, на набережних - любуємося краєвидами, на гідротехнічних спорудах (дамбах) ловимо рибу, то якимось чином це можна вважати відпочинком.zemkov писав:У наших земельників по формі 6-зем кладовища звучать, як "землі, які використовуються для відпочинку та інші відкриті землі"

Крім цього у формі 6-зем про землі рекреаційного призначення:
і все.У рядку 86 ураховуються дані про землекористувачів землями рекреаційного призначення: будинки і бази відпочинку, пансіонати, кемпінги, мотелі-кемпінги, туристичні бази, туристсько-оздоровчі табори, будинки рибальські і мисливські, дитячі туристські та спортивні станції і табори.
P.S. Аргументація dexter3000 щодо віднесення кладовищ до земель рекреації є слушною і виваженою, але поки не буде десь написано, що землі кладовищ відносяться до такої-то категорії, завжди буде простір для власної думки
Ну.... знов не знаю...
Те, що ця форма
Те, що ця форма
крива і коса - сперечатись не буду (бо я в це свято вірю), але чи не подобається графа 62 форми?Volodar писав:Форма 6-зем http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1036.559.2&nobreak=1 коса і крива
У графі 55 - дані про землі, які використовуються для відпочинку, та інші відкриті землі (графи 56+57+58+59+60+61+62): землі, які використовуються для відпочинку (крім спортивних споруд та санаторно-курортних організацій, які потрібно враховувати у графі 43). Включати кемпінги, турбази, пансіонати, будинки відпочинку, піонерські табори, землі під кладовища, землі, зайняті під поточне та майбутнє будівництво.
У графі 62 - дані про кладовища: землі, зайняті кладовищами, крематоріями.
Я взагалі не розумію численні посилання на 6-зем. 6-зем - це статитистика, ця документація фіксує те, що встановлено іншою документацією. Тому правильно розмірковувати в категоріях (в залежності від часу встановлення цільового призначення) УКЦВЗ - КВЦПЗ. Ну і звичайно ст.19 ЗКУ.
Оскільки кладовища можуть бути за межами населених пунктів, то відносити їх до земель житлової та громадської забудови не можна. За категорією взагалі проситься остання - "землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення". Але місце кладовища в середині категорії визначити важко.
Якщо ж говорити про КВЦПЗ, то на мій погляд правильно 18.0, хоча повністю правильно це буде лише в разі "якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування".
Оскільки кладовища можуть бути за межами населених пунктів, то відносити їх до земель житлової та громадської забудови не можна. За категорією взагалі проситься остання - "землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення". Але місце кладовища в середині категорії визначити важко.
Якщо ж говорити про КВЦПЗ, то на мій погляд правильно 18.0, хоча повністю правильно це буде лише в разі "якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування".
- dexter3000
- Спец
- Повідомлень: 1353
- З нами з: 29 серпня 2007 17:38
- Репутація: 10
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Из формы 6-зем это не видно. Тут рассматривается соотношение кладбищенских земель в границах и за границами НП как угодья.Volodar писав:Хотілося щоб Ви продовжили цитату типу: з них рекреаційних земель стілько-то...
Бывает у нас все, что угодно. Но когда ещё я учился в университете, наши академики от землеустройства на лекциях по кадастру рассказывали, что кладбища это рекреация. Мне это и запомнилось, собственно говоря, потому что звучало несколько непривычно.Volodar писав:Так, за межами не лише кладовища, а і житлові будинки (мовчу про громадську забудову)
Форма 6-зем с понятием "целевое назначение" вообще никак не коррелирует, поэтому дать окончательный ответ на поставленный вопрос в рамках имеющейся нормативной базы, как мне кажется, достаточно тяжело. В западных классификациях, кстати, кладбища и крематории фигурируют как "земли инфраструктуры" наравне с водопроводами, землями связи и т.п.Volodar писав:Форма 6-зем http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1036.559.2&nobreak=1 коса і крива (якщо прикладати її до ЗКУ), і по ній категорію земель ні яким чином не визначиш.
-
- Молодший спец :)
- Повідомлень: 36
- З нами з: 11 липня 2012 16:32
- Репутація: 0
- Область: Хмельницька
Шановне панство, прошу допомоги в вирішенні такого питання. Відводиться земельна ділянка під виправною колонією. Якщо раніше в класифікаторі можна було знайти код 15.06 для розміщення та постійної діяльності органів Державного департаменту України з питань виконання покарань, то тепер цього немає. Може в когось була аналогічна проблема ?. Можливо до органів МВС, хоча ніби Міністерство юстиції (пенетенціарна служба).
- dexter3000
- Спец
- Повідомлень: 1353
- З нами з: 29 серпня 2007 17:38
- Репутація: 10
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
- dexter3000
- Спец
- Повідомлень: 1353
- З нами з: 29 серпня 2007 17:38
- Репутація: 10
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Гм. Зачем относить пенитенциарную службу к другому целевому назначению, если есть специальное целевое назначение для пенитенциарной службы? 5+5=?Іринка писав:Як на мене, то код має бути 03.01, оскільки державна пенітенціарна служба підпорядкована Мінюсту, а відповідно це є землями громадського призначення.