Сітка польових доріг

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Важливий момент - є чітко визначені землі, які не паювалися і дороги туди не відносяться. Враховуючи, що пайовики не приймали рішення (майже завжди) відмовитися від цих земель, юридично - це землі приватної (сумісної) власності, право якими не посвідчене.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

solim писав:Важливий момент - є чітко визначені землі, які не паювалися і дороги туди не відносяться. Враховуючи, що пайовики не приймали рішення (майже завжди) відмовитися від цих земель, юридично - це землі приватної (сумісної) власності, право якими не посвідчене.
Ну це як де. В нас проекти організації території земельних часток паїв обовязково містили баланси площ (трансофрмацію угідь) - до розпаювання і після, з пропозиціями віднести до земель запасу ділянки, які заросли лісом, під проектними польовими дорогами і т.д. Проекти погоджувалися розпорядженням РДА, і затверджувалися загальними зборами...
dexter3000 писав:Скажімо так - це нерозподілена земельна ділянка, що була передана у власність КСП, відповідно до державного акту на право колективної власності. Її почали ділити, але недоділили.
Навіть якщо так "натягувати", то все рівно ДІЛЯНКА, і аж ніяк не ЗЕМЛІ. Див Ваше попередня повідомлення:
dexter3000 писав:Може краще нехай паї та невитребувані землі залишаються саме паями та землями, а не земельними ділянками?
на мій погляд поняття "нерозподілена" і "недоділена" різні.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Volodar писав:Ну це як де. В нас проекти організації території земельних часток паїв обовязково містили баланси площ (трансофрмацію угідь) - до розпаювання і після, з пропозиціями віднести до земель запасу ділянки, які заросли лісом, під проектними польовими дорогами і т.д. Проекти погоджувалися розпорядженням РДА, і затверджувалися загальними зборами...
В проектах розпаювання, Ви описуєте, містились пропозиції віднести ділянки під проеткними дорогами до земель запасу. Якщо цей проект затверджувався загальними зборами, погоджувався владою, то логічним буде розуміти, що всі погоджуються з тим, що це землі запасу (державна земля).
Хм. Тоді на підставі нього робимо технічку по виділеню їх в натурі , присвоюємо кадастровий номер, реєструємо право власності за державою - передаємо в оренду як земельну ділянку. Як тоді визначити вид сг угідь? Звісно, найкраще отримувати орендну плату як з ріллі. Якщо так, то тоді така ділянка (коли прийде час) не зможе буде використана як дорога.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Борщ писав:Як тоді визначити вид сг угідь? Звісно, найкраще отримувати орендну плату як з ріллі. Якщо так, то тоді така ділянка (коли прийде час) не зможе буде використана як дорога.
Теоретично:
4. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Volodar, погодьтеся що це "брєд".
Спробую пояснити.
Для чого були придумані ці проеткні дороги? Далеко не для того щоб починаючи з 2010 влада використала це як привід наповнення бюджету, а с/г інспектори могли стригти капусту в того чи іншого с/г виробника.
В першу чергу, для того, щоб коли власники паїв сформують собі земельні ділянки, могли до них по чомусь підїхати. Є такі власники. Хочуть вони самостійно (?!) обробляти землю товарного с/г виробництва. Треба відбити йому дорогу до своєї ділянки. Я - орендар. В мене в оренді 39 із 40 земельних ділянок. Зробив проект ЕЕОС бо в мене більше 100 га. Не передбачено ним виділення дороги, бо маю я договір оренди на ці дороги і плачу як за ріллю. Не маю бажання з власником укладати якісь договори суборенди і т.д. Який в нього вихід? "Кукурузнік"?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Борщ писав:Який в нього вихід? "Кукурузнік"?
В чому проблема? заставити того одного приєднатися до 39 і укласти з Вами договір оренди? Якщо використовувати польові дороги як ріллю, то ви самі відповіли, хоч я писав "теоретично"
Борщ писав:Зробив проект ЕЕОС бо в мене більше 100 га. Не передбачено ним виділення дороги, бо маю я договір оренди на ці дороги і плачу як за ріллю.
І чому це брєд?
Борщ писав:погодьтеся що це "брєд".
якщо глибше то брєд - розпайовувати державні землі.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Volodar писав:В чому проблема? заставити того одного приєднатися до 39 і укласти з Вами договір оренди?
Відповім Вам як практик, це буває дуже не просто.
чому це брєд?
Чиї права ним (ЕЕОС) порушуються? Право власника добратися до своєї ділянки, чи право орендаря проваджувати свою діяльність відповідно проекту.
якщо глибше то брєд - розпайовувати державні землі.
Згоден, алеж вже понад 15 років пройшло. Якось прижились, є плюси-мінуси. Навіщо придумувати додаткові доїлки?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Борщ писав:Навіщо придумувати додаткові доїлки?
це про ЕЕОС? чи про оренду проектних доріг?
Борщ писав:Чиї права ним (ЕЕОС) порушуються? Право власника добратися до своєї ділянки, чи право орендаря проваджувати свою діяльність відповідно проекту.
я щось не зовсім розумію: ЕЕОС і право власника добратися до своєї ділянки це ж різні речі. Чи я помиляюся?
Ви запитали як правомірно польові дороги використовувати як рілля, я запропонував варіант - ЕЕОС. Є ще більш фантастичні - консолідація і проект землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань...Звичайно можна і просто на підставі договору оренди з РДА на земельну ділянку як рілля, а не польова дороа з аргументацією що вона лише проектна. В мене районі щодоного договору на польові дороги не має і не скоро буде...Легше заплатить інспектору facepalm
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

це про ЕЕОС? чи про оренду проектних доріг?
і те і те.
я щось не зовсім розумію: ЕЕОС і право власника добратися до своєї ділянки це ж різні речі. Чи я помиляюся?
Що таке дорога? Це те по чому можна їхати. Проектна польова дорога це теж щось таке, щоб можна було доїхати до ділянки. Візуально її не має бо вона (якщо і існує там) розорена. Нехай вона визначена існуючим проектом ЕЕОС як рілля, і орендується по законному договорі. Яким чином добереться власник до своєї земельної ділянки? Мав би по проеткній дорозі але вона розорена. Чи законо? Законно.
.Легше заплатить інспектору facepalm
Ненастарчиш.
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 66
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Сергiй64 »

Шановні колеги, хто останнім часом мав справу з проектними дорогами?. хто розпоряджається ними? хто передає в оренду? може щось нове було в законодавстві? підкажіть.
Аватар користувача
frimen
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 35
З нами з: 15 вересня 2008 11:58
Репутація: 0

Сітка польових доріг

Повідомлення frimen »

Сергiй64 писав: Шановні колеги, хто останнім часом мав справу з проектними дорогами?. хто розпоряджається ними? хто передає в оренду? може щось нове було в законодавстві? підкажіть.
Все покрито мраком )
Shurazem
Спец
Спец
Повідомлень: 233
З нами з: 09 грудня 2008 16:09
Репутація: 0

Сітка польових доріг

Повідомлення Shurazem »

frimen писав:Все покрито мраком )
Але ж вихід має якийсь бути, можливо Рада нехай надає дозвіл на розробку тех.док по встановленню, відновленню меж цих польових доріг і передає в оренду користувачу 75% єдиного масиву?
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення ппзкб »

Shurazem, Навіщо тех.док? Їхні межі давно встановленні проектом розпаювання. А от хто має право ними розпоряджатися - оце питання
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Сітка польових доріг

Повідомлення Astreya »

ппзкб писав: Shurazem, Навіщо тех.док? Їхні межі давно встановленні проектом розпаювання. А от хто має право ними розпоряджатися - оце питання
Траплялися мені документи 2008 року, де польову дорогу було передано в оренду разом з ріллею, розпорядником була райдержадміністрація.
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення ппзкб »

Astreya, Можливо. Мені траплялись документи де так званим "соціальним договором" польові (проектні) дороги передавались в оренду ОМС. Але наврядчи це юридично вірно.
Аватар користувача
юлія 2019
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 08 січня 2019 13:43
Репутація: -3
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Сітка польових доріг

Повідомлення юлія 2019 »

Доброго дня! Хто на сьогоднішній день розпочав роботи по інвентаризації земель під польовими дорогами? Цікавить все - від прийняття рішень с/ради про проведення даних робіт і т.д.
Pavlo1977
Повідомлень: 4
З нами з: 01 жовтня 2017 19:31
Репутація: 1
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Pavlo1977 »

Добрий день! А чому інвентаризація? А якщо в проекті організації території земельних часток (паїв) вказані польові запроектовані дороги (площа, межі та т.ін), проект затверджувався загальною площею в т.ч. і дороги, а у власність передавалась тільки рілля, то чи можливо робити через технічну документацію?
Аватар користувача
Prometheus
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 31 березня 2011 12:13
Репутація: 321
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Prometheus »

юлія 2019, Я найблищим часом почну технічку щодо встановлення робить. Там все просто, є розпайовка, там є проектні дороги і є рішення с/р. Єдине питання це суміжники
Dima R
Спец
Спец
Повідомлень: 142
З нами з: 19 січня 2017 08:34
Репутація: 73
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Dima R »

Prometheus писав: 23 травня 2019 14:50 рішення с/р
Решение на технички (и на какой вид)?
Аватар користувача
Prometheus
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 31 березня 2011 12:13
Репутація: 321
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Prometheus »

Dima R писав: 23 травня 2019 15:19 Решение на технички (и на какой вид)?
Prometheus писав: 23 травня 2019 14:50 встановлення
Dima R
Спец
Спец
Повідомлень: 142
З нами з: 19 січня 2017 08:34
Репутація: 73
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Dima R »

Prometheus писав: 23 травня 2019 16:34 встановлення
Так нельзя делать, почитай "Вісник" от апреля, 8 страница. Там расписано об этом.
Аватар користувача
Prometheus
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 31 березня 2011 12:13
Репутація: 321
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Prometheus »

Dima R писав: 23 травня 2019 16:45 Так нельзя делать, почитай "Вісник" от апреля, 8 страница. Там расписано об этом.
в мене немає вісника, чому не можна?
Dima R
Спец
Спец
Повідомлень: 142
З нами з: 19 січня 2017 08:34
Репутація: 73
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Dima R »

Prometheus писав: 23 травня 2019 17:05 в мене немає вісника, чому не можна?
Сбросил в лс.
Аватар користувача
Prometheus
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 31 березня 2011 12:13
Репутація: 321
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Prometheus »

Dima R,
Не зручні для читання фото. А от Кодекс гарно читається
Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, місце розташування яких визначено за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), які розроблені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою", відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру, здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
{Пункт 1 розділу X доповнено абзацом п’ятим згідно із Законом № 497-VIII від 02.06.2015}
Можемо подебатувати. Якщо там написано що робиться тільки через інвентаризацію, то може автору варто роботу поміняти
Dima R
Спец
Спец
Повідомлень: 142
З нами з: 19 січня 2017 08:34
Репутація: 73
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сітка польових доріг

Повідомлення Dima R »

Prometheus писав: 23 травня 2019 18:45 Можемо подебатувати.
Нет, спасибо. Делайте так, как считаете нужным.
Відповісти