Затвердження проекту відведення та зміна цільового призначення одним рішенням

про зміну цільового призначення земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
lifeiscool
Повідомлень: 5
З нами з: 26 жовтня 2011 14:37
Репутація: 0
Область: м.Київ

Затвердження проекту відведення та зміна цільового призначення одним рішенням

Повідомлення lifeiscool »

Доброго вечора, шановні форумчани!
Підкажіть, будь-ласка, чи може ОДА чи РДА у своєму рішенні про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки с/г призначення із земель запасу одночасно вирішити питання про зміну цільового призначення ділянки? Тобто проект землеустрою розроблений на відведення с/г ділянки. Одним пунктом рішення цей проект затверджується, другим пунктом змінюється цільове призначення, а третім пунктом в оренду передається та сама ділянка, але уже з новим цільовим призначенням. Чи правильний такий алгоритм, чи для зміни ЦП потрібно розробляти ще один проект землеустрою уже після укладення договору оренди.
Буду дуже вдячний за Вашу допомогу.
Аватар користувача
Kato
Спец
Спец
Повідомлень: 312
З нами з: 19 червня 2008 09:58
Репутація: 1
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Kato »

lifeiscool писав:чи може ОДА чи РДА у своєму рішенні про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки с/г призначення із земель запасу одночасно вирішити питання про зміну цільового призначення ділянки?
не може
lifeiscool писав:чи для зміни ЦП потрібно розробляти ще один проект землеустрою
такі да
lifeiscool
Повідомлень: 5
З нами з: 26 жовтня 2011 14:37
Репутація: 0
Область: м.Київ

Повідомлення lifeiscool »

Kato, дякую за оперативну відповідь! Чи могли б ви написати хоча б декількох словах, чим така позиція обгрунтована? Я теж схиляюся до такого висновку, але з положень ЗК та Закону про землеустрій ця відповідь для мене не є очевидною, хоча перечитую ці закони вже надцятий раз. Може є якась судова практика чи роз'яснення?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Kato писав:lifeiscool написав:
чи може ОДА чи РДА у своєму рішенні про затвердження проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки с/г призначення із земель запасу одночасно вирішити питання про зміну цільового призначення ділянки?
не може
Ushas Ushas Ushas
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/625-2012-р
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/375-2012-р
lifeiscool
Повідомлень: 5
З нами з: 26 жовтня 2011 14:37
Репутація: 0
Область: м.Київ

Повідомлення lifeiscool »

Volodar, дякую за джерела! Але ж ці рішення, як на мене, не зовсім відповідають букві ЗК. Адже в них мав би затверджуватися проект землеустрою, а там про це ні слова, та й конкретне цільове призначення не вказане. Одним словом, якось надто просто все виглядає в цих рішеннях КМУ...
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

lifeiscool писав:Але ж ці рішення, як на мене, не зовсім відповідають букві ЗК.
просто Вам разом з Като потрібно з Києва поїхати в район за кілометрів з 200 від столиці в райвідділ на виробничу практику morgny
lifeiscool писав:Адже в них мав би затверджуватися проект землеустрою, а там про це ні слова
Вам посилання на 123 статтю ЗКУ не достатньо?
lifeiscool писав:та й конкретне цільове призначення не вказане.
NoNo "...для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування повітряної лінії ..."
"...для розробки Здолбунівського кар’єру суглинків і крейди."
lifeiscool писав:Одним словом, якось надто просто все виглядає в цих рішеннях КМУ...
"Краткость - сестра таланта"
P.S. З мого досвіду і РДА і ОДА завжди приймало одне розпорядження про відведення земельної ділянки із земель запасу для різних потреб.
Чим Вам ст. 123 ЗКУ в поєднанні з ст.20 не подобається?
Аватар користувача
Kato
Спец
Спец
Повідомлень: 312
З нами з: 19 червня 2008 09:58
Репутація: 1
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Kato »

вибачаюсь lifeiscool, чи правильно я зрозуміла питання: є проект відведення земельної ділянки за рахунок земель запасу сільскогосподарського призначення для якихось сільськогосподарських потреб, а тепер на стадії затвердження, наприклад, хочуть в оренду для автозаправки чи там ще під щось? чи дозвіл, проект і погодження були одразу на автозапраку і саме така зміна цільового мається на увазі?

Додано спустя 1 хвилину 38 секунд:
Volodar писав:просто Вам разом з Като потрібно з Києва поїхати в район за кілометрів з 200 від столиці в райвідділ на виробничу практику
до Вас можна? Drug

Додано спустя 4 хвилини 9 секунд:
Volodar писав:З мого досвіду і РДА і ОДА завжди приймало одне розпорядження про відведення земельної ділянки із земель запасу для різних потреб.
і з мого...тільки без грозних фраз в розпорядженнях "змінити цільове призначення".
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Kato писав: Volodar написав:
просто Вам разом з Като потрібно з Києва поїхати в район за кілометрів з 200 від столиці в райвідділ на виробничу практику
до Вас можна?
Якщо з Володаром виробнича практика не получиться, пропоную ще 300 км. у тому ж напрямку, але просто на відпочинок. Вугрі, уха та шашлик - гарантовані. morgny
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Не по темі
Kato писав:до Вас можна?
Без проблем, домовимося !Alkogol!
В нас добре: чисте провітря, відсутність заторів і бутіків, централізованого теплопостачання і інших сумнівних благ цивілізації... Вам сподобається... Певний час гостювали англійці (вчителі по обміну досвідом) так після місяця проживання взимку в наших квартирах їхньому задоволенню не було меж : безкоштовний екстрім lol2
Додано спустя 1 хвилину 8 секунд:
Kato писав:без грозних фраз в розпорядженнях "змінити цільове призначення".
А надати землі с/г призначення для розташування АЗС - це що по Вашому?
lifeiscool
Повідомлень: 5
З нами з: 26 жовтня 2011 14:37
Репутація: 0
Область: м.Київ

Повідомлення lifeiscool »

Kato, Volodar, zemkov, дякую за ваші відповіді! Я розумію, що практика в нашій країні може дуже відрізнятися від того, що написано в законах, та ще й у кожному районі вона своя... facepalm
Ст. 123 + 20 ЗК + 122 - цих статей цілком достатньо, щоб зрозуміти, хто і що може робити, але мені не до кінця зрозумілим залишається, чому в ст. 123 ЗК передбачено дві різні підстави для розробки проектів землеустрою - коли змінюється цільове призначення і коли відводиться ділянка, межі якої не встановлені.На практиці ж складається ситуація, коли за одним рішенням затверджується проект землеустрою щодо відведення ділянки, межі якої не встановлені, і одночасно змінюється цільове призначення цієї ділянки. Може я просто неправильно розумію весь процес...
Kato, щодо вашого питання - проект землеустрою від початку розроблявся не для с/г потреб, а для будівництва, але земля відводилася із с/г земель запасу. Це якимось чином впливає на документацію, яка має розроблятися і затверджуватися?
Аватар користувача
Kato
Спец
Спец
Повідомлень: 312
З нами з: 19 червня 2008 09:58
Репутація: 1
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Kato »

lifeiscool писав:проект землеустрою від початку розроблявся не для с/г потреб, а для будівництва
тоді все ок. вибачаюсь, дійсно спочатку не правильно зрозуміла питання
lifeiscool писав:чи може ОДА чи РДА...Одним пунктом рішення цей проект затверджується, другим пунктом змінюється цільове призначення, а третім пунктом в оренду передається та сама ділянка, але уже з новим цільовим призначенням
якщо хочеться саме так, то будь ласка
Додано спустя 1 хвилину 3 секунди:
Volodar писав:А надати землі с/г призначення для розташування АЗС - це що по Вашому?
ті ж яйця тільки в профіль :oops:
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

lifeiscool писав:проект землеустрою від початку розроблявся не для с/г потреб, а для будівництва, але земля відводилася із с/г земель запасу. Це якимось чином впливає на документацію, яка має розроблятися і затверджуватися?
Проект відведення може передбачати (і у переважній більшості випадків передбачає) одночасно і формування земельної ділянки і зміну її цільового призначення) і жодній букві закону це не суперечить. В той же час цільове призначення, зазначене у проекті, має відповідати тому, яке буде вказано у рішенні про передачу земельної ділянки. Якщо в подальшому орендар захоче змінити його - розробляється новий проект.
lifeiscool
Повідомлень: 5
З нами з: 26 жовтня 2011 14:37
Репутація: 0
Область: м.Київ

Повідомлення lifeiscool »

Kato, SBB, дякую! Великий респект вам і форуму!
І ще одне маленьке питання, щоб розвіяти сумніви - в проекті землеустрою має хоча б якимось чином згадуватися зміна цільового призначення, чи достатньо, щоб така зміна була записана в розпорядженні про затвердження проекту? Ще раз дякую!
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Достатньо вказівки про те, що земельна ділянка відводиться для ___________. Тут же теж питання, якщо ділянка формується вперше, скоріш всього попереднє цільове ніхто їй не встановлював, тому це можна розглядати і як "зміну" і як "встановлення".
Аватар користувача
Kato
Спец
Спец
Повідомлень: 312
З нами з: 19 червня 2008 09:58
Репутація: 1
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Kato »

lifeiscool писав:в проекті землеустрою має хоча б якимось чином згадуватися зміна цільового призначення
я так розумію, що особливої різниці не має. на мою думку, головне в проекті чітко зазначити з якої категорії та за рахунок яких земель робиться відведення та для яких потреб (нова категорія та цільове). З моєї практики формулювань "зміна цільвоого" ні в розпорядженнях, ні в проектах, ні в завтвердженнях не має. якщо треба зразок, пишіть
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

ми у висновках комісії зазначаємо за рахунок яких земель відводимо Nenayu в розпорядженнях лише зазначаємо цільове, з яким надаємо...
denissim
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 10 листопада 2008 23:08
Репутація: 1

Повідомлення denissim »

по мому досвіду, затверджували проект відведення, вилучали земельну ділянку із земель с/г призначення. переводили в землі необхідної категорії і передавали в користування (власність) для конкретного цільового призначення
Відповісти