Комплексне застосування GPS і електронних тахеометрів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
-
- Повідомлень: 3
- З нами з: 30 жовтня 2012 19:57
- Репутація: 0
- Область: Полтавська
-
- Спец
- Повідомлень: 1094
- З нами з: 14 травня 2010 17:36
- Репутація: 7
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Інше
Так не всем же, а некоторым, которые и нам помогали чем могли.Chernov писав:И ВЫ, добрый дядя, еще им, дармоедам, в чем то помогаете....
Мы всегда за взаимовыгодное сотрудничество...
Додано через 5 днів 3 години 32 хвилини 51 секунду:
Раніше згадував статтю "СОВРЕМЕННАЯ ГЕОДЕЗИЯ - НЕ ПРИБОРЫ, А ТЕХНОЛОГИИ". Автор - С.Г. Гаврилов (Центр Прикладной Геоинформатики «Терра-Спейс»), надруковану в "ГИС-Обозрение", №3/1998. Не дивлячись на її майже 15-річну давність багато що залишається актуальним.
Може комусь буде цікаво зрівняти - що писали 15 років тому і чи підтвердило це життя...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
-
- Спец
- Повідомлень: 302
- З нами з: 09 листопада 2010 17:10
- Репутація: 0
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
Питання до практиків.
Ситуація .
Поле площею 12 га (по проекту) розпайоване на 6 ділянок. Межі ділянок відмічені межовими знаками (кілочками), ніяких проектних доріг не проектовано.
Проведено обмір цього поля GPS, ( антенна рухалась по контуру відміченому межовими знаками). Результат обміру - 12,5 га.
Площа земельної діялнки, отримана внаслідок обміру її GPS - це площа отримана внаслідок розрахунку з периметру, чи площа з врахуванням всіх нерівностей поверхні обміряної ділянки?
Ситуація .
Поле площею 12 га (по проекту) розпайоване на 6 ділянок. Межі ділянок відмічені межовими знаками (кілочками), ніяких проектних доріг не проектовано.
Проведено обмір цього поля GPS, ( антенна рухалась по контуру відміченому межовими знаками). Результат обміру - 12,5 га.
Площа земельної діялнки, отримана внаслідок обміру її GPS - це площа отримана внаслідок розрахунку з периметру, чи площа з врахуванням всіх нерівностей поверхні обміряної ділянки?
-
- Спец
- Повідомлень: 59
- З нами з: 31 серпня 2009 21:03
- Репутація: 7
- Область: Сумська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
уточніть, яким саме GPS мірялось 12,5га і як "відмічались" попередньо 12га.Борщ писав:Поле площею 12 га (по проекту) розпайоване на 6 ділянок. Межі ділянок відмічені межовими знаками (кілочками), ніяких проектних доріг не проектовано.
Проведено обмір цього поля GPS, ( антенна рухалась по контуру відміченому межовими знаками). Результат обміру - 12,5 га.
Бо я знаю що парять в інтернет-магазинах колгоспникам навігатори під виглядом суперточного обладнання
-
- Спец
- Повідомлень: 302
- З нами з: 09 листопада 2010 17:10
- Репутація: 0
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
Проект організації земельних часток паїів із земель колективної власності колишнього КСП "Сонечко".zahidzem писав:По какому проэкту? Кто разрабатывал проэкт? Чем? какой рукой-ногой?. Может данные с проэкта паевания 1979 года образца, когда уменьшали площадь чтоб получать большие центнеры на гектар?
Виконавець - приватна організація. До проекту всі висновки є,проект затверджено РДА.
Паювання в Україні почалось з 1993 року. В 1979 році українському люду було маловідоме слово "пай".
Запитаю по другому. Є GPS-прилад Trimble з виносною антеною. Є дві ділянки, однакові за периметром. Одна з них рівна, без рельєфності. На іншій - в центрі горб 10 метрів висотою. Теоритично- площа поверхні ділянки з горбом має бути більша, ніж площа рівнинної ділянки. Питання - GPS-прилад це враховує, чи вираховує площу виходячи з обїханого периметру?
-
- Спец
- Повідомлень: 59
- З нами з: 31 серпня 2009 21:03
- Репутація: 7
- Область: Сумська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
1. Звідки GPS по "обїханому периметру" знає що всередині ділянки горб, якщо ви на той горб не залізете?Борщ писав:Запитаю по другому. Є GPS-прилад Trimble з виносною антеною. Є дві ділянки, однакові за периметром. Одна з них рівна, без рельєфності. На іншій - в центрі горб 10 метрів висотою. Теоритично- площа поверхні ділянки з горбом має бути більша, ніж площа рівнинної ділянки. Питання - GPS-прилад це враховує, чи вираховує площу виходячи з обїханого периметру?
2. Уточніть Trimble один приймач чи більше, чи приймає він якісь поправки? Від цього залежить чи будуть однаковими виміряні цим приладом периметри.
3. GPS-приймач визначає тривимірні координати, але розрахунок площі ділянки в кадастрі виконується по редукованим на площину координатам точок в заданій системі координат - тобто без урахування рельєфу. Якщо це не для кадастру - треба виконати зйомку рельєфа і ввести поправки за нахили рельєфу.
Ці питання якось не зовсім по даній темі.
-
- Спец
- Повідомлень: 617
- З нами з: 14 квітня 2010 16:16
- Репутація: 0
- Область: Рівненська
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
І що робити власникам земельних ділянок в Карпатах, в котрих ділянки розміщені на крутих схилах гір? Питання не так до Вас, а більше до точності кадастрової карти.vasilkov писав:але розрахунок площі ділянки в кадастрі виконується по редукованим на площину координатам точок в заданій системі координат
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Питання не зовсім зрозуміле.Atoll писав:що робити власникам земельних ділянок в Карпатах, в котрих ділянки розміщені на крутих схилах гір
Раніше вже було розяснене, що кадастр розуміє лише редуковані на елипсоїд (чи на площину, що утворена його допомогою )площі.
Тобто нехай власники радіють щодо типа зменшеної плати за землю (хоча, якщо реально, треба терасувати, і тут вилазе втрата площі на схили терас...)
Востаннє редагувалось 28 січня 2013 19:55 користувачем Chernov, всього редагувалось 1 раз.
Все вірно... А якщо редукувати на еліпсоїд лінію довжиною 100 м, виміряну на фізичній поверхні землі на висоті, наприклад, 1000 м, то на скільки зміниться її довжина??? morgayuChernov писав:...Раніше вже було розяснене, що кадастр розуміє лише редуковані на елипсоїд площі...
Правильно... Вона стане довшою, і в залежності від того в яку проекцію буде розгортатися з еліпсоїда, може збільшитися на 0.1 м...
Востаннє редагувалось 28 січня 2013 14:22 користувачем gps_nik, всього редагувалось 1 раз.
-
- Спец
- Повідомлень: 302
- З нами з: 09 листопада 2010 17:10
- Репутація: 0
- Область: Житомирська
- Місце роботи: Інше
Залежно від того, яка крутизна схилу. По совдеповських мірках, якщо схил вище 7 градусів то такий вид сільгосподарського угіддя з еколого-економічних міркувань не може бути визначений як рілля.Atoll писав:І що робити власникам земельних ділянок в Карпатах, в котрих ділянки розміщені на крутих схилах гір?
Питання швидше за все по ріллі, так як оренда не ріллі не вимагає такої точності площі.
Зрозуміло. Значить не враховує.vasilkov писав:. Звідки GPS по "обїханому периметру" знає що всередині ділянки горб, якщо ви на той горб не залізете?
Приймач один,RTS-поправок не приймає.vasilkov писав:Уточніть Trimble один приймач чи більше, чи приймає він якісь поправки? Від цього залежить чи будуть однаковими виміряні цим приладом периметри.
Що значить віртуальні? Це коли виконавці проекту розпаювання не виходили на поле і не робили зйомку як належить , а визначили точку привязки і від неї лінійочкою намалювали рівненькі , прямокутної форми земельні ділянки? Я розумію що це можливо всередині масиву, але край поля ніколи не був ідеально рівний, як він зображений в проекті розпайовки.Chernov писав:Але у кадастрі реєструються площі віртуальні, тобто редуковані на поверхню, що є результатом координатних перетворень
-
- Спец
- Повідомлень: 59
- З нами з: 31 серпня 2009 21:03
- Репутація: 7
- Область: Сумська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
я казав "на площину", а не на еліпсоїд. Якщо трохи детальніше, то так:Chernov писав:Раніше вже було розяснене, що кадастр розуміє лише редуковані на елипсоїд площі.
в кінцевому результаті - редуковані на площину в проекції Гауса-Крюгера (йдеться ж про кадастр України).
Формули розрахунку площі у всіх підручниках з геодезії/земельного кадастрових робіт, відповідно і програмне забезпечення для землеустрою - усі використовують плоскі прямокутні координати X і Y, а не еліпсоїдальні.
-
- Спец
- Повідомлень: 617
- З нами з: 14 квітня 2010 16:16
- Репутація: 0
- Область: Рівненська
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
В далеких 90-их при виконанні паювання по "Ронко" проскакувала така думка в "Західгеодезкартографії", щоб видавати площу не приведену, але знов таки чогось та ідея затихла і зійшла нанівець. Там і Київ щось мутив, навіть якусь прожку присилав де накладувались текстури і ніби обраховувались площі по них.
-
- Спец
- Повідомлень: 59
- З нами з: 31 серпня 2009 21:03
- Репутація: 7
- Область: Сумська
- Місце роботи: Приватні проектні організації
в далеких 90-х (коли значні ухили були) я навіть іноді підписував на плані зем.ділянки проміри на місцевості і горизонтальні прокладення, а також площі на площині і на місцевості - але інформація про міцевість в держ.акти не вносилася, а слугувала додатковою інформацією для замовника.Atoll писав:В далеких 90-их при виконанні паювання по "Ронко" проскакувала така думка в "Західгеодезкартографії", щоб видавати площу не приведену
Я вже не перший рік чекаю, коли закінчиться нинішня епопея з обмірами, і почнеться чергове уточнення - поправки в площі за рельєф.
Бо просто так землевпорядна служба без роботи сидіти не повинна, а тут таке "неоране поле" зовсім поруч morgayu
Причому основний фактор - це ж буде збільшення податків для землекористувачів, а також податки з виконаних землевпорядних робіт Obid
Отака безкоштовна ідея для податкової і земагенства
Додано через 1 хвилину 52 секунди:
facepalmБорщ писав:Приймач один,RTS-поправок не приймає.
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Сам писав першу версію тієї програми. Ще на Avenue По ній потім паювали і Чернігів, і Крим і Луганськ, і дехто в Києві...Борщ писав:Що значить віртуальні? Це коли виконавці проекту розпаювання не виходили на поле і не робили зйомку як належить , а визначили точку привязки і від неї лінійочкою намалювали рівненькі , прямокутної форми земельні ділянки?
http://gis-center.com/proekts/serv07.htm
І ми теж у Запоріжжі та області. І поля міряли.
Тому якось у темі.
-
- Спец
- Повідомлень: 1094
- З нами з: 14 травня 2010 17:36
- Репутація: 7
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Інше
Та ні. По Луганську ж довелося Вам тоді переробляти програму з варіанту для рівного, як стіл, степу на наш горбистий яружно-балковий, де паювати доводилось з розміщенням довгих сторін поперек схилу (частини полів з направляючими, чи не так morgayu )...Chernov писав:Сам писав першу версію тієї програми. Ще на Avenue По ній потім паювали і Чернігів, і Крим і Луганськ
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Ну, з Луганськом окрема розмова. В мене тоді вкрали не тільки ідею, а й програміста, якого я 3 роки навчав......
Востаннє редагувалось 28 січня 2013 20:27 користувачем Chernov, всього редагувалось 1 раз.
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Та вони швидко втратили актуальність....Atoll писав:А ми в Mapinfo. Потім дехто на гада (Digitals) перейшов, а дехто і взагалі кинув ті роботи.
Додано через 10 хвилин 11 секунд:
Так, але без користі для себе. Взагалі, Луганськ для мене не найліпші спогадиZIC писав:По Луганську ж довелося Вам тоді переробляти програму з варіанту для рівного, як стіл, степу на наш горбистий яружно-балковий, де паювати доводилось з розміщенням довгих сторін поперек схилу (частини полів з направляючими, чи не так