Землевпорядні та геодезичні програми для Linux OS

Програми, які допомагають нам у роботі. Бажаєте рекламувати свій бізнес? Ставайте сонсором вказаного розділу.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Землевпорядні та геодезичні програми для Linux OS

Повідомлення Oleg »

Хотілося б спитати в наших форумчан, чи хтось користується подібними програмами. Було б цікаво почути, "помацати" такі, якщо вони існують в природі. Дещо знайшов сам.
До чого це я? Ну усі розуміють, що зараз користуватись чимось неліцензійним, м’ягко кажучи, некомфортно. От і цікаво - чи є аналоги?

ПиСи:
Кілька років назад пробував Лінукс. Не сподобався - ну дуже вже багато "заморочок"...
Вчора вирішив спробувати один з них, а саме Ubuntu.

Чесно? ...був трохи шокованим.
По порядку:
Починаю встановлювати - відразу питає, що бажаєте: затерити віндовс чи поставити "пліч о пліч"(так і питає :)) Стало трохи "лячно" - нажав скасувати, перегрузив компа - почистив один вінт(стоїть два) і відімкнув одного(там де все найцінніше). Гружусь знову - вінт був розбитий на 40гіг і решту (всього 250). На сороковці стоїть севен. Вказую йому щоб ставив "пліч-о-пліч". Каже окі - але потрібно відвести десь 40 гіг на Убунту. Отут думаю, якия я "молодець" що зберіг все цінне. Ну що ж - вперед - дідько з ним. Почав шуршати(міняти розділи) Тут я точно "впевнився" усі дані з тих не 40 гіг - тю-тю. Жду - все - розбив - починає інсталюватиись убунта. Збоку лежить Андроїд з відкритою точкою доступу - роздає інет на нетбук. А в цьому компі де ставлю лінукс - втикнутий "юсб віфі" Убунта почала кричати "гвалт"! Хочу інет - показує, що є така точка доступу і я хочу до неї підключитись - і це ще на самому початку встановлення операційки! Ну, думаю, техніка пішла! Ввів пароль - підключилась і ставить далі. Єдине, що завантажило з андроїда( з інету) мовний укр пакет. Правда ставиться довго - десь біля години. Ніяких перезавантажень компа до кінця встановлення. Встановилась - просить вийняти диск і перегрузитись. Окі - так і роблю. Після, з’являється меню вибору - або убунта або севен, або тест пам’яті...
Ну руки то чухаються! Швидше в Убунту! Жму і згадую - в мене ж Новател модем від інтертелекома! Дрова вінда найти не може сама - потрібно ставити з диску. От, думаю - влетів.
Але не тут то було - найшла убунта і модема і усю периферію. І я в інеті! Єдине, що ще не розібрався - ТВ Тюнер. Ну на це ще буде час.

А тепер по суті теми: Знайшов аналог автокаду: LibreCAD - бідненький, але ж ми і відстотків 20 не використовуємо можливостей Автокаду. Є і ГІС - Quantum GIS.... Тепер пробую вивчати і призвичаюватись.

Тут у нас є розробники ПЗ - цікаво, чи хоча б планують щось у цьому напрямку? Дякую усім

Додано через 2 хвилини 27 секунд:
Ги! Я ж не написав! Вона усі дані на вінтові зберегла! Ось так то!
Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення kukin »

Есть замена автокаду, но сам не пробовал.
Работаю в основном в дигиталсе (доступная цена), по этому было время проб запуска дигиталса в линуксе.
Использовал вайн с поддержкой ключа гвардант, писал на форуме дигиталса.
Знаю людей которые работают с виртуальной машины, из залоченных партиций, но теряется смысл в самих *nixах.
Теоретически можно полноценно работать на этой ОС, но накладывает свои ограничения, как на выбор железа, так и некоторые нюансы совместимости с различными программами.
Правильно выбранный ПК с ОС Линукс отлично подходит для домашнего пользования, но для работы придется залезать в дебри.

Додано через 5 хвилин 10 секунд:
говорят, что DraftSight круче LibreCAD и всяких фрикадов, но опять же инфа только из просторов инета, так кад акадом многие годы не пользуюсь.
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

Admin писав:Є і ГІС - Quantum GIS....
Достойнейший продукт. Для большинства земельных приложений - не хуже АркГИС
Аватар користувача
Землемер
Спец
Спец
Повідомлень: 215
З нами з: 10 лютого 2009 23:18
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення Землемер »

Есть проект OSGeo-Live 6.0
Можно скачать и создать LiveCD - загружаемый под Linux OS диск с уже установленным свободным ГИС ПО и не только.
На http://gis-lab.info перевели на русский документацию Перевод документации OSGeo Live
Там же очень много инфы о свободном ГИС ПО. Очень полезный ресурс.
Я создал загрузочную флешку и потихоньку изучаю.

Додано через 55 хвилин 28 секунд:
Для обработки GPS измерений уже около года пользуюсь бесплатным софтом RTKLIB.
Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення kukin »

Землемер писав:Для обработки GPS измерений уже около года пользуюсь бесплатным софтом RTKLIB.
о.О это как?
Я его тестировал на Trimble 5800, результат меня не вдохновил, так-же тестировал на сырых потоках данных Trimble NetR5 в RTK режиме. К тому-же под линуксом у RTKLIB говорят проблемы с библиотеками.
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення NickS »

Admin писав:Тут у нас є розробники ПЗ - цікаво, чи хоча б планують щось у цьому напрямку? Дякую усім
Ведеться розробка веб-варіанта GIS6. Вона дозволить працювати не тільки по мережі, а й по інтернету, переглядати, редагувати ділянки і т.д. Для цієї програмної реалізації не важлива буде операційна система, тому що вона, як клієнт, буде працювати в будь-якому браузері. Тому можна буде хоч з мобіли працювати. morgny
Більш детальніша інформація про це все є тут: http://www.shels.com.ua/gis6web.htm
Презентація з малюнками: http://www.shels.com.ua/download/presen ... 6webru.pdf

І скоро плануємо випустити першу демо-версію.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

NickS писав:Ведеться розробка веб-варіанта GIS6.
Ну вы молодцы! Вы в Украине - лучшие!!!
Відповісти