Оформлення частини земельної лісової ділянки на ділянці, яка є в постійному корисуванні

Особливості надання та використання земель лісового фонду
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Liokor
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 12 серпня 2008 23:22
Репутація: 0

Повідомлення Liokor »

1. Так,але цільове призначення за межами н/п може бути ОСГ-2га, садівництво -0,12га, дача-0,1га.
2. Див. п.1
3. КМУ
4. Так.
Robin
Спец
Спец
Повідомлень: 106
З нами з: 14 вересня 2007 12:45
Репутація: 10

Повідомлення Robin »

1. Чинним законодавством передбачено обмеження на передачу земельних ділянок лісогосподарського призначення (ЛП) із державної та комунальної власності у приватну, окрім "замкнених" земельних ділянок лісогосподарського призначення загальною площею до 5,0 га у складі угідь селянських, фермерських та інших господарств (ч. 2 ст. 56 ЗКУ)... Тобто, 0,5 га земель ЛП теоретично можна отримати у власність, але на практиці для цього треба організовувати або селянське, або фермерське господарство... В даному випадку буде необхідне проведення зміни цільового призначення земельної ділянки за проектом відведення! Дозвіл на відведення шляхом зміни цільового призначення буде давати або РДА або ОДА, в залежності від того лдя якого цільового признаення буде вилучатися земельна ділянка. КМУ тут не в компетенції так як згідно п. 9 ст 149 він надає дозвіл у разі вилучення земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ...ліси для нелісогосподарських потреб... В нашому випадку вилучається нелісова земельна ділянка - не ліс (див. ст. 1 ЛКУ). Ліс, як природний комплекс перебуває на лісових ділянках. Треба дивитись проект організації та розвитку лісового господарства! Тобто, якщо для ведення селянського господарства (ОСГ) та/або для ведення ФГ, тобто для сільськогосподарських потреб - РДА, в іншому випадку ОДА. Слід відмітити, що оренда земель ЛП державної та комунальної власності чинним законодавством також не передбачено.

2. Друге питання фактично повторює перше. Щодо ст. 120 ЗКУ... П.1 ст. 120 не підходить. Спеціальна норма ЗКУ та ЛКУ забороняє набуття у власність земель ЛП фізичним та юридичним особам приватного права. П.2 ст. 120 теж сумнівна до застосування тому що в принципі до власника будівель не може перейти частина земельної ділянки та тих же самих умовах та у том ж обсязі, що і в Держлісгоспу, навідь з тиз міркувань, що постійне користування для фіз. осіб та юр. осіб чинним законодавством не передбасено. П.3 ст. 120 пропускаємо. П.4. ст. 120 пропускаємо. П.5 ст. 120 не може бути застосовано оскільки оренда земель ЛП для фіз.осіб та юр. осіб фактично законом не передбачена. П. 6 ст. 120 пропускаємо.

3. Див. п. 1.

4. Безумовно так. Тимпаче, що якщо відсутній кадастровий номер, то і сама земельна ділянка тільки на папері. В АС ДЗК вона скоріше за все відсутня. Фактично рано, чи пізно їм всеодно довелося б робити інвентаризацію меж, відновлювати їх для внесення відомостей до АС ДЗК. Тому вони можуть скористатись даною ситуацією і привести свої документи у відповідність до чинного законодавства.

Резюме: В даному випадку найбільш ймовірний варіант є вилучення земельної ділянки для ведення ОСГ тобто зміна ЦП шляхом безоплатної передачі в межах розмірів переббачених с. 121 ЗКУ або викуп. Оренда за існуючим ЦП нереальна. Постійне користування взагалі за будь-яким ЦП не реальне. Існує ще один варіант - спеціальне використання лісових ресурсів - це тимчасове користування лісами, що не потребує оформлення спеціального права на землю, тобто без вилучення у власника і землекористувача (Ст. 18 ЛКУ). Але тут мається на увазі лісові землі. В розглядаємому випадку - це нелісова земельна ділянка. Тобто, фактично і цей варіант відпадає.

Варіант суперфіція не розглядається оскількі наші тереторіалі мужі, на жаль, не розуміють дану форму використання зеельної ділянки, чи розуміють її як матюк. Да і дана форма теж передбачає вилучення земельної ділянки. Оскільки форма постійного землекористування не передбачає будь-якої форми розпорядження (надання в суборенду, встановлення суперфіцію та емфітевзісу). Сервітут в даному випадку теж не доречний.

Отже ОСГ самий найімовірніший варіант, який реалізовується в межах РДА.
Liokor
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 12 серпня 2008 23:22
Репутація: 0

Повідомлення Liokor »

Вирішуючи вказані питання слід звернути увагу на дві особливості:
1. Чи існує право користування комун лісгоспу на сьогодні враховуючи п.е ст.141 ЗКУ.

2. З 01.01.2013 року згідно ч.3ст.117 ЗКУ вказана ділянка у разі збереження права пост.користування за комунальним лісгоспом відноситься до земель комунальноі власності відповідно розпорядження ОМС.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Роса писав:1. Чи може фізична особа безоплатно отримати, вищезгадану частину земельної ділянки (50 соток) у власність?
Можна. Для ОСГ. Однозначно через проект відведення (ч.ч.6-10 ст. 118 ЗКУ) і вилучення (ч. 5 ст. 116 ЗКУ).
Роса писав:2. Чи може фізична особа безоплатно отримати частину земельної ділянки у власність хоча б частково під будівлями можливо по ст. 120 ЗКУ необхідної для їх обслуговування?
Ст.120 ЗКУ не є підставою для автоматичного набуття права власності. Порядок набуття у власність - ст.118 ЗКУ. Повинно бути рішення розпорядника і згода на вилучення землекористувача.
Роса писав:3. Який орган приймає рішення про вилучення земельної ділянки?
РДА
Роса писав:4. Чи потрібно буде облкомунлісгоспу потім отримувати новий Держакт у звязку із зменшенням площі?
Форма державного акту на право постійного користування землЕЮ дозволяє вносити в нього зміни у звязку з вилученням, тому не обовязково. Тим більше, поки діло дойде до завершення, державні акти взагалі вже видаватися не будуть.
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 452
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Андрей1978 »

werewolf писав:Форма державного акту на право постійного користування землЕЮ дозволяє вносити в нього зміни
Гадаю, Ви маєте на увазі "стару" форму. Інструкція про порядок його заповнення скасована. Інструкція до нової форми ДА не дозволяє внесення змін. Питання: спираючись на який НПА Ви вносите зміни до старої форми ДА? Чи орган ОМС (держ влади) при вилученні в своєму рішенні (розпорядженні) одним з пунктів дає вказівку: "внести зміни", і Держкомзем її виконує?
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Повідомлення ValD »

Чомусь всі забули про дію постанови КМУ від 10 квітня 2008 р. N 610-р якою передбачено "зупинити прийняття рішень про надання згоди на вилучення ділянок, їх передачу у власність та оренду із зміною цільового призначення, крім випадків, коли за умови обґрунтування неможливості реалізації альтернативних варіантів вирішення питання ділянки вилучаються і передаються у постійне користування та/або в оренду".
У Вашому випадку, Роса, я б оформила тимчасове користування лісами , яке здійснюється без вилучення земельних ділянок у постійних користувачів лісами (ст.18 Лісового кодексу України) та отримувати продукцію і доходи від її реалізації (ст.20 ЛКУ.
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Роса писав:Фізична особа претендує на частину цієї ділянки площею 50 соток без зміни цільового призначення,
ValD писав:передбачено "зупинити прийняття рішень про надання згоди на вилучення ділянок, їх передачу у власність та оренду із зміною цільового призначення,
Щось тут не туди.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

zemkov писав:Щось тут не туди.
Так, очевидно, що хтось хоче пропітляти... Але ж не завжди це тягне на злочин.
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

Chernov писав: Так, очевидно, що хтось хоче пропітляти... Але ж не завжди це тягне на злочин.
Егеж. Але це - якраз не той випадок, коли варто (Вашими словами) "бисер метать..." morgny
Джекс
Повідомлень: 6
З нами з: 12 березня 2014 13:34
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Джекс »

Іноземне представництво фірми «Те5І5» звернулося до районної держадміністраціїі з заявою про виділення частини лісових угідь для зведення об'єк¬тів культурно-оздоровчого та рекреаційного призначення. Районна рада задо¬вольнила клопотання іноземного представництва, надавши йому в постійне користування 8,2 га лісів І групи. Керівництво лісгоспу оскаржило це рішення в суді, вважаючи його незаконним. У матеріалах справи зазнавалося, що на цих угіддях функціонує дитяча організація «Юний натураліст», яка діє на громадських засадах у складі лісгоспу. Незважаючи на те, що іноземне пред¬ставництво виділило значні кошти на облаштування і благоустрій території цієї дитячої організації, вказані землі використовуються не за призначенням, оскільки здійснювалося вирубування деревини. Тому рішення райдержадміністрації, на думку керівників лісівництва, підлягає скасуванню. Чи підлягає скарга задоволенню? Як вирішити справу?

[upd=1394819088][/upd]
До лісогосподарського підприємства «Верховина» звернулося акціонерне товариство «Інтурист-Захід» із заявою на виділення частини лісових угідь та видачу лісового квитка для розміщення об'єктів туристичного табору «Лілея».
Лісогосподарське підприємство погодилося укласти угоду про надання частини лісових угідь на місці залишених зрубів та згарища для розміщення об’єктів капітального типу за умови, що акціонерне товариство своїми ресурсами або за його кошти додатково проведе роботи з лісорозведення на площі 70 га.
Таку угоду було укладено і сторони приступили до її виконання. Однак державний інспектор з використання та охорони земель області, якому ці фак¬ти стали відомі, скерував лісогосподарському підприємству письмове повідом¬лення з вимогою розірвати вказану угоду, оскільки її укладено з порушенням чинного законодавства.
У своїй відповіді керівник лісогосподарського підприємства зазначив, що згідно із статутом підприємство має право видачі лісових квитків на викорис¬тання лісових ресурсів, для розміщення туристських таборів, баз відпочинку та інших подібних об’єктів.
Державний інспектор з охорони та використання земель виніс постанову про накладення адміністративного штрафу на керівника лісогосподарського підприємства та зобов’язав голову акціонерного товариства призупинити роз¬початі роботи. Крім того, він звернувся з позовом до суду про визнання вказа¬ної угоди недійсного. Чи законні дії державного інспектора за використанням та охороною земель? Як вирішити справу?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 9
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

Джекс писав:Чи законні дії державного інспектора за використанням та охороною земель?
Так.
Джекс писав:Як вирішити справу?
Розірвати угоду і припинити капітальне будівництво в лісі.
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Оформлення частини земельної лісової ділянки на ділянці, яка є в постійному корисуванні

Повідомлення XoXol »

Підскажіть будь ласка. В сільськогосподарського підприества "ТОВ" (в минулому КСП) є державний акт на землі лісового фонду. В цьому ДА навіть КСП рішенням суду виправлено на ТОВ, навіть печатка стоїть про виправлення(Але ці всі процедури виконувался до мене, та ще при минулому директорі, Оригінали ДА уйшли разом з ним). Керівництво хоче "востановити" ДА та використовувати ці землі. Як я розумію, то можна зробити ТД на встановлення меж з дозволом від центрального лісового органу. Присвоїти кадастровий номер та внести в реєстр речових прав. Але ДА на постійне користування, а "ТОВу" можно ж тільки в оренду взяти ці землі? Я правильно розумію?
Не чого ж страшного якщо ДА на постій а ТД буде на оренду?
Заразу ще одне питання, скільки буде нормативна оцінка 1га землі під лісом(примірно)? Щоб не були приємно здивовані коли нам виставлять цей рахунок.
Giwen
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 10 січня 2011 11:55
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Оформлення частини земельної лісової ділянки на ділянці, яка є в постійному корисуванні

Повідомлення Giwen »

XoXol писав: Підскажіть будь ласка. В сільськогосподарського підприества "ТОВ" (в минулому КСП) є державний акт на землі лісового фонду. В цьому ДА навіть КСП рішенням суду виправлено на ТОВ, навіть печатка стоїть про виправлення(Але ці всі процедури виконувался до мене, та ще при минулому директорі, Оригінали ДА уйшли разом з ним). Керівництво хоче "востановити" ДА та використовувати ці землі. Як я розумію, то можна зробити ТД на встановлення меж з дозволом від центрального лісового органу. Присвоїти кадастровий номер та внести в реєстр речових прав. Але ДА на постійне користування, а "ТОВу" можно ж тільки в оренду взяти ці землі? Я правильно розумію?
Не чого ж страшного якщо ДА на постій а ТД буде на оренду?
Заразу ще одне питання, скільки буде нормативна оцінка 1га землі під лісом(примірно)? Щоб не були приємно здивовані коли нам виставлять цей рахунок.
Цікаво як суд міг прийняти таке рішення і в ДА зробити виправлення? На мій погляд абсурд. ТОВ ні в якому разі не може оформити право постійного користування на дану земельну ділянку, виключно оренда. В даному випадку необхідно дозвіл на розроблення тех документації від уповноваженого органу згідно статті 122 ЗКУ, так як це земельна ділянка державної чи комунальної власності і то на умовах оренди.
Щодо нормативної грошової оцінки то ніхто не скаже орієнтовну вартість 1 га, необхідно розробляти документацію відповідно до порядку 2013 року, там багато показників в залежності від місце розташування земельної ділянки.
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Оформлення частини земельної лісової ділянки на ділянці, яка є в постійному корисуванні

Повідомлення XoXol »

поки не можемо знайти самого рішення. Господарський суд, скоріш за всього, прийняв рішення про визнання правонаступництва. А виправлення вже робили в земельному, про що свідчить печать.
Аватар користувача
Ки$ульКа
Спец
Спец
Повідомлень: 505
З нами з: 15 лютого 2011 12:07
Репутація: 33
Область: Київська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Оформлення частини земельної лісової ділянки на ділянці, яка є в постійному корисуванні

Повідомлення Ки$ульКа »

XoXol, http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v005p710-05 відповідно до конституційного суду України ваш держакт можна "востановити"
Відповісти