Сторінка 1 з 2

Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 04 грудня 2012 16:13
Ксенія
У світі останніх змін в законодавстві (ЗУ №5077-VI, Порядок закупівлі послуг... №579) намітили кроки проведення аукціону. Проте, виникла ціла низка запитань над якими ламаємо голову:

1) встановлення цільового призначення земельної ділянки, що виставляється на аукціон.
Тобто, я так розумію, це має здійснюватись за виготовленою та затвердженою містобудівною документацією. А як її виготовити, хто має це замовити, де...? відділ архітектури і містобудування міської ради це має робити?

2) фактично буде 1 перелік земельних ділянок, які виставляються на земельні торги, але він буде затверджений міською радою, а потім змінений?
Адже спочатку немає ні стартової ціни лота, ні кад.№, а це можливо лише після проведення конкурсу на виконавця робіт із землеустрою та виготовлення проектів землеустрою.

3)як конкурсній комісії "письмового інформувати організатора земельних торгів" про проведення конкурсів з відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель або виконавця земельних торгів?
Як можливо письмово інформувати міську раду? Це має бути рішення, а як же це у "триденний строк" зробити?

4) за результатами конкурсів на виконавця робіт із землеустрою, оцінки земель, організатор укладає з ними договір. А що це буде за особа?
Її теж треба уповноважити, як особу на укладення договору купівлі-продажу, оренди земельної ділянки за результатами аукціону?

5) хто проводить державну реєстрацію земельної ділянки та державну реєстрацію речового права на земельну ділянку?
Відділ Держкомзему у місті має провести державну реєстрацію земельної ділянки, а потім відділ юстиції реєстрацію речового права, чи як?

6) винагорода виконавцю земельних торгів встановлюється у розмірі 5% ціни за якою здійснюється купівля-продаж земельної ділянки або 50% річної плати за її користування.
Тобто це від стартової ціни та від стартового річного розміру орендної плати? Або від кінцевої?

7) ціна продажу земельної ділянки, а також плата за користування земельною ділянкою, право користування якою набуто на торгах, підлягає сплаті переможцем не пізніше 3 банківських днів з дня укладення відповідного договору.
Взагалі незрозуміло, якщо це переможець аукціону та земельна ділянка виставлялась на умовах оренди, він підняв стартову річну орендну плату в n-кількість разів, то як же він сплатить цю суму орендної плати на рік у 3 банківські дні?

Додано: 05 грудня 2012 09:23
Volodar
Частково підняті питання вже оговорювалися. Наприклад:
Ксенія писав:Взагалі незрозуміло, якщо це переможець аукціону та земельна ділянка виставлялась на умовах оренди, він підняв стартову річну орендну плату в n-кількість разів, то як же він сплатить цю суму орендної плати на рік у 3 банківські дні?
/viewtopic.php?f=34&t=2384&start=224

Додано: 11 червня 2013 13:43
Kol
Добрый день, уважаемые коллеги!
Согласно п.1 "Пошаговой блок схеме проведения земельных торгов" размещенной на сайте Госземагентства http://www.dazru.gov.ua/terra/control/u ... _id=148631 , ОМС (ОВВ) дает разрешение на разработку проекта землеустройства.
Подскажите пожалуйста как по Вашему мнению в таком случае будет звучать решение - "Про надання дозволу N-ій міській раді на розробку проекту землеустрою щодо ..."???

Додано: 19 червня 2013 12:14
_Justice_
А нет-ли у кого образца документа, которым, согласно рекомендаций, -
Організатор земельних торгів приймає рішення (розпорядження), яким:
– надає дозвіл на проведення робіт із землеустрою та на проведення грошової оцінки (експертної, нормативної);
– створює конкурсну комісію (у складі 7 чоловік) з відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель та виконавця земельних торгів, до складу якої входять представники організатора земельних торгів та представник територіального органу центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів (за згодою) (відповідно до наказу МінАПК від 25.09.2012 № 579)
– призначає голову комісії та секретаря (з осіб, які увійшли до складу комісії);
– доручає конкурсній комісії провести конкурс з відбору виконавців робіт із землеустрою та оцінки земель.
На кого должен регистрироваться участок с/х, за пределами нас. пункта, для последующей продажи права аренды на торгах?

ТЕРМІНОВО!!!

Додано: 19 вересня 2013 17:03
Супермегаюрист
Пишу листа в міську раду, щоб затвердили список земділянок для торгів. А згідно чого ці торги взагалі здійснюються? Є якась Державна програма, може чийсь наказ тощо?

[upd=1379599786][/upd]
тобто яку підставу в листі вказати?

Додано: 19 вересня 2013 17:58
cerg
постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2010р. №805

Додано: 20 вересня 2013 10:37
Volodar
Не по темі
Супермегаюрист писав:Пишу листа в міську раду, щоб затвердили список земділянок для торгів. А згідно чого ці торги взагалі здійснюються? Є якась Державна програма, може чийсь наказ тощо?Додано через 6 хвилин 20 секунд:тобто яку підставу в листі вказати?
Це стьоб? Що це за права у Вас такі, щоб зобовязувати міську раду робити щось?
[upd=1379666180][/upd]
cerg писав:постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2010р. №805
Бррр - ця постанова "вмерла" відразу після її пийняття - ще у 2010 році.

Додано: 24 вересня 2013 12:12
Супермегаюрист
та який стьоб, таких прав ми дійсно не маєм, про те є наказ Головного управління Держземагентства у області, згідно якого територіальні органи повинні спонукати органи місцевого самоврядування щодо торгів... от і спонукаю )))

Додано: 24 вересня 2013 12:35
malecha
Супермегаюрист писав:спонукати органи місцевого самоврядування щодо торгів
Оце насмішили:) Я вже півроку область с-п-о-н-у-к-а-ю клопотаннями на проведення аукціонів по с/г землях, так вони все відписуть - грошей в бюджеті нема, процедури повернення коштів виконавцю нема, чекайте.

Додано: 24 вересня 2013 13:22
Супермегаюрист
Так воно так, мені головне перед Управлінням відмазатись, тіпа - ось лист написав, тепер чекаю поки міська рада родить )))

[upd=1380019890][/upd]
а вони ще не скоро я так поняв...

Re: КРОКИ проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 15 березня 2015 18:10
Kind_Fairy
Добрий вечір! Дуже потрібна допомога у вирішенні такого питання, який відсоток йде до Державного бюджету УКраїни від проведення земельних торгів? в якому НПА це встановлено? знайшла тільки у статтях, що 3 %, але законодавчих підтверджень ніде немає. Nenayu

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 15 березня 2015 19:42
Дмитро Брянцев
DaDyusha писав: знайшла тільки у статтях, що 3 %
3% від чого?!
Наскільки мені відомомо, кошти залучені від проведення земельних торгів йдуть організатору земельних торгів, окрім винагороди виконавцю, реєстраційних внесків та коштів отриманих за вхідні квитки. В свою чергу виконавець і організатор (у випадку, якщо організатор не держава або ОМС) сплачують податки відповідно до Податкового кодексу (які саме, каюсь, не читав).

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 15 березня 2015 19:58
Kind_Fairy
Дмитро Брянцев писав: 3% від чого?!
Наскільки мені відомомо, кошти залучені від проведення земельних торгів йдуть організатору земельних торгів, окрім винагороди виконавцю, реєстраційних внесків та коштів отриманих за вхідні квитки. В свою чергу виконавець і організатор (у випадку, якщо організатор не держава або ОМС) сплачують податки відповідно до Податкового кодексу (які саме, каюсь, не читав).
3% від отриманих коштів за проведені торги, так-так зрозуміло, що гроші отримує організатор. Але проаналізувавши наукові статті в більшості з них зазначено, що за допомогою земельних торгів поповнюються бюджети всіх рівнів.

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 15 березня 2015 20:33
Дмитро Брянцев
DaDyusha писав: ...за допомогою земельних торгів поповнюються бюджети всіх рівнів.
якщо ви маєте на увазі подібні фрази в статтях:
...Поряд із земельним податком та орендною платою одним із джерел наповнення місцевого та державного бюджетів є продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах)....
то саме місцеві і державні бюджети дійсно поповнюються за рахунок земельних торгів, за умови що організатором є держава або ОМС(і вони продають державні або комунальні землі, або права на них), якщо ж організатором є юридична або фізична особа, що виставляє на продаж земельні ділянки приватної власності, то наповнення бюджету(ів) буде йти лише у якості податків від організатора торгів (виконавець у будь-якому випадку сплачує податки від своєї діяльності).
Якщо організатор - держава або ОМС - вони аж ніяк не будуть сплачувати самі собі 3%. Щодо оподаткування виконавців та організаторів-юр,-фізосіб - краще передивитись ПК та БК.

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 15 березня 2015 21:18
Kind_Fairy
Дмитро Брянцев писав: Якщо організатор - держава або ОМС - вони аж ніяк не будуть сплачувати самі собі 3%. Щодо оподаткування виконавців та організаторів-юр,-фізосіб - краще передивитись ПК та БК.
я напевно погано шукаю, чомусь не знаходжу про відповідні податки від проведення земельних торгів... але все одно дякую вам за допомогу) morgayu

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 04 квітня 2015 17:10
Дмитро Брянцев
Колеги, підскажіть. Неоформлена земельна ділянка виставляється на аукціон для продажу права оренди. Переможець конкурсу (ліцитатор та землевпорядна організація в одній особі) вимагає рішення сільської ради самій собі надати дозвіл на розробку проекту землеустрою. Як правильно сформулювати кінцівку: "Надати дозвіл на розробку проекту відведення для сільської ради...", зазвичай для інших осіб далі писав "у власність, ... або оренду". Апріорі це вже начебто комунальна власність. Як бути?

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 04 квітня 2015 21:53
Annushka
Дмитро Брянцев, ось Вам один з безлічі варіантів формулювання преамбули рішення. А тут http://torgy.land.gov.ua/auction?page=2 їх ще більше (дивіться файли, прикріплені до кожного лоту)

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 04 квітня 2015 23:34
Дмитро Брянцев
Annushka писав: ось Вам один з безлічі варіантів формулювання преамбули рішення.
Дякую.

Здається, або трохи туплю, або п.8 ст.135 ЗКУ:
8. Розмір гарантійного внеску за лотом становить 5 відсотків
стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру
річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу
прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису).
не зовсім коректно написаний - чомусь важав, що розмір гар.внеску 5% стартової ціни продажу ЗД або (100%) стартовий розмір річної плати за користування (а не 5% від річної плати, як зараз з`ясував) і почав лякати таким розміром гар.внеску потенційних учасників аукціону. Nenayu lol2

Тому для уникнення подальшої дезінформації мабутніх учасників земельних торгів хотілось би з`ясувати:
Ксенія писав: 6) винагорода виконавцю земельних торгів встановлюється у розмірі 5% ціни за якою здійснюється купівля-продаж земельної ділянки або 50% річної плати за її користування.
Тобто це від стартової ціни та від стартового річного розміру орендної плати? Або від кінцевої?
і за який саме період переможець, одразу після завершення земельних торгів, повинен сплатити орендну плату (за місяць, за рік)?

Відправлено через 4 хвилини 9 секунди:
І за що саме повинен сплатити переможець(ціну продажу, ціну ПЗУ та НГО, тощо)? Винагорода виконавцю входить в ціну продажу, чи може йде в "нагрузку"? :)

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 02 липня 2015 17:16
ynika
Доброго дня! Зорієнтуйте, чи потрібно проводити аукціон при передачі земельної ділянки житлово-будівельному коопаративу?

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 08 липня 2015 12:28
malecha
ynika писав:Доброго дня! Зорієнтуйте, чи потрібно проводити аукціон при передачі земельної ділянки житлово-будівельному коопаративу?
Потрібно, якщо ділянка вільна і забудова буде не за бюджетні кошти.

Форумчани, в мене наступне питання до тих, хто на сьогодні стикається з аукціонами с/г земель для ведення товарного с/г виробництва:
В податковому кодексі була норма до 01.01.2015р., що орендна плата за результатами торгів може бути більше 12%, зараз цієї норми нема, але недавно зявився відповідний законопроект про введення цієї норми знову. Тим часом земельні аукціони по цих землях на території двох мені відомих областей (Львівська, Тернопільська) відбуваються, але по ділянках, що мають більшу площу 10 га беруть участь учасники, які відверто наганяють ціну (на сайт держгеокадастру є відео). І за останні місяці склалася така ситуація, що деякі аукціони визнані недійсні у звязку з порушенням норм податкового кодексу. А по деяких ділянках у червні підписані договори з орендною платою 24%! І от роздмуи - чому появилися люди, що наганяють ціну - це бізнес такий чи державне регулювання?

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 08 липня 2015 13:52
Дмитро Брянцев
malecha писав: І от роздмуи - чому появилися люди, що наганяють ціну - це бізнес такий чи державне регулювання?
Наразі в нас технічна документація по земельним ділянкам, що виставляються на аукціон знаходяться на державній експертизі, проте керівник земельного відділу одного із агропідприємств відверто сказав, що раз ми нею користуємось (без правовстановлюючих то документів), то будемо наганяти ціну, але нікому не віддамо. Ushas
Наразі закон, що знімає обмеження відносно верхньої планки ставки орендної плати знаходиться на підписі у Президента, тож якщо він його підпише громада буде не проти якщо хвалько буде сплачувати 300-500% lol2 орендної плати.

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 09 липня 2015 13:16
ynika
malecha писав: Потрібно, якщо ділянка вільна і забудова буде не за бюджетні кошти.
а як же тоді частина 1 стаття 41 ЗКУ "Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації."

Re: Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 10 липня 2015 15:22
malecha
ynika писав: а як же тоді частина 1 стаття 41 ЗКУ "Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації."
Коли там є нерухоме майно, то передають, а так ст.134 не виключає їх з переліку проведення аукціонів у випадку вільних земельних ділянок.

Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 14 березня 2018 20:46
Oksana27
Доброго дня підкажіть чи може ТОВ брати в оренду (через аукціон) земельні ділянки з цільовим призначенням «для ведення фермерського господарства» ? Якщо можна підтвердіть на підставі яких законодавчих актів

Кроки проведення аукціону та незрозумілі питання

Додано: 29 березня 2018 17:14
lavrol
malecha писав: 08 липня 2015 12:28 І от роздмуи - чому появилися люди, що наганяють ціну - це бізнес такий чи державне регулювання?
можливо щоб по закінченню аукціона не проплатити і таким чином зірвати аукціон і не дозволити віддіти в оренду землю яка їх цікавить