Про надання земельних ділянок під ОСГ

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 2586
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 669
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення ппзкб »

Володимер, А по суті яка різниця, якщо всеодно все іде одним угіддям 013
Elenys
Спец
Спец
Повідомлень: 163
З нами з: 26 серпня 2008 22:38
Репутація: 40
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Elenys »

Володимер писав: 20 листопада 2017 14:39в тому числі під господарськими будівлями і дворами 2.0000
Недавно робила проект для ОСГ за рахунок господарських будівель і дворів, в розпорядженні було написано, що за рахунок несільськогосподарських угідь (територія господарського двору колишнього КСП, де відсутні будівлі та споруди). Проектом міняли на ріллю. Проект проходив експертизу, то одним із зауважень було: надати документи, що підтверджують відсутність будівель. Зверталися в РБТІ, вони давали довідку. Але експертизі було того мало, почали вимагати підвердження, що там відсутні майнові паї. Але то за межами та й за рахунок земель бувшого КСП.
Аватар користувача
Ки$ульКа
Спец
Спец
Повідомлень: 505
З нами з: 15 лютого 2011 12:07
Репутація: 33
Область: Київська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Ки$ульКа »

Elenys, Господарські будівлі були майновими паями і на їх видавалися майнові сертифікати
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Elenys писав: 20 листопада 2017 15:36Недавно робила проект для ОСГ за рахунок господарських будівель і дворів, в розпорядженні було написано, що за рахунок несільськогосподарських угідь (територія господарського двору колишнього КСП, де відсутні будівлі та споруди). Проектом міняли на ріллю. Проект проходив експертизу, то одним із зауважень було: надати документи, що підтверджують відсутність будівель. Зверталися в РБТІ, вони давали довідку. Але експертизі було того мало, почали вимагати підвердження, що там відсутні майнові паї. Але то за межами та й за рахунок земель бувшого КСП.
А коли вони стали не сільськогосподарськими????? Не зрозуміло.

Відправлено через 3 хвилини 54 секунди:
Володимер,

На практиці, краще взяти грунтове обстеження на земельну ділянку. Якщо вона в дійсності "бур'янувата", то у висновку грунтознавець зазначає, що дана ділянка має грунтовий покрив, що придатний для ведення ОСГ. По іншому обрунтувати - мабуть тільки "водичка" - а так офіційне підтвердження
Elenys
Спец
Спец
Повідомлень: 163
З нами з: 26 серпня 2008 22:38
Репутація: 40
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Elenys »

Sergio_Berlusconi писав: 21 листопада 2017 10:24А коли вони стали не сільськогосподарськими????? Не зрозуміло.
Відповідно до ст. 22 ЗКУ.

Відправлено через 6 годин 21 хвилину 19 секунд:
Ки$ульКа писав: 20 листопада 2017 22:29Elenys, Господарські будівлі були майновими паями і на їх видавалися майнові сертифікати
Та то я знаю. На мої запити в адміністрацію, в сільську раду, в відділ Держгеокадастру були надані відповіді про відсутність інформації. Замовник сказав, що ніби то він колись викупив усі ті паї. Пішов шукати документи.
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Elenys писав: 22 листопада 2017 14:44Відповідно до ст. 22 ЗКУ.
ВОЙ, угіддя з призначенням, втиканув трішки, вибачаюсь. Не розумію чому довідки РОБТІ не вистачає, яка відмова конктерно? Можливо не у формі довідки, а якогось акту обстеження земельної ділянки, в якому вказати, що відсутні будь-які об'єкти нерухомого майна, тощо. Не думаю, що навіть якщо Ваш замовник принесе якесь підтвердження про викуп майнових паїв, то у них є чітка прив'язка до місцевості. Можуть потім заспівати і навпаки, мов є майнові паї - докажіть що вони вже не існують в натурі, а довідки по факту РОБТІ їм мало. Так що пропацюйте різні варіанти. Хоча самий хороший варіант, що влаштовує обласні управління насправді всі знають. :-) УСПІХІВ. :like:
Elenys
Спец
Спец
Повідомлень: 163
З нами з: 26 серпня 2008 22:38
Репутація: 40
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Elenys »

Sergio_Berlusconi писав: 22 листопада 2017 16:06Хоча самий хороший варіант, що влаштовує обласні управління насправді всі знают
От оце сама об'єктивна причина по якій не знімають зауваження. А ті всі довідки то таке. Вони просто пишуть в листі " Зауваження 10.1 не враховане". І так постійно. Причому в висновку експертизи про майнові паї не було ні слова. Було про наявність або відсутність будівель.
Українець
Повідомлень: 1
З нами з: 23 листопада 2017 15:10
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Українець »

Доброго усім дня.
Буду дуже вдячний за поради.

Я переїхав жити в село до дідового будинку, що перейшов моїй матері у спадщину.
Ну і якщо я вже живу в селі - то хотів би отримати кусок землі та обробляти її.

Мій дід обробляв 10 соток в полі, але не приватизував. Два роки тому, коли мама оформляла спадщину, їй в сільській раді сказали що це вже не наша ділянка - бо неприватизована дідом за його життя. Але тепер постало питання прописатись мені в село до матері і під час процедури прописки дівчина з с/р обмовилась, мовляв за нами ще рахується 10 соток дідових (не приватизованих) і порадила розпитати про землю за сусіднім столиком у людини, що займається землеустроєм в селі.
Той чоловік сказав, що землю виділити неможуть-бо нема. А тих 10 соток можете обробляти просто так!! На моє питання чи я ці 10 соток можу оформити у свою власніть - трохи рознервувався і сказав йти збирати підписи сусідів. Більше з нього не получилось "видавити" ні слова - бо дуже зайнятий.

Підкажіть будь ласка, як мені діяти в даній ситуації, які документи збирати. Дякую.
Аватар користувача
SVnet
Спец
Спец
Повідомлень: 77
З нами з: 06 грудня 2016 19:21
Репутація: 64
Область: Житомирська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення SVnet »

Українець, якщо у Вас не використане одноразове право на безкоштовну приватизацію для ОСГ , то почитайне ст. 118 Земельного кодексу, там чітко прописано , які Вам необхідно подати документи і куди. Удачі
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Володимер »

День добрий. СР дала дозвіл на виготовлення ПЗ для сінокосіння і випасання худоби, угіддя сіножаті.
За довідкою держаної.стат.звітності. земельна ділянка рахується шифрі 21- осибисті селянські господарства графа 11-сіножаті. Які можуть виникнути проблеми при розробці даного ПЗ ? чи не буде порушення що земельна ділянки ОСГ виділяється під сінокосіння?
Аватар користувача
bil
Спец
Спец
Повідомлень: 357
З нами з: 08 грудня 2010 14:57
Репутація: 21
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення bil »

Добрий. Якщо в довідкі 21-осг то перевірьте чи не надана ця ділянка вже у властість чи користування.
bulatkinas
Повідомлень: 5
З нами з: 19 грудня 2016 10:53
Репутація: 0
Область: Миколаївська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Приватизація земельної ділянки з призначенням ОСГ

Повідомлення bulatkinas »

Підскажіть будь ласка що мені робити, я звернулася в сільську раду щоб оформити у власність додатковий город який знаходиться в межах села, сільська рада видала мені рішення я розробила документацію, зависло все на тому що наша архітектура в Братському відмовилась надати висновок аргументуючи це цим, що якщо немає детального плану села висновки не дають.
Мені порекомендували звернутися в іншу архітектуру в Миколаєві там висновоу дадуть. ЩО МЕНІ РОБИТИ ДОПОМОЖІТЬ ЩО ЦЕ ЗА ДИВНИЙ ЗАКОН ТАКИЙ І ЧОМУ ВІН ПОШИРУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ НА НАШУ АРХІТЕКТУРУ А НА ІНШУ НІ. ДЯКУЮ
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Приватизація земельної ділянки з призначенням ОСГ

Повідомлення cerdred »

bulatkinas писав: 08 грудня 2017 19:11ЩО МЕНІ РОБИТИ ДОПОМОЖІТЬ ЩО ЦЕ ЗА ДИВНИЙ ЗАКОН ТАКИЙ І ЧОМУ ВІН ПОШИРУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ НА НАШУ АРХІТЕКТУРУ А НА ІНШУ НІ. ДЯКУЮ
2. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єктаподається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури
В темі по форуму по погодженню проектів обговорювалось дане питання. Так, норма написана якось по дибільному, її можливо розуміти, як:

1. Архітектура погоджує проекти по всіх ділянках в межах НП, а за межами - тільки де розташований об'єкт або планується його розташування.
2. Архітектура погоджує проекти і в межах і за межами але тільки в тому випадку, коли є об'єкт або планується його розташування.


Оскільки місцеві правоохоронці схильні до варіанту 1, вирішили із замовником проекту та проектною організацією довести діло до суду. Дали відмову у проведенні реєстрації земельної ділянки за відсутності висновку архітектора, відбувся суд, замовник суд виграв, рішенням суду було підтверджено варіант 2.
На переконання суду, зазначені положення частини 2 статті 186-1 Земельного кодексу України передбачають погодження лише тих проектів землеустрою щодо земельних ділянок в межах населеного пункту чи за межами населеного пункту, на яких розташовано об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта. В той же час, як вбачається з проектної документації на спірну земельну ділянку вона за своїм цільовим призначенням віднесена до земель сільськогосподарського призначення. Будь-які відомості про її можливу забудову у проекті землеустрою відсутні, а тому твердження відповідача про відсутність погодження структурного підрозділу районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури, є безпідставним.
Тепер рішення суду лежить в мене на столі, і періодично тикаю його зацікавленим особам - прихильникам варіанту 1.
bulatkinas, враховуючи вищенаведене, у Вашому випадку проект на погодження до архітектури подавати не потрібно, якщо нічого не побудовано чи не планується будувати.
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація земельної ділянки з призначенням ОСГ

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

bulatkinas писав: 08 грудня 2017 19:11Підскажіть будь ласка що мені робити, я звернулася в сільську раду щоб оформити у власність додатковий город який знаходиться в межах села, сільська рада видала мені рішення я розробила документацію, зависло все на тому що наша архітектура в Братському відмовилась надати висновок аргументуючи це цим, що якщо немає детального плану села висновки не дають.
Мені порекомендували звернутися в іншу архітектуру в Миколаєві там висновоу дадуть. ЩО МЕНІ РОБИТИ ДОПОМОЖІТЬ ЩО ЦЕ ЗА ДИВНИЙ ЗАКОН ТАКИЙ І ЧОМУ ВІН ПОШИРУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ НА НАШУ АРХІТЕКТУРУ А НА ІНШУ НІ. ДЯКУЮ
Стаття 186-1
2. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта (крім проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

Наскільки я знаю саме по собі ОСГ чи городництво не передбачає в перспективі будівництво, тому брати висновок у архітектурі не потрібно. СІЗ має розробити проект і відразу на екстериторіальність. Шліть під три чорти свою архітектуру, яка мала би давно зобов'язати органи місцевого саморядування розробити генпланиі зонування. Кодексом не передбачено - тому допобачення (прямо вірші).
Аватар користувача
nazar051
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 04 грудня 2014 14:15
Репутація: 51
Область: Запорізька
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Приватизація земельної ділянки з призначенням ОСГ

Повідомлення nazar051 »

cerdred, наскільки я знаю то в Україні не практикується "правовий прецендент", тому рішення суду перешої інстанції для прокуратури взагалі не доказ, а доказом може бути тік постанова Верховного суду України (є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень та має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права). Я не юрист а просто цікавився даним питанням і знайшов тік такі особливості норм законів і застосування постанов суду. І якщо можливо то викладіть будь-ласка рішення суду, хочеться почітать на які норми посилається суд при винесенні такого рішення.
mostyuk
Повідомлень: 2
З нами з: 25 березня 2018 22:03
Репутація: 0
Область: Миколаївська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення mostyuk »

Перечитав всю тему, і не знайшов внятної відповіді: Зараз виділяють землі під ОСГ простим громадянам? Наш сільський голова сказав, що зараз виділяють тільки атошнікам. І ще шось казав про те, що треба якісь аукціони, якісь 12%... Кароче, типу не можна. Але, якшо мені треба погодження сільради на розробку документів, то вони ж повинні його надати, а відмовляти-то вже справа Держгеокадастру? Дякую за відповідь
Аватар користувача
Землелюб
Повідомлень: 4
З нами з: 14 вересня 2017 12:24
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Землелюб »

Шановні фахівці,поясніть будь ласка,які можуть виникнути проблеми при приватизації земельної ділянки під ОСГ, якщо над нею проходить лінія електропередач. Де потрібно буде узгоджувати?В яких органах? Дякую всім хто розтлумачить , особливо .якщо з посиланнями на законодавство!
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Astreya »

Землелюб, відповідно до законодавства, землі енергетики потребують встановлення охоронних зон, це ви можете подивитись в законі "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2480-17
Розміри охоронних зон є в правилах, подивитися можете тут:
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/209-97-%D0%BF
Коли вам будуть оформляти документи, то землевпорядники врахують ці норми і зазначуть їх у відповідній документації із землеустрою, зокрема, відобразять на кадастровому плані межі охоронних зон, якщо там будуть опори, то їх "виріжуть" з вашої ділянки, в межах охоронної зони землю у вас вилучати не будуть, на цю частину ділянки буде діяти обмеження у використанні. Проблем тут немає ніяких, думаю, що організація, яка виготовлятиме вам документацію, все роз'яснить більш детально
Тетяна Пелих
Повідомлень: 1
З нами з: 13 квітня 2018 12:41
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Тетяна Пелих »

Згідно з генпланом, є територія земель сільськогосподарського виробництва. Знаходиться в межах населеного пункту. Чи можна ці землі надати під ОСГ. Якщо "ні" то чому? І під що, в такому разі, можна виділяти ці землі?
Seor
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 45
З нами з: 21 липня 2015 22:31
Репутація: 7
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Seor »

У нас також така проблема виникла
На території бувшого господарського двору людям виділяють земельні ділянки під ОСГ. Територія яку розділяють вільна від будівель і споруд. Усі погоджуть виділення , архітектор НІ, аргументує тим що ділянки під господарськими дворами під ОСГ не можна виділяти згідно генплану. Але ж по-перше це також відноситься до сільськогосподарських земель, а по-друге на тих старих генпланах 80-х років (одним словом то не генплан якись кусок туалетного паперу)
Natali22
Повідомлень: 7
З нами з: 27 серпня 2018 13:46
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Юридичні послуги

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Natali22 »

Добрий день. Прочитала форум, та не знайшла конкретної відповіді.
Ситуація: громадянину була передана земельна ділянка для ведення ОСГ. В документах зазначається, що цільове призначення - для ведення ОСГ, і далі пише, що надається 2 га пасовищ. Тобто земельна ділянка повинна використовуватися саме для пасовищ.
Однак власник цієї земельної ділянки передав її в оренду, і орендар вже використовує цю землю як ріллю.
Питання: чи може орендар використовувати цю землю як ріллю? І що тепер повинен робити власник земельної ділянки?
Аватар користувача
ПиратФлинт
Спец
Спец
Повідомлень: 431
З нами з: 16 лютого 2011 22:31
Репутація: 80
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення ПиратФлинт »

Natali22, нічого, насолоджуватися отриманим прибутком
Natali22
Повідомлень: 7
З нами з: 27 серпня 2018 13:46
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Юридичні послуги

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення Natali22 »

ПиратФлинт писав: 05 вересня 2018 12:06 нічого, насолоджуватися отриманим прибутком
так а що в такому випадку родити орендарю? він взагалі має право використовувати цю землю для посіву?
Аватар користувача
NIK
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 06 квітня 2007 11:54
Репутація: 15
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення NIK »

Natali22 писав: 05 вересня 2018 12:47 так а що в такому випадку родити орендарю? він взагалі має право використовувати цю землю для посіву?
http://cherkaska.land.gov.ua/rozorennia ... nodavstvu/
Тож, якщо відповідно до договору оренди земельна ділянка, що передана в користування, за видом угідь є пасовищем, а використовується для вирощування товарної сільськогосподарської продукції, то здійснюється відхилення без належного дозволу власника земельної ділянки від затвердженого в установленому порядку проекту землеустрою, що свідчить про порушення вимоги раціонального землекористування та один із основних принципів державної політики у сфері охорони земель, визначеного у ст. 3 Закону України «Про охорону земель», а саме забезпечення охорони земель як основного національного багатства Українського народу.
Аватар користувача
ПиратФлинт
Спец
Спец
Повідомлень: 431
З нами з: 16 лютого 2011 22:31
Репутація: 80
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Про надання земельних ділянок під ОСГ

Повідомлення ПиратФлинт »

NIK писав: 05 вересня 2018 13:03 пасовищем, а використовується для вирощування товарної сільськогосподарської продукції, то здійснюється відхилення без належного дозволу
цікаво, а хто автор цього твору.
"Земельні ділянки особистого селянського господарства можуть використовуватися для ведення особистого селянського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства." ЗУ "Про ОСГ
"самостійно господарювати на землі;

"передавати земельні ділянки особистого селянського господарства фізичним або юридичним особам в оренду відповідно до закону;" ЗУ "Про ОСГ
І що порушив той громадянин і орендар?
Відповісти