Як працювати далі після отримання сертифікату?

Усі питання по видачі ліцензій і ін.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

Дякую всім за висловлені думки з приводу оформлення стажування! Кожен з вас правий, і це зрозуміло...прочитавши всі повідомлення прийшла до висновку, що, аби не порушувати той пункт Закону, в якому йдеться про те, що несертифікований спеціаліст може брати участь у складанні документації із землеустрою як стажер, у документації краще ніде не вказувати реального виконавця, а "клепать" все за підписом сертифікованого...іншого простішого виходу не бачу Nenayu
Рина
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 18
З нами з: 18 липня 2010 16:37
Репутація: 0
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Повідомлення Рина »

Pogannka писав:у документації краще ніде не вказувати реального виконавця
В этом случае стажер никогда не сможет получить сертификат, так как не сможет предоставить работы в которых принимал участие facepalm
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Denver »

Pogannka писав:Д...прочитавши всі повідомлення прийшла до висновку, що, аби не порушувати той пункт Закону, в якому йдеться про те, що несертифікований спеціаліст може брати участь у складанні документації із землеустрою як стажер, у документації краще ніде не вказувати реального виконавця, а "клепать" все за підписом сертифікованого...іншого простішого виходу не бачу
пишіть на планах так:
Директор_____________________ФІО__________________________Підпис
Перевірив(чи нормоконтроль)___ФІО (на кого сертифікат)________Підпис
Виконав______________________ФІО ("стажора")________________Підпис

Тоді "стажор" матиме законне право через рік подати дані документації, як розроблені ним.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

Рина писав:В этом случае стажер никогда не сможет получить сертификат, так как не сможет предоставить работы в которых принимал участие
так можно ведь предоставить комиссии документацию, в разработке которой принимал участие раньше

Додано через 2 хвилини 4 секунди:
Denver писав:Виконав______________________ФІО ("стажора")________________Підпис

Тоді "стажор" матиме законне право через рік подати дані документації, як розроблені ним.
для цього він повинен мати статус "стажера" згідно внутрішніх наказів....а у яких випадках можна це оформити описано вище Sorri
Шарлотта
Спец
Спец
Повідомлень: 51
З нами з: 13 листопада 2012 16:31
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Шарлотта »

Denver писав:Тоді "стажор" матиме законне право через рік подати дані документації, як розроблені ним.
якщо через рік не придумають чогось новенького) Smert Smert

Додано через 3 хвилини 36 секунд:
Pogannka писав:для цього він повинен мати статус "стажера" згідно внутрішніх наказів....а у яких випадках можна це оформити описано вище
facepalm
навіщооооо??? якщо це і так зрозуміло якщо у нього немає сертифіката! ще раз задам Вам питання - де Ви вичитали, що потрібно переоформляти спеціалістів без сертифікатів???
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

Шарлотта писав:навіщооооо??? якщо це і так зрозуміло якщо у нього немає сертифіката! ще раз задам Вам питання - де Ви вичитали, що потрібно переоформляти спеціалістів без сертифікатів???

Шарлотта, я не зрозуміла Вашого питання.

Ніхто не говорить про обов'язок всіх несертифікованих отримати сертифікат. Для себе (і інших) хочу визначитись, як оформити документацію із землеустрою з 01.01.2013 року, не порушуючи при цьому законодавство.

Якщо людина захоче отримати сертифікат, то відповідно їй необхідно мати офіційне стажування, щоб можна було без порушень включати спеціаліста в склад розробників документації. В іншому випадку, так як я зазначала вище, в документації виконавцем ставимо сертифікованого, не зважаючи на те, що її робив інший працівник.
Аватар користувача
Шаман
Спец
Спец
Повідомлень: 92
З нами з: 22 січня 2008 16:51
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Шаман »

Pogannka писав:у документації краще ніде не вказувати реального виконавця
Pogannka, ви робите з мухи слона. Вказувати. На титулці, у пояснювальній записці описується, кто брав участь у розробці документації, у відомостях, штампах.
У відомостях пишите:
Виконав _________ П.І.П. (інженер-землевпорядник)
Перевірив _________ П.І.П. (сертифікований інженер-землевпорядник)
Зрозумійте, що сертифікований інженер-землевпорядник виконує функцію НОРМОКОНТРОЛЯ.
Denver писав:пишіть на планах так:
Директор_____________________ФІО__________________________Підпис
Перевірив(чи нормоконтроль)___ФІО (на кого сертифікат)________Підпис
Виконав______________________ФІО ("стажора")________________Підпис
Не знаю чи Ви, Pogannka, землевпорядник, а от що стосується мене особисто - я працюю землевпорядником майже 20 років, з них 14 дипломованим інженером, і пройшов шлях від техніка до керівника підприємства, і тому термін "стажер" принижує мою професійну честь та гідність як інженера-землевпорядника.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

Шаман писав:Pogannka, ви робите з мухи слона. Вказувати. На титулці, у пояснювальній записці описується, кто брав участь у розробці документації, у відомостях, штампах.
У відомостях пишите: Виконав _________ П.І.П. (інженер-землевпорядник)
Перевірив _________ П.І.П. (сертифікований інженер-землевпорядник)
Зрозумійте, що сертифікований інженер-землевпорядник виконує функцію НОРМОКОНТРОЛЯ.

Denver написав:пишіть на планах так:
Директор_____________________ФІО__________________________Підпис
Перевірив(чи нормоконтроль)___ФІО (на кого сертифікат)________Підпис
Виконав______________________ФІО ("стажора")________________Підпис
тоді надайте мені докази того, що Ваш виконавець-стажер, який проробив 5 років за фахом, стажується у вас на фірмі

Додано через 2 хвилини 36 секунд:
Шаман писав:Не знаю чи Ви, Pogannka, землевпорядник, а от що стосується мене особисто - я працюю землевпорядником майже 20 років, з них 14 дипломованим інженером, і пройшов шлях від техніка до керівника підприємства, і тому термін "стажер" принижує мою професійну честь та гідність як інженера-землевпорядника.
Чудово Вас розумію! я за фахом юрист, і моє завдання організувати роботу в межах чинного facepalm законодавства
Шарлотта
Спец
Спец
Повідомлень: 51
З нами з: 13 листопада 2012 16:31
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Шарлотта »

Pogannka писав:тоді надайте мені докази того, що Ваш виконавець-стажер, який проробив 5 років за фахом, стажується у вас на фірмі
тобто, те що спеціаліст інженер-землевпорядник пропрацював за фахом на фірмі 5 років на цій посаді не є доказом?
Востаннє редагувалось 13 лютого 2013 13:25 користувачем Шарлотта, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Повідомлення Pogannka »

Шарлотта писав:тобто, те що спеціаліст інженер-землевпорядник пропрацював за фахом на фірмі 5 років на цій посаді не є доказом?
в тому то й справа, що "пропрацював", а не стажувався....брати участь у складанні документації із землеустрою без сертифікату може тільки стажер
Шарлотта
Спец
Спец
Повідомлень: 51
З нами з: 13 листопада 2012 16:31
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Шарлотта »

Pogannka писав:в тому то й справа, що "пропрацював", а не стажувався....брати участь у складанні документації із землеустрою без сертифікату може тільки стажер
добре ,і скільки той стажер має у вас стажируватися? скажіть як юрист?
Стажист або стажистка — людина яку прийняли на нову роботу і яка проходить випробувальний термін, протягом якого оцінюються її здібності і набувається досвід роботи у своїй спеціальності.
Тривалість випробувального терміну залежить від типу виконуваної роботи і, зазвичай, триває від 30 до 90 днів, хоча може бути і більше. (але не думаю, що на стільки) Якщо протягом випробувального терміну працівник задовільно виконує свою роботу, то працівник визнається успішно завершившим випробувальний термін і придатним до роботи, що часто пов'язано з підвищенням заробітної плати, яка може бути знижена під час випробувального терміну. Випробувальний термін не є обов'язковою умовою прийому на роботу і, зазвичай, прописується в трудовому договорі.
Ви дійсно робите із мухи слона.
ОССКАР
Повідомлень: 1
З нами з: 10 серпня 2011 12:42
Репутація: 0
Область: Київська

Повідомлення ОССКАР »

Я не знаю як в інших сферах, але в земельній останні роки коїться щось страшне і безглузде. Проект відведення перетворюється на документацію для будівництва ракет, 5 років вчився і ще 5 працював - ти стажер, про кадастр я взагалі мовчу, коли це вже б.. закінчиться...
sultan
Спец
Спец
Повідомлень: 114
З нами з: 26 січня 2009 21:47
Репутація: 5

Повідомлення sultan »

ОССКАР писав:Я не знаю як в інших сферах, але в земельній останні роки коїться щось страшне і безглузде. Проект відведення перетворюється на документацію для будівництва ракет, 5 років вчився і ще 5 працював - ти стажер, про кадастр я взагалі мовчу, коли це вже б.. закінчиться...
Ніколи не закінчиться. Зате мізки не застоюються 5+5=?
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

sultan писав:Ніколи не закінчиться. Зате мізки не застоюються
Не мізки а кругообіг грошей.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

ОССКАР писав:коли це вже б.. закінчиться...
sultan писав:Ніколи не закінчиться. Зате мізки не застоюються
morgny В нас є відомий в області афоризм: "Цари приходят и уходят, а землеустройство - вечное!"
Kriziis
Спец
Спец
Повідомлень: 70
З нами з: 17 січня 2011 07:05
Репутація: 0
Область: Житомирська

Повідомлення Kriziis »

А я на планах пишу так
Директор ______________ прізвище
Інженер- землевпорядник _________________ прізвище
Інженер-геодезист __________________ прізвище

(під інженером-землевпорядником маю на увазі сертифікованого)
А "Виконав" та "Перевірив" убрав. І як я вище описував свою ситуацію писати
Директор (стажор) ___________ прізвище
якось безглуздо
LGU
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 08 червня 2008 15:27
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення LGU »

Pogannka!
Госкомзем (О!Простите "Державне агенство земельних ресурсів України) придумал требования к стажировке по аналогии с оценщиками.
Можете изучить опыт коллег:
http://www.vikno.com.ua/altfm/index.php ... ad7539cd1f
Pogannka писав:...брати участь у складанні документації із землеустрою без сертифікату може тільки стажер
- эта фраза сообщает о том, что подписывать документацию по землеустройству единолично несертифицированный инженер-землеустроитель не имеет права, только вместе с сертифицированным, который ставит подпись и печать.
1 год - это для студентов после института, причем принимаете Вы их на должность инженер-землеустроитель (Інженер-землевпорядник 2148.2), посоветуйтесь со своим бухгалтером. Слово "стажер" Вы пишете только в договоре стажировки (при необходимиости), в рекомендациях руководителя стажировки (руководителя, а не "базы стажировки"- предприятия)
"Стаття 66 ЗУ "Про землеустрій". Професійна підготовка та кадрове забезпечення у сфері землеустрою
Професійною діяльністю у сфері землеустрою можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту, отримали кваліфікацію інженера-землевпорядника, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит та одержали сертифікат відповідно до вимог цієї статті....
Інженер-землевпорядник, зацікавлений у складанні кваліфікаційного іспиту, подає до Кваліфікаційної комісії:
заяву встановленого зразка;
копію документа про вищу землевпорядну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра;
документ, що підтверджує стаж роботи;
рекомендації керівника стажування;
перелік документації із землеустрою та/або оцінки земель, у складенні якої інженер-землевпорядник брав участь;
копії двох схем та/або проектів землеустрою та/або технічної документації з оцінки земель, у складенні яких інженер-землевпорядник брав участь.
Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

Поганнка! Поддерживаю. Ибо закон говорит четко - "брати участь як стажер".

Всё! Дорогие мои, ВСЁ! Никаких вариантов для наших/ваших инженеров-землеустроителей-"сто/пятсот/лет/стажа" НЕТ.
Только и исключительно как стажер. Классификатор профессий имеет в себе необходимую "нишу" - инженер-землевпорядник стажист. Тот же самый код 2148.2
В трудовом законодательстве - хуже. Ибо необходимо человеку в трудовую вписать "стажування". А это возможно сделать только в тех двух случаях, о которых ранее было описано. Закон третьего не предусматривает.
Таким образом - хочешь официально быть стажистом - увольняйся и иди на стажування к себе же на предприятие.
Хочешь не совсем законно быть стажистом - забей на все выше изложенное.

И вообще, всем "стажистам" рекомендовал бы пойти по "судебному" пути так же, как и те, у кого "лист нещастя". Ибо аналогия, однако /viewtopic.php?f=35&t=5652&p=90800#p90800
Миха
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 31
З нами з: 08 вересня 2008 20:01
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Миха »

В реестре нет даты внесения (сведений о вас в реестр), поэтому можно работать с даты выдачи сертифф, кот указана на нем же внизу (а не даты реального получения).
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Nat »

Pogannka писав:аби не порушувати той пункт Закону, в якому йдеться про те, що несертифікований спеціаліст може брати участь у складанні документації із землеустрою як стажер, у документації краще ніде не вказувати реального виконавця, а "клепать" все за підписом сертифікованого...іншого простішого виходу не бачу
І потім, коли той спеціаліст забажає власними силами і власним коштом отримати сертифіката, його попросят надати документацію, в розробці якої він брав участь за останній рік... Що він покаже??? Ну і, крім того, виникає логічне питання, а за що людям зарплата буде виплачуватися, якщо вони нічого не роблять на своїх посадах? facepalm

У законі написано "як стажер", а не "на посаді стажера". З чого слід розуміти, що спеціаліст з дипломом землевпорядника працює надалі як і працював, підписує розроблену ним документацію, але відповідальності за свою роботу не несе (як не ніс би стажер), т.я. відповідальність бере на себе сертифікований спеціаліст, що підписав цю документацію. І вся історія.

Чому на слово "ЯК" ніхто не хвернув увагу? morgayu
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 67
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Сергiй64 »

Nat писав:Чому на слово "ЯК" ніхто не хвернув увагу
Та й взагалі. Шукаєте пригод на свою голову.
Invader
Спец
Спец
Повідомлень: 132
З нами з: 28 грудня 2012 13:29
Репутація: -4
Область: Луганська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Повідомлення Invader »

Народ кто что думает по такому поводу. К примеру на предприятии кторое имеет действующую лицензию и имеет в своем штате одного сертифицированного инженера-землеустроителя. И этот сертифицированный инженер-землеустроитель ушел в отпуск на месяц/уехал на учебу/в длительной командировке/заболел. В каком режиме работать предприятию и как формировать документацию?
Аватар користувача
ugin
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 05 листопада 2008 23:10
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ugin »

Invader писав:К примеру на предприятии кторое имеет действующую лицензию и имеет в своем штате одного сертифицированного инженера-землеустроителя. И этот сертифицированный инженер-землеустроитель ушел в отпуск на месяц/уехал на учебу/в длительной командировке/заболел. В каком режиме работать предприятию и как формировать документацию?
Если на предприятии есть кому выполнять работы и сертифицированный не против, чтобы вместо него подписывали, в чем проблема?
Для пущей верности можно сделать факсимиле...
Можно почтой или курьерской рассылкой пользоваться...
21 век, было бы желание...
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Nat »

Invader писав:В каком режиме работать предприятию и как формировать документацию?
Никак. Ждать из отпуска и готовить документацию к возвращению спеца. Заместители сертифицированных специалистов законом не предусмотрены
SK1974
Спец
Спец
Повідомлень: 106
З нами з: 18 грудня 2012 12:38
Репутація: 5
Область: Херсонська
Місце роботи: Інститути землеустрою

Повідомлення SK1974 »

ОССКАР писав:коли це вже б.. закінчиться...
ніколи.
Відповісти