Розпорядження земельними ділянками с/г призначення органами Держземагентства

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Сhibis
Спец
Спец
Повідомлень: 533
З нами з: 05 квітня 2012 10:37
Репутація: 201
Область: Київська

Повідомлення Сhibis »

Volodar писав:Щось так...
Тоді це взагалі "пустий" пункт. І аграріям ніякої користі...
А щодо
Volodar писав:чому рішення про надання земельної ділянки є дозвільним документом?
Підтримую. Взагалі, у нас дозвільний центр по аналогічним питанням скоріше мертвий чим живий. І напевно, не тільки в нас... Є думка, що ці скорочення запровадили, щоб трішки оздоровити і так "немічний" дозвільний, лишній раз не підкреслювати його недієздатність, особливо в питаннях отримань рішень, наказів /там, де живе "большая и ужастная" ОНА - Корупц-и-и-я-я-я/.
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Повідомлення Петрович »

Volodar писав:Якщо розвивати цю тему: то взагалі не зрозуміло, чому рішення про надання земельної ділянки є дозвільним документом?
Цікаво, як за останні роки "система" нас навчила тлумачити положення законів, як нам вигідно, так і тлумачимо, а в судах тлумачать в залежності від того, як вигідно тому, хто більше дає. Знаєте, ваше рішення піти до туалету особисто не є дозволом, а от ваше рішення пустити мене до вашого туалету, - це вже дозвіл. Щось так.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Сhibis писав:затвердження проекту для надання з/д в оренду громадянину для фермерського господарства від Головного Управління вже не потрібно? І якщо раніше разом з витягом з ДЗК у Реєстраційну службу надавався наказ ГУ про затвердження, то як бути зараз? РС вже готова до цього спрощення? Може вже є якісь чи дії чи хоч думки з цього приводу...
Зміни у Земельний кодекс не вносились, проект відведення як підлягав затвердженню, так і буде підлягати. Просто зараз він не буде мати статусу дозвільного документу, що абсолютно логічно, адже він не надає права на здійснення жодної діяльності.
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Чергова депутатська ініціатива

Проект Закону про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо надання районним та міським територіальним органам виконавчої влади з питань земельних ресурсів права передавати у власність або у користування землі сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності (реєстр. № 4796 від 30.04.2014р)

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=50808
Петрович
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 19 лютого 2008 20:23
Репутація: 0

Повідомлення Петрович »

І де ж там сам проект? Є лише інформація, що внесено на розгляд керівництву.
Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Петрович писав:І де ж там сам проект? Є лише інформація, що внесено на розгляд керівництву.
Інформаційне управління Верховної Ради фізично не встигає розміщувати тексти законопроектів на сайті (як правило розміщують протягом 3-5 робочих днів). Законопроект зареєстрували в останній робочий день місяця, так що чекаєм, скоро розмістять.

Вже є текст законопроекту http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=50808
Spoiler
Проект
вноситься народним депутатом України
Ничипоренко В.М. (реєстр. № 420)
ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо надання районним та міським територіальним органам виконавчої влади з питань земельних ресурсів права передавати у власність або користування землі сільськогосподарського призначення, які перебувають у державній власності

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести до Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27): такі зміни:

1. Частину четверту статті 122 доповнити абзацами другим та третім і викласти їх у такій редакції:

"Обласний територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин, передає у власність або користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення для всіх потреб в межах області, із земель державної власності, що не входять до складу певного району, крім випадків визначених частиною восьмою цієї статті.
Районний, міський територіальний орган центрального органу виконавчої влади, з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин, передає земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах району, міста, крім випадків визначених частиною восьмою цієї статті".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону привести нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.



Голова Верховної Ради О.В. Турчинов
України
andriy1983
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 28 червня 2011 12:13
Репутація: 0
Область: Волинська

ОСГ

Повідомлення andriy1983 »

Шановні форумчани - прошу допомогти зрозуміти один важливий для мене документ. Спочатку звернувся до районного відділу держземагенства - стосовно відомостей про земельну ділянку. Звідти отримав відповідь - що дана ділянка в оренді не перебуває, державної форми властності і знаходиться поза населеним пунктом. Тоді було звернення до обласного управління з заявою, довідкою 6 зем та викопіюванням з районного відділу держземагенства стосовно надання дозволу на розробку документації із землеустрою для передання ділянки у власність в межах норм безоплатної приватизації . Через місяць отримав відповідь з відпискою-відмовою. Ось які були аргументи:
1.1. посилається на Методичні рекомендації щодо порядку реалізації головним управлінням Держземагенства в областях,містах Києві та Севастополі щодо повноважень з передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування ( на безконкурентних засадах для всіх потреб), затверджених наказом Держземагенства від 28.02.2013 р. № 72. Ймовірно знаючи,що Наказом № 94 від 27.03.2014р. Державного агенства ресурсів України, було зупинено дію пункт 1 наказу Держземагентства України від 28 лютого 2013 року № 72 «Про деякі питання реалізації повноважень з питань передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності для всіх потреб» та наказу Держземагентства України від 09 квітня 2013 року № 142 «Про внесення змін до наказу Держземагентства України від 28 лютого 2013 року № 72».Цей пункт рекомендував використовувати вище згадані Методичні рекомендації.
2.2. зобовязує підтвердити відсутність передачі земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства. В телефонній розмові мені було дано відповідь про те, що довідки про відсутність передачі земельної ділянки безоплатно у власність по певному призначенню жоден державний орган не надає. При поданні заяви я подавав довідку, видану по місці реєстрації відповідним органом місцевого самоврядування. В ній зазначалося, що раніше земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної приватизації не отримував.
3.3. інформує,що за інформацією відділу Держземагенства , частина земельної ділянки знаходиться в обробітку. Хоча маю відповідь на мій запит від відділу Держземагенства у районі , в якому повідомлено що земельна ділянка у тимчасовому користуванні не перебуває і належить до державної форми власності
4. бере до уваги те, що я не являюся жителем сільської ради . Згідно відповіді на запит до управління Держземагенства України отримав відповідь, що чинним законодавством не передбачено норми, згідно з якою громадянин може безоплатно приватизувати земельну ділянку лише в межах тієї адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано його місце проживання.
5. зобовязує доопрацювати та погодити у сільській раді передачу мені відповідної ділянки поза населеним пунктом з земель державної власності.
6. посилається на Постанову КМУ № 531 « Питання посилення взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підготовки та прийняття нормативно-правових актів», не вказуючи норми яка б безпосередньо стосувалася до поданої мною заяви.
Як мені діяти в такій ситуації - куди і до кого звертатися і що можу зробити аби дана земельна ділянка таки була надана мені ?
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Obcy »

Якщо дуже терміново треба, отримуйте через хабар, там це все на конвеєр поставлено, для того ці відписки і є, нічого нового наразі нема. Якщо не дуже, чекайте змін до законодавства.
Спробуйте звертатись на урядову лінію з аналогічним листом, або одночасно розішліть лист до профільного міністра, голови ДЗА, антикорупційного бюро, люстраційного комітету, прокурора тощо.
Зустріньтесь з виконавцем і начальником, попередньо підготувавшись, щоб принаймні переконатись, як такі нісенітниці можна писати і підписувати. На власному досвіді у себе переконався, що виконували і підписували дебіли. Вибачте, шановні колеги.
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Oleg »

Не по темі
[quote="Obcy"]Якщо дуже терміново треба, отримуйте через хабар[/quote]
Можливо вже пора поставити крапку?!
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Obcy »

Не "можливо", а обов"язково!!! На жаль не маю рецепта, окрім фізичного впливу, але це не вихід)))
Саме тому у відповіді, нижче були описані всі кола пекла, і не факт, що отримаєш бажаний наказ...
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Є договір оренди земель державної власності. Зареєстровано за цим договором право оренди в ДРС. Зараз виявляється, що орендованих земельних ділянок не має в базі ДЗК . Який ризик орендаря у використанні цих земельних ділянок? Дякую.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Ніяких ризиків. Проблема може виникнути у разі дострокового розірвання договору чи перереєстрації через зміни його умов.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

Борщ, Nenayu а як в ДРС реєстрували договір, якщо в ДЗК інформації не було? взагалі, на мою думку, це підстава для визнання договору недійсним
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

В нашій області недавно виявили цікавий факт. При реєстрації права оренди у випадку відсутності у реєстраторів прав відомостей про ділянку, вони не звертаються до ДЗА, а реєструють право без підтвердження реєстрації ділянки - мотивують тим, що в них лише 3 (чи 5) днів на розглід - напевно так роблять всюди.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

solim, деякі без витягу з ДЗК взагалі документи на оренду не приймають morgayu з державною та комунальною землею простіше - під реєстрацію права власності витяг обов'язковий...
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Solpadeine писав:Борщ, а як в ДРС реєстрували договір, якщо в ДЗК інформації не було? взагалі, на мою думку, це підстава для визнання договору недійсним
На момент реєстрації права все було і витяги з ДЗК, і на кад.карті, скрізь. А зараз не стало.
Ви хочете сказати, що якщо, приміром я уклав з Вами договір по державному акту , зареєструалось по ньому право, а потім я свій акт загубив, то цим самим підставив вас під ризик недійсності права використання?
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

Борщ, якщо "було", а потім зникло - це ж зовсім інше питання) або якась технічна проблема, або можна писати заяву у відповідні органи morgayu якимось же чином ті витяги видавались...
Аватар користувача
vitalzem
Спец
Спец
Повідомлень: 198
З нами з: 23 липня 2008 18:14
Репутація: 0
Область: Чернігівська
Місце роботи: Інше

Повідомлення vitalzem »

Solpadeine писав:solim, деякі без витягу з ДЗК взагалі документи на оренду не приймають morgayu з державною та комунальною землею простіше - під реєстрацію права власності витяг обов'язковий...
Solpadeine, витяг з ДЗК Ви вважаєте дійсним 3 місяці, чи довше?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1062
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Постанова від 17.10.12 №1051

178. Витяг з Державного земельного кадастру є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

vitalzem, справа навіть не в дійсності витягу, а, насамперед, в тому - як його видавали... бо цеж може бути і "завідомо неправдиве внесення відомостей в офіційні документи" Banned
Іван1978
Повідомлень: 9
З нами з: 07 травня 2012 18:50
Репутація: 0
Область: Чернівецька

Повідомлення Іван1978 »

Всім привіт! Підкажіть, будь-ласка, процедуру оформлення права на земельну частку (пай), якщо земля надається із запасу сільської ради за межами населеного пункту?
andriy1983
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 28 червня 2011 12:13
Репутація: 0
Область: Волинська

Повідомлення andriy1983 »

Шановні форумчани - прошу допомогти зрозуміти один важливий для мене документ. Спочатку звернувся до районного відділу держземагенства - стосовно відомостей про земельну ділянку. Звідти отримав відповідь - що дана ділянка в оренді не перебуває, державної форми властності і знаходиться поза населеним пунктом. Тоді було звернення до обласного управління з заявою, довідкою 6 зем та викопіюванням з районного відділу держземагенства стосовно надання дозволу на розробку документації із землеустрою для передання ділянки у власність в межах норм безоплатної приватизації . Через місяць отримав відповідь з відпискою-відмовою. Ось які були аргументи:
1.1. посилається на Методичні рекомендації щодо порядку реалізації головним управлінням Держземагенства в областях,містах Києві та Севастополі щодо повноважень з передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування ( на безконкурентних засадах для всіх потреб), затверджених наказом Держземагенства від 28.02.2013 р. № 72. Ймовірно знаючи,що Наказом № 94 від 27.03.2014р. Державного агенства ресурсів України, було зупинено дію пункт 1 наказу Держземагентства України від 28 лютого 2013 року № 72 «Про деякі питання реалізації повноважень з питань передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності для всіх потреб» та наказу Держземагентства України від 09 квітня 2013 року № 142 «Про внесення змін до наказу Держземагентства України від 28 лютого 2013 року № 72».Цей пункт рекомендував використовувати вище згадані Методичні рекомендації.
2.2. зобовязує підтвердити відсутність передачі земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства. В телефонній розмові мені було дано відповідь про те, що довідки про відсутність передачі земельної ділянки безоплатно у власність по певному призначенню жоден державний орган не надає. При поданні заяви я подавав довідку, видану по місці реєстрації відповідним органом місцевого самоврядування. В ній зазначалося, що раніше земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної приватизації не отримував.
3.3. інформує,що за інформацією відділу Держземагенства , частина земельної ділянки знаходиться в обробітку. Хоча маю відповідь на мій запит від відділу Держземагенства у районі , в якому повідомлено що земельна ділянка у тимчасовому користуванні не перебуває і належить до державної форми власності
4. бере до уваги те, що я не являюся жителем сільської ради . Згідно відповіді на запит до управління Держземагенства України отримав відповідь, що чинним законодавством не передбачено норми, згідно з якою громадянин може безоплатно приватизувати земельну ділянку лише в межах тієї адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровано його місце проживання.
5. зобовязує доопрацювати та погодити у сільській раді передачу мені відповідної ділянки поза населеним пунктом з земель державної власності.
6. посилається на Постанову КМУ № 531 « Питання посилення взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з підготовки та прийняття нормативно-правових актів», не вказуючи норми яка б безпосередньо стосувалася до поданої мною заяви.
Як мені діяти в такій ситуації - куди і до кого звертатися і що можу зробити аби дана земельна ділянка таки була надана мені ?

Звернулися до суду. Виграли суд . Лише після звернення в виконавчу нам дали ось такий наказ....
Земельна ділянка проінвентаризована. має кадастровий номер. Ми 6 громадян хочемо по 2 га в межах норм. Нам сказали що має бути технічна на поділ, а тоді ще щось на виділення кожному окремо. Підкажіть яка ж всетаки документація і порядко в такому випадку?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Obcy
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 24 січня 2009 18:41
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Obcy »

З Вас сильно познущались, обласні управління ще ті покидьки і дилетанти... Але раз пішли на це то поділіть, просто текст наказу "якось по дебільному написано" (крилатий вислів), так як не зовсім зрозуміло чи треба ще окремий наказ про дозвіл на проект відведення у власність?
andriy1983
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 28 червня 2011 12:13
Репутація: 0
Область: Волинська

Повідомлення andriy1983 »

У тому і справа що після поділу і затвердження потрібно буде ще документація окремо на кожну ділянку і знову затвердження - це вони так кажуть
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

andriy1983, сумніваюсь, що потрібно буде ще одна документація... Nenayu земельні ділянки будуть вже сформовані по технічці по поділу...головне, щоб цільове співпадало...
Відповісти