Це так як зараз роблять земпроекти, дзк і всі інші, що володіють ортофотопланами.часопис писав:цк як?
"Точность" в кадастре
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
-
- Спец
- Повідомлень: 288
- З нами з: 09 лютого 2009 18:11
- Репутація: 5
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Інше
усёк. так там проміри на ортофото між межовими знаками на кілька метрів можуть від реальних відрізнятися? чи межові знаки так само в кабнете встановлюють?
писец. а ми тут про якусь теорію мислію по древу розпікаєм. кошмар. кошмар.
писец. а ми тут про якусь теорію мислію по древу розпікаєм. кошмар. кошмар.
Востаннє редагувалось 03 квітня 2013 17:48 користувачем часопис, всього редагувалось 1 раз.
-
- Спец
- Повідомлень: 433
- З нами з: 17 травня 2010 18:22
- Репутація: 0
- Область: м.Севастополь
- Місце роботи: Інше
Закон про судову експертизу Вам, замовникам і Вашому суду в поміч.часопис писав:а я столкнулся с межой, где утрачены межевые знаки, и пошли соседи стенка на стенку. даже 5 см их не устраивает. возобновили межу по координатам, а они слышать не хотят, посылают всех нас туда, сами знаете куда. а суд спрашивает, где межевые знаки, утрачены. всё, тупик. теперь по закону только примирение между соседями поможет решить этот спор. и какой толк от этого кадастра? он ничего не даёт реально, только усугубляет земельные отношения.
-
- Спец
- Повідомлень: 288
- З нами з: 09 лютого 2009 18:11
- Репутація: 5
- Область: м.Київ
- Місце роботи: Інше
яка судова експертиза, коли самі землевпорядники не можуть прийти до спільної думки відносно втрачених межових знаків.
а що тоді казати про судових експертів, які поняття не мають, що воно таке: координати, масштаб і т.д.
до речі, працював я з газовиками МГ, так вони так і не зрозуміли, що таке масштаб карти. карту саму вони ще осилили, бо робота вимагає.
а вже про те, що карти є різних масштабів, так і не зрозуміли, скільки я їм не старався пояснити. НЕ ДАНО, як кажуть. Складна наша професія, абихто в ній довго не затримається, якщо НЕ ДАНО.
а ви про судову експертизу. не смішіть людей.
а що тоді казати про судових експертів, які поняття не мають, що воно таке: координати, масштаб і т.д.
до речі, працював я з газовиками МГ, так вони так і не зрозуміли, що таке масштаб карти. карту саму вони ще осилили, бо робота вимагає.
а вже про те, що карти є різних масштабів, так і не зрозуміли, скільки я їм не старався пояснити. НЕ ДАНО, як кажуть. Складна наша професія, абихто в ній довго не затримається, якщо НЕ ДАНО.
а ви про судову експертизу. не смішіть людей.
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Ні, не так. Як вони працюють - ми знали ще 10 років тому, коли ніхто не смів сказати, що вони працюють погано...Atoll писав:Це так як зараз роблять земпроекти, дзк і всі інші, що володіють ортофотопланами.
http://gis-center.com/article/inst_zem.html
а так вже 10 років працюємо ми
http://gis-center.com/article/aero_space.html
І, повірте, виходить точніше, скоріше і дешевше.
Доречі, зверніть увагу, що матеріал майже 10- річної давнини. З тих пір дещо поліпшилася якість аерофото, але принципово нічого не змінилося...
[upd=1365011237][/upd]
Так ото ж..gps_nik писав:дещо (м'яко кажучи) відрізняються...
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Я даже где то видел материал (тоже какой то наказ) с отличной от обоих, приведенных Вами документов, нормативной точностью.gps_nik писав:Ви впевнені, що зрозуміли мене правильно???
И что самое противное, источником нормативов до сих пор есть некий гипотетический размер точки укола циркулем на бумажной карте..!! Это в век ГНСС и роботизированных односекундников facepalm Как в песне поется - Зайцы косят (курят) траву, трын траву на поляне...
Так что я стараюсь вообще не думать на этот счет. Мои технологии дают точность 5-10 см абсолютную и точность прибора - относительную.
Не верите?
Я проповедую следующую линию поведения, основанную на изречении Лао Цзы - Знающий - не доказывает. Доказывающий - не знает.
Поэтому, если у Вас останется интерес, а у меня выгорит контракт - приглашаю Вас просто ознакомиться с результатами. Без комментариев.
Да запросто... Всегда интересовало кто как работает...Chernov писав:Поэтому, если у Вас останется интерес, а у меня выгорит контракт - приглашаю Вас просто ознакомиться с результатами. Без комментариев.
Но я о другом...
Про затвердження Положення про земельно-кадастрову інвентаризацію земель населених пунктів
Для забезпечення необхідної точності відображення прийнятої облікової одиниці площі похибка (гранична) точок знімального обгрунтування і межових знаків відносно найближчих пунктів державної геодезичної сітки не повинна перевищувати:
- у містах республіканського і обласного підпорядкування - 10 см;
- у містах районного підпорядкування, в селищах - 20 см;
- у селах - 40 см.
Про затвердження Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками
Середньоквадратична похибка місцезнаходження межового знака відносно найближчих пунктів державної геодезичної мережі, геодезичних мереж згущення, міських геодезичних мереж не повинна перевищувати:
у містах Києві, Севастополі, містах - обласних центрах та містах обласного підпорядкування - 0,1м;
в інших містах та селищах - 0,2 м;
у селах - 0,3 м;
за межами населених пунктів для земельних ділянок площею до 10 га - 0,5 м, а площею 10 га і більше - 2,5 м.
Числові значення похибок співпадають (окрім сіл)... Але гранична похибка та середньоквадратична похибка - це зовсім різні речі, як наприклад, метри і сантиметри...
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Вот еще один образец закостенелости
И вводится еще один термин - средней ошибки, но тогда уже среднеквадратичная не бьет ни с чем.
А пункт 1.1.17. вообще делает воду окончательно мутной и дает возможность забить на точность в принципе, когда планы будут делать "свои"
При чем никак не отойдем от бумаги
Уроды.
Інструкція з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500
(ГКНТА-2.04-02-98)
Уже 100 см (1.0 м) по 2000.1.1.16. Середні помилки в положенні на плані предметів та
контурів місцевості з чіткими обрисами відносно найближчих точок
знімальної основи не повинні перевищувати 0,5 мм, а в гірських та
лісових районах - 0,7 мм. На територіях з капітальною і
багатоповерховою забудовою середні помилки у взаємному положенні
на плані точок найближчих контурів (капітальних споруд, будинків і
т.ін.) не повинні перевищувати 0,4 мм. Для переходу від середніх
помилок (дельта) до середніх квадратичних помилок (m)
застосовується коефіцієнт 1,25, тобто m=1,25дельта.
1.1.17. При створенні топографічних планів, як виняток,
дозволяється зменшувати графічну точність плану. У таких випадках,
які обгрунтовуються в технічному проекті (програмі), топографічні
плани допускається створювати з точністю планів суміжного, більш
дрібного масштабу. Наприклад, плани масштабу 1:5000 можуть бути
створені з точністю масштабу 1:10000, а плани масштабу 1:2000 - з
точністю масштабу 1:5000 і т.ін.
И вводится еще один термин - средней ошибки, но тогда уже среднеквадратичная не бьет ни с чем.
А пункт 1.1.17. вообще делает воду окончательно мутной и дает возможность забить на точность в принципе, когда планы будут делать "свои"
При чем никак не отойдем от бумаги
Так что сначала в своей конторе разобрались бы, а потом других сертифицировать брались.1.1.14. У разі великого контурного навантаження, наприклад за
наявності густої мережі підземних комунікацій та поверхневих
трубопроводів різного призначення, топографічні плани можуть
складатися розчленовано, на двох або трьох поєднаних між собою
аркушах. Рекомендується штифтове їх з'єднання.
1.1.15. Топографічне знімання виконується на основах, які
виготовлені з малодеформованих пластиків або креслярського паперу
високої якості (фотопаперу), наклеєного на тверду основу, і які
мають деформацію не більше 0,04%.
Уроды.
Востаннє редагувалось 04 квітня 2013 08:05 користувачем Chernov, всього редагувалось 1 раз.
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Мы работаем где-то такgps_nik писав:Всегда интересовало кто как работает...
http://mycoordinates.org/an-approach-to ... istration/
Приятно, что в мире постепенно переходят на такие технологии
Но Украине еще далеко.... Еще много лет будут кадастр из клаптей друг к другу тулить.
И спорить про то, с какой точностью тулить.
- kukin
- Спец
- Повідомлень: 745
- З нами з: 20 січня 2008 10:20
- Репутація: 65
- Область: Закарпатська
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Согласитесь, еслиб все опирались на эту "лженауку"-ТМОГИ учитывая все нормы описанные в ней, да с грамотным контролем, то поверьте, кадастр был бы намного лучше. Точность границ колебалась бы в районе 0.2-0.5 м, что далеко от нынешнего кадастра.Chernov писав:Взяти хоча б "лже-науку ТМОГИ", яка вчить, що справедлово змішувати точні виміри з неточними. Тому й маємо зараз такий кадастр.
Уважаемый Chernov, инструкцию "по топографической съемке" стоит более хладнокровно и внимательно рассмотреть, подумать, что из неё можно применить в землеустройстве, а какие особенности в землеустройстве регламентируют другие нормативные документы, что в ней требуется изменить и тд..
Нельзя рассматривать все с точки зрения аэрофотогеодезии, иногда инструментальные измерения невозможно заменить. К тому-же инструмент у всех разный и принципы и методы работы. Да и комплексные измерения никто не отменял.
А когда начинают рассуждать про толщину кривых заборов, и искать там границу, то почему-то забывают спросить у "присутствующих" соседей с представителем органа самоуправления, чей забор, да и основание покосившегося забора находится в земле, а не в воздухе. Всегда можно определить границы с требуемой точностью, главное, чтобы это было целесообразно и "экономически выгодно".часопис писав:міряють стовпи півметрові в діаметрі де попало і потім пишуть, що точність міліметрова.
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
- kukin
- Спец
- Повідомлень: 745
- З нами з: 20 січня 2008 10:20
- Репутація: 65
- Область: Закарпатська
- Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування
Не по темі
[quote="Atoll"]Це Ви пропонуєте зрізати той стовпчик і забити цьвошка посередині[/quote]
Я предлагаю внимательно читать действующую инструкцию про встановлення (відновлення) меж.. и обратить особое внимание на пункт 3.8 Krutelyk
Я предлагаю внимательно читать действующую инструкцию про встановлення (відновлення) меж.. и обратить особое внимание на пункт 3.8 Krutelyk
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
Читання цієї інструкції мало допоможе... Окрім точності визначення координат межових знаків та посилання на "Інструкцію з топографічного знімання" нічого конкретного у ній немає... Лише загальні фрази стосовно піднятого Вами питання про "Точність у кадастрі"...kukin писав:...Я предлагаю внимательно читать действующую инструкцию про встановлення (відновлення) меж...
- Chernov
- Спец
- Повідомлень: 2237
- З нами з: 26 грудня 2007 08:13
- Репутація: 18
- Область: Запорізька
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Вот мы и добрались до сутиkukin писав:Нельзя рассматривать все с точки зрения аэрофотогеодезии, иногда инструментальные измерения невозможно заменить. К тому-же инструмент у всех разный и принципы и методы работы. Да и комплексные измерения никто не отменял.
Беда в том, что, по нашим нормативам, точность зависит от метода измерений.
А это - архиневерно!
Точность, она как осетрина первой свежести... Другой не имеет.
Так же, в зависимости от масштаба карты, должна меняться не ее точность. А ее (карты) нагрузка.
Действующие же нормативы говорят о другом.
Писались, мягко говоря, не очень умными людьми. И защищаются в наше время их последователями с соответствующим уровнем этой самой субстанции.
А спорить дальше - пилить опилки.
Не согласен... Если исполнитель приучен к порядку и это у него "в крови", то форма собственности не будет иметь никакого значения...Chernov писав:Вот Вы как то загадочно говорите...
Скажите уж прямо, что точность зависит от .... формы собственности измеряющей организации...
Також не згоден... Якщо не влаштовує платня, то треба кидати землевпорядкування і займатися чимось іншим... Люди то, які замовляють Вам роботу у чому винні???Atoll писав:...найбільше від суми зарплати виконавцю. Бо яка плата - така й робота...
P.S. Щось ми знову не в туди сунемо...
-
- Спец
- Повідомлень: 617
- З нами з: 14 квітня 2010 16:16
- Репутація: 0
- Область: Рівненська
- Місце роботи: Інше
- Контактна інформація:
Та, млін, плата з людей і оплата виконавцю це здається 2 зовсім різні речі. А я написав зарплата виконавцю. При чім тут замовник до точності? Хоча за таку ціну, яку платили по 844-ій і точність була 844-а. І відмовитись від виконання було зась. Або кидати роботу, як Ви тут порадили.gps_nik писав:Якщо не влаштовує платня