Встановлення меж земельної ділянки (на місцевості) на якій присутні посіви.

Усе що стосується укладання договорів оренди, суборенди ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Встановлення меж земельної ділянки (на місцевості) на якій присутні посіви.

Повідомлення doslidnik »

Ситуація така - даби встановити межі земельної ділянки треба по ній пройтись. А якщо поле засіяне. То відповідно ти будеш його топтати - тим самим наносити шкоду. Орендар веде себе нахабно та впирається до останнього, хоча договір оренди вже сплив. В результаті маю такі питання:
1.Чи маю право я за заявою власника чи уповнаженої ним на то особи встановлбвати/відновлювати межі земельної ділянки, якщо на ній знаходяться посіви? Статус ділнки невизначений. Чи вона в оренді чи ні. Є лише документ що посвідчує право власності на земельну ділянку.
2.Чи маю я право встановлювати/відновлювати межі земельної ділянки на якій наявні посіви якщо договір оренди закінчився?
3.Чи були у когось "проблемні" моменти в роботі із наслідками пов'язаними з виносом меж ділянки яка є засіяною або яка знаходиться в оренді?

Моя точка зору на це все -
1.Власник земельної ділянки може будь-коли встановти/відновити свої межі (але про приступання до обробітку таке не скажеш).
2.Землевпорядна організація не в праві та не зобов'язана зв'ясовувати чиї посіви на ділянці, чи знаходиться вона в оренді. Необхідні документи для замовника - документ що посвідчує право власності та документ що посвідчує особу.
3.До того ще - межі на місцевості не видно і тому не можна встановити чиїм саме посівав я наніс шкоду своїми ногами.
4.По посівам може пересуватись замовник, а йому по рації давати команди (звісно що винос виконується тахеометром).
5.Обробіток має виконуватись за умови встановлених меж і це має бути зацікавленість як власника так і його сусідів.

Обговорювали схоже тут - тут-Чем регулируется право арендатора с/х земли на уборку урожая в случае расторжения договора

Наведу текст статті 104.Пошкодження посівів регламентовано Кодексом України про адміністративні правопорушення
Spoiler
Стаття 104. Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств

Потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, що знаходиться у полі, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи фермерських господарств -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторна потрава посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, що знаходиться у полі, повторне пошкодження насаджень худобою чи птицею протягом року після накладення штрафу за таке саме правопорушення -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проїзд по посівах або насадженнях на автомобілі, тракторі, комбайні чи іншій машині -

тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проїзд по посівах або насадженнях на гужовому транспорті -

тягне за собою накладення штрафу від 0,5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

{Стаття 104 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР № 4982-11 від 25.11.87, Законами № 55/97-ВР від 07.02.97, № 2342-III від 05.04.2001, № 2454-IV від 03.03.2005}
Востаннє редагувалось 16 квітня 2013 17:02 користувачем doslidnik, всього редагувалось 1 раз.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

doslidnik писав:Орендар веде себе нахабно та впирається до останнього
Я відбивав. Межі здебільшого йдуть по краю поля, так що нанесена шкода мінімальна. Бігав орендар, жалівся, кричав, погрожував, власники, з яким він не заклчив договір і які відбивали свої ділянки, на нього наїхали, що подадуть в прокуратуру за самозахоплення землі і він змився.
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення KolS »

doslidnik писав:Орендар веде себе нахабно та впирається до останнього, хоча договір оренди вже сплив.
Було таке теж, в міліцію написали заяву, перешкоджає проходу до власної зем.діл і орендар відступився, скільки тієї шкоди можна завдать однією парою сапожка!Хай найме експертизу, яка визначить яку шкоду ви нанесли його посіву парою сапожків, тоді він подумає
Востаннє редагувалось 16 квітня 2013 11:56 користувачем KolS, всього редагувалось 2 разів.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Atoll писав:Я відбивав. Межі здебільшого йдуть по краю поля, так що нанесена шкода мінімальна.
Чи ви зв'ясовували статус ділянки перед виносом чи вона в оренді чи ні. Чи треба лише встановити особу власника?


Цікаво а хтось встановлював колики встановленого зразка для паїв??? Колишній орендар кричить щоб все по закону - колики встановленого зразка і т.д.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Питання, безумовно спірне.
Відпишу з точки зору орендаря.
1. Якщо існує договор оренди і орендар за ним має зареєстроване право використання земельної ділянки, то в тому договорі має бути описана умова визначена ст.19 Зу "Про оренду землі", а саме договір продовжує діяти до закінчення періоду ротації основної сівозміни. А якщо цей орендар щей виготовив проект еколого-економічного обгрунтування - тоді в нього більше козирів.
2. Якщо договір (право) зареєстровано, тоді має бути акт прийому передачі у використання, за яким дана земельна ділянка належить орендарю. Орендодавцець мав би попередити орендаря про те, що він має намір виносити межі.
3. Сам орендар, проводячи посів і знаючи, що врожай його дозріє в час коли договір оренди закінчиться міг би на підставі ст. 33 Зу "Про оренду землі" звернутися до орендодавця про намір продовжити договір.

В любому випадку потрібно дивитись договір оренди.

Шкоди від сапожка то не має. Є затрати по ремонту сегментів жатки імпортного комбайну, який натрапить на металеві кілочки, які колись забили навесні.
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

doslidnik писав:Чи ви зв'ясовували статус ділянки перед виносом чи вона в оренді чи ні
Хіба таке зясування входит в обовязки виконавця робіт? Мене найняв замовник, з чітким завданням, показати йому де забити кілки на його ділянці. І все. Крапка. А все інше відноситься до компетенції замовника.
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення KolS »

Можливо у когось була в роботі наступна ситуація, підскажіть що робили,
Орендарю №1 в 2000 році виділили земельну ділянку єдимим масивом 30 га було розпорядження адміністрації, в ці 30 га увійшли 10 паїв, після виготовлення держ актів, ці 10 паїв розкидані по інших полях!Сьогодні орендар №2 заключив 2 договора оренди із цих 10 паїв, тобто в орендаря №1 залишилось 8 паїв, в орендаря № 2 2 паї! Орендарь №2 не хоче виносить їх в натурі де вони знаходять, а хоче на цій площі 30га, Орендар №1 не заперечує!
Тех.док по встановлені меж зробить не можу, межі виносить не буду, можливо можна якусь схему користування цієї площі між 2ма орендарями, і чи потім не буде наслідків моєї схеми.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

Atoll писав:Мене найняв замовник, з чітким завданням, показати йому де забити кілки на його ділянці. І все. Крапка. А все інше відноситься до компетенції замовника.
Чотко і лаконічно.
Якщо говорити про землі для ведення товарного с/г виробництва і при умові що є зареєстроване за орендарем право використання, то за такі вибрики орендодавця можна здорово нагнути по бажанню.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Борщ писав:В любому випадку потрібно дивитись договір оренди.
Усі копії по договору ТУТ. Якщо картинки видалять - пишіть в ПП.
Spoiler
Зображення
Зображення
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Oleg »

Не по темі
[quote="doslidnik"]Якщо картинки видалять - пишіть в ПП.[/quote]
А чо їх видаляти мають?
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Борщ писав:то за такі вибрики орендодавця можна здорово нагнути по бажанню.
Поясніть чому? Яким чином можна нагнути? Хоч натякніть.
Орендодавець завчасно (під час дії ще договору оренди) виріш встановити/відновити свої межові знаки. А приступить до обробки вже після.

[upd=1366104358][/upd]
Admin писав:А чо їх видаляти мають?
Термін зберігання контенту 30діб.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

KolS писав:Орендарю №1 в 2000 році виділили земельну ділянку єдимим масивом 30 га було розпорядження адміністрації, в ці 30 га увійшли 10 паїв, після виготовлення держ актів, ці 10 паїв розкидані по інших полях!
Якщо мова йде про земельні частки, які розпорядженням РДА було передано в оренду орендарю №1, то після виготовлення державних актів орендар №1 втратив право оренди на всі земельні частки, оскільки зник обєкт оренди. Були частки стали земельні ділянки. Орендарю №1 треба переуласти по новому договори на ті земельні ділянки які лишились в масиві 30 га, якщо вони йому звичайно потрібні (перебувають в обробітку). Причому при переукладені він має переважне право перед орендарем №2.
Якщо ж орендар №2 уклав договрри оренди на дві, як я так зрозумів сформовані земельні ділянки ( є держакти), то він має право працювати на цих ділянках якщо зареєстрував за собою це право. Решта 8 ділянок в цьому масиві, повина бути передана в оренду на підставі готових на них державних актів або орендарю №1, або орендарю №2.
Якщо ж так складеться, що на масиві виникне шахматка ( коли орендовані ділянки різними орендарями) тоді орендарі, якось вже мають домовитись усно і мирно, за умови відсутності заперечень орендодавців. Є і законний шлях -договори суборенди, але ж знову таки з врахування інтересів орендодавців, якщо це передбачено договорами.
doslidnik писав:Усі копії по договору ТУТ. Якщо картинки видалять - пишіть в ПП.
Цей договір коментувати важко оскільки він від 2007 року на 5 років, тобо вже не чинний. Однак, за таким договором орендар в прольоті як фанера над Парижем. Якщо виходити з п.7, орендодавцю достатньо для розірвання договору написати заяву.
doslidnik писав:Поясніть чому? Яким чином можна нагнути? Хоч натякніть
Я вже описував вище, але звичайно при умові не по такому договору який Ви надіслали .
doslidnik писав:А приступить до обробки вже після.
Ну Ви згодні зі мною, що орендодавець (фізична особа) не має право обробляти земельну ділянку товарного с/г виробництва?
Востаннє редагувалось 16 квітня 2013 15:08 користувачем Борщ, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення KolS »

Борщ писав:орендарі, якось вже мають домовитись усно і мирно, за умови відсутності заперечень орендодавців.
так, саме це вони і роблять, але просять мене зробить їм схемку з довжинами ліній і площею, тобто виконать обміри
KolS писав:чи потім не буде наслідків моєї схеми?
Atoll
Спец
Спец
Повідомлень: 617
З нами з: 14 квітня 2010 16:16
Репутація: 0
Область: Рівненська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Atoll »

Борщ писав:у Ви згодні зі мною, що орендодавець (фізична особа) не має право обробляти земельну ділянку товарного с/г виробництва
Отут теж заритий пес, бо в більшості державних актів на початку масового розпаювання писалось - для ведення товарного с\г виробництва. facepalm
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

KolS писав:просять мене зробить їм схемку з довжинами ліній і площею, тобто виконать обміри
Зробіть обміри і схемку з довжинами ліній і площею, за окрему плату, але це не має бути якись офіційний документ. Що їм треба знати?? Площу??
Дайте їм площу. Нехай звіряють її з площею згідно своїх договорів і корегують її, а потім повторно вас наймають для переобміру відкорегованої площі. morgayu
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Борщ писав:Ну Ви згодні зі мною, що орендодавець (фізична особа) не має право обробляти земельну ділянку товарного с/г виробництва?
Згоден. Хоча про це мало хто говорить і думаю за це порушення прецедентів в українському законодавстві немає. Припустим приступить до обробітку новий орендар або буде земля під паром або буде наймати юр.осіб які мають право цим займатис - НЕВАЖЛИВО. Головне що до цих правовідносин колишній орендар з того моменту як закінчиться договір не матиме жодного стосунку. Так всеж таки скажіть чим грозить для власника встановленя\відновлення меж ділянки коли вона перебуває в оренді? До обробки він приступить після закінчення договору.

От ще цікаваий момент - треба повідомити орендаря протягом місяця після закінчення договору оренди. І не важливо що про бажання не продовжувати договір оренди ти повідомляв раніше.
Стаття 33. Поновлення договору оренди землі Закону Про оренду
Spoiler
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною
ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності
протягом одного місяця
після закінчення строку договору
листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні
договору оренди землі
такий договір вважається поновленим на той
самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Борщ
Спец
Спец
Повідомлень: 302
З нами з: 09 листопада 2010 17:10
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Борщ »

doslidnik писав:чим грозить для власника встановленя\відновлення меж ділянки коли вона перебуває в оренді?
Якогось нормативно-правового акту який-би дав орендавцю зрозуміти "не лізь" - не має. Законодавство передбачає для цього типовий договір оренди землі, в якому дає можливість сторонам прописати свої права і свої обовязки.
З тих договорів, які я зустрічав - така діяльність орендодавця пряме порушення його обовязків.
Можна визначити поворотні точки і забити туди кілочки. Але так само їх звідти можна витягнути. Я про інструкцію щодо встановлення( відновлення) меж земельної ділянки та їх закріплення межовими знаками.http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0391-10 Я б , як орендар, обовязково вимагав технічну документацію по цьому винесенні, наявність межових знаків державного зразка і т.д.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Борщ писав:Я б , як орендар, обовязково вимагав технічну документацію по цьому винесенні, наявність межових знаків державного зразка і т.д.
Дякую. Може ще хтось розкаже як на практиці відбувалось встановлення колишків встановленого зразка...

[upd=1366620590][/upd]
Розкажу вкратце як все відбувалось. Виносили межі паїв.
Прив'язались до 3-х тригапунктів та винесли точки для прив'язки. В цей момент нас помітив основний орендар. І до нас - хто такі чого не попередили, це моя приватна власність. Я до нього а ви хто, ваші документи. Я спитав будем спілкуватись по людські чи по закону. Він сказав по закону. Я тоді сказав що без документів з ним розмовляти не буду. І більше я на нього не реагував. Він поїхав.
Потім приїхав з відеокамерою мовчки нас знімав, потім не мовчки. Пригрозив однуму з пайщиків що він ще пожаліє. Потім на вечір викликав міліцію з району (3 офіцера та водій) на поле. Я згідно статті 63 відмовився давати будь-які пояснення. Про що і записав в протоколі пояснень.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

Проводить работы по вынесение в натуру земельных участков можно по согласованию с собственниками. Для пущей юридической защищенности землеустроителя можно дополнительно заключить договор на проведение разведывательных работ с собственником земельного участка, руководствуясь статьей 97 ЗКУ. При чем подобный договор на проведение разведывательных работ с целью вынесения в натуру нигде регистрировать не надо, но он является достаточным основанием для того, чтобы лазить по земельному участку и производить геодезическую съемку. Вопросы возмещения ущерба будут после этого адресоваться собственнику, а не землеустроительной организации.
Если арендатор будет настаивать на возмещении ущерба, то ему следует напомнить статью 156 ЗКУ, а также указать, что при определении размера ущерба необходимо будет руководствоваться вот этим. А там написано, что:
6. При тимчасовому зайнятті земельних ділянок для розвідувальних робіт, а також для обов'язкових планових робіт з будівництва, технічного обслуговування і ремонту лінійної частини магістральних трубопроводів, що проходять в одному технічному коридорі, збитки визначаються за угодою між власниками землі або землекористувачами та підприємствами, установами й організаціями - замовниками таких робіт з обумовленням розмірів збитків і порядку їх відшкодування в договорі. При недосягненні згоди розміри збитків визначаються комісіями, створюваними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад.
А у нас полное согласие с землевладельцем о том, что ущерба нет и возмещать его не надо. Пускай арендатор потом доказывает, что он не верблюд. cy
Приведенный в сообщении doslidnik договор соответствует интересам арендодателя, в частности пункты 20 и 21 говорят о том, что собственник не должен возмещать стоимость улучшений земельного участка (а таковыми являются и посевы), а потому посевы сейчас фактически являются собственностью землевладельца, а не арендатора.
Если арендатор не хочет возвращать участок, ему можно также напомнить о нормах ГКУ:
Стаття 785. Обов'язки наймача у разі припинення договору найму
1. У разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
2. Якщо наймач не виконує обов'язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.
Відповісти